Zadanie wykonane. Arsenal 2-1 Crystal Palace!

Zadanie wykonane. Arsenal 2-1 Crystal Palace! 16.08.2014, 19:36, bojowy schabowy 2666 komentarzy

Po ciężkim boju Arsenal pokonał na The Emirates zespół Crystal Palace. Praktycznie przez całe spotkanie widzieliśmy bezradność w ofensywie Kanonierów. Gole po stałych fragmentach dały podopiecznym Wengera zwycięstwo w tym trudnym pojedynku. Crystal Palace było bardzo dobrze zorganizowane w defensywie, dlatego graczom Arsenalu ciężko było dojść do sytuacji bramkowej.

Składy:

Arsenal: Szczesny – Debuchy, Koscielny, Chambers, Gibbs – Arteta, Wilshere, Ramsey, Alexis, Cazorla – Sanogo.

Ławka rezerwowych: Martinez, Monreal, Coquelin, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Giroud.

Crystal Palace: Speroni – Kelly, Dann, Hangeland, Ward – Puncheon, Jedinak, Ledley, Bolasie – Chamakh, Campbell.

Ławka rezerwowych: Hennessey, Delaney, McCarthy, O'Keefe, Bannan, Gayle, Murray.

Przez pierwsze 5 minut na boisku panował chaos, żadna drużyna nie chciała przejąć inicjatywy w grze. Dopiero w 7 minucie Kanonierzy skonstruowali pierwszą składną akcję. Wilshere i Ramsey na niewielkiej przestrzeni wymienili między sobą kilka podań, gdy Walijczyk znalazł się w polu karnym przeciwnika przy kontakcie z obrońcą padł na ziemię. Sędzia nie miał prawa odgwizdać rzutu karnego. Przez kolejne minuty trwał ciągły napór Arsenalu, gracze Crystal Palace piłki dotykali jedynie w defensywie.

26 minuta: Sanogo popisał się indywidualną akcją, jednak jego strzał zza pola karnego był bardzo niecelny.

Trzy minuty później podobną próbą popisał się Wilshere, jednak jego uderzenie zmierzało w światło bramki. Niestety Speroni odbił piłkę na rzut rożny.

35 minuta: Hangeland daje prowadzenie Orłom. Bramka padła po rzucie rożnym, rosły obrońca poszybował najwyżej ze wszystkich w polu karnym Szczęsnego i tyłem głowy posłał piłkę do siatki.

Przez kolejne minuty Kanonierzy bili głową w mur. Co jakiś czas solowej akcji próbował Cazorla, jednak i on nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

45 minuta: Koscielny daje remis Arsenalowi! Gdzie ofensywa nie może tam Koscielny pomoże. Asystę notuje Sanchez, który dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Francuza.

Tuż po golu Koscielnego arbiter - Jonathan Moss - zakończył pierwszą połowę.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. To Arsenal w dalszym ciągu prowadził grę.

49 minuta: Utykając boisko opuszcza Kieran Gibbs, najwyraźniej Anglik ponownie nabawił się urazu, zmienił go Monreal

Niezaprzeczalnie to nie był dzień Cazorli, Hiszpan zepsuł kolejno trzy ładnie zapowiadające się akcje swoich kolegów z zespołu. Jedyne strzały, które oddawali gracze Crystal Palace były zza pola karnego i nie powodowały zamętu w głowie Wojciecha Szczęsnego.

60 minuta: po dośrodkowaniu Sancheza piłkę ręką odbił Chamakh, Kanonierom należał się rzut karny.

60 minuta: kolejna zmiana Wengera. Giroud wszedł za Sanogo, który starał się jak mógł w dzisiejszym meczu.

Chamakh raz po raz ostro faulował swoich dawnych kolegów z drużyny, jednak sędzia nie był skory do ukarania Marokańczyka. W 67 minucie Chamakh w końcu doigrał się i po niebezpiecznym wślizgu w Wilshera otrzymał żółty kartonik. Na dobrą sprawę Marokańczyka nie powinno już być na boisku.

70 minuta: na boisku melduje się Chamberlain, zmienił pokiereszowanego Wilshera

Wejście młodego skrzydłowego znacząco ożywiło grę w ofensywie Arsenalu. Na obu skrzydłach pojawiły się pierwsze rajdy Oxa. Gracze Crystal Palace kiedy tylko mogli konsekwentnie realizowali przedmeczowe założenia trenera dotyczące "kradzieży czasu".

84 minuta: pierwsza dobra sytuacja strzelecka Girouda. Sanchez podał piłkę Francuzowi, jednak napastnik musiał strzelać ze zbyt ostrego kąta, dlatego piłka ominęła bramkę Speroniego.

