Z obozu rywala: Newcastle United

Z obozu rywala: Newcastle United 14.09.2018, 17:44, Michał Liszkowski 5 komentarzy

Już w najbliższą sobotę o 16:00 Arsenal zmierzy się na wyjeździe z Newcastle United. Sprawdźmy więc, co słychać w zespole Srok.

Nieobecni

Matt Ritchie i Jonjo Shelvey powrócili do pełni zdrowia i mogą zagrać w sobotnim meczu. Na murawie nie ujrzymy za to Floriana Lejeune'a, który zmaga się z kontuzją kolana. Dość późno ze zgrupowań swych reprezentacji powrócili DeAndre Yedlin i Salomon Rondon. Obaj trenowali już z zespołem, ale spotkanie z Kanonierami mogą rozpocząć na ławce.

Poprzednie spotkanie

Drużyna Rafy Beniteza przegrała na Etihad Stadium 1:2. Dla mistrzów kraju spotkanie z Newcastle nie było spacerkiem, ale z pewnością odnieśli oni zasłużone zwycięstwo. Już w ósmej minucie meczu Raheem Sterling strzałem ze skraju pola karnego pokonał bezradnego Martina Dubravkę. W 30 minucie Sroki zdołały jednak doprowadzić do remisu. Salomon Rondon doskonale wypatrzył wbiegającego DeAndre Yedlina, który z łatwością umieścił piłkę w siatce. Autorem zwycięskiego trafienia był Kyle Walker, który w 52 minucie pięknym strzałem po ziemi umieścił piłkę tuż obok prawego słupka bramki chronionej przez słowackiego bramkarza. Dla Newcastle był to 22. ligowy mecz przeciwko Manchesterowi City z rzędu, w którym nie zdołali odnieść zwycięstwa.

Sytuacja w tabeli

Sroki z dorobkiem jednego punktu zajmują aktualnie 18. miejsce w tabeli. Warto jednak pamiętać, że w czterech pierwszych kolejkach mierzyły się z Tottenhamem, Chelsea i Manchesterem City.

Zawodnik w formie

DeAndre Yedlin. Amerykański obrońca w trzech ligowych spotkaniach zdołał strzelić gola i zaliczyć asystę. Wydaje się, że na starcie obecnego sezonu to właśnie on prezentuje najrówniejszą formę ze wszystkich graczy Newcastle. Podczas przerwy reprezentacyjnej piłkarski świat obiegło zabawne nagranie, na którym były piłkarz Tottenhamu po rzekomym faulu na Neymarze podszedł do arbitra spotkania i spytał się: Ref, did you watch the World Cup?

Przewidywana jedenastka

Dubravka – Dummett, Fernandez, Lascelles, Yedlin – Diame, Shelvey – Kenedy, Perez, Ritchie – Joselu

Newcastle UnitedRafa BenitezZ obozu rywala autor: Michał Liszkowski źrodło: własne
kuzguwu komentarzy: 538315.09.2018, 21:55

Jak zawsze dobra robota redaktorze.

Amadi komentarzy: 51314.09.2018, 21:24

to ładny mają goście terminarz... Tottenhamem, Chelsea, Manchesterem City, Arsenal po 5 kolejkach

PtoOk komentarzy: 220014.09.2018, 18:53

Rozjedziemy ich z 2:1

Arsenal2004 komentarzy: 367014.09.2018, 18:00

Jak zgramy Laca Auba to sądze że na bank wygramy:)