Z każdą minutą grali gorzej: Newcastle 2-1 Arsenal

Z każdą minutą grali gorzej: Newcastle 2-1 Arsenal 15.04.2018, 15:19, Łukasz Wandzel 1255 komentarzy

Porażka Arsenalu w tej części sezonu nie boli tak bardzo kibiców, ponieważ pogodzili się już oni, że nie ma on szans wywalczyć miejsca w top four. Tylko że powinien zacząć się martwić, czy może chociaż wygodnie rozsiąść się w pierwszej szóstce stawki, bo ekipa Burnley ma prawo zacierać ręce na to, by wyprzedzić londyńczyków. Przewaga nad The Clarets po 33 rozegranych meczach w Premier League wynosi tylko dwa punkty. To mniej niż Arsenal traci w tym momencie do Chelsea. Zrozumiałe jest, że Arsene Wenger oszczędza siły swoich zawodników, chcąc jeszcze zagwarantować drużynie w przyszłym sezonie możliwość występów w Lidze Mistrzów, ale Arsenal w półfinale Ligi Europy zmierzy się z Atletico Madryt i nie będzie faworytem tego dwumeczu. Z kolei w przypadku porażki przeciwko hiszpańskiej drużynie i zakończenia sezonu na siódmej pozycji, The Gunners mogą pożegnać się z jakimkolwiek europejskim pucharem przynajmniej na rok.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Newcastle: Dubravka - Yedlin, Lascelles, Lejeune, Dummett - Ritchie (86' Murphy), Shelvey, Diame - Kenedy, Pérez (78' Joselu), Gayle (63' Slimani).

Arsenal: Cech - Chambers (78' Maitland-Niles), Mustafi, Holding, Monreal - Elneny, Xhaka - Willock (68' Welbeck), Iwobi (86' Nketiah), Aubameyang - Lacazette.

Kiedy od pierwszej minuty na murawie występują obok siebie bohaterowie dwóch najdroższych transferów w historii Arsenalu, można zauważyć duży potecjał w grze ofensywnej. I chociaż Arsene Wenger stosuje rotację i wyraźnie skupia się na tym, by najlepszym zawodnikom dać odpocząć przed półfinałem Ligi Europy, to Ci dwaj piłkarze szybko zrobili różnicę. Do tego wydawało się, że świetnie potrafili ze sobą współpracować, bo po pierwszej połowie Pierre-Emerick Aubameyang miał na koncie asystę przy golu, którego zdobył Alexandre Lacazette. To jednak nie wystarczyło, z każdą upływającą minutą Ci piłkarze byli coraz mniej widoczni i drużyna z The Emirates Stadium nie zdołała wywalczyć ani jednego punktu.

Otwarcie wyniku nastąpiło już w 14. minucie. Zaczęło się od długiego podania Shkodrana Mustafiego na urywającego się obrońcom Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk znajdując się w polu karnym, był świadomy, że kąt jest zbyt ostry, żeby myśleć o pokonaniu golkipera, więc dorzucił futbolówkę bardziej w środek. Do piłki zdołał dobiec Alexandre Lacazette i wykończył sytuację.

Arsenal znacznie przeważał w posiadaniu piłki, rozgrywając to spotkanie na spokojnie. Tym bardziej, kiedy padła już pierwsza bramka. Petr Cech raczej nie miał za dużo do roboty, ponieważ jego koledzy z defensywy ustrzegali się poważniejszych błędów. Do czasu... bo podopieczni Rafaela Beníteza najwidoczniej uśpili czujność Kanonierów i w 29. minucie do wyrównania doprowadził Ayoze Pérez. Oznaczało to również dla londyńczyków, że w kolejnym już meczu nie uchronili się przed stratą gola.

Prawdziwa szansa na ponowne wyjście na prowadzenie pojawiła się kilka minut przed tym, jak sędzia zaprosił wszystkich na przerwę. Oddać uderzenie z rzutu wolnego spróbował Aubameyang, ale trafił w mur. Piłka wpadła pod nogi Granita Xhaki, który wspaniałym podaniem odnalazł z lewej strony pola karnego Mustafiego. Niemiecki obrońca zdołał główką zgrać do środka. Wydawało się, że padnie bramka podobna do wykończenia Lacazette'a sprzed kilkunastu minut, jednak do strzału dopadł Calum Chambers... i nie skończyło się to szczęśliwie dla The Gunners.

W drugiej połowie oba zespoły przez długi czas nie potrafiły sobie wypracować groźnej sytuacji strzeleckiej, co przekładało się na obraz gry. Futbolówka wędrowała z jednej strony na drugą, ale rzadkością było spróbowanie spokojnego rozegrania w ataku pozycyjnym.

Skoro niecelny strzał z dystansu Iwobiego z 67. minuty to najlepsza sytuacja, jaką można zapamiętać, świadczy to o tym, że spotkanie zaczęło wyglądać podczas drugich 45. minut bardziej jak piknik niż mecz - w wykonaniu Arsenalu... bo po niepozornej akcji ekipa Newcastle znowu strzeliła gola. Jego zdobywcą był Ritchie a drużyna Srok wykorzystała ospałość rywala.

Chwilę wcześniej na murawę wszedł Welbeck, zastępując Willocka. Dziwnym wydawało się na początku, że Arsene Wenger ryzykuje utratę Lacazette'a na półfinał Ligi Europy, ponieważ Francuz mógłby np. znów złapać kontuzję. Można było wywnioskować, że szkoleniowiec Arsenalu najwyraźniej liczy się z takim zagrożeniem, wierząc w dobrą dyspozycję Welbecka. Jednak dwóch tych napastników na murawie to już niepotrzebne ryzyko, mając w świadomości, że ani jeden z nich nie jest hiperodporny na urazy.

