Z obozu rywala: Manchester United

Z obozu rywala: Manchester United 04.12.2018, 22:34, Michał Liszkowski 15 komentarzy

Już jutro o 21:00 Arsenal zmierzy się na Old Trafford z Manchesterem United. Sprawdźmy więc, co słychać w zespole Czerwonych Diabłów.

Nieobecni

Od początku tygodnia angielskie media informują o potężnym bólu głowy Jose Mourinho, który spowodowany jest plagą kontuzji w jego drużynie. Sam Portugalczyk podczas konferencji prasowej odmówił udzielenia komentarza na ten temat. Z pewnością wiemy, że na murawę Teatru Marzeń nie wybiegną Alexis Sanchez i Victor Lindelof, a także zawieszony za nadmiar żółtych kartek Ashley Young. Pod znakiem zapytania stoi za to gotowość do gry Chrisa Smallinga, Erica Bailly'ego, Luke'a Shawa, Matteo Darmiana, Antonio Valencii, Marcusa Rashforda i Romelu Lukaku.

Poprzednie spotkanie

Manchester United zremisował na St Mary's Stadium z Southamptonem. Jako pierwsi prowadzenie w meczu objęli gospodarze, a wszystko za sprawą bramki Stuarta Armstronga w 13. minucie spotkania. Ledwie 7 minut później prowadzenie Świętych podwyższył Cedric Soares, który przymierzył z rzutu wolnego w samo okienko bramki strzeżonej przez Davida de Geę. Czerwone Diabły szybko jednak ruszyły do odrabiania strat i już do przerwy na tablicy świetlnej widniał remis. W 33. minucie meczu Romelu Lukaku wykorzystał podanie Marcusa Rashforda i zatrzymał na 981 licznik minut bez zdobytej bramki w klubowych barwach, a niedługo później Alexa McCarthy'ego ładnym strzałem krzyżakiem pokonał Ander Herrera. W drugiej połowie spotkania wynik nie uległ już zmianie, Southampton - Manchester United 2:2.

Sytuacja w tabeli

Manchester United po czternastu kolejkach ma na swoim koncie 22 punkty i znajduje się obecnie na 7. miejscu w tabeli Premier League.

Zawodnik w formie

Anthony Martial. Jeszcze kilka tygodni temu wszyscy obserwatorzy najwyższej angielskiej klasy rozgrywkowej zachwycali się znakomitą dyspozycją strzelecką Francuza: między 8. a 12. kolejką zdołał on bowiem sześciokrotnie pokonać bramkarzy rywali. Choć po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej były piłkarz AS Monaco nie trafił jeszcze do siatki, obrońcy Kanonierów nie będą mogli ani na chwilę spuścić z niego wzroku. W spotkaniu z Southamptonem Martial pojawił się na placu gry dopiero w 77. minucie, więc do batalii z Arsenalem przystąpi w pełni wypoczęty.

Przewidywana jedenastka

de Gea - Valencia, Jones, Smalling, Dalot - Herrera, Matić, Pogba - Lingard, Rashford, Martial

Manchester UnitedZ obozu rywala autor: Michał Liszkowski źrodło: własne
ZebDarek komentarzy: 431 newsów: 105.12.2018, 11:52

United mimo kryzysu ciągle mają bardzo silny środek pola. Obawiam się, że nawet silniejszy od naszego, szczególnie w sytuacji, kiedy zabraknie Xhaki (nie wierzę, że to piszę...). Będzie bardzo ciężko, ale jak już się przebijemy przez ich środek, to nasz atak załatwi sprawę.

Patriko komentarzy: 528105.12.2018, 10:35

A Alexis w ostatnich kilku meczach przed kontuzją prezentował się dobrze w co prawdzie statystyki tego nie odzwierciedlają, ale widać było, że powoli się rozkręca

Patriko komentarzy: 528105.12.2018, 10:33

Ostatni raz pokonaliśmy United na Old Trafford w rozgrywkach ligowych w 2006 roku... i coś czuję, że to może być ten moment ;d

bayakus komentarzy: 128505.12.2018, 09:32

Nadzieją United jest jedna kontra, fortepian Sancheza, Fergie Time. Za te wszystkie lata Mourinho musi spłonąć ze wstydu. Nie ma lepszej okazji na przełamanie. Dziś United trafia do Hadesu, każdy inny rezultat będzie rozczarowaniem.

Adi17 komentarzy: 299205.12.2018, 09:24

Mam jakieś zaskakująco dobre przeczucia co do tego meczu. To już nie jest zespół z Wengerem na ławce który jadać na OT już robił w gacie. A to 8:2 nie da się łatwo zapomnieć. Oby tylko źle nie zacząć, bo United potrafią się bronić w przypadku prowadzenia, ale czuję 3 punkty!

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041305.12.2018, 08:15

Szkoda że Sanchez nie zagra... Zawsze to jakieś osłabienie.

bayakus komentarzy: 128505.12.2018, 07:53

Aż się łezka w oku kręci xD

zly_kanonier komentarzy: 511105.12.2018, 02:03

Alexis who?
Nie wiem czy to nie jest jednak wzmocnienie dla United.
Przecież gość by naliczył tyle strat przy Torreirze, że chyba jakiś rekord by padł.

Tak na poważnie, to jest najlepszy moment by im japy zamknąć już do końca sezonu.

fabregas1987 komentarzy: 2577904.12.2018, 23:22

United raczej nie da się tak zaskoczyć drugi mecz z rzędu, a poza tym wiadomo jak my zaczynamy. Derby na pewno wyciągnęły z zawodników mnóstwo energii, a Diabły dzień dłużej odpoczywały, no i grają u siebie. Całkiem sporo czynników przemiawia na ich korzyść, więc może być ciężko. Inna sprawa, że nasi są w gazie, a United gra piach i są skłóceni.

kuzguwu komentarzy: 538504.12.2018, 23:06

Jak zaczniemy tak, jak niedzielne Derby, to będzie w porządku.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36204.12.2018, 23:04

United ma kryzys, nie ma tam żadnej chemii i pomysłu. Pamiętam gdy w Arsenalu działy się tego typu rzeczy i przegrywaliśmy mecz za meczem. Obawiam się tylko, że Mourinho może zamurować cały mecz i wpadnie jakaś przypadkowa bramka dla United z dośrodkowania, bo oni nie potrafią inaczej strzelać bramek. Najważniejsze, żeby nie stracić bramki na początku i zdominować ich w środku pola. Grać swoje, przerzucać szybkie piłki na skrzydła i będzie dobrze.

KapitanJack10 komentarzy: 5379 newsów: 404.12.2018, 22:53

@MVTI: No i przegraliśmy wtedy i był wstyd.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57304.12.2018, 22:48

@KapitanJack10 napisał: "Jak my tego nie wygramy to aż wstyd.."

28 lutego 2016 roku. W składzie United: Varela, Rashford, Carrick na środku obrony. Na ławce Paddy McNair, James Weir, Timothy Fosu-Mensah, Joe Riley.

KapitanJack10 komentarzy: 5379 newsów: 404.12.2018, 22:44

5 obrońców kontuzjowanych + Young za kartki.