Z obozu rywala: Brentford FC

Z obozu rywala: Brentford FC 26.09.2018, 00:16, Michał Liszkowski 4 komentarzy

Już dziś o 20:45 Arsenal zmierzy się na własnym stadionie z Brentfordem w trzeciej rundzie Carabao Cup. Sprawdźmy więc, co słychać w zespole Pszczół.

Nieobecni

Spotkanie z Kanonierami najprawdopodobniej opuści prawy obrońca Josh Clarke. Ponadto na murawie nie ujrzymy lewego defensora Rico Henry'ego, który zmaga się z długoterminową kontuzją kolana. Dean Smith będzie mógł już za to skorzystać z usług byłego piłkarza Hull City Mosesa Odubajo.

Poprzednie spotkanie

Brentford przegrał na wyjeździe z Derby County 1:3. Zespół Deana Smitha objął prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania za sprawą bramki Henrika Dalsgaarda. Duńczyk doszedł do strzału głową po rzucie rożnym i umieścił piłkę w samym okienku bramki. Kluczowy dla losów spotkania był jednak okres między 14. a 28. minutą, kiedy to Barany prowadzone przez Franka Lamparda trzykrotnie zdołały pokonać bramkarza gości i tym samym przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dla Brentfordu była to dopiero druga porażka w sezonie.

Sytuacja w tabeli

Pszczoły po dziewięciu kolejkach Championship mają na swoim koncie 15 punktów i zajmują aktualnie 7. miejsce w tabeli.

Zawodnik w formie

Neal Maupay. Francuski napastnik w siedmiu ligowych spotkaniach zdołał zdobyć osiem goli i trzykrotnie asystował swoim kolegom. Maupay znajduje się aktualnie na czele klasyfikacji strzelców Championship.

Przewidywana jedenastka

Bentley - Barbet, Mepham, Jeanvier, Dalsgaard - Mokotjo, McEachran - Watkins, Sawyers, Benrahma - Maupay

BrentfordDean SmithZ obozu rywala autor: Michał Liszkowski źrodło: własne
emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10926.09.2018, 11:44

A ma dopiero 22 lata. Taki Piątek Championship :D

Smazony komentarzy: 73826.09.2018, 11:24

@Forever_gunner: Dokładnie, tym bardziej jak gość jest w formie, a to jest Championship (zaplecze Premier) a nie jakieś League Two czy One. Może być ciekawie.

Forever_gunner komentarzy: 255526.09.2018, 11:16

Niezłe statystyki ma ich napastnik. Z naszą dziurawą obroną może nam coś strzelić.

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 126.09.2018, 09:54

Miło ogląda się Lamparda na ławce trenerskiej - mimo że grał dla Chelsea.