Tymczasem, obecność na boisku w tym samym czasie Aubameyanga, Lacazette'a i Welbecka wcale nie wpłynęła pozytywnie na grę zespołu. To gospodarze mieli więcej szans na zdobycie trzeciej bramki niż Arsenal na wyrównianie. Atak Kanonierów prawie nie istniał, a Petra Cecha musiała ratować poprzeczka lub boczna siatka. Za to nikt w drużynie londyńczyków nie potrafił do końca meczu uratować nawet remisu.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Newcastle!

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kaljot komentarzy: 59818.04.2018, 09:16

@filo94: no Nie przesadzaj Ospina jest okej ale na ławkę Navas jest dwie półki wyżej jak dla mnie a w porównaniu do Czesia to jak kozak :D znając życie przyjdzie Horn Leno albo... nikt :D. i zacznie grać Ospina:P

camsbruken komentarzy: 125818.04.2018, 07:11

Pytanko, wygrana w carabao daje miejsce w lidze europejskiej. Co w przypadku, gdy wygrała drużyna z kwalifikacją do ligi mistrzów, komu przypada to miejsce, drugiemu finaliście?

kaljot komentarzy: 59818.04.2018, 01:05

Oblak*

@filo94: jakoś jestem bardziej przekonany do Horna niz Leno a najlepiej keylor navas:) w Blake to raczej marznie :)

Armata500 komentarzy: 4345 newsów: 13017.04.2018, 23:48

Widzę, że Lewemu przypisali też pierwszą bramkę. Zawsze gdzieś tą nogę wsadzi dobrze :P

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2417.04.2018, 23:47

@illpadrino
Rozbujajcie coś, jeszcze prawie 15minut do zakończenia dnia :D

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 317.04.2018, 23:42

@Gunnerrsaurus:

Nie, ale możemy się podroczyć. Hahahaha.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185117.04.2018, 22:57

Były dzisiaj jakieś konflikty na k.com?

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1417.04.2018, 22:49

@Argudo: w sumie racja, ale mysle ze 1:0 dla wba by nie dal. W kazdym razie ciekawa sytuacja :)

kamilo_oo komentarzy: 2356717.04.2018, 22:47

Obstawiłem, że Tottenham wygra, to oczywiscie musieli dać d...

kamilo_oo komentarzy: 2356717.04.2018, 22:43

Możliwe, że trafił wszystko skubany ;P

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.04.2018, 22:39

Nie musiał mieć 204 punktów straty, ale miał ich co najmniej 151.
Po tej kolejce ma 2277 punktów. Po tamtej mógł mieć co najwyżej 2071 (zarejestrowany wcześniej niż user na 20 miejscu, a to jest wyznacznik przy ex-equo). Czyli zdobył minimum 206 punktów, a więc musiał mieć całe 210, czyli obstawić same dokładne wyniki.

MarkOvermars komentarzy: 908417.04.2018, 22:35

Jak tam nasz potencjalny nabytek się spisuje ?;)

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10917.04.2018, 22:33

Arka to taki polski Arsenal. Generalnie kaszana, ale w pucharze idą jak dziki

grzegorz1211 komentarzy: 1026917.04.2018, 22:25

Nasz potencjalny nowy bramkarz przyzwyczaja się do gry w Arsenalu ;)

kamilo_oo komentarzy: 2356717.04.2018, 22:24

Arka w finale PP!

maniekuw komentarzy: 258717.04.2018, 22:22

Polecacie jakąś stronę gdzie można sobie ściągnąć nowe odcinki seriali o filmy?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 317.04.2018, 22:21

@new_star:

Ja tam wolę sam oglądać a jak nie to z moja. Z rodzinką oglądanie takie, że każdy gada i komentuje przed siebie.

kamilo_oo komentarzy: 2356717.04.2018, 22:20

@hubert260893:

zaraz, zaraz jak ty obliczyłeś, że miał minimum 204 pkt straty?

hubert260893 komentarzy: 32917.04.2018, 22:14

Aha i w typerze jest 10 nagród a było 20, zauważyłem to w niedzielę rano i strasznie się wkurzyłem

kamilo_oo komentarzy: 2356717.04.2018, 22:09

Nie śledzę aż tak uważnie, tylko sprawdzam swoje miejsce i wsio.

Ale sytuacja do wyjaśnienia :D

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.04.2018, 22:07

To ciekawe, Ale może po prostu ktoś się machnął w cyferkach, albo jakiś błąd w systemie, nie musi to być od razu przekręt.

hubert260893 komentarzy: 32917.04.2018, 22:03

@kamilo_oo chodzi o lidera. Przed kolejką nie było go w 20 czyli miał minimum 204 pkt straty czyli 210. Wygrywałby jeśli nikt z czołówki nie zdobyłby punktu.

new_star komentarzy: 6850 newsów: 917.04.2018, 22:02

@ASoprano:
Jeden staż to i tak za mało w tym zawodzie.

kamilo_oo komentarzy: 2356717.04.2018, 21:59

A o co Ci konkretnie chodzi?

hubert260893 komentarzy: 32917.04.2018, 21:54

Obecna sytuacja w typerze jest nie możliwa robicie sobie jakieś jaja czy może dajecie komuś wygrać?

ASoprano komentarzy: 4617.04.2018, 21:48

@new_star: No właśnie bardzo chciałbym pracować przy sporcie i ostanie dni poświęciłem na doszukiwaniu się informacji na temat pracy skautów. Masz rację na pewno dużo podróżowania. Ale jak z szansami na jakiś staż/pracę w danym klubie ? Z tego co widziałem były oferty z różnych klubów np. Legii, Lecha na odbycie stażu, skierowane nawet do studentów.

new_star komentarzy: 6850 newsów: 917.04.2018, 21:41