Zadecydowały karne. Arsenal przegrywa z Atletico

Zadecydowały karne. Arsenal przegrywa z Atletico 26.07.2018, 16:21, Kamil Garczorz 340 komentarzy

Pierwszy mecz w Singapurze w wykonaniu piłkarzy Arsenalu nie miał szczęśliwego zakończenia. Rojiblancos zwycięstwo osiągnęli dopiero w konkursie jedenastek, a w regulaminowym czasie gry padł remis 1-1.

Zarówno Emery, jak i Simeone nie zdecydowali się na desygnowanie do gry najsilniejszego składu, a skład Arsenalu wymieszany był gwiazdami, młodością oraz nowymi zawodnikami, podobnie zresztą jak w zespole z Madrytu. Warto odnotować, że kapitanem londyńczyków był Aaron Ramsey, co może podsycić plotki mówiące o tym, że to właśnie Walijczyk będzie piastował tę funkcję pod wodzą Unaia Emery'ego.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Holding, Kolasinac - Ramsey, Guendouzi, - Nelson, Smith-Rowe, Aubameyang - Lacazette

Atletico: Oblak - Juanfran, Moya, Montero, Olabe - Munoz, Thomas, Rodri, Correa - Gameiro, Vietto

Arsenal z Atletico w poprzednim sezonie rywalizował w półfinale Ligi Europy, a pierwsza połowa dzisiejszego spotkania była bliźniaczo podobna do pierwszego meczu we wspomnianych rozgrywkach. Tempo gry było bardzo mozolne, to Arsenal próbował budować akcje, a Atletico czekało na swoją szansę. W pierwszych 15. minutach gry Kanonierzy utrzymywali się przy piłce przez 75% czasu, w tym okresie oddali kilka uderzeń na bramkę Oblaka. Najlepszą okazję na zdobycia bramki piłkarze Arsenalu mieli w 22. minucie. Po pięknym podaniu Ramseya oko w oko z bramkarzem Atletico stanął Lacazette, ale Francuz nie zdołał pokonać Oblaka. Na kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu padł gol dla Hiszpanów. Correa z prawej strony boiska podał piłkę w pole karne, gdzie czekał nie pilnowany Vietto, który nie miał problemów z pokonaniem Bernda Leno. To był pierwszy celny strzał na bramkę Niemca. Trzeba przyznać, że w bramce Rojiblancos bardzo dobrze spisywał się Oblak i to jemu madrytczycy mogą zawdzięczać prowadzenie po 45. minutach.

W przerwie w obu zespołach nastąpiła wymiana golkiperów. W Atletico na bramce pojawił się Adan, a w Arsenalu Petr Cech. Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli gracze The Gunners i już po trzech minutach na tablicy wyników widniał wynik 1-1. Piłka trafiła do Emila Smitha Rowe'a, ten schodząc do środka prowadząc piłkę kilka metrów uderzył zza pola karnego w górny róg bramkarza. Ładny gol 17-latka. Później inicjatywę przejęli podopieczni Simeone, ale nawet po uderzeniach z kilku metrów nie potrafili znaleźć drogi do bramki Cecha. W 58. minucie zakotłowało się pod bramką Czecha. Piłkę w okolicach pola karnego stracił Guendouzi, gdy wydawało się, że niebezpieczeństwo zostanie zażegnane to samo, ale kilka metrów od bramki uczynił Ramsey. Madrytczycy w jedne akcji oddali dwa strzały z kilka metrów, ale wszystko zakończyło się rzutem rożnym. Remis utrzymał się do końca meczu, więc o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. W tej sytuacji lepiej poradzili sobie Rojiblancos wygrywając 3-1. Jedynym Kanonierem, który zdołał wykorzystać jedenastkę był Ainsley Maitland-Niles.

