Zadanie wykonane. Arsenal 2-1 Crystal Palace!

Zadanie wykonane. Arsenal 2-1 Crystal Palace! 16.08.2014, 19:36, bojowy schabowy 2666 komentarzy

Po ciężkim boju Arsenal pokonał na The Emirates zespół Crystal Palace. Praktycznie przez całe spotkanie widzieliśmy bezradność w ofensywie Kanonierów. Gole po stałych fragmentach dały podopiecznym Wengera zwycięstwo w tym trudnym pojedynku. Crystal Palace było bardzo dobrze zorganizowane w defensywie, dlatego graczom Arsenalu ciężko było dojść do sytuacji bramkowej.

Składy:

Arsenal: Szczesny – Debuchy, Koscielny, Chambers, Gibbs – Arteta, Wilshere, Ramsey, Alexis, Cazorla – Sanogo.

Ławka rezerwowych: Martinez, Monreal, Coquelin, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Giroud.

Crystal Palace: Speroni – Kelly, Dann, Hangeland, Ward – Puncheon, Jedinak, Ledley, Bolasie – Chamakh, Campbell.

Ławka rezerwowych: Hennessey, Delaney, McCarthy, O'Keefe, Bannan, Gayle, Murray.

Przez pierwsze 5 minut na boisku panował chaos, żadna drużyna nie chciała przejąć inicjatywy w grze. Dopiero w 7 minucie Kanonierzy skonstruowali pierwszą składną akcję. Wilshere i Ramsey na niewielkiej przestrzeni wymienili między sobą kilka podań, gdy Walijczyk znalazł się w polu karnym przeciwnika przy kontakcie z obrońcą padł na ziemię. Sędzia nie miał prawa odgwizdać rzutu karnego. Przez kolejne minuty trwał ciągły napór Arsenalu, gracze Crystal Palace piłki dotykali jedynie w defensywie.

26 minuta: Sanogo popisał się indywidualną akcją, jednak jego strzał zza pola karnego był bardzo niecelny.

Trzy minuty później podobną próbą popisał się Wilshere, jednak jego uderzenie zmierzało w światło bramki. Niestety Speroni odbił piłkę na rzut rożny.

35 minuta: Hangeland daje prowadzenie Orłom. Bramka padła po rzucie rożnym, rosły obrońca poszybował najwyżej ze wszystkich w polu karnym Szczęsnego i tyłem głowy posłał piłkę do siatki.

Przez kolejne minuty Kanonierzy bili głową w mur. Co jakiś czas solowej akcji próbował Cazorla, jednak i on nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

45 minuta: Koscielny daje remis Arsenalowi! Gdzie ofensywa nie może tam Koscielny pomoże. Asystę notuje Sanchez, który dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Francuza.

Tuż po golu Koscielnego arbiter - Jonathan Moss - zakończył pierwszą połowę.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. To Arsenal w dalszym ciągu prowadził grę.

49 minuta: Utykając boisko opuszcza Kieran Gibbs, najwyraźniej Anglik ponownie nabawił się urazu, zmienił go Monreal

Niezaprzeczalnie to nie był dzień Cazorli, Hiszpan zepsuł kolejno trzy ładnie zapowiadające się akcje swoich kolegów z zespołu. Jedyne strzały, które oddawali gracze Crystal Palace były zza pola karnego i nie powodowały zamętu w głowie Wojciecha Szczęsnego.

60 minuta: po dośrodkowaniu Sancheza piłkę ręką odbił Chamakh, Kanonierom należał się rzut karny.

60 minuta: kolejna zmiana Wengera. Giroud wszedł za Sanogo, który starał się jak mógł w dzisiejszym meczu.

Chamakh raz po raz ostro faulował swoich dawnych kolegów z drużyny, jednak sędzia nie był skory do ukarania Marokańczyka. W 67 minucie Chamakh w końcu doigrał się i po niebezpiecznym wślizgu w Wilshera otrzymał żółty kartonik. Na dobrą sprawę Marokańczyka nie powinno już być na boisku.

70 minuta: na boisku melduje się Chamberlain, zmienił pokiereszowanego Wilshera

Wejście młodego skrzydłowego znacząco ożywiło grę w ofensywie Arsenalu. Na obu skrzydłach pojawiły się pierwsze rajdy Oxa. Gracze Crystal Palace kiedy tylko mogli konsekwentnie realizowali przedmeczowe założenia trenera dotyczące "kradzieży czasu".

84 minuta: pierwsza dobra sytuacja strzelecka Girouda. Sanchez podał piłkę Francuzowi, jednak napastnik musiał strzelać ze zbyt ostrego kąta, dlatego piłka ominęła bramkę Speroniego.

89 minuta: po ostrym wejściu w nogi Monreala drugą żółtą kartkę otrzymał Puncheon i był zmuszony do opuszczenia murawy.

Dwie minuty później piłkę do siatki skierował prawdziwy Książę Walii - Aaron Ramsey. Po dośrodkowaniu piłka spadła na nogę Debuchy'ego, który oddał sytuacyjny strzał. Speroni zmuszony był do sparowania piłki przed siebie, tam czekał na nią Ramsey. Walijczyk pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce obok bezradnego golkipera rywali.

