Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester!

Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester! 14.02.2016, 14:01, 4552 komentarzy

Za nami 90. minut fantastycznego widowiska w Londynie, które przysporzyło nam wielu emocji. Byliśmy świadkami spotkania, w którym każda z drużyn walczyła do ostatniego gwizdka. Rzut karny, duża liczba żółtych kartek oraz jedna czerwona pokazują, iż był to mecz walki dwóch rywali w wyścigu o mistrzostwo Anglii.

Górą z tego starcia wyszli jednak Kanonierzy, a wybawicielem okazał się być nie kto inny, jak powracający po 10-miesięcznej kontuzji Danny Welbeck, który pokonał bramkarza rywali w 94. minucie spotkania! Pochwalić należy również Arsene'a Wengera, który zdecydował się na genialne zmiany, wprowadzając zawodników, którzy zapewnili zwycięstwo w tym spotkaniu. Warto dodać, iż Arsenal zwyciężając w tym pojedynku, dopisuje sobie trzy punkty w ligowej tabeli i traci już tylko dwa punkty do liderującego Leicesteru. Miejmy nadzieję, że ta wygrana poniesie jak na skrzydłach zespół The Gunners do kolejnych zwycięstw i tym samym zapewnienia sobie tytułu mistrza Anglii.

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny(46' Chambers), Monreal - Coquelin(61' Walcott), Ramsey - Chamberlain(83' Welbeck), Özil, Alexis - Giroud.

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez(58' Wasilewski), Kanté, Drinkwater, Albrighton(83' King) - Okazaki(61' Gray), Vardy.

Dwie doskonałe szanse Arsenalu już na samym początku spotkania. Najpierw zła decyzja Oxa, a następnie niecelny strzał głową Sancheza.

13. minuta i pierwsza groźna szansa dla Lisów, ale Okazaki na spalonym. Chwilę później kolejna dobra okazja Leicesteru, świetnie dośrodkowanie zakończone strzałem głową Vardy'ego, ale jeszcze lepsza obrona Petra Cecha.

23. minuta strzał Kante zza pola karnego, jednak bardzo niecelny.

Świetna akcja Kanonierów w 24. minucie, ale strzał Sancheza zablokowany przez Morgana.

Dużo niedokładności z jednej i drugiej strony, piłka trafia spod jednej bramki pod drugą, ale nadal bez goli w tym spotkaniu.

30. minuta - piłka ląduje w siatce po strzale głową Girouda, ale Francuz na spalonym. Schmeichel wznowi od bramki.

Piękny strzał N'Golo Kante w 38. minucie spotkania, ale Petr Cech kolejny raz popisuje się fantastyczną paradą.

43. minuta i jest rzut karny dla drużyny Leicesteru! Jamie Vardy pewnym, mocnym strzałem z jedenastu metrów wyprowadza Lisy na prowadzenie, 0-1 dla gości.

Sędzia doliczył dwie minuty, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

52. minuta i świetna centra Monreala, jednak strzał Girouda głową bardzo niecelny.

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Simpsona w 54. minucie i Lisy zmuszone będą grać w dziesiątkę.

Kanonierzy w natarciu - dużo dośrodkowań w pole karne przeciwnika, ale nic z tego nie wynika. Wynik pozostaje bez zmian.

GOL dla The Gunners w 70. minucie! Piękne strącenie piłki przed Oliviera Girouda, a strzelcem bramki Theo Walcott. I mamy 1-1!

Doskonała okazja Pera Mertesackera, ale strzał głową Niemca mija słupek bramki strzeżonej przez Schmeichela. Chwilę później kolejna szansa dla Arsenalu, ale Danny Welbeck zablokowany.

87. minuta - świetny strzał Girouda, ale fantastyczną paradę zalicza Kasper Schmeichel!

Dużo szans dla The Gunners, ale żadna z nich nie ląduje w siatce Leicesteru.

94. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Gol Welbecka po doskonałym dośrodkowaniu Mesuta Özila z rzutu wolnego. 2-1 dla Kanonierów.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu. Trzy punkty zostają w Londynie.

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
Smolek komentarzy: 34018.02.2016, 23:02

Pany,co do MU to dajcie siana,nawet w wywiadzie ktoś od nich mówił że lepiej odpaść i się skupić na lidze,bo bardziej opłacalne m.in. pieniężnie... . Totki wcale nie tak najgorzej,a grały bez Kane'a większośc. Liverpool tak samow kratke gra w lidze,więc co się spodziewać. A o tym,że PL przgrywa z La Liga czy Bundes to wiemy od dawna. Może temu,że w PL jest dużo więcej meczy i nie ma przerwy ? Dla mnie EPL jest ciekawsze,bo nieprzewidywalna. Nie wiem czy ze względu na słabość liderów czy siłę reszty ;)

Czeczenia J
ak na razie twoje komentarze ani zabawne, ani mądre. Coś jak Macierewicz.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2016, 22:40

NOWY NJUS

Mihex komentarzy: 2360418.02.2016, 22:38

gyazo.com/8662da3bcb0f082ad72a955c0da13569

Jakby ktoś miał rozkminę czemu Sporting miał przez chwilę dwie czerwone kartki :p

Czeczenia komentarzy: 1244818.02.2016, 22:33

WilSHARE

Ja nie wiem. Mnie w sumie nie grzeje ta rywalizacja, co by się nie działo to dla mnie Arsenal > La Liga, ale za Premier League "umierać" nie mam zamiaru, chociaż oglądam też inne zespoły niż AFC.

