Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester!

Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester! 14.02.2016, 14:01, 4552 komentarzy

Za nami 90. minut fantastycznego widowiska w Londynie, które przysporzyło nam wielu emocji. Byliśmy świadkami spotkania, w którym każda z drużyn walczyła do ostatniego gwizdka. Rzut karny, duża liczba żółtych kartek oraz jedna czerwona pokazują, iż był to mecz walki dwóch rywali w wyścigu o mistrzostwo Anglii.

Górą z tego starcia wyszli jednak Kanonierzy, a wybawicielem okazał się być nie kto inny, jak powracający po 10-miesięcznej kontuzji Danny Welbeck, który pokonał bramkarza rywali w 94. minucie spotkania! Pochwalić należy również Arsene'a Wengera, który zdecydował się na genialne zmiany, wprowadzając zawodników, którzy zapewnili zwycięstwo w tym spotkaniu. Warto dodać, iż Arsenal zwyciężając w tym pojedynku, dopisuje sobie trzy punkty w ligowej tabeli i traci już tylko dwa punkty do liderującego Leicesteru. Miejmy nadzieję, że ta wygrana poniesie jak na skrzydłach zespół The Gunners do kolejnych zwycięstw i tym samym zapewnienia sobie tytułu mistrza Anglii.

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny(46' Chambers), Monreal - Coquelin(61' Walcott), Ramsey - Chamberlain(83' Welbeck), Özil, Alexis - Giroud.

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez(58' Wasilewski), Kanté, Drinkwater, Albrighton(83' King) - Okazaki(61' Gray), Vardy.

Dwie doskonałe szanse Arsenalu już na samym początku spotkania. Najpierw zła decyzja Oxa, a następnie niecelny strzał głową Sancheza.

13. minuta i pierwsza groźna szansa dla Lisów, ale Okazaki na spalonym. Chwilę później kolejna dobra okazja Leicesteru, świetnie dośrodkowanie zakończone strzałem głową Vardy'ego, ale jeszcze lepsza obrona Petra Cecha.

23. minuta strzał Kante zza pola karnego, jednak bardzo niecelny.

Świetna akcja Kanonierów w 24. minucie, ale strzał Sancheza zablokowany przez Morgana.

Dużo niedokładności z jednej i drugiej strony, piłka trafia spod jednej bramki pod drugą, ale nadal bez goli w tym spotkaniu.

30. minuta - piłka ląduje w siatce po strzale głową Girouda, ale Francuz na spalonym. Schmeichel wznowi od bramki.

Piękny strzał N'Golo Kante w 38. minucie spotkania, ale Petr Cech kolejny raz popisuje się fantastyczną paradą.

43. minuta i jest rzut karny dla drużyny Leicesteru! Jamie Vardy pewnym, mocnym strzałem z jedenastu metrów wyprowadza Lisy na prowadzenie, 0-1 dla gości.

Sędzia doliczył dwie minuty, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

52. minuta i świetna centra Monreala, jednak strzał Girouda głową bardzo niecelny.

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Simpsona w 54. minucie i Lisy zmuszone będą grać w dziesiątkę.

Kanonierzy w natarciu - dużo dośrodkowań w pole karne przeciwnika, ale nic z tego nie wynika. Wynik pozostaje bez zmian.

GOL dla The Gunners w 70. minucie! Piękne strącenie piłki przed Oliviera Girouda, a strzelcem bramki Theo Walcott. I mamy 1-1!

Doskonała okazja Pera Mertesackera, ale strzał głową Niemca mija słupek bramki strzeżonej przez Schmeichela. Chwilę później kolejna szansa dla Arsenalu, ale Danny Welbeck zablokowany.

87. minuta - świetny strzał Girouda, ale fantastyczną paradę zalicza Kasper Schmeichel!

Dużo szans dla The Gunners, ale żadna z nich nie ląduje w siatce Leicesteru.

94. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Gol Welbecka po doskonałym dośrodkowaniu Mesuta Özila z rzutu wolnego. 2-1 dla Kanonierów.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu. Trzy punkty zostają w Londynie.

