Zadanie wykonane. Arsenal 2-1 Crystal Palace!

Zadanie wykonane. Arsenal 2-1 Crystal Palace! 16.08.2014, 19:36, bojowy schabowy 2666 komentarzy

Po ciężkim boju Arsenal pokonał na The Emirates zespół Crystal Palace. Praktycznie przez całe spotkanie widzieliśmy bezradność w ofensywie Kanonierów. Gole po stałych fragmentach dały podopiecznym Wengera zwycięstwo w tym trudnym pojedynku. Crystal Palace było bardzo dobrze zorganizowane w defensywie, dlatego graczom Arsenalu ciężko było dojść do sytuacji bramkowej.

Składy:

Arsenal: Szczesny – Debuchy, Koscielny, Chambers, Gibbs – Arteta, Wilshere, Ramsey, Alexis, Cazorla – Sanogo.

Ławka rezerwowych: Martinez, Monreal, Coquelin, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Giroud.

Crystal Palace: Speroni – Kelly, Dann, Hangeland, Ward – Puncheon, Jedinak, Ledley, Bolasie – Chamakh, Campbell.

Ławka rezerwowych: Hennessey, Delaney, McCarthy, O'Keefe, Bannan, Gayle, Murray.

Przez pierwsze 5 minut na boisku panował chaos, żadna drużyna nie chciała przejąć inicjatywy w grze. Dopiero w 7 minucie Kanonierzy skonstruowali pierwszą składną akcję. Wilshere i Ramsey na niewielkiej przestrzeni wymienili między sobą kilka podań, gdy Walijczyk znalazł się w polu karnym przeciwnika przy kontakcie z obrońcą padł na ziemię. Sędzia nie miał prawa odgwizdać rzutu karnego. Przez kolejne minuty trwał ciągły napór Arsenalu, gracze Crystal Palace piłki dotykali jedynie w defensywie.

26 minuta: Sanogo popisał się indywidualną akcją, jednak jego strzał zza pola karnego był bardzo niecelny.

Trzy minuty później podobną próbą popisał się Wilshere, jednak jego uderzenie zmierzało w światło bramki. Niestety Speroni odbił piłkę na rzut rożny.

35 minuta: Hangeland daje prowadzenie Orłom. Bramka padła po rzucie rożnym, rosły obrońca poszybował najwyżej ze wszystkich w polu karnym Szczęsnego i tyłem głowy posłał piłkę do siatki.

Przez kolejne minuty Kanonierzy bili głową w mur. Co jakiś czas solowej akcji próbował Cazorla, jednak i on nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

45 minuta: Koscielny daje remis Arsenalowi! Gdzie ofensywa nie może tam Koscielny pomoże. Asystę notuje Sanchez, który dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Francuza.

Tuż po golu Koscielnego arbiter - Jonathan Moss - zakończył pierwszą połowę.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. To Arsenal w dalszym ciągu prowadził grę.

49 minuta: Utykając boisko opuszcza Kieran Gibbs, najwyraźniej Anglik ponownie nabawił się urazu, zmienił go Monreal

Niezaprzeczalnie to nie był dzień Cazorli, Hiszpan zepsuł kolejno trzy ładnie zapowiadające się akcje swoich kolegów z zespołu. Jedyne strzały, które oddawali gracze Crystal Palace były zza pola karnego i nie powodowały zamętu w głowie Wojciecha Szczęsnego.

60 minuta: po dośrodkowaniu Sancheza piłkę ręką odbił Chamakh, Kanonierom należał się rzut karny.

60 minuta: kolejna zmiana Wengera. Giroud wszedł za Sanogo, który starał się jak mógł w dzisiejszym meczu.

Chamakh raz po raz ostro faulował swoich dawnych kolegów z drużyny, jednak sędzia nie był skory do ukarania Marokańczyka. W 67 minucie Chamakh w końcu doigrał się i po niebezpiecznym wślizgu w Wilshera otrzymał żółty kartonik. Na dobrą sprawę Marokańczyka nie powinno już być na boisku.