Arsenal znajduje się na początku przedsezonowych przygotowań i nie warto po tym spotkaniu wyciągać daleko idących wniosków, to był iście treningowy mecz, w którym nie wynik był najważniejszy. Dla Unaia Emery'ego był to zaledwie trzeci mecz w roli trenera Kanonierów, ale pierwszy z rywalem tej klasy, poprzednie dwa rozegrany zostały z zespołami z niższej klasy rozgrywkowej. Ustawienie, którym wyszli na to spotkanie londyńczycy było eksperymentalne, a wielu zawodników, którzy brali udział w mistrzostwach świata nie wróciło jeszcze do treningów.

Więcej
Jak podało Radio CRC - Piotr Zieliński doznał kontuzji w dość absurdalny sposób przez "żart" Milika. Arek kopnął piłkę, którą trzymał pod nogą Piotrek. Kontuzja kostki, pauza na przynajmniej 3 tygodnie. Opuści 4 sparingi i być może dwie pierwsze kolejki Serie A #włoskarobota

xDDDD

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9227.07.2018, 17:14

@Ranczomen: też tak mam. :(

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18427.07.2018, 17:06

Alireza w Brighton oficjalnie już. Ech, wykupią mi pół ligi zaraz.

Chopinno komentarzy: 328727.07.2018, 16:59

@schnor25: strona Crystal Palace, bo ziomek jest założycielem polskiego fanclubu :D

karmel567 komentarzy: 346627.07.2018, 16:54

Klopp zbudował w Liverpoolu całkiem fajną ekipe. Jeśli poprawią punktowanie ze średniakami, a Firmino, Mane i przede wszystkim Salah utrzymają genialną dyspozycje to Liverpool może realnie myśleć o mistrzostwie.

schnor25 komentarzy: 1854627.07.2018, 16:47

@Argudo: Czyli sprawdziło się to o czym mówiono w trakcie MŚ.

schnor25 komentarzy: 1854627.07.2018, 16:46

ANKIETA ANKIETA ANKIETA

Dobra, mała "ankieta", przyznawać się kto i gdzie przesiaduje poza k.com (w sensie strony innych drużyn)?

Zacznę od siebie...nigdzie. Nawet dla samych newsów (a nie komentowania) nie zaglądam nigdzie indziej.

Kondi komentarzy: 96427.07.2018, 16:40

OldFashion - prawdziwa persona non grata

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 227.07.2018, 16:39

Panem et circenses!

OldFashion (zawieszony) komentarzy: 73027.07.2018, 16:38

@rreddevilss: "Możecie nawet Messiego kupić i tak nie wygracie ligi a nawet z United nie wygracie znając wasza mentalność frajerów"

I to się nazywa kulturalna i merytoryczna dyskusja. ;)

lordoftheboard komentarzy: 819827.07.2018, 16:31

Mina w evertonie... czyżby w końcu mieli mieć obronę?

Siggy na wolnych będzie miał target man'a.

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11727.07.2018, 16:30

Rzygam już tym Liverpoolem. By też chcieli do TOP10 się nie załapać.

Chopinno komentarzy: 328727.07.2018, 16:30

Niech skończy się sezon ogórkowy to będziemy się wszyscy śmiać z padaki w obronie Live, wk*rwiać na naszą i kręcić bekę z Lukaku w meczach z czołówką

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466927.07.2018, 16:28

@kanapka:

Juz mu nie odpisze :) i tak stad zniknienie bawem jak zacznie sie palić w dupce :D

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 627.07.2018, 16:24

Próg był spory, ale został osiągnięty. Także @OldFashion wypadasz z gry.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466927.07.2018, 16:23

@OldFashion:

Możecie nawet Messiego kupić i tak nie wygracie ligi a nawet z United nie wygracie znając wasza mentalność frajerów :D i serio odpusc i idz sobie na jakiś czas :)

OldFashion (zawieszony) komentarzy: 73027.07.2018, 16:14

@Qarol: Nikt chyba bardziej od kibiców Liverpoolu nie marzy o wygraniu mistrzostwa :). Nie wiem czy, mimo wzmocnień, się to uda z uwagi na piekielnie mocną konkurencję. Wzmacniają się wszyscy konkurenci i każdy chce wygrywać.
W LM powtórzyć finał będzie niesamowicie trudno. Nie liczył bym na to.

