Zadanie wykonane. Arsenal 2-1 Crystal Palace!

Zadanie wykonane. Arsenal 2-1 Crystal Palace! 16.08.2014, 19:36, bojowy schabowy 2666 komentarzy

Po ciężkim boju Arsenal pokonał na The Emirates zespół Crystal Palace. Praktycznie przez całe spotkanie widzieliśmy bezradność w ofensywie Kanonierów. Gole po stałych fragmentach dały podopiecznym Wengera zwycięstwo w tym trudnym pojedynku. Crystal Palace było bardzo dobrze zorganizowane w defensywie, dlatego graczom Arsenalu ciężko było dojść do sytuacji bramkowej.

Składy:

Arsenal: Szczesny – Debuchy, Koscielny, Chambers, Gibbs – Arteta, Wilshere, Ramsey, Alexis, Cazorla – Sanogo.

Ławka rezerwowych: Martinez, Monreal, Coquelin, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Giroud.

Crystal Palace: Speroni – Kelly, Dann, Hangeland, Ward – Puncheon, Jedinak, Ledley, Bolasie – Chamakh, Campbell.

Ławka rezerwowych: Hennessey, Delaney, McCarthy, O'Keefe, Bannan, Gayle, Murray.

Przez pierwsze 5 minut na boisku panował chaos, żadna drużyna nie chciała przejąć inicjatywy w grze. Dopiero w 7 minucie Kanonierzy skonstruowali pierwszą składną akcję. Wilshere i Ramsey na niewielkiej przestrzeni wymienili między sobą kilka podań, gdy Walijczyk znalazł się w polu karnym przeciwnika przy kontakcie z obrońcą padł na ziemię. Sędzia nie miał prawa odgwizdać rzutu karnego. Przez kolejne minuty trwał ciągły napór Arsenalu, gracze Crystal Palace piłki dotykali jedynie w defensywie.

26 minuta: Sanogo popisał się indywidualną akcją, jednak jego strzał zza pola karnego był bardzo niecelny.

Trzy minuty później podobną próbą popisał się Wilshere, jednak jego uderzenie zmierzało w światło bramki. Niestety Speroni odbił piłkę na rzut rożny.

35 minuta: Hangeland daje prowadzenie Orłom. Bramka padła po rzucie rożnym, rosły obrońca poszybował najwyżej ze wszystkich w polu karnym Szczęsnego i tyłem głowy posłał piłkę do siatki.

Przez kolejne minuty Kanonierzy bili głową w mur. Co jakiś czas solowej akcji próbował Cazorla, jednak i on nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

45 minuta: Koscielny daje remis Arsenalowi! Gdzie ofensywa nie może tam Koscielny pomoże. Asystę notuje Sanchez, który dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Francuza.

Tuż po golu Koscielnego arbiter - Jonathan Moss - zakończył pierwszą połowę.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. To Arsenal w dalszym ciągu prowadził grę.

49 minuta: Utykając boisko opuszcza Kieran Gibbs, najwyraźniej Anglik ponownie nabawił się urazu, zmienił go Monreal

Niezaprzeczalnie to nie był dzień Cazorli, Hiszpan zepsuł kolejno trzy ładnie zapowiadające się akcje swoich kolegów z zespołu. Jedyne strzały, które oddawali gracze Crystal Palace były zza pola karnego i nie powodowały zamętu w głowie Wojciecha Szczęsnego.

60 minuta: po dośrodkowaniu Sancheza piłkę ręką odbił Chamakh, Kanonierom należał się rzut karny.

60 minuta: kolejna zmiana Wengera. Giroud wszedł za Sanogo, który starał się jak mógł w dzisiejszym meczu.

Chamakh raz po raz ostro faulował swoich dawnych kolegów z drużyny, jednak sędzia nie był skory do ukarania Marokańczyka. W 67 minucie Chamakh w końcu doigrał się i po niebezpiecznym wślizgu w Wilshera otrzymał żółty kartonik. Na dobrą sprawę Marokańczyka nie powinno już być na boisku.

70 minuta: na boisku melduje się Chamberlain, zmienił pokiereszowanego Wilshera

Wejście młodego skrzydłowego znacząco ożywiło grę w ofensywie Arsenalu. Na obu skrzydłach pojawiły się pierwsze rajdy Oxa. Gracze Crystal Palace kiedy tylko mogli konsekwentnie realizowali przedmeczowe założenia trenera dotyczące "kradzieży czasu".