89 minuta: po ostrym wejściu w nogi Monreala drugą żółtą kartkę otrzymał Puncheon i był zmuszony do opuszczenia murawy.

Dwie minuty później piłkę do siatki skierował prawdziwy Książę Walii - Aaron Ramsey. Po dośrodkowaniu piłka spadła na nogę Debuchy'ego, który oddał sytuacyjny strzał. Speroni zmuszony był do sparowania piłki przed siebie, tam czekał na nią Ramsey. Walijczyk pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce obok bezradnego golkipera rywali.

Ramsey zakończył strzelanie dzisiejszego dnia. Kolejne minuty doliczonego czasu gry upłynęły na bezpiecznych podaniach w linii defensywy Kanonierów. To ważne zwycięstwo, mecz ten pokazał charakter podopiecznych Wengera i ich uporczywość w dążeniu do wygranej.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
sobi_afc komentarzy: 5518.08.2014, 21:55

*Debuchy

Rambo ratuje nam skure. Debuch asysta :)

Voyager komentarzy: 14918.08.2014, 12:16

W ogóle Debuchy ma asyste za ten strzał z Crystal tak?

ArseneAl komentarzy: 2341718.08.2014, 12:13

@Kysio2607
Moim zdaniem wręcz przeciwnie.
Lorą powinien odpocząć na Besiktas. Everton to dużo bardziej wymagający rywal.
Z defensywą Debuchy, Per, Chambers, Monreal powinniśmy sobie jutro poradzić nawet jeśli BFG nie jest w rytmie meczowym.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.08.2014, 12:11

Rabiot.. Kolejny wysoki i szczupły koleś do naszego składu?

Kuwa mać. Gdzie jakiś koks na DM?! Ja się pytam.
Od DM to się powinni odbijać jak kangurki a nie kuwa pseudo technika ze średnim odbiorem piłki.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997318.08.2014, 12:09

Kosa ma klopoty z Achillesem juz od stycznia, i juz grywal na blokadach...

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40018.08.2014, 12:09

Jak nie wykonywać rzutów rożnych:

v.cdn.vine.co/r/videos/FAC49555EF1112715375910494208_297bcd6de92.2.1.12275920986206611095.mp4?versionId=3iBvnpXRMjaRf6m3Yls_TCWWXZBTHWGK

Gerwazy komentarzy: 169818.08.2014, 12:06

tylko jak kosa ma zagrac z turkami z kontuzja to chyba nie warto... ile wytrzyma?? 45 minut i zmiana ?

Kysio2607 komentarzy: 1336018.08.2014, 12:04

Kosa powinien grać w Turcji, a odpocząć na Evertonie i ew. w rewanżu z Turkami jak nie będziemy musieli odrabiać strat. LM to priorytet, a kolejek ligowych jeszcze 37.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997318.08.2014, 12:04

@ArseneAl;

zle zrozumiales, to totalna krytyka Duncana;P

Voyager komentarzy: 14918.08.2014, 12:04

ArseneAl

Zgadzam się :)

Oglądałem parę meczy jego w tym sezonie, dobrze podłącza się do akcji ofensywnych coś ala Khedira tylko, że nie zostawiał dużych luk w defie. Tylko, że grał zazwyczaj z Mottą. Dlatego na początku musiaby grać w parze z Artetą/Flaminim.

ArseneAl komentarzy: 2341718.08.2014, 12:02

@_Dennis_Bergkamp_
Już się tak nie lansuj !

Gerwazy komentarzy: 169818.08.2014, 12:02

Santi troluje Alexisa z tym podwijaniem :p byl juz filmik kiedys jak sobie podwinal rekawy i spodnie i mial maske Sancheza :P

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997318.08.2014, 12:00

jedno jest pewne, ze wiecej sensownego przeczytacie na moim koncie tt niz u Duncan Castles;P

ArseneAl komentarzy: 2341718.08.2014, 11:59

Ja bym powiedział, że Rabiot to takie połączenie Artety i Diabiego :P (wiem, że to zupełnie inni piłkarze). Gość jest wysoki ale przy tym ma świetną technikę no i ma dobre podania i przegląd pola. W defie też nie jest najgorszy ale jeśli chce zostać pełnoprawnym DM'em to musi nad tym aspektem jeszcze popracować.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997318.08.2014, 11:59

Kosa dzis trenowal normalnie, ale imho to w trakcie sezonu skonczy sie operacja, nie dogra z tym do maja...