70 minuta: na boisku melduje się Chamberlain, zmienił pokiereszowanego Wilshera

Wejście młodego skrzydłowego znacząco ożywiło grę w ofensywie Arsenalu. Na obu skrzydłach pojawiły się pierwsze rajdy Oxa. Gracze Crystal Palace kiedy tylko mogli konsekwentnie realizowali przedmeczowe założenia trenera dotyczące "kradzieży czasu".

84 minuta: pierwsza dobra sytuacja strzelecka Girouda. Sanchez podał piłkę Francuzowi, jednak napastnik musiał strzelać ze zbyt ostrego kąta, dlatego piłka ominęła bramkę Speroniego.

89 minuta: po ostrym wejściu w nogi Monreala drugą żółtą kartkę otrzymał Puncheon i był zmuszony do opuszczenia murawy.

Dwie minuty później piłkę do siatki skierował prawdziwy Książę Walii - Aaron Ramsey. Po dośrodkowaniu piłka spadła na nogę Debuchy'ego, który oddał sytuacyjny strzał. Speroni zmuszony był do sparowania piłki przed siebie, tam czekał na nią Ramsey. Walijczyk pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce obok bezradnego golkipera rywali.

Ramsey zakończył strzelanie dzisiejszego dnia. Kolejne minuty doliczonego czasu gry upłynęły na bezpiecznych podaniach w linii defensywy Kanonierów. To ważne zwycięstwo, mecz ten pokazał charakter podopiecznych Wengera i ich uporczywość w dążeniu do wygranej.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne

maciek987 komentarzy: 296617.08.2014, 21:14

ostatnio na k.com byłem o 18:20. Była kłótnia o kibicowanie rywalom bo chcą pkt w FPL. Wracam a tu to samo :D Gratuluje tym co potrafią tak długo podtrzymywać kłótnie :D

kusy123 komentarzy: 13317.08.2014, 21:10

fantasypremierleague-expert. pl zapraszam wszystkich fanów FPL :)

Sathiss komentarzy: 195117.08.2014, 21:05

Zapomniałem o paru przecinkach, sorka.

Życzę Fabregasowi, żeby Chelsea przegrała i miał słaby debiut.

Sathiss komentarzy: 195117.08.2014, 21:03

@BigPower @lukasz845

Ja nie traktuje FPL w sposób "omg, niech fabs strzeli hattricka i dołozy ze 2 asysty to będzie dla mnie uber kolejka". Jest to dla mnie zabawa i pewnego rodzaju sprawdzian jak bardzo znam ligę i czy mogę przewidzieć zawodnicy której z drużyn mogą się pojawić z dobrej strony i zdobyć punkty.

Doktor komentarzy: 770617.08.2014, 21:02

Ja tam mam Fabsa i życzę mu jutro marnego występu, ale wiadomo - życzenie jedno, a gra jedno. Niektórzy nigdy nie stawiają na swoją drużynę, więc jak przegra, to pozostaje jakaś nagroda pocieszenia. Tak samo jest z FPL.

Oldgunner3 komentarzy: 967417.08.2014, 20:58

Z tym przyjściem do nas Vargasa [nawet na wypoż.] to wygląda trochę tak jakby boss i klub chciał mieć alibi i tym ruchem ogłosił : '' domagaliście sie napastnika to macie'' - tyle,że gość jest takim napastnikiem jak i Sanchez różni iich tylko poziom gry - obaj bardziej ofensywni pom.Może go sprowadzamy żeby Sanchez się szybciej zaaklimatyzował i nie dopadła go chandra gdy zaczną sie deszcze.Trudno znaleźć inne wytłumaczenie bo Sanchez,Theo,Ox czy nawet Podolski są raczej lepszymi dla nas opcjami.Pewnie dla AW mogło mieć znaczenie,że ma to być wypożyczenie[na szczęście] no i z drugiej strony ktoś też musi grać pucharze ligi.Cały czas czekam jednak na ogłoszenie wzmocnień Manolasa i Rabiot bo ,niestety, na Khedirę nie liczę gdyż pewnie murzynio dołoży z własnej kieszeni bądź wykopie kogoś nadetatowego byleby tylko zrobić nam/Wengerowi na złość.

lukasz845 komentarzy: 454217.08.2014, 20:57

FPL robi pranie z mózgu

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 217.08.2014, 20:55

Ciekawe ile ludzi z k.com życzy fabregasowi, Costa'cie aby strzelili bramki, odnotowując asysty tylko dlatego aby nabili punkty fpl nie bacąc nawet, że chelasea dzięki im bramkom może wygrywać mecze a w walce o majstra nawet jeden punkt różnicy jest na wagę złota.