84 minuta: pierwsza dobra sytuacja strzelecka Girouda. Sanchez podał piłkę Francuzowi, jednak napastnik musiał strzelać ze zbyt ostrego kąta, dlatego piłka ominęła bramkę Speroniego.

89 minuta: po ostrym wejściu w nogi Monreala drugą żółtą kartkę otrzymał Puncheon i był zmuszony do opuszczenia murawy.

Dwie minuty później piłkę do siatki skierował prawdziwy Książę Walii - Aaron Ramsey. Po dośrodkowaniu piłka spadła na nogę Debuchy'ego, który oddał sytuacyjny strzał. Speroni zmuszony był do sparowania piłki przed siebie, tam czekał na nią Ramsey. Walijczyk pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce obok bezradnego golkipera rywali.

Ramsey zakończył strzelanie dzisiejszego dnia. Kolejne minuty doliczonego czasu gry upłynęły na bezpiecznych podaniach w linii defensywy Kanonierów. To ważne zwycięstwo, mecz ten pokazał charakter podopiecznych Wengera i ich uporczywość w dążeniu do wygranej.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
XandeR komentarzy: 965317.08.2014, 23:48

Daniho

Poczatek , przynajmniej w DS2 jest przyjemny , fajne bossy z prostymi mechanizmami , pozniej sie zaczynaja schody , jak kazdy ma bron z roznymi wlasciwosciami . W DS1 bylo troche gorzej , zwlaszcza ten boss , ktory mial w obstawie 2 pieski byl lipny , nie lubie takich walk , bo tam duzo zalezy od szczescia , mniej od umiejetnosci i cierpliwosci .

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.08.2014, 23:48

XandeR
Wlasnie te mowienie zagadkami daje taki klimat. Dialogi sa swietne i zawsze dodawanie "he he" po zdaniu :P w DS trzeba tez czytac opisy przedmiotow zeby ogarnac wszystko.
Jakas nowa gra Bloodborne wychodzi ale tylko na PS4 , wyglada super ;p

RafixTheOne komentarzy: 67217.08.2014, 23:47

@pauleta19

Wilshere'owi dałbym o 0,5 więcej, bo wydaje mi się, że bardziej pracował w defensywie od Cazorli, któremu dałbym notę 5.0, ponieważ zagrał fatalne zawody. Mnóstwo strat i złych wyborów. Reszta tak samo.

ColinMan komentarzy: 9517.08.2014, 23:46

DS to byla jedyna gra w ktora mialem ochote zagrac na padzie(oprocz sportowych of kors) i jedyna gra w ktorej ten pad nie dzialal dobrze i zadne pomysly z neta nie pomagaly. Jak na razie musze sie obejsc smakiem :x

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.08.2014, 23:45

bmwz
Pierwsza czesc jest duzo lepsza. Dark Souls 2 jest latwiejsza.

Hans
Piona! Nawet sporo z was gralo w DS myslalem ze nie jest az tak popularna.

Szter komentarzy: 15817.08.2014, 23:45

Widzę, że temat seriali to się podłączę.
Właśnie skończyłem tygodniowy maraton z 9-cioma sezonami "Supernatural" i mam ogromną ochotę na coś jeszcze w tym typiem zjawiska paranormalne, duchy, diabły itp. Archiwum X oglądałem jakby co. Znacie coś dobrego?

XandeR komentarzy: 965317.08.2014, 23:44

Daniho

Wlasnie chcialbym zagrac w "Wersje europejsko/amerykanska" DS , oczywiscie inna nazwa itp , tyle zeby mechanika walki byla identyczna , zmieniona mialaby byc jedynie fabula , najlepiej jakas wyprawa po kogos do piekla , wtedy mialyby sens te cudaczne bossy , moze jakis CO-OP , no i npc , ktorzy czasem potrafia powiedziec cos ludzkiego , a nie wieczne gadanie zagadkami . Wtedy mialbym wiecej cierpliwosci do niektorych bossow , bo chcialbym wiedziec co bedzie dalej z bohaterami , a w DS tylko czekam , az bede mogl zabic wszystkich npc :D

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34117.08.2014, 23:44

@mrsomebody
To do mnie czy Dancera? :p

Hans_Zimmer komentarzy: 594517.08.2014, 23:43

Daniho też lubię DS. Przybij pione!