Ramsey zakończył strzelanie dzisiejszego dnia. Kolejne minuty doliczonego czasu gry upłynęły na bezpiecznych podaniach w linii defensywy Kanonierów. To ważne zwycięstwo, mecz ten pokazał charakter podopiecznych Wengera i ich uporczywość w dążeniu do wygranej.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40017.08.2014, 18:44

Wie ktos za jaka cene poszedl Hulk do Zenitu?

Gunner48 komentarzy: 792917.08.2014, 18:44

Co tam się dzieje :D

kusy123 komentarzy: 13317.08.2014, 18:43

bobslej22 Chłód nadchodzi nocą, całkiem całkiem.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.08.2014, 18:43

NUFC zaczyna cisnąć

dudekns komentarzy: 605017.08.2014, 18:42

@TakKrzysiu

A to pierwsze słyszę - mi się obiło o uszy, że ma zagrać w Remake'u "Ptaków" Alfreda Hitchcocka.

bobslej22 komentarzy: 825217.08.2014, 18:41

Chłopaki który z was poleci jakiś dobry thriller? Będę wdzięczny. Z góry bardzo dziękuję. Tak przy okazji pochwalę się . Mam 50pkt w fpl a jeszcze jutro grają dwa ****sy. Ale nie będę się modlił o dobry wynik niebieskich. Dla mnie może być 0 pkt a ten autobus niech przegra jak najwyżej.

dudekns komentarzy: 605017.08.2014, 18:36

A słyszeliście o tym, że tylko Young wie jak wygląda Dziub Dziub...

dudekns komentarzy: 605017.08.2014, 18:29

Dobrze, że Norwich spadło, bo Young by sobie niewiele pograł w BPL w obawie o kolejne starcia z ptakami...

Bj1886 komentarzy: 19817.08.2014, 18:28

Yaya Toure wygląda, jakby go zmuszali do gry...

TakKrzysiu komentarzy: 893617.08.2014, 18:26

Nie wiem ale na jego miejscu też nie zagrałbym ze srokami. Z łabędziami też bym sie zastanowił. Nie jestem ornitologiem ale ponoć jak ptak znajdzie sobie kuwete to nie odpuszcza.

TakKrzysiu komentarzy: 893617.08.2014, 18:19

Podobno Young powiedział że w ramach protestu nie zagra w meczu z Newcastle. Powiedział tez że nie zdradzi powodu.

_Titi_ komentarzy: 114017.08.2014, 18:19

maciejcyfry
Tylko, że ty dostałeś kulturalnego,a nie ze słowem "wypieprzać"

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.08.2014, 18:19

Nasz mecz o Tarczę Wspólnoty pokazał, że City nie są jeszcze w tip-top formie. Poza tym Sroczki zrobiły ciekawe transfery w tym Cabella jest jak na razie ich najjaśniejszym punktem.

maciej598598 komentarzy: 184517.08.2014, 18:18

też dostałem warna za "pierwszy", ale też gdybym wiedział, że grozi za to warn nie napisałbym tego ;p

Maniekx komentarzy: 35117.08.2014, 18:17

Chłopaki rozumiem cieszenie sie ale bez przesady, że ktoś skacze z radości i pisze 5 postów pod rząd, że Sterling strzelił a on ma go w fpl. Nie macie żadnego wpływu na wynik więc rozumiem to, że jeśli LFC i tak by strzeliło to cieszycie się, że to wasz "wybranek".

Ale chłopaki ***** bez przesady.

Skaczecie z radości jakbyście kibicowali nie Arsenalowi a innym klubom.

Sathiss komentarzy: 195117.08.2014, 18:13

Sroki coś zaczynają grać. To, że City wywiezie 3 pkt nie jest wcale takie pewne.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.08.2014, 18:12

TheGun1234; jakby ci to powiedzieć... nie jest to dla nas news dnia.

hehe

Ogląda ktoś City? Jak grają? Jest Sagna w kadrze?

TheGun1234 komentarzy: 3517.08.2014, 18:11

32 punkty w Fantasy, jeszcze mi zostało Chelsea(D.Costa, Hazard, willian).

Duncan Castles ‏@DuncanCastles 8 min.
Marco Rojo expected to apologise to Sporting support for attempting to force Man Utd move in TV interview at 9.30. #MUFC

elksiak komentarzy: 45917.08.2014, 18:09

@Maciek, Titi
Taka jest prawda ja niewiedziałem, że nie można napisać "pierwszy" i tutaj się zgadzam jeśli złamałem regulamin ok. Ale to nie powód żeby tak się odzywać więc napisałem czemu mnie obraża i drugi warn :D

Qarol komentarzy: 1450217.08.2014, 18:09

Bo największy błąd ostrzeżeń na tej stronie jest taki, że nie ma obowiązku podpisania się pod warnem.

Władza uderza do głowy i pojawiają się kwiatki. Sporo tego typu błyskotliwych upomnień by nie miało miejsca, gdyby ktoś musiał się podpisać. A tak jest kozaczenie ; d

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 117.08.2014, 18:09

Są tu jacyś znawcy obuwia sportowego? Szukam czegoś dla siebie, więc zapytam tutaj, może ktoś poleci coś fajnego.
Sam na oku mam Air Jordan 1 High Strap i Adidasy ZX 750, więc jak nic fajniejszego do 300 zł się nie znajdzie to pewnie będę wybierał pomiędzy nimi.