Zadecydowały karne. Arsenal przegrywa z Atletico

Zadecydowały karne. Arsenal przegrywa z Atletico 26.07.2018, 16:21, Kamil Garczorz 340 komentarzy

Pierwszy mecz w Singapurze w wykonaniu piłkarzy Arsenalu nie miał szczęśliwego zakończenia. Rojiblancos zwycięstwo osiągnęli dopiero w konkursie jedenastek, a w regulaminowym czasie gry padł remis 1-1.

Zarówno Emery, jak i Simeone nie zdecydowali się na desygnowanie do gry najsilniejszego składu, a skład Arsenalu wymieszany był gwiazdami, młodością oraz nowymi zawodnikami, podobnie zresztą jak w zespole z Madrytu. Warto odnotować, że kapitanem londyńczyków był Aaron Ramsey, co może podsycić plotki mówiące o tym, że to właśnie Walijczyk będzie piastował tę funkcję pod wodzą Unaia Emery'ego.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Holding, Kolasinac - Ramsey, Guendouzi, - Nelson, Smith-Rowe, Aubameyang - Lacazette

Atletico: Oblak - Juanfran, Moya, Montero, Olabe - Munoz, Thomas, Rodri, Correa - Gameiro, Vietto

Arsenal z Atletico w poprzednim sezonie rywalizował w półfinale Ligi Europy, a pierwsza połowa dzisiejszego spotkania była bliźniaczo podobna do pierwszego meczu we wspomnianych rozgrywkach. Tempo gry było bardzo mozolne, to Arsenal próbował budować akcje, a Atletico czekało na swoją szansę. W pierwszych 15. minutach gry Kanonierzy utrzymywali się przy piłce przez 75% czasu, w tym okresie oddali kilka uderzeń na bramkę Oblaka. Najlepszą okazję na zdobycia bramki piłkarze Arsenalu mieli w 22. minucie. Po pięknym podaniu Ramseya oko w oko z bramkarzem Atletico stanął Lacazette, ale Francuz nie zdołał pokonać Oblaka. Na kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu padł gol dla Hiszpanów. Correa z prawej strony boiska podał piłkę w pole karne, gdzie czekał nie pilnowany Vietto, który nie miał problemów z pokonaniem Bernda Leno. To był pierwszy celny strzał na bramkę Niemca. Trzeba przyznać, że w bramce Rojiblancos bardzo dobrze spisywał się Oblak i to jemu madrytczycy mogą zawdzięczać prowadzenie po 45. minutach.

W przerwie w obu zespołach nastąpiła wymiana golkiperów. W Atletico na bramce pojawił się Adan, a w Arsenalu Petr Cech. Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli gracze The Gunners i już po trzech minutach na tablicy wyników widniał wynik 1-1. Piłka trafiła do Emila Smitha Rowe'a, ten schodząc do środka prowadząc piłkę kilka metrów uderzył zza pola karnego w górny róg bramkarza. Ładny gol 17-latka. Później inicjatywę przejęli podopieczni Simeone, ale nawet po uderzeniach z kilku metrów nie potrafili znaleźć drogi do bramki Cecha. W 58. minucie zakotłowało się pod bramką Czecha. Piłkę w okolicach pola karnego stracił Guendouzi, gdy wydawało się, że niebezpieczeństwo zostanie zażegnane to samo, ale kilka metrów od bramki uczynił Ramsey. Madrytczycy w jedne akcji oddali dwa strzały z kilka metrów, ale wszystko zakończyło się rzutem rożnym. Remis utrzymał się do końca meczu, więc o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. W tej sytuacji lepiej poradzili sobie Rojiblancos wygrywając 3-1. Jedynym Kanonierem, który zdołał wykorzystać jedenastkę był Ainsley Maitland-Niles.

Arsenal znajduje się na początku przedsezonowych przygotowań i nie warto po tym spotkaniu wyciągać daleko idących wniosków, to był iście treningowy mecz, w którym nie wynik był najważniejszy. Dla Unaia Emery'ego był to zaledwie trzeci mecz w roli trenera Kanonierów, ale pierwszy z rywalem tej klasy, poprzednie dwa rozegrany zostały z zespołami z niższej klasy rozgrywkowej. Ustawienie, którym wyszli na to spotkanie londyńczycy było eksperymentalne, a wielu zawodników, którzy brali udział w mistrzostwach świata nie wróciło jeszcze do treningów.

Atletico Madryt autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.07.2018, 22:15

@RoMbi: to znaczy?

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 726.07.2018, 22:07

@DawidAFC:
Na razie traktuję to bardziej jako ciekawostki :)

Armata500 komentarzy: 4354 newsów: 13026.07.2018, 22:05

@navy:

To się chyba pytam, kto ogląda, żeby potwierdzić moje przypuszczenia. W poprzedniej fazie zagrali fatalnie, teraz patrzę na wynik i statystyki i widzę 7:20 w strzałach na korzyść przyjezdnego rywala. Każda inna statystyka także znaczna przewaga przeciwnika. No tak, z pewnością Górnik zagrał dobrze, musiałem to oglądać, żeby to podejrzewać :D

Chopinno komentarzy: 328726.07.2018, 22:04

@navy: obejrzałem 15 minut pierwszej połowy i z 10 drugiej. Przy tym co wyczyniali obrońcy rywali Górnik powinien im wcisnąć ze 4 conajmniej

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.07.2018, 22:00

@RoMbi: ciekawe co teraz wrzucą, Microsoft dość solidnie w tym miesiącu.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.07.2018, 21:59

@Qarol: moja pierwsze gry na PS4 to właśnie pierwsze trzy części uncharted. Powiem tak, fajne, ale nic mi tak dupy nie urwało jak czwórka. Poezja.

