Zadanie wykonane, bezlitosny Arsenal gromi Coventry 4-0

Zadanie wykonane, bezlitosny Arsenal gromi Coventry 4-0 24.01.2014, 21:37, Sebastian Czarnecki 3250 komentarzy

Na Emirates Stadium obyło się bez niespodzianek. Arsene Wenger wystawił mocny skład przeciwko trzecioligowemu Coventry i bezproblemowo poradził sobie z niżej notowanym rywalem. Kanonierzy mimo kilku błędów w obronie zdołali zachować czyste konto, a sami zapakowali przeciwnikowi aż cztery trafienia. Podopieczni Arsene'a Wengera mogą więc spokojnie przygotować się do następnego meczu z Southampton, a także bez nerwów wyczekiwać niedzielnego losowania, w którym poznają swojego kolejnego przeciwnika.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Chamberlain (71. Zelalem), Wilshere - Gnabry, Özil, Podolski (79. Giroud) - Bendtner (71. Cazorla)

Coventry City: Murphy - Christie, Webster (88. J. Clarke), Seaborne, Adams - Baker, Thomas, Fleck, Daniels - Moussa, L. Clarke

Kanonierzy postanowili nie zlekceważyć teoretycznie słabszego Coventry, tak jak to miało z Bradford rok temu w półfinale Carling Cup. Od pierwszych minut londyńczycy narzucili swoje tempo i zdominowali przeciwnika z trzeciej ligi.

Pierwsza naprawdę groźna akcja miała jednak miejsce w 9. minucie. Carl Jenkinson ruszył z akcją prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne Coventry, gdzie na podanie czyhał Podolski. Niemiec jednak przeniósł piłkę ponad bramką, jako że nie trafił czysto w piłkę swoją głową.

W 13. minucie groźny strzał z dystansu oddał Alex Oxlade-Chamberlain, ale i jemu zabrakło odrobiny precyzji. Tylko kwestią czasy było, kiedy Kanonierzy obejmą prowadzenie, gdyż ich przewaga była wyraźna.

I stało się, już dwie minuty później Kanonierzy ostatecznie umieścili piłkę w siatce. Mesut Özil wypuścił wybiegającego na wolne pole Podolskiego, a ten minął Murphy'ego i strzelił do praktycznie pustej bramki. Niemiecka precyzja i 1-0 dla Arsenalu!

Trzy minuty po straconej bramce drużyna gości wyprowadziła groźny atak, który mógł zakończyć się wyrównującym trafieniem. Baker popisał się indywidualnym rajdem i strzałem zza pola karnego, ale Łukasz Fabiański dobrze poradził sobie z interwencją i przeniósł futbolówkę ponad bramką.

W 24. minucie indywidualną akcją popisał się z kolei Serge Gnabry, który wykonał kilka kółeczek nad piłką, a następnie huknął na bramkę gości. Młodemu Niemcowi zabrakło jednak kilkudziesiąciu centymetrów.

W 27. minucie Podolski podwyższa prowadzenie po kolejnej niemieckiej akcji! Serge Gnabry dośrodkował z rzutu rożnego, Per Mertesacker przedłużył piłkę głową, a Podolski z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce!

Trzy minuty później mogło być 3-0, jednak Nicklas Bendtner nie trafił w piłkę po dobrym podaniu Wilshere'a. Strzał po ziemi oddał jeszcze Oxlade-Chamberlain, ale okazał się on zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza Coventry.

W 36. i 37. minucie Serge Gnabry zmarnował dwie dogodne sytuacje. Najpierw jego strzał z woleja po podaniu Jenkinsona powędrował obok bramki, a kilkanaście sekund później nie wykorzystał dobrego podania od Nicklasa Bendtnera.

Minutę później swoją szansę na hat-tricka otrzymał Lukas Podolski, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się nic godnego uwagi, sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy dwubramkowym prowadzeniu Arsenalu.

Drugą odsłonę meczu z wysokiego C zaczęła drużyna gości. Już w 49. minucie kapitalne podanie na wolne pole otrzymał Leon Clarke, który ruszył sam na sam z Fabiańskim i... został zatrzymany przez Polaka. Golkiper do samego końca wyczekał zawodnika Coventry i odpowiednio skracając mu kąt, zostawił niewielkie szanse do zdobycia gola.

W 56. minucie drużyna gości stworzyła sobie kolejną sytuację, która mogła zagrozić bramce Arsenal. Franck Moussa z dziecinną łatwością ograł defensywę Arsenalu i wyłożył piłkę Leonowi Clarke'owi, którego strzał zatrzymał... słupek, a nie Łukasz Fabiański, który nawet nie drgnął. Kanonierzy mieli teraz bardzo dużo szczęścia.

W 61. minucie dobrą akcję wyprowadzili Kanonierzy. Jack Wilshere znalazł lukę i posłał prostopadłe podanie do Mesuta Özila, który po chwili odegrał do Anglika. Ten obsłużył podaniem Nicklasa Bendtnera, a Duńczyk po próbie odnalezienie się w polu karnym, huknął obok bramki. I to daleko.