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34117.08.2014, 23:43

O której części Dark Souls wy wszyscy mówicie? :)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 317.08.2014, 23:43

Tak naprawdę pozycji wymagającej wzmocnienia jeszcze nie wzmocniliśmy. Chodzi mi o nowego napastnika , który grałby pierwszy skład a Giroud ławka.

pomijam transfery zastępstwo typu debuchy czy chambers.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52417.08.2014, 23:43

Dancer
To trzeba przyznać, choć Ukrainka trochę popełniła błąd bo mogła bardziej przy krawężniku biec.

mrsomebody komentarzy: 602117.08.2014, 23:42

kurnik.pl/kalambury/#902

Redaktorku wbijaj

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.08.2014, 23:40

Ja osobiscie sie zakochalem w Dark Souls. Chyba najlepszy RPG od bardzo dawna ale trzeba miec sporo cierpliwości zwłaszcza na poczatku ;p

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40017.08.2014, 23:38

Simpllemann

Ta ktora dala zwyciestwo Francji

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3417.08.2014, 23:38

bmwz

Jeśli jesteś cierpliwy i uparty, to również polecam Dark Souls. Świetna gierka.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.08.2014, 23:38

MOTD2 jakby kogoś interesowało:

filmon.com/tv/bbc-one

Link można sobie dodać do zakładek, bo zawsze jest tam transmisja.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.08.2014, 23:32

bmwz
Dark Souls jest swietne polecam. Tylko ze nie jest to tak bezmyslna nawalanka jak w DMC. Tam tylko spamujesz jeden przycisk. I Najlepiej grac na padzie ;p

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52417.08.2014, 23:32

Dancer
Którą masz na myśli?

Qarol komentarzy: 1450217.08.2014, 23:31

@bmwz5

Mi się podobała gra Remember Me. O ile nie oczekujesz nie wiadomo czego to jest bardzo fajna nawalanka ; D

Fajne jest to, ze mozesz modyfikowac kombinacje ciosow wedlug wlasnego uznania.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.08.2014, 23:31

Snapi, na to wygląda, że różne klimaty nam się podobają. Dla mnie 3 sezon ...

SPOILER SHERLOCK SPOILER SHERLOCK SPOILER
*****************************************
Sherlocka był przekombinowany. Scenarzyści wplątywali się w jedną intrygę i nie potrafili z niej wyjść. Moje zarzuty:

1)"Śmierć" Sherlocka nie wyjaśniona - dla mnie skandal
2)Zmiana Sherlocka z socjopaty w mordercę. Gdzie logika w jego działaniu? I jeszcze zaczyna myśleć sercem i przyrodzeniem, a nie mózgiem.
3)Świat kręcący się wokół Mary psuje Sherlocka, którego mi się świetnie oglądało
4)No i jeszcze jakby tego było mało dostajemy na koniec informację, że jednak Moriarty żyje...OMG

SPOILER nie mówcie, że nie ostrzegałem SPOILER SHERLOCK

Serial bardzo mi się podobał. Wiem, że nie wynika z tego, co napisałem, ale skupiłem się na tym, dlaczego serial nie dostał u mnie 10/10, a 8/10.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34117.08.2014, 23:31

@NBW
Już kiedyś przeszedłem, dobrze mi się grało :) Oprócz tego szukam dobrego RPGa - myślę nad Risen lub Two Worlds.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.08.2014, 23:30

XandeR
fakt czasem ciezko to wszystko ogarnac. Zwlaszcza w pierwszej czesci ale jak pooglada sie troche Lore na youtube to az podziw bierze jakie wszystkie postacie sa przemyslane itd.
Druga czesc jest troche zrabana pod tym wzgledem :P
Duzo osob narzeka ze gra jest ciezka. Dla mnie to nic trudnego. Czasem tylko z bossem mozna sie pomeczyc ale to bardziej przez to ze nie jestes skupiony:P
Zamiast Dark Souls 2 powinno byc cos zupelnie nowego np "Dragon Souls" mielby wiecej do popisu bo z D2 wychodzi ze wszystko dzieje sie w kolko.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40017.08.2014, 23:30

O to chodzilo, dzieki qarol i simpllemann ;) niesamowita jest ta dziewczyna

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52417.08.2014, 23:28

Dancer
youtube.com/watch?v=gSs3Eb7i2XM

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34117.08.2014, 23:28

Tak w ogóle to szukam jakiejś ładnej, wciągającej i ciekawej "nawalanki". Zastanawiam się nad dwoma pozycjami - DMC i Dark Souls. Co polecacie? Może coś innego?