Doktor komentarzy: 770617.08.2014, 20:55

Sathiss

To się nie dziwię z Twojego zadowolenia, tym bardziej, że uczestników w lidzie jest dość sporo. Ja tam skończyłem chyba ok. 150 miejsca.

Tak w sumie, to FPL w tym roku zostawia dużo więcej manewrów graczom. W zeszłym wszyscy mieli Suareza, który prawie cały czas był na kapitanie, bo punktował jak głupi. I jak coś nie wyszło, to wszyscy mieli z reguły gorsze wyniki. W tym roku za to trzeba pokombinować komu dać opaskę. W tym roku dałem Rooneya na początek i zdobył 14 punktów, więc nie jest źle, choć lepiej od niego punktować mogli Sterling, Ramsey oraz Vlaar.

Kiepomen komentarzy: 429417.08.2014, 20:54

Ludzie zna ktoś jakiś filmik o Arsenalu na yt ważne żeby ciary były ;] i żeby długi był :}

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 217.08.2014, 20:54

Dobra koniec z tym fpl.
Dzialo się coś wartego uwagi przez 2-3tygodnie na ukrainie?
Byłem odcięty od swiata lekko mówiąc

metjuAFC komentarzy: 5695 newsów: 117.08.2014, 20:53

Ja osobiście nie jestem za wypożyczeniami i mam nadzieję, że Wenger pokusi się o jakiegoś dobrego napastnika bo Sanogo jak widać to nie jest poziom PL. Giroud gra średnio a nam potrzeba prawdziwego snajpera pokroju Króla Henryka, który wyjdzie do prostopadłej piłki albo weźmie udział w szybkiej kontrze i zakończy ją bramką. Dlaczego Papcio nie widzi tego, że Sanogo i Giroud spowalniają Arsenal? Owszem w powietrzu dają sporo bo jednak wzrost mają odpowiedni ale reszta pozostawia wiele do życzenia.

mercol7 komentarzy: 270417.08.2014, 20:53

coś mi sie wydaje ,że napastnik bedzie szybciej niż DM
ale zapewne nie bedzie to ktoś z topu tylko taki drugi Żiru

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 217.08.2014, 20:52

Ja nie mialem dostepu do neta, i mam w skladzie Barkleya, Colemana czy Drogbe na ta kolejke.
Wykorzystalem wildcarda i okroilem to i owo heh
Dalem Giroud, Ivanodobicia i kogos tam za Rossa

lays komentarzy: 3987117.08.2014, 20:49

Widzę, ze Soton ładnie cisnęło Lpool. Bez Suareza LFC szybko wyleci, zobaczycie.

Sathiss komentarzy: 195117.08.2014, 20:48

@Doktor

Ja w naszej lidze byłem w pierwszej 20, dlatego też byłem zadowolony :D

Tak w ogóle, to nie łatwiej wam podawać ile ogólnie dostaliście pkt niż wymieniać całą jedenastkę i poszczególne pkt? :p

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10817.08.2014, 20:46

Wróciła liga, wrócili więc też Ćwierkający Kanonierzy! Zapraszamy na przegląd pomeczowych tweetów i postów naszych byłych i obecnych zawodników!

Sathiss

Ja w zeszłym roku miałem ze sto punktów mniej, a i tak to był lepszy wynik niż 2 i 3 lata temu, gdy FPL sobie olałem po fatalnym starcie.

Ogólnie z rozpoczęcia jestem dość zadowolony, choć zawiedli mnie Szczęsny i Jovetić, może będzie pierwsza 50 ligi k.com.