W kolejnych minutach Coventry przeprowadziło jeszcze dwie akcje, jednak żadna z nich nie była na tyle precyzyjna, by zagrozić bramce strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego.

W 71. minucie Wenger przeprowadził podwójną zmianę. Santi Cazorla zajął miejsce Nicklasa Bendtnera, zaś za Chamberlaina wszedł Gedion Zelalem. Tym samym 16-latek stał się pierwszym wychowankiem wprowadzonym do pierwszej drużyny Kanonierów, kiedy Arsene Wenger już prowadził Arsenal jako menedżer. Jest również najmłodszym Niemcem, który zagrał w Pucharze Anglii.

W 79. minucie Olivier Giroud zastąpił na boisku Lukasa Podolskiego

5 minut po wejściu na boisku Giroud wpakował piłkę do bramki! Santi Cazorla posłał świetną piłkę do wybiegającego Kierana Gibbsa, a ten podaniem po ziemi znalazł francuskiego napastnika, który mimo asysty dwóch obrońców oddał celny strzał, który pokonał Murphy'ego. 3-0!

W 89. minucie Kanonierzy podwyższają prowadzenie na 4-0 i ustalają wynik meczu! Bliski strzelenia swojego pierwszego gola w barwach Arsenalu był Carl Jenkinson, ale jego strzał został zatrzymany przez bramkarza. Z dobitką czekał jednak Santi Cazorla, który pewnie pokonał bezradnego golkipera!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrywa 4-0 z Coventry i awansuje do piątej rundy Pucharu Anglii.

Coventry CityFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mar12301 komentarzy: 2310126.01.2014, 22:34

O której ma być jutro ta konfa?

shark31 komentarzy: 601326.01.2014, 22:33

Lacazette sobie fajnie radzi w tym sezonie. Zaczol grac na srodku napadu i od razu lepiej mu idzie.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52426.01.2014, 22:32

arsenallord, mar12301
Początek meczu piorunujący.
Żeby tej klasy drużynie jaką jest Dania w finałowym meczu ME rzucić 41 bramek to jakiś kosmos.

Kiepomen komentarzy: 422926.01.2014, 22:31

hahahahaahhaahahahhaah

Qarol komentarzy: 1450226.01.2014, 22:31

Właśnie obejrzałem finał ME. To jest masakra co Francja zrobiła z Danią, ja jestem w szoku. O ile samo zwyciestwo nie jest jakims wielkim zaskoczeniem to jego rozmiar juz tak. Kosmiczny poziom, a ostatnia bramka pierwszej połowy chyba akcją turnieju.

Szkoda mi Danii. Impreza tym razem u siebie, kolejny finał i kolejne upokorzenie (rok temu przecież rozniosła ich Hiszpania). Taki Hansen rzuca 9 goli, ale druzyna mimo tego dostaje bęcki. Tutaj też należy zwrócić uwagę na ilość goli w całym meczu, padło ich ponad 70!.

Mecz super, jak najbardziej godny finału. Mógłby być nieco bardziej emocjonujący w końcówce, no bo na ~8 minut przed koncem bylo wiadomo kto wygra mecz. Jedyny "mankament" finału, ale ogromna klasa Francji wyszła w meczu. To są MISTRZOWIE, a nam pozostaje się cieszyć, że toczyliśmy z nimi wyrównany bój, bo to żaden wstyd przegrać z taką Francją. Chapeau bas!

helzing komentarzy: 327326.01.2014, 22:29

zrobi ktos hexa?

mar12301 komentarzy: 2310126.01.2014, 22:29

simpllemann

a jakie mają być. Francuzi dziś zmietli Duńczyków, że ci nie wiedzieli gdzie są. Po raz kolejny Francuzi potwierdzają wielkość w ręcznej. Za rok na mundialu też będą się liczyć o medale.

GKS_AFC komentarzy: 871526.01.2014, 22:29

kurna ludzie chodzi mi o to ze fajnie sie prezentuje w tej koszulce wiem ze to photoshop jpd.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11726.01.2014, 22:28

simpllemann---> Świetne. Spodziewałem się zwycięstwa Francji, ale nie sądziłem, że będzie aż taki pogrom! Po naszych to mój ulubiony zespół :D

Bolek komentarzy: 423226.01.2014, 22:28

Szczerze wątpię w wielki transfer w styczniu...
Ale z drugiej strony to marzy mi się taki Bony w Arsenalu.
W FA Cup znowu się ostatnio zabawił - uwielbiam tego piłkarza:) Jego spokój w polu karnym jest imponujący.