Daniho

Mi w Dark Souls brakuje w singlu klasycznej fabuly , to azjatyckie podejscie do swiata troche mnie odstrasza . Chcialbym zobaczyc np podroz Dantego z mechanika , taka jak w DS , albo chociaz , zebysmy mili za zadanie uratowac z pustki kogos dla siebie bliskiego , a nie swoja wypalona juz zyciem postac .

metjuAFC komentarzy: 5695 newsów: 117.08.2014, 23:26

Panowie jak oceniacie szanse na przybycie do naszego klubu nowych zawodników? Coś ostatnio ucichły wszystkie spekulacje i przesłanki odnośnie transferów. Wiem, że wpływ na to ma wtorkowy mecz z Besiktasem, ale kto wie co to będzie dalej.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.08.2014, 23:23

RafixTheOne, wnioski po meczu. Na pewno jeden się nasuwa. Nasi pokazali, że grają do końca. Gole w 45+1 i 90+1.

________________________________________
Oceny indywidualne:
Szczesny 5.5 - wybicie pod nogi Chamakha, gdyby nie genialny wślizg Kosy możliwe, że zakończyłoby się bramką...z resztą ten błąd zemścił się pośrednio, bo świetne interwencje Kosy dała jednak CP rzut rożny po którym zdobyli gola

Debuchy 7.5 - musiał uważać na tyły, a mimo to był jednym z najlepszych w ofensywie. Oddany strzał w 90+1 można potraktować jak asystę.

Koscielny 8.0 MOTM - błąd przy bramce, ale interwencja przy strzale z dystansu Chamakha czy późniejszy wślizg... serce zabiło mocniej, ale efekt piorunujący. No i golik :-)

Chambers 7.5 - dopiero przyszedł, a już go uwielbiam. Spokój, pewność siebie...19 lat. W powietrzu czyścił wszystko, ładnie czytał grę, dobrze wyłuskiwał piłkę i rozprowadzał grę.

Gibbs 5.5 - po genialnym meczu z City mało widoczny. Ciężko powiedzieć, w którym momencie doznał kontuzji, z której mogła wynikać słabsza gra Anglika.

Arteta 7.5 - już dawno nie widzieliśmy tak dobrego Mikela. Jeżeli efekt otrzymania opaski kapitana będzie działać przez cały sezon to zdecydowanie było warto! Dobrze czytał grę, często obierał piłkę i precyzyjnie ją dystrybuował.

Wilshere 5.5 - za dużo chaosu, jeden ładny strzał to za mało

Ramsey 8.0 - jeszcze nie jest to najlepszy Ramsey, ale i tak zasługuje na miano Księcia Walii. Dryblingi, podania, wejścia w pole karne i gol, który uratował nam skórę.

Cazorla 6.0 - sędzia Jon Moss popsikał go znikającym sprejem no i jakby zniknęło z tym trochę umiejętności Santiego. Aktywny mecz Cazorli. Brał udział w większości akcji Kanonierów mimo tego, że grał na skrzydle. Największy zarzut dla Santiego to zepsucie 2-3 kontrataków przez spowalnianie akcji.

Alexis 7.0 - dobry debiut Sancheza. Grał na moim zdaniem niedocenionego i bardzo utalentowanego PO Crystal Palace - Joela Warda, więc niełatwe zadanie za nim. Był aktywny walczył, napędzał akcje Kanonierów i zaliczył asystę. Czekam na więcej

Sanogo 4.0 - z całym szacunkiem, ale przez większość meczu graliśmy w 10-tkę. Yaya ani nie angażował się w ofensywie ani w defensywie. Dwa udane dryblingi i jeden pokraczny strzał...dużo za mało jak ponad 60 minut gry.

Giroud + wydaje mi się, że po wejściu Oliviera ruszyliśmy mocniej do ataku

AOC -- wczoraj miał urodziny i grał jakby wczoraj dobrze się bawił na imprezie. Jedno fatalne zagranie goniło kolejne.

Monreal ++ rozruszał lewą stronę, po faulu na nim Puncheon wyleciał, a w ofensywie ładnie utrzymywał piłkę i po jednym jego dośrodkowaniu zrobiło się naprawdę gorąco pod bramką CP

WiernyKibicThGunners komentarzy: 103617.08.2014, 23:22

Ja oglądam The Killing i jest kozak w ch..

shark31 komentarzy: 601317.08.2014, 23:21

Hiszpanski SPORT donosi ze FCB chce sciagnac Hectora Bellerina za 14 mln euro.

XandeR komentarzy: 965317.08.2014, 23:20

The Wire , fakt odcinki nie sa nudne , ale Ci policjanci prowadza walke z wiatrakami , co sami wieloktornie mowili , nie moga wygrac , a ze zamkna kilku dilerow , to nic nie znaczy .

Qarol komentarzy: 1450217.08.2014, 23:20