Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester!

Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester! 14.02.2016, 14:01, 4552 komentarzy

Za nami 90. minut fantastycznego widowiska w Londynie, które przysporzyło nam wielu emocji. Byliśmy świadkami spotkania, w którym każda z drużyn walczyła do ostatniego gwizdka. Rzut karny, duża liczba żółtych kartek oraz jedna czerwona pokazują, iż był to mecz walki dwóch rywali w wyścigu o mistrzostwo Anglii.

Górą z tego starcia wyszli jednak Kanonierzy, a wybawicielem okazał się być nie kto inny, jak powracający po 10-miesięcznej kontuzji Danny Welbeck, który pokonał bramkarza rywali w 94. minucie spotkania! Pochwalić należy również Arsene'a Wengera, który zdecydował się na genialne zmiany, wprowadzając zawodników, którzy zapewnili zwycięstwo w tym spotkaniu. Warto dodać, iż Arsenal zwyciężając w tym pojedynku, dopisuje sobie trzy punkty w ligowej tabeli i traci już tylko dwa punkty do liderującego Leicesteru. Miejmy nadzieję, że ta wygrana poniesie jak na skrzydłach zespół The Gunners do kolejnych zwycięstw i tym samym zapewnienia sobie tytułu mistrza Anglii.

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny(46' Chambers), Monreal - Coquelin(61' Walcott), Ramsey - Chamberlain(83' Welbeck), Özil, Alexis - Giroud.

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez(58' Wasilewski), Kanté, Drinkwater, Albrighton(83' King) - Okazaki(61' Gray), Vardy.

Dwie doskonałe szanse Arsenalu już na samym początku spotkania. Najpierw zła decyzja Oxa, a następnie niecelny strzał głową Sancheza.

13. minuta i pierwsza groźna szansa dla Lisów, ale Okazaki na spalonym. Chwilę później kolejna dobra okazja Leicesteru, świetnie dośrodkowanie zakończone strzałem głową Vardy'ego, ale jeszcze lepsza obrona Petra Cecha.

23. minuta strzał Kante zza pola karnego, jednak bardzo niecelny.

Świetna akcja Kanonierów w 24. minucie, ale strzał Sancheza zablokowany przez Morgana.

Dużo niedokładności z jednej i drugiej strony, piłka trafia spod jednej bramki pod drugą, ale nadal bez goli w tym spotkaniu.

30. minuta - piłka ląduje w siatce po strzale głową Girouda, ale Francuz na spalonym. Schmeichel wznowi od bramki.

Piękny strzał N'Golo Kante w 38. minucie spotkania, ale Petr Cech kolejny raz popisuje się fantastyczną paradą.

43. minuta i jest rzut karny dla drużyny Leicesteru! Jamie Vardy pewnym, mocnym strzałem z jedenastu metrów wyprowadza Lisy na prowadzenie, 0-1 dla gości.

Sędzia doliczył dwie minuty, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

52. minuta i świetna centra Monreala, jednak strzał Girouda głową bardzo niecelny.

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Simpsona w 54. minucie i Lisy zmuszone będą grać w dziesiątkę.

Kanonierzy w natarciu - dużo dośrodkowań w pole karne przeciwnika, ale nic z tego nie wynika. Wynik pozostaje bez zmian.

GOL dla The Gunners w 70. minucie! Piękne strącenie piłki przed Oliviera Girouda, a strzelcem bramki Theo Walcott. I mamy 1-1!

Doskonała okazja Pera Mertesackera, ale strzał głową Niemca mija słupek bramki strzeżonej przez Schmeichela. Chwilę później kolejna szansa dla Arsenalu, ale Danny Welbeck zablokowany.

87. minuta - świetny strzał Girouda, ale fantastyczną paradę zalicza Kasper Schmeichel!

Dużo szans dla The Gunners, ale żadna z nich nie ląduje w siatce Leicesteru.

94. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Gol Welbecka po doskonałym dośrodkowaniu Mesuta Özila z rzutu wolnego. 2-1 dla Kanonierów.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu. Trzy punkty zostają w Londynie.

Czeczenia komentarzy: 1247518.02.2016, 18:05

United XI: De Gea, Love, Smalling, McNair, Blind, Herrera, Carrick, Lingard, Mata, Memphis, Martial.

KFC XI: Vorm; Trippier, Alderweireld, Wimmer, Davies; Carroll, Mason (C); Eriksen, Alli, Son; Chadli.

afc4life komentarzy: 478318.02.2016, 18:05

Ja cie pierdziele nie wierze co tu czytam.