Z drugiej strony ta mitologia o angielskiej potędze jest tak zabawna, że nie odmówię sobie okazji by to wykpić.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.02.2016, 22:31

Widzę, że kompromitacji "potężnych" angielskich klubów ciąg dalszy. Nawet nie potrafię napisać nazwy zespołu z którym Man Utd przegrało. Brawo.

ronix11 komentarzy: 73018.02.2016, 22:28

Aduriz jak kiedyś Huntellar z Realem

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 22:27

Tylko kibice czują tę rywalizację między ligami czy na kluby tez by to działało motywująco jakby miały wyjść naprzeciw siebie?

mistiqueAFC komentarzy: 2676918.02.2016, 22:21

Aduriz mnie lekko zdziwil tym golem

Mihex komentarzy: 2360418.02.2016, 22:21

twitter.com/sportpl/status/700429637055344641

Ohohoho Jaka bramka Aduriza :O

Czeczenia komentarzy: 1244818.02.2016, 22:21

No, czyli Bilbao też strzela, czyli solidarnie - wszystkie hiszpańskie prowadzą, żadna gola nie straciła.

Dobrze, że nie można mówić o dominacji, bo jeszcze Levante nie grało z WBA.

Czeczenia komentarzy: 1244818.02.2016, 22:17

bobslej22

Ja mu źle nie życzę.

Ale brama Bilbao, jeszcze lepiej niż we Florencji.

arsenal159

na co obstawiales? ja sobie dzisiaj opuscilem kupon bo w LE może się wszystko zdarzyc

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 22:16

simpllemann,
no w każdym razie swoje zarobili, na mecz ligowy to koszt ok. 100 koron duńskich, to jakieś 5 dych.

bobslej22 komentarzy: 813518.02.2016, 22:12

Czeczenia>>> bo Szczęsny nie jest . Może być ale obawiam się że nie będzie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676918.02.2016, 22:11

Cena biletów troche odstrasza, ale i tak jestem zdziwiony, że kompletu nie było

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52418.02.2016, 22:02

WiLSHARE
Zainteresowanie było a nawet tak małego stadionu nie wypełnili?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 22:01

Jutlandia to jeden z najbogatszych obszarów państwa Duńskiego. Zinteresowania takim meczem można było się spodziewać. Jak Rudzki dodał, mogło wielu przyjechać nie tylko dla pojedynku, a dla samego United. Czy to z Geteborga czy z Niemiec.

Czeczenia komentarzy: 1244818.02.2016, 22:00

Mihex

Dziwny ten Gary. Niby Anglik a nie słyszał, że tam się nie opłaca grać.

Czeczenia komentarzy: 1244818.02.2016, 21:59

To Szczęsny nie jest klasą światową? Przyszedł gość w kasku i już się we łbach przewraca!

Mihex komentarzy: 2360418.02.2016, 21:59

Wychodzi na to, że honor Anglików w europejskich pucharach uratuję Neville, a nie my xD

marimoshi komentarzy: 471618.02.2016, 21:59

Przyjęło się mówić,że Szczęsny nie miał szans przy bramkach. Właśnie to go różni od tych graczy na światowym poziomie. Oni takie sytuacje bronią.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 21:55

Tylko ja mam wrażenie, że Mignolet i Szczęsny to bramkarze, którzy swojego poziomu nigdy nie przeskoczą? Nie wyobrażam sobie scenariusza, by na któregoś z nich mieliby mówić klasa światowa, jeden z najlepszych.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52418.02.2016, 21:53

71 najtańszy bilet? No ktoś za(o)szalał.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234718.02.2016, 21:53

Garego wyrzucili, że 5:0 do przerwy ?

MarkOvermars komentarzy: 908418.02.2016, 21:53

De Gra doznał urazu kolana.
Hiszpan dołączył zatem do grona kontuzjowanych Czerwonych Diabłów, które tworzą: Luke Shaw, Marcos Rojo, Matteo Darmian, Phil Jones, Cameron Borthwick-Jackson, Guillermo Varela, Antonio Valencia, Ashley Young, Marouane Fellaini, Bastian Schweinsteiger, Adnan Januzaj oraz Wayne Rooney.

Grubo, trzeba to wykorzystać za tydzień!

Mihex komentarzy: 2360418.02.2016, 21:51

Patrzę na te bramki i w szczególności przy drugiej bramce Mina przypomina swojego imiennika :P

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 21:45

71 funtów kosztował bilet na mecz Midtjylland-United.

GallAnonim
A tego nie wiem. Nie znam cen biletów na to spotkanie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2016, 21:43

Co do meczu United mozna powiedziec tylko tyle

vine.co/v/ivQtY7adB9x

GallAnonim komentarzy: 44318.02.2016, 21:42

@simpllemann

Komentatorzy mowili, ze chetnych na mecz bylo 30 tysiecy osob. Cena az tak odstraszyła?

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 218.02.2016, 21:41

Valencia szaleje. 5 bramek już.

Czeczenia komentarzy: 1244818.02.2016, 21:40

O, Hiszpania dziś już 8 goli. Na szczęście, nie ma mowy o dominacji - Bilbao jeszcze nie strzeliło.

josephik komentarzy: 46318.02.2016, 21:37

Santi Mina 2 bramki i 2 asysty w 30 min.