Voyager komentarzy: 14918.08.2014, 11:55

Rabiot gra strasznie podobnie do Xabiego. Z tym, że chyba większy kładzie nacisk na defensywę niż rozgrywanie. Ciekawe tylko jaką tygodniówkę by sobie zażyczył. Cieszyłbym się z niego i z Manolasa. Są jakieś nowinki w ich sprawie?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.08.2014, 11:55

Manchester United agree 20m fee for Marcos Rojo. Will send Nani to Sporting on subsidised season loan. /Duncan Castles/

Marcinb88 komentarzy: 68718.08.2014, 11:52

Laurent Koscielny took part in today's training session. Not sure if he is going to be fit for tomorrow or not. But trained.

Turek44 komentarzy: 231718.08.2014, 11:52

KingOfLoyal

Czerwone treningówki mi się nie podobają, ale te niebieskie są naprawdę fajne :D

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 118.08.2014, 11:48

Santiemu coś się udzieliło od Sancheza. A za Santim chyba stoi Kosa.

mallen komentarzy: 2123918.08.2014, 11:46

Dzięki za info panowie.

ArseneAl komentarzy: 2341718.08.2014, 11:45

@Dancer
Z tymi warunkami fizycznymi to bym nie przesadzał bo jest chudy jak wieszak.

Nie. To jest cofnięty rozgrywający.
Ale spokojnie można z niego zrobić DM'a.
Jest wysoki, świetnie podaje, jest całkiem niezły w odbiorze. Trochę przypakuje i popracuje nad ustawianiem się i będzie kotem.

Kociek

Nie nie nie, oczywiscie ArseneAl ma racje :P ja poprostu myslalem ze 3 mecze dostał, także Wojtek może grać spokojnie, wiec nie mamy sie o co martwić :P

Mihex komentarzy: 2360418.08.2014, 11:22

Adu
Bereszyński to akurat bana na 3 mecze dostał, bo jego czerwo było za bójkę jeśli dobrze pamiętam.

Kociek komentarzy: 115918.08.2014, 11:21

@Adu

Wlasnie cos czytalem o tej pauzie, ale widze ze zdania sa podzielone. No trudno w takim razie pozostaje nam niepewny Martinez. W takim wypadku musimy wystawic najmocniejsza obrone jaka mamy. W przypadku absencji kosy Wystawil bym cos takiego - Gibbs/Nacho - Chambers - Per - Debuchy.

ArseneAl komentarzy: 2341718.08.2014, 11:17

Wystarczy przejrzeć moje poprzednie komentarze. Nie będę się powtarzał.

Kociek..

Tylko że Wojtek pauzuje za reda z Bayernem a Ospina jest kontuzjowany.

Turek44 komentarzy: 231718.08.2014, 11:13

mallen

byłoby super :D

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52418.08.2014, 11:13

Doktor
Pewnie, że nawet najlepsi nie strzelają. Ale ten strzał mu ewidentnie bardzo nie wyszedł.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 318.08.2014, 11:09

mallen - brat zony szwagra siostry z trzeciego malzenstwa :)

Doktor komentarzy: 770618.08.2014, 11:09

simplle

Akurat karne to nie tacy ludzie jak Lewandowski zawalali. Kilka lat temu Pirlo bodajże w jednym z towarzyskich meczów chciał wykonać strzał a'la Panenka i... bramkarz to złapał :D

mallen komentarzy: 2123918.08.2014, 11:03

Wczoraj czytałem jakiś wpis na facebook'u, kolesia który zna przyjaciela Manolasa i podobno zostały tylko testy i jest u nas.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52418.08.2014, 11:00

Sathiss
No zdarza ale widać, że Lewandowski nie jest jakimś wybitnym strzelcem z rzutów karnych.

Sathiss komentarzy: 195118.08.2014, 10:58

@simpllle

Każdemu może się zdarzyć, szczególnie, że zwycięstwo i awans dalej mieli już zapewnione, więc sytuacja a'la Legia to nie była :D

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52418.08.2014, 10:56

Takiemu zawodnikowi nie przystoi strzelać w ten sposób:
meczyki.pl/lewandowski_nie_trafia_z_karnego,38549,filmik.html

Kociek komentarzy: 115918.08.2014, 10:56

Juz nie przesadzajmy z tymi rezerwami bo nie jedziemy grac z totalnymi ogorkami. Nie mozna ich zlekcewazyc. Na bramke widze normalnie Wojtka i z przodu mocny atak (Sanogo ława, bo z nim gramy w 10). Joel na szpice na bokach Santi i Alexis.

mallen komentarzy: 2123918.08.2014, 10:54

Per jedzie do Turcji, jakby Kosa jednak nie mógł zagrać.