@simson

Zlatan jest starsza, egoistyczną wersją Girouda, Pasowałby na poziom LFC/Everton

simson16 komentarzy: 461418.02.2016, 17:49

myslicicie ze mozliwe Zlatan w nastepnym sezonie w The Reds;
youtube.com/watch?v=12TqKTG3Kn8
osobiscie chcialbym go w Anglii, nadaje sie jak malo kto, silny fizycznie, mocny strzal itd:)

simson16 komentarzy: 461418.02.2016, 17:43

co myslicie dzisaj o takim kuponie?
liverpool, sporting, borusia, valenica:)

Czeczenia komentarzy: 1247518.02.2016, 17:39

Ja uwielbiam z innego powodu, jakby to w ogóle miało jakieś znaczenie. Ale jest wesoło. Ten się nie nadaje, bo jest za wesoły itd.

ronix11 komentarzy: 73018.02.2016, 17:37

jaki leci dzisiaj mecz w polskiej tv?

Novazzy komentarzy: 351018.02.2016, 17:27

Podobno FA chce dorzucać od siebie premie dla zwycięzców LE żeby wkońcu anglikom sie chciało grać.

arsenallord komentarzy: 29686 newsów: 11718.02.2016, 17:25

Uwielbiam rozmowy o kapitanie dla Arsenal. Połowa strony widzę przybywa z zawodnikami na co dzień i zna ich zalety/wady.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 518.02.2016, 17:12

Wilshere to bezwątpienia najlepszy kandydat na kapitana. Najpierw jednak musi uporać się z problemami zdrowotnymi, a wtedy gwarantuję Wam, że przez następnych kilka lat rozmowa na temat opaski nie będzie potrzebna.

PietrasM komentarzy: 249418.02.2016, 17:09

kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/crank2017.html

Powyżej macie dość ciekawy link dotyczący klasyfikacji lig europejskich, która to ma przekład na ilość miejsc w LM. Dzisiejszy mecz totków i to jak daleko zajdą City Juve i Napoli ma dość spore znaczenie na rozstawienie w następnym sezonie. Niestety nie daje CFC i Arsenalowi zbyt dużych szans na dalszy awans. (HOPE I AM WRONG!)
Także trzeba dzisiaj kibicować kogutom.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 118.02.2016, 17:05

schnor25

To chyba wczoraj zupełnie inny mecz oglądałeś, bo Polak bardzo dobre podania posyłał. Akurat w tym elemencie gry, Szczęsny jest absolutnie topowym bramkarzem.

Danielo_Gunners komentarzy: 264018.02.2016, 17:03

jak sobie przypomne kto nosił opaske w Arsenalu i jak ja nosil..to w tym momencie chyba bym jej nie dał nikomu.Brakuje wszystkim tej charyzmy.daru od Boga :)

schnor25 komentarzy: 1854618.02.2016, 17:03

FabsFan

ja nie mówię o wczorajszej potyczce z Realem. Piszę ogólnie, najchętniej zostawiłbym go w Romie na kolejny sezon. Cech swoje latka ma, ale Wojtek może mu niestety buty czyścić (mimo, że Czechowi też zdarzają się kiepskie interwencje).

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.02.2016, 16:59

Schnor25
Ale przy bramkach nie mial nic do powiedzenia.

schnor25 komentarzy: 1854618.02.2016, 16:53

Szczęsnego to ja jakoś w AFC nie widzę. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że na razie jego miejsce jest w takiej Romie. Może za 2 lata? Może w końcu Polak zrobić jakiś krok naprzód? Wczoraj chyba nie posłał ani jednego dobrego, długiego podania (opieram się na 2 połowie), wszystko padało łupem graczy Realu.

Trequartista komentarzy: 536618.02.2016, 16:49

Na kapitana u nas pasują tylko: Cech, Merte, Szczęsny, Giroud i Coquelin. Reszta odpada. Giroud jak w tym sezonie zapieprza po boisku, drze papę na rywali i dyskutuje z sędziami, to nikt inny z tego zespołu. Szczęsny raczej już dorósł, a jest inteligentny. Reszta wiadomo.

mizio komentarzy: 65118.02.2016, 16:29

Ja bym zaryzykował i dał captaina Coquelinowi.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.02.2016, 16:27

Za to ostatnią osobą, jakiej powierzylbym opaske kapitanska jest Jacuś.