Olivier komentarzy: 25117.08.2014, 20:45

punkus1994
Gortat przypomina mi sytuację Lewandowskiego w polskiej kadrze :D Wielki zawodnik w słabym zespole :D

@yeni

Tak, on i Shelvey to będą kluczowi gracze w tym sezonie.

yeni komentarzy: 163917.08.2014, 20:42

Nie wiem jak wy ale do FPL przetransferowałem sobie Sigurdssona. On będzie ciągnął grę w tym sezonie w Swansea!

lays komentarzy: 3987117.08.2014, 20:40

Ja tam nie chce zadnego Vargasa. Po co nam przecietniak jak mamy tylu skrzydlowych. Ja chce napastnika z prawdziwego zdarzenia. Jak nie to grajmy juz tym Giroud... To juz wole postawic na Sanogo/Joela na ŚN czy Theo niż dawac tam jakiegos Vargasa

Sathiss komentarzy: 195117.08.2014, 20:39

@Doktor

To bardzo dobry start. Ja ostatnio start tak jak teraz miałem raczej sredni, za to jakoś w 6 kolejce się rozkręciłem i ogólnie bardzo zadowolony byłem z mojego debiutanckiego sezonu - 2353pkt

@Olivier
Koszarek coś tam jeszcze szarpie, ale o Loganie to nie słyszałem już dłuższy okres czasu. Btw nadzwyczaj dobrze bez Polish Hammera im idzie : )

lays komentarzy: 3987117.08.2014, 20:38

Lipa lipa. Kose wywalilem bo mysllaem ze nie zagra i wpuscilem Lovrena.

Mialem Sigurdsona to wyje**** bo zauwazylem, ze Słonzi z UTD i mysllaem ze Utd pocisnie

Olivier komentarzy: 25117.08.2014, 20:38

Dzięki, ja zakończyłem oglądać kosza jak Koszarek i Logan byli dobrymi zawodnikami :D

punkus1994 komentarzy: 144817.08.2014, 20:36

@Tomassini
Wedle Livesports.pl jest na ławce

Doktor komentarzy: 770617.08.2014, 20:36

Ja tam mam póki co 69 punktów + Fabregas jutro

Tomassini komentarzy: 272017.08.2014, 20:35

Jest Falkało na ławie??? Bo w podstawie go nie ma a ławki nie moge znaleźć. Transfer do czerwonki?

kusy123 komentarzy: 13317.08.2014, 20:33

Rooney dostał 7 ale miał go na kapitanie więc x2.

Olivier komentarzy: 25117.08.2014, 20:32

Wiecie może dlaczego w polskiej reprezentacji w kosza nie grają tacy zawodnicy jak Logan, Koszarek itp ? Nie interesuję się za bardzo, ale pamiętam że ci zawodnicy kiedyś byli dobrzy.

Doktor komentarzy: 770617.08.2014, 20:32

za kapitana

punkus1994 komentarzy: 144817.08.2014, 20:32

Za co Rooney dostał 14 ? :O

mercol7 komentarzy: 270417.08.2014, 20:28

haxball.com/?roomid=~2e82596ea4f3a7dffe4af96056fe1d18859543e2493f2823fa3f8a8e3c30bbe5f

maciekgunner komentarzy: 50517.08.2014, 20:24

zna ktos z was jakas stronke gdzie moge kupic tanio plecak z nike, adidas itp.? oprocz allegro i sportsdirect bo tam przejrzalem i chcialbym sie zorientowac gdzie indziej, z gory dziekuje :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.08.2014, 20:23

Besiktas boss Bilic: "The reputation of Turkish fans is prejudiced. Hostile and intimidating? Yes. Do they want to eat you? No."

punkus1994 komentarzy: 144817.08.2014, 20:21

Poprawka

Czy tylko ja go nie kocham? :c

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125117.08.2014, 20:21

Przecież Yaya niezbyt się nadaje do gry w podstawie, zbyt kaleczy. Przyjdzie Vargas, Sanogo pójdzie na wypożyczenie i święty spokój.

A poza tym przecież Vargas to inny napastnik niż Wenger, a chyba o to chodzi, bo co nam daje zmiana drewno->drewno jak w meczu z Palace?

Ale i tak podchodziłbym do tego sceptycznie, Quintero też był już u nas, kolumbijskie media też to potwierdzały..