Z obozu rywala: AFC Bournemouth

Z obozu rywala: AFC Bournemouth 24.11.2018, 04:33, Michał Liszkowski 6 komentarzy

Już w niedzielę o 14:30 Arsenal zmierzy się na Dean Court z Bournemouth. Sprawdźmy więc, co słychać w zespole Wisienek.

Nieobecni

W spotkaniu z Newcastle kontuzji kolana nabawił się Adam Smith, którego nie zobaczymy na murawie przez kilka najbliższych miesięcy. Pod znakiem zapytania stoi też występ Juniora Stanislasa, który do niedawna zmagał się z kontuzją pachwiny. Przed spotkaniem zapadnie także decyzja odnośnie gotowości do gry Joshuy Kinga, ale wydaje się, że Norweg będzie do dyspozycji Eddiego Howe'a.

Poprzednie spotkanie

Wisienki dość niespodziewanie przegrały na wyjeździe z Newcastle. Wynik spotkania otworzył w 7. minucie Salomon Rondon. Wenezuelczyk początkowo został powstrzymany przez Asmira Begovicia, jednak przy dobitce bośniacki bramkarz nie miał już nic do powiedzenia. W 40. minucie meczu wypożyczony z West Bromich Albion napastnik nie potrzebował już dwóch szans i strzałem głową wykorzystał precyzyjną wrzutkę Kenedy'ego. Nadzieję kibicom gości przywrócił tuż przed przerwą Jefferson Lerma, który wykorzystał dośrodkowanie Ryana Frasera z rzutu rożnego. To jednak wszystko, na co tego dnia stać było podopiecznych Eddiego Howe'a. Newcastle - Bournemouth 2:1.

Sytuacja w tabeli

Bournemouth w dwunastu kolejkach zdołało zgromadzić 20 punktów i znajduje się obecnie na 6. miejscu w tabeli Premier League.

Zawodnik w formie

Callum Wilson. Napastnik Wisienek w pięciu ostatnich kolejkach zdobył cztery gole. Łącznie w tym sezonie na swoim koncie ma już sześć trafień, a ponadto czterokrotnie asystował swoim partnerom. Jego dobra forma została doceniona przez selekcjonera reprezentacji Anglii Garetha Southgate'a. Wilson zadebiutował w kadrze w towarzyskim spotkaniu z USA, a po 77 minutach gry mógł cieszyć się ze swojej premierowej bramki w barwach Synów Albionu.

Przewidywana jedenastka

Begović - Francis, S. Cook, Ake, Daniels - Brooks, Lerma, L. Cook, Fraser - King - Wilson

BournemouthZ obozu rywala autor: Michał Liszkowski źrodło: własne
pawel94 komentarzy: 122024.11.2018, 14:04

Wilson jest w gazie, ale jutro nie można zaliczyć kolejnego remisu. Jeśli chcemy trzymać się blisko top4, wygrana to obowiązek.

MarkOvermars komentarzy: 912524.11.2018, 13:21

@fabregas1987: Kun ma 8 bramek i 4 asysty

wnw46 komentarzy: 182024.11.2018, 11:45

@polishbrigadesx: mysle ze znowu remis jak nie gorzej..

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020424.11.2018, 11:40