Zadecydowały karne. Arsenal przegrywa z Atletico

Zadecydowały karne. Arsenal przegrywa z Atletico 26.07.2018, 16:21, Kamil Garczorz 340 komentarzy

Pierwszy mecz w Singapurze w wykonaniu piłkarzy Arsenalu nie miał szczęśliwego zakończenia. Rojiblancos zwycięstwo osiągnęli dopiero w konkursie jedenastek, a w regulaminowym czasie gry padł remis 1-1.

Zarówno Emery, jak i Simeone nie zdecydowali się na desygnowanie do gry najsilniejszego składu, a skład Arsenalu wymieszany był gwiazdami