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29718.02.2016, 19:53

Mam United na kuponie :/ Człowiek pazerny :D

Czeczenia komentarzy: 1247518.02.2016, 19:52

Tottenham jak zwykle, więcej szczęścia niż rozumu. Sam mecz okropnie nudny.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267218.02.2016, 19:52

o 21 trzymajcie kciuki za Liverpool i Galate.

mitmichael komentarzy: 4924318.02.2016, 19:46

A jednak staw skokowy

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370018.02.2016, 19:46

IAWT123, FA Cup w tym sezonie nie powinno być priorytetem, a Barcelona jest nieosiągalna. Trzeba się skupić na BPL.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267218.02.2016, 19:44

Wy o Manchesterze myślicie a z tego co ja widzę po prawej to przed nami mecz z Hull i Barceloną. Obie ekipy ciekawsze od Manchesteru.

mitmichael komentarzy: 4924318.02.2016, 19:44

Ten uraz barku to chyba powazny sadzac po minie De Gey.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267218.02.2016, 19:43

Swoją drogą, odnosząc się do komentarza o wyniku 9;1. Gdyby moja drużyna dostawała w beret więcej niż 3;0 w pucharze oddałbym mecz jakąś nieregulaminową zagrywką "niby przypadkiem, niby niedopatrzenie"

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370018.02.2016, 19:42

W Manchesterze będzie cud medyczny na mecz z nami, z resztą zawsze gdy przeciwnik jest trapiony kontuzjami to na Arsenal połowa zawodników wraca.

TerrorMachine komentarzy: 126218.02.2016, 19:42

oby makarony odpadły w tej fazie

mitmichael komentarzy: 4924318.02.2016, 19:40

Brawo liga angielska :)

GallAnonim komentarzy: 44318.02.2016, 19:39

Czyli obie angielskie druzyny juz prowadzą.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187418.02.2016, 19:39

Sporo szczęścia miał, ale pilka w siatce. Czyżby wracał do formy przed meczem z nami? XD

K4n0ni3R komentarzy: 97018.02.2016, 19:39

Redzik
Nic szczególnego jak cała viola ogólnie dość słaby mecz.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267218.02.2016, 19:38

Niech się dobrze powodzi Angolom w europejskich pucharach. Im dłużej będą grali tym lepiej dla Arsenalu w walce o mistrzostwo Anglii.

mitmichael komentarzy: 4924318.02.2016, 19:36

Vectra jest kolejnym, po UPC Polska i Multimedia Polska, dużym operatorem kablowym w Polsce, który jeszcze w lutym wprowadzi do swojej oferty kanały Eleven i Eleven Sports. W ramach promocji, do końca marca 2016 roku nowe kanały sportowe będą mogli oglądać wszyscy abonenci telewizji cyfrowej. Szczegóły oferty po okresie promocyjnym zostaną podane w późniejszym terminie.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187418.02.2016, 19:33

No lepszego momentu na ogranie Manu dla nas może nie być.

Kyrtap

wracają do wątku...opierałem się na 2 połowie, a w niej podawał do graczy Realu, nawet te piłki średnio nadawały się na walkę dla graczy ofensywnych Romy. W grze nogami jest przeciętny.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2016, 19:23

Djuricic co robi to szok.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2016, 19:23

Orłowski wlasnie powiedzial, ze ostatni wolny, z którego bvb strzeliła gola to ....bramka Lewandowskiego.

Niezle.

mitmichael komentarzy: 4924318.02.2016, 19:19

Juz wszystko wiem, zmieniła sie czestotliwosc i teraz jest 10,796V

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2016, 19:16

skreslam ,,chyba'' , na pewno było 9-1 sprawdzilem.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2016, 19:15

Jak united nie pyknie tego klubu to troche bedzie kompromitacja, Neapol pojechał ich chyba 9-1 w dwumeczu.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 19:14

mitmichael, dzięki za informację. Nie pomyślałem nawet o multi.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2016, 19:10

ten Mkhitaryan w tym sezonie to ma znakomita forme, jak nie gol to asysta.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2016, 19:09

9 minut a tu juz powinno byc 2-2 :O

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 19:07

Piszczek na 1-0.