Zabójcza końcówka meczu, Swansea 2-2 Arsenal

Zabójcza końcówka meczu, Swansea 2-2 Arsenal 06.01.2013, 15:20, Sebastian Czarnecki 5872 komentarzy

Nikt nie spodziewał się, że po tak nudnej pierwszej połowie spotkania pomiędzy Swansea a Arsenalem przyjdzie nam oglądać w tym meczu aż cztery gole! Ostatnie 30 minut to był prawdziwy popis umiejętności zawodników obu zespołów, którzy uraczyli nas świetnym finiszem po nudnym jak flaki z olejem początku.

Ostatnie pół godziny przyniosło nam wszystko to, czego brakowało w poprzednich częściach meczu. Były strzały i efektowne akcje, a i nie zabrakło również pięknych goli. Mecz zakończył się remisem 2-2, który na pewno nie uszczęśliwił zawodników obu zespołów, gdyż przez to będą musieli rozegrać dodatkowe spotkanie, tym razem na Emirates Stadium, które zadecyduje o awansie do 4. rundy Pucharu Anglii. Jeżeli rewanż na stadionie Arsenalu ma być tak samo nieoczekiwany jak dzisiejsza potyczka - nie mamy nic przeciwko.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Ramsey (73. Podolski), Cazorla, Walcott - Giroud

Swansea: Vorm - Tiendalli, Chico, Bartley, Davis - Ki, Britton (69. Augustien) - Dyer, De Guzman (57. Michu), Routledge (57. Hernandez) - Graham

Spotkanie rozpoczęło się nudno i monotonnie. Gra toczyła się głównie w środkowym sektorze boiska, a żadna ze stron nie stworzyła sobie żadnej sytuacji strzeleckiej. Najbliżej tego czynu byli zawodnicy Łabędzi, którzy w pewnym momencie wyprowadzili piękny atak pozycyjny, który zakończył się słusznie odgwizdanym ofsajdem.

W 13. minucie bliski strzelenia gola był Danny Graham, który otrzymał kapitalne kilkudziesięciometrowe podanie od byłego Kanoniera - Kyle'a Bartleya. Anglik huknął z pierwszej piłki w światło bramki, ale potężne uderzenie sparował dobrze ustawiony Wojciech Szczęsny.

Kolejne minuty były bardzo usypiające. Kanonierzy starali się w jakimś stopniu kontrolować grę, ale ich próby opierały się wyłącznie na wzajemnej wymianie podań... i w sumie na niczym więcej. Wyglądało to tak, jakby londyńczykom wyrwano z kontrolera przycisk do oddawania strzałów, w czego rezultacie spotkanie było nudne jak flaki z olejem.

Dopiero w 36. minucie zaczęło dziać się coś, co mogło wyrwać kibiców ze snu, w który na pewno większość z nich zapadła. Po rzucie wolnym - poprzedzonym faulem i żółtą kartką Ramseya - De Guzman dobrze dośrodkował na głowę Kyle'a Bartleya, który był o włos od pokonania Wojciecha Szczęsnego. Polskiego golkipera uratowała poprzeczka.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, o ile w ogóle coś takowego miało miejsce w pierwszych 45 minutach.

5. minuta drugiej połowy zwiastowała nagły wzrost atrakcyjności meczu, gdyż Kanonierzy przeprowadzili groźną kontrę, która mogła zakończyć się bramką. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Theo Walcott, który odegrał do lepiej ustawionego Girouda. Francuski napastnik z dobrej pozycji strzelił jednak prosto w dobrze ustawionego Vorma.

W 57. minucie Michael Laudrup przeprowadził kluczową dla wyniku zmianę, wprowadzając na murawę Michu i Hernandeza w miejsca Routledge'a i De Guzmana.

I minutę później Michu strzelił swoją trzecią bramkę w tym sezonie przeciwko Arsenalowi, stając się przy tym prawdziwym katem Kanonierów! Hiszpan świetnie ograł Mertesackera i samemu wykreował sobie sytuację, wyszedł sam na sam ze Szczęsnym i w dziecinny sposób umieścił piłkę pod jego ramieniem. 1-0 dla Swansea!

Kanonierzy spróbowali wziąć się w garść po straconej bramce, ale ich próby były niedokładne. Najpierw Giroud nie potrafił zrobić użytku po dobrej centrze Ramseya, a chwilę później fatalnie z dystansu uderzał Jack Wilshere.