W stu procentach zgadzam się, z kolei, z tym co napisałeś o presji. Będzie ona, po dokonanych wzmocnieniach, zdecydowanie większa.
To może być balast Liverpoolu w tym sezonie.

Kredens komentarzy: 366527.07.2018, 16:12

@OldFashion

Forma zawodnika. Mowi ci to cos? ;)

kamo99111 komentarzy: 687627.07.2018, 16:10

Ja to ogolnie bym chcial zeby Arsenal zaczal bardziej stawiac na wychowankow. Zeby moze jakos jeszcze bardziej dofinansowac akademie. Pare lat temu zazdroscilem Barce ze maja tylu wychowankow jak Xavi, Iniesta, Pique, Busquets i odnosili nimi trofea. Wiadomo trafili na zlota generacje i powtorka czegos takiego moze nigdy nie nastapic. Ale nie chodzi juz o to zeby 2/3 skladu stanowili wychiwankowie ale chociaz tych 2-3 zawodnikow stanowilo o siele zespolu oraz zeby 2-3 modzikow pukalo zawsze do drzwi pierwszej druzyny. Nie powiem bo obecnie wiaze duze nadzieje z zawodnikami jak Nelson czy AMN. Mam nadzieje, ze u Emeryego dostana wiecej szans niz u Papcia.

Qarol komentarzy: 1450227.07.2018, 16:07

Może nie tyle przypuszczać, co brać pod uwagę. Przecież osiągnąć finał LM nie będzie łatwo, nawet ze wzmocnioną kadrą. Czwarte miejsce w BPL możecie zamienić na trzecie np.,, ale czy to aż taka różnica?

Duże transfery to również duża presja, teraz musicie coś wygrać, bo bez tego będzie pośmiewisko. Nie mówię tutaj nawet o BPL/LM, ale o FA Cup chociażby, siła musi być "udokumentowana".

softgreat komentarzy: 208127.07.2018, 16:06

podobno salah strzeli tylko 7 goli w tym sezonie

KibicCzerwonki (zawieszony) komentarzy: 2427.07.2018, 16:06

@OldFashion to jest strona o Arsenalu a ty cały czas ciągniesz temat Liverpoolu i się kłócisz z innymi. Raz coś napisać można ale bez przesady

OldFashion (zawieszony) komentarzy: 73027.07.2018, 16:05

@Damaks: Nie potrafię, w odróżnieniu od niektórych, wywróżyć z fusów, czy Liverpool, Arsenal lub inny klub wygra coś w tym sezonie.
Jestem jednak w stanie na podstawie obecnego składu i dokonanych transferów ocenić szanse na top4 i postęp w porównaniu do poprzedniego sezonu.

darek250s komentarzy: 10249 newsów: 527.07.2018, 16:05

Generalnie to sami się nakręcacie na OldFaszjona, a jemu to schlebia, ma nie gorsze zainteresowanie jak zbillu czy inny turysta.

Ogólnie mi nie przeszkadza, że sobie gada o Liverpoolu, jak jest jego kibicem niech sobie gada - nikogo nie obraża, a jak nie zgadzasz się z jego opinią to nie musisz zaczepiać od razu. Nie jestem jego obrońcą.

Na tej stronie są gorsze durnie jak np : ljungberg77 - nie dość, że kibic AFC to pisze takie głupoty, wiecznie narzeka , obraża własny klub - to nie jest normalne. Takich powinno się likwidować.

Kowal96 komentarzy: 1758127.07.2018, 16:04

@Damaks:

Baleron raczej PL, Lichy LE i rodzime puchary, tak myślę.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282127.07.2018, 16:02

@OldFashion: Przecież Liverpool nie wygra w tym sezonie żadnego pucharu. Nawet marnego Kakao Cup.