ArsenalChampion komentarzy: 802126.07.2018, 21:56

czego wy się spodziewaliście po górniku to było wiadome ze przegrają , cud ze chociaż Jagiellonia wygrała

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 726.07.2018, 21:53

@DawidAFC:
Absolver też całkiem spoko na kilka godzinek

Qarol komentarzy: 1450226.07.2018, 21:53

@DawidAFC:

Jeśli nie grałeś, to polecam odświeżoną serię Uncharted, w szczególności dwójkę. KAPITALNA, ale pozostałe dwie też naprawdę super.

Qarol komentarzy: 1450226.07.2018, 21:51

@Armata500:

Taki obraz polskiej piłki właśnie.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.07.2018, 21:50

@Qarol: aktualnie Unity, ale powoli już kończę i chciałem ściągnąć Heavy Rain, bo podobno warto, a ostatnio było w Plusie.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 126.07.2018, 21:50

@RoMbi: Uwolniono Krakena.

Armata500 komentarzy: 4354 newsów: 13026.07.2018, 21:48

Ktoś ogląda Górnika? Patrzę na wynik, patrzę na statystyki... To jakiś dramat. Żeby nie potrafić powalczyć u siebie ze słowacką drużyną? Słabo.

kamilo_oo komentarzy: 2356726.07.2018, 21:47

@Chopinno:

A to może chociaż przed nimi sraczki nie dostaną

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.07.2018, 21:40

@Armata500
Nie chyba, a na pewno. Jednak radzę być spokojnym.

Chopinno komentarzy: 328726.07.2018, 21:40

@kamilo_oo: Luxemburg albo Kosowo

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 726.07.2018, 21:39

O kurde, Witowo uwolniony

kamilo_oo komentarzy: 2356726.07.2018, 21:39

Legia na Crvene albo Suduve, jak awansuje, a jak odpadnie, to jacyś pasterze z Albanii chyba

Armata500 komentarzy: 4354 newsów: 13026.07.2018, 21:36

Jestem miło zaskoczony wynikiem Jagi, bo spodziewałem się, że będzie bardzo ciężko. W zasadzie, to przed meczem remis uznałbym za niezły wynik. A tutaj proszę, wygrana i to bez straty bramki. Mogą awansować dalej, ale z Belgami będzie chyba jeszcze trudniej w kolejnej rundzie.

Qarol komentarzy: 1450226.07.2018, 21:36

@DawidAFC:

A w co tam pogrywasz kolego na konsolce?

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.07.2018, 21:35

Nie wiecie czemu podczas pobierania gry na PS4 mam cały czas "obliczanie"? Grę ściąga, ale to z deka wkurzające.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 126.07.2018, 21:28

@Barney: Legia na Crvenę, Lech na Genk, Jaga z Gentem.

Barney komentarzy: 2085226.07.2018, 21:27

Na kogo potencjalnie wpada Lech , Jaga i Legia jeśli odpadnie wiadomo?

Barney komentarzy: 2085226.07.2018, 21:26

@Chopinno:

eeee ,ale tylko niewielkie :P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.07.2018, 21:26

@kamilo_oo
No patrząc na Ekstraklapę, to wiadomo, że lepszych :>

A już tak bez heheszków, to pierwszy mecz w Belgii będzie istotny. Nie zdziwi mnie 0-1 lub 1-1.

kamilo_oo komentarzy: 2356726.07.2018, 21:23

@Kanonier204:

Czyli też cieniasów, tylko trochę lepszych ^^

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.07.2018, 21:21

Czyli te nasze ekstraklapowe dziadowe kluby na kogo trafią w następnej rundzie? na mistrzów z Belgii? :>

Chopinno komentarzy: 328726.07.2018, 21:19

@Barney: jak się wychodzi we 3 na bramkarza i nie oddaje celnego strzału to można mieć pretensje :D

Barney komentarzy: 2085226.07.2018, 21:17

@Novazzy:

Górnik może i ma przeciwnika z dupy, ale sami również z stamtąd pochodzą nie zapominaj :) Więc pretensji do nich nie ma co mieć

Dominik11 komentarzy: 2013426.07.2018, 21:16

Arsenal - TOP 50 GOALS at Emirates Stadium | English Commentary

kamilo_oo komentarzy: 2356726.07.2018, 21:14

Oby tak dalej Ci nowi strzelali

Barney komentarzy: 2085226.07.2018, 21:14

jest brameczka , czyli Lech i Jaga z realną szansą na 3 rundę :)

kamilo_oo komentarzy: 2356726.07.2018, 21:13

Goool Amaral!!!

Czeczenia komentarzy: 1247526.07.2018, 21:11

Ale też trzeba powiedzieć, że warunki w Białymstoku dość ekstremalne.

Novazzy komentarzy: 351026.07.2018, 21:07

Ogólnie beka z tych naszych drużyn, Jaga jako jedyna nie miała przeciwnika z koziej dupy a jako jedyna wygrawają. GGWP Ekstraklasa

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.07.2018, 21:02

@Redzik: halyna podej kapkie musztartki do tej kaszaneczki uhmhuhm

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 126.07.2018, 20:54

@Redzik: Kurła!!! Z tego Twojego grilla gorzej wali niż kiedy Passata odpalam. KURŁA!!! KWIIIII!!!

Ranczomen komentarzy: 1230526.07.2018, 20:52

@Redzik: Dzie są kurła moje żubery?

Qarol komentarzy: 1450226.07.2018, 20:51

@Redzik:

A kaszaneczka była jedzona? Taka z grilla jest wybitna.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5026.07.2018, 20:51

Swoją drogą kto tam zawinił w tym zamieszaniu pod bramką Cecha w drugiej połowie? Nie czasem Aaronek?

kwiatinho komentarzy: 1312626.07.2018, 20:49