Arsene Wenger postanowił zmienić coś w grze Arsenalu dopiero w 73. minucie, kiedy to desygnował do gry Lukasa Podolskiego kosztem Aarona Ramseya.

W 75. minucie świetną sytuację strzelecką zmarnował Theo Walcott, którego uderzenie minęło się z bramką Vorma.

78. minuta mogła przynieść Arsenalowi wyrównanie. Przypadkowe podanie pod samą bramkę dostał Lukas Podolski, który znalazł się w stuprocentowej okazji do strzelenia gola. Reprezentant Niemiec fatalnie jednak spudłował, ale chwilę później arbiter odgwizdał spalonego. Tak czy inaczej, takie sytuacje powinno się wykorzystywać nawet z zamkniętymi oczami.

Co zmarnował 3 minuty wcześniej, wykorzystał w 81. minucie! Lukas Podolski otrzymał podanie od Mikela Artety za plecy, odwrócił się z futbolówką i potężnie huknął z długi róg, nie dając Vormowi szansy na obronę, 1-1!

Dwie minuty później było już 2-1 dla Arsenalu! Gibbs podał do Girouda, a ten w fantastycznym stylu oddał mu futbolówkę, przerzucając ją nad linią obronną Swansea. Kieran Gibbs potężnym strzałem lewą nogą wpakował ją pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Vorma i wyprowadził Arsenal na prowadzenie!

Fatalna pierwsza połowa spotkania przyniosła nam fantastyczną końcówkę! Kanonierzy nie nacieszyli się długo z prowadzenia, gdyż w 87. minucie do wyrównania doprowadził Graham, oddając strzał z najbliższej odległości. 2-2!

Co za finisz! W 89. minucie mogliśmy obejrzeć kolejnego gola w meczu, ale tym razem szczęście nie uśmiechnęło się do zawodników Arsenalu. Laurent Koscielny mocno strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale jego uderzenie odbił przed siebie Vorm. Francuz próbował jeszcze poprawić pierwsze uderzenie, tym razem oddając ekwilibrystyczny strzał nożycami. Zabrakło jednak precyzji.

Nim się obejrzeliśmy, a z kontrą wyszli piłkarze Łabędzi. Szybki atak zakończył się strzałem Tiendallego w boczną siatkę.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zaprezentowały fantastyczny pokaz swoich umiejętności w ostatnich 30 minutach meczu, serwując nam przy tym świetną końcówkę spotkania.

FA CupRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.01.2013, 18:52

Dziwie sie wesleyowi... W galatasaray pewnie dostanie z 120tys. Bo nie sadze ze wiecej, ale to nie lepiej np. Dostać 20 tys i grać np dla utd czy kogutow? W utd mógłby dostać tyle co w galatasaray...

OczyKobry komentarzy: 47410.01.2013, 18:52

koxiarz14 - kolejny...

TakKrzysiu komentarzy: 893610.01.2013, 18:51

darek
Aretea i Rosa to 2 różne pozycje w tym klubie.

lukasz845 komentarzy: 453110.01.2013, 18:51

Za 20 mln euro moglibyśmy mieć Lopeza i M'Villę, Papcio proszę Cię...

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.01.2013, 18:51

Rosicky zagra w meczu z City.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997310.01.2013, 18:51

talksport.co.uk/magazine/features/130109/all-time-league-table-english-football-clubs-whos-top-top-10-revealed-188909?p=8

calkiem fajne zestawienie...

OczyKobry komentarzy: 47410.01.2013, 18:51

TakKrzysiu - twoim zdaniem ile 'kebapy" dadzą mu siana ?

darek250s komentarzy: 10246 newsów: 510.01.2013, 18:50

No bez jaj jak nie zrobimy jakiegos transferu to bedzie bardzo ciezko... Patrzmy realnie.. Kto Zastapi Artete? Niby jest Rosicky z ktorego nie korzystamy bo Wenger i tak zrobi 1 zmiane, Diaby jest moja nadzieja - dobry grajek ale wiemy jaki jest kontuzja mu przeszkadza w karierze. O Villi nic juz nie slysze, slysze tylko jak inne kluby z Anglii szaleja nawet przez te plotki a o nas to nawet juz nie plotkuja ;D

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35510.01.2013, 18:50

@oczykobry- to dowaliles:P Gdyby nie szedł dla kasy to napewno by go taki ajax z powrotem przygarnal

TakKrzysiu komentarzy: 893610.01.2013, 18:47

darek
my nie stoimy w miejscu tylko leżymy i to do tyłu

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.01.2013, 18:46

Adrian Lopez? Czemu nie, mógłby odzyc u nas. Grać potrafi, do tego ta taki typ napastnika zwinnego, szybkiego z dobra technika.

darek250s komentarzy: 10246 newsów: 510.01.2013, 18:45

Panowie Tottenham sie buduje a my stoimy w miejscu.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 110.01.2013, 18:39

ARSENAL remain favourites to sign Adrian Lopez if he leaves Spain this month.