Ranczomen komentarzy: 1225227.07.2018, 16:01

Też wam się dziwnie powiększyło okienko odtwarzania YT? (Nie, nie chodzi mi o to, że mam włączony tryb kinowy)

OldFashion (zawieszony) komentarzy: 73027.07.2018, 16:00

@Kredens: "zeby sie nie okazalo, ze jednak oslabil"

Jeśli Liverpool kupił Alissona, Fabinho, Keitę do podstawowego składu i Shaqiriego na ławkę, to na jakiej podstawie mam przypuszczać, że zagra słabszy sezon niż ubiegły?

kamo99111 komentarzy: 687627.07.2018, 15:58

@Argudo:

Dalem drugiego... Jeszcze jeden... Jeszcze jeden... A na powaznie to i tak nie ma sensu banowanie takich osobnikow. Zmieni tylko skore i powroci ze zmienionym nickiem i dalej bedzie trolowal. Sa wiec dwa wyjscia Liverpool bedzoe gral slabo albo nie bedziemy mu odpowoadac wtedy mu sie znudzi i sam przestanie sie tu udzielac. Ja osobiscie nie odpowiem wiecej na zaden jego komentarz i nie bede sie odnosil do poruszanych przez niego kwestii.

silvano95 komentarzy: 977627.07.2018, 15:57

+1

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282127.07.2018, 15:56

Emery często będzie rotował Bellerina z Lichtsteinerem? Jak myślicie?

Kowal96 komentarzy: 1758127.07.2018, 15:55

@Argudo:

3 plusy, zatem czekamy.

Szebson komentarzy: 351027.07.2018, 15:54

@Argudo: dalem pierwszego, walczmy w slusznej sprawie!

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 627.07.2018, 15:53

Ja proponuję jakąś ankietę, żeby zdecydować o losie OldFashiona.

Także jeżeli pod tym komentarzem będą, powiedzmy, 3 plusy, to OF opuszcza stronę.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.07.2018, 15:52

Ile to się człowiek na czytał o golovinie w chelsea a tu monaco.

kamo99111 komentarzy: 687627.07.2018, 15:49

A tak na serio przez takich ludzi jak Oldfashion czlowiek zaczyna nielubic coraz wiecej klubow. Generalnie do niedawna kibicowalem Live jak gralo z takim City np. Ale ludzi jak wspomniany wczesniej osobnik tylko obrzydzaja czlowiekowi niektore kluby.

kamo99111 komentarzy: 687627.07.2018, 15:45

Zeby sie nie okazalo, ze te wzmocnienia beda jak te MU za czasow van Gaala.

darek250s komentarzy: 10249 newsów: 527.07.2018, 15:42

@Argudo:

aj sorry, nie zauwazylem, uprzedziles mnie ;p

Aleksandr Golovin piłkarzem Monaco!

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 127.07.2018, 15:41

@OldFashion: Dobra gościu wydrukuj sobie już koszulkę Liverpool Champions 2019 i idź już sobie. Podjudzasz ludzi, a oni się tylko denerwują. Później będą chorowali przez Ciebie. Sio!

Kredens komentarzy: 366527.07.2018, 15:36

@ OldFashion

zeby sie nie okazalo, ze jednak oslabil

Szebson komentarzy: 351027.07.2018, 15:36

Znowu, temat od rana: Liverpool.
Nie zaczynajcie tego tematu, a sami sobie pojda.

OldFashion (zawieszony) komentarzy: 73027.07.2018, 15:30

@kamo99111: "Wedlug mnie Live nie powtorzy poprzedniego sezonu."

Liverpool mocno wzmocnił swoje najsłabsze pozycje, więc to oczywiste, że że nie da rady powtórzyć poprzedniego sezonu. Przecież to jest nielogiczne. ;)