Poprawka, Walcott, bo wtedy mialby jeszcze lepsza pozycje startowa do negocjowania lepszego kontraktu.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52418.02.2016, 16:27

Niech Borussia wygra LE.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2016, 16:26

Nie wiem czy to zdjecie takie, ale biceps Kaki robi wrazenie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.02.2016, 16:25

KApitan to srednio wazna funkcje, ale Cech pasuje idealnie. KOgo to obchodzi, gdzie gral.

afc4life komentarzy: 478318.02.2016, 16:19

Per daje rade jako kapitan ale nie przekonuje umiejetnosciami. Jak dla mnie z obecnych graczy to tylko Cech sie nadaje na prawdziwego kapitana. Wzor na boisku i poza nim. Staz w klubie nie gra roli.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2016, 16:19

Gunnerrsaurus
Masz tutaj
multikino.pl/pl/champions-league

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187418.02.2016, 16:05

We wszystkich multikinach pokazuję mecz Arsenalu z Barcą?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 218.02.2016, 16:04

Kurde, multikino w Krakowie moze byc juz zapchane.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2016, 15:46

pauleta19
Ja to go uwielbiam. Widac ze potrafi zrobic super atmosfere w zespole i nawet na takim treningu sobie strzelic zarcik :p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.02.2016, 15:43

Kanonier204; lubię mimikę Kloppa. Mógłby zostać komikiem albo aktorem :-)

schnor25 komentarzy: 1854618.02.2016, 15:43

Do multikina na mecz z Barcą, gdzie pewnie 75% widowni będzie za Kataloniarzami, może być ciężko :D Inna sprawa jak przyfarcimy i ich ogramy, no wtedy będziecie Panami/Paniami.

3rdpitch komentarzy: 453218.02.2016, 15:39

Ten model jest naszym najtwardszym piłkarzem

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2016, 15:39

Klopp vs Firmino

video.twimg.com/ext_tw_video/700089536693563392/pu/vid/1280x720/2wB7nGlFQ3-W3Tre.mp4

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52418.02.2016, 15:39

Strona upada, bo ktoś wymienił Girouda w kontekście kapitańskiej opaski. Zabawne.

Fanatic komentarzy: 599118.02.2016, 15:36

Mimo wszytko Ozil często ucieka co szatni w przypadku niekorzystnego wyniku, chyba ednak się nie boi tego, że per wyskoczy na niego z mordą, zroesztą to chyba per powinien się bać ozila, że zeche m.in. przez jego brak umiejętności odejść z afc w poszukiwaniu większych sukcesów.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.02.2016, 15:30

Fanatic, reakcja Mertesackera na lekceważące wobec kibiców zachowanie Ozila właśnie pokazuje, że Per to kapitan pełną gębą. A Ozil przeprosił więc reprymenda okazała się skuteczna.

Fanatic komentarzy: 599118.02.2016, 15:28

AVP

Ovy ta klątwa naszej opaski zadziałała tego lata z podwójną mocną (arteta i per out) :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29718.02.2016, 15:28

paw3u

Ja również wybieram się do multikina na Arsenal - Barcelona. Mam nadzieję, że są będą jeszcze wolne miejsca :/

ONA81 komentarzy: 84018.02.2016, 15:27

Kiedys ktorys z naszych pilkarzy sie wypowiadal, ze wszyscy bardzo szanuja Pera i zawsze go we wszystkim sluchaja, ze pilnuje zeby sie nikt nie spoznial i takie tam. Takze dopoki Niemiec bedzie gral dla Arsenalu to na pewno on bedzie kapitanem.

AlexVanPersie komentarzy: 806418.02.2016, 15:26

Opaska dla Pera? Jak najszybciej.

To zawsze oznacza, że albo tracisz skład albo odchodzisz.

Catalonczyk komentarzy: 519818.02.2016, 15:26

ona81

Tiaaaaa na pewno:D

paw3u komentarzy: 562618.02.2016, 15:25

Byliście może kiedykolwiek w multikinie na jakimkolwiek meczu? Ja we wtorek wybieram się na Arsenal - Barcelona i szczerze mówiąc już się nie mogę doczekać ;)

Fanatic komentarzy: 599118.02.2016, 15:25

Pauleta

Pogadał bym z nim tak samo jak Ozil albo nasłabym na niego Skrtela (nawiązując do remisu z sezonu 14/15 (3-3)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.02.2016, 15:23

Co ja czytam, model na Kapitana - ta strona upada.

schnor25 komentarzy: 1854618.02.2016, 15:23

Oceniamy graczy przez pryzmat tego co widzimy (ale nie słyszymy, no chyba, że ktoś z Was posiada umiejętność czytania z ruchu warg) na boisku. Nie wiemy co się dzieje na treningach, w szatni, poza szatnią, w codziennym, prywatnym życiu. Dlatego jestem daleki od wyrokowania, że ten się nie nadaje na kapitana, tamten też nie, a ten byłby całkiem spoko. Jeśli pozostali gracze mają do Pera zaufanie jako człowieka, to nie widzę tu problemu.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185218.02.2016, 15:23