OczyKobry komentarzy: 47410.01.2013, 18:38

skyrim - chociaż nie leci na kasę jak reszta piłkarzyków do mc psg mu itp.

LoveTheGunners komentarzy: 914010.01.2013, 18:37

co myslicie o tym skladzie? cos zmienic? lada moment staruje liga spamerow :D

Klama komentarzy: 3971 newsów: 210.01.2013, 18:36

hajs się musi zgadzać u sneijdera

skyrim komentarzy: 807110.01.2013, 18:35

Sneijder właśnie się skończył.
Aż dziwi mnie że taki kolo jest tak pozbawiony ambicji, że idzie do Turcji.

Ramsi komentarzy: 312910.01.2013, 18:32

FRIMPONG czerwona padłem :D

Kysio2607 komentarzy: 1336010.01.2013, 18:31

Haha płaczcie za tym gościem, płaczcie :D Było dłużej się marnować w Interze, teraz to już po piłkarzu, więc tylko patrzy gdzie więcej kasy dostanie :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 210.01.2013, 18:29

Ja pierdziele, szkoda ci gościa który mógłby grać w nawet w Bradfordzie gdyby tylko dostawał kasę ?

mallen komentarzy: 2123810.01.2013, 18:10

Na TVP Kultura zaraz będzie fajny film podobno więc spadam.

Bye.

LoveTheGunners komentarzy: 914010.01.2013, 18:10

powiedzcie o co chodzi z dzika karta , gram pierwszy sezon. Kazdy ja dostaje i co daje?

koxiarz
przed sezonem jak się podawało składy, to ludzie pisali, czy mogą zrobić taki sam, więc Arsenal23 ma się czego bać :P

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35510.01.2013, 17:59

@a23- co ty tak się boisz o ten skład? Nikt ci go nie ukradnie:P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 210.01.2013, 17:55

Do soboty chyba wytrzymasz :|

shark31 komentarzy: 601310.01.2013, 17:54

Pomogl by ktos....? Post ponizej:
"Wiadomo ze tutaj ludzie wszystko wiedza wiec musze o cos spytac:) Wiecie moze gdzie znajde najtansze loty do niemiec? Jest cos tanszego od Wizz? Mozna jakos te oplaty rezerwacyjne obejsc?"

Klama komentarzy: 3971 newsów: 210.01.2013, 17:52

A23
To wyślij mi na privku, ja i tak nie biorę teraz wildcarda :D

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35510.01.2013, 17:52

@klama- dla mnie trochę drogo:P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 210.01.2013, 17:52

Pff, ja mam taki skład ,że w sobotę wam kopara opadnie jak zobaczycie.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 210.01.2013, 17:49

pięć milionów, taniocha .

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35510.01.2013, 17:48

@klama-a ile kosztuje?

Klama komentarzy: 3971 newsów: 210.01.2013, 17:45

Jak sądzicie, Debuchy zacznie od początku?

Arsenal994 komentarzy: 24510.01.2013, 17:43

Tottenham and #Arsenal battle it out for French international midfielder Moussa Sissoko with bargain fee of €3.5m. [L'Equipe]

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35510.01.2013, 17:33

Kogo dać na kapitana w fpl? RvP, Suarez, Bale, Walcott, Mata( 2 mecze gra), a może Michu?

TakKrzysiu komentarzy: 893610.01.2013, 17:32

Siema panowie, mam pytanie. Od wczoraj mam Pro 13 i zacząłem sezon w LM. Chciałem zapytac, czy na tym etapie da sie wyłączyć te ich wahania formy..?;>. Nie, że chce isc na łatwizne, ale co mecz to Wilshere ma na dół i nie moge scierpieć tej nieprawdy którą widze:P. Można zrobic cos zeby bylo optymalnie i u mnie i u rywali;>? Jeśli jakiś dobry człowiek odpowie to prosilbym dokładnie, z góry dzia.

mallen komentarzy: 2123810.01.2013, 17:29

premierleague.com/en-gb/photos-and-videos/videos/feature-best-PL-managers-XI.html