Kiepomen komentarzy: 422926.01.2014, 22:28

Messi w Arsenalu.Tu nawet zdjęcie

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 526.01.2014, 22:27

Rafał na zawsze będzie Rafałem :D

grzegorz1211 komentarzy: 1026926.01.2014, 22:27

Buki same płacą dziennikarzom by ploty rozpowszechniali. Potem ludzie się nasłuchaja i idą do buka postawić na transfer po małym kursie myśląc że to pewniak. Co to za problem dla takiego dziennikarzyny napisać jakiegoś tweeta, fama się rozniesie, transferu nie będzie, buki zarobią a dziennikarzowi wpadnie pare funciaków

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52426.01.2014, 22:26

arsenallord
A, że był pierwszym wyborem trenera. No, no.

Jak wrażenia po meczu? Francuzi dziś wznieśli się na wyżyny.

AFCGrisza komentarzy: 8326.01.2014, 22:26

Zawsze chciałem umieć tak obsługiwać Photoshopa ;)

turysta komentarzy: 608926.01.2014, 22:24

Rene Mulensteen when asked today about the transfer window said most clubs will do their business with 2 days to go

#patience

beznazwy komentarzy: 237126.01.2014, 22:23

My nie wierzymy w Draxlera, a Rivaldo pisze o Gomisie. Trzeba zejść na ziemie. Już Draxler byłyby ogromnym wzmocnieniem

GKS_AFC komentarzy: 871526.01.2014, 22:23

twitter.com/mikesanz19/status/427547816966520832/photo/1

yyy

Oggy komentarzy: 948926.01.2014, 22:23

turysta- odpowiem krótko:
tak bawią mnie fani spurs, bo pewność jest wtedy kiedy człowiek podpisał ważny kontrakt z klubem^^

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511626.01.2014, 22:23

@NBW
No to na to, że jednak zostanie w Schalke jest kurs 2.6, więc możesz śmiało stawiać, że zostanie, jeśli tak uważasz. : )

-ok buying club"

na pewno mieliśmy z tego personal terms kilka tygodni temu ugadane, a ostatnio transfer fee 11m

nie rozumiem czemu Cię to bawi

czy bawią Cię również fani Spurs którzy byli pewni, że Willian będzie u nich, kiedy ten siedział u nich na testach?

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52426.01.2014, 22:21

Widzę, że Pawłowski już w 25 minucie wszedł na boisko z Barceloną.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.01.2014, 22:20

Nowy materiał od Maxa. Jak ktoś ciekawy to odsyłam youtube.com/watch?v=qBM0IYsTMyg

mar12301 komentarzy: 2310126.01.2014, 22:19

Rivaldo

po co nam to piszesz? ;/ Tylko możemy się poślinić na takiego snajpera.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 126.01.2014, 22:19

Na Salaha w Live tez pewnie mały kurs był i co wyszło :P

Oggy komentarzy: 948926.01.2014, 22:19

turysta- buahaha akceptacja oferty to widać nie jest zgodne oswiadczenie woli drugiej strony wystarczające i konieczne dla umowy. Ergo przedwcześnie się napaliłeś bro....

....HAHAHAHA

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.01.2014, 22:18

gomis dzis kolejna bramka

turysta komentarzy: 608926.01.2014, 22:17

grzegorz

bo kursy zmniejszają sie głównie z powodu ilości przyjętych zakładów na dany typ

Oggy

zaakceptowali naszą ofertę dzień, dwa przed tym jak wtrąciła się Chelsea - potem już nie było kolejnego ruchu z naszej strony

tak tak, 11m bid was accepted bro :p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.01.2014, 22:16

Ben Fairthorne to tępa parówa

GKS_AFC komentarzy: 871526.01.2014, 22:16

Ramsey wroci i bedzie moc !

Oggy komentarzy: 948926.01.2014, 22:15

"można jedynie ganić LFC za opieszałość, ale Basel czekało z akceptacją oferty bardzo długo, przeczuwając aukcję "
Jeśli przyjęcie =/= akceptacja oferty to jak mogłeś myśleć że sprawa załatwiona?!
Przemyśl linię obrony:>

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511626.01.2014, 22:15

Firma skybet oferuje teraz kurs zaledwie 1.3 na ewentualne przenosiny Draxlera do Arsenalu.

polishbrigadesx komentarzy: 1017326.01.2014, 22:13

Hulk i Draxler w Arsenalu oficjalnie.

turysta komentarzy: 608926.01.2014, 22:13

Oggy

"turysta- buehehe, sam piszesz że Basel nie zaakceptowało jeszcze oferty"

Ben Fairthorne ‏@BFairthorne 47 sek.
Those associated with Arsenal knew summer of 2013 was when they could start spending big. Exciting times ahead. #Draxler

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.01.2014, 22:12

Niech Wenger wykłada kasę na Draxlera teraz, bo będzie jak z Riberym. Zachwyci na mundialu i kwota transferowa się podwoi.

Poza tym brak kontraktów dla Mertesackera, Rosickyego i Sagny to jakieś jaja. Czuję, że jak Sagna nie przedłuży to może się dla mnie skończyć banem...

Wiktor_20 komentarzy: 36726.01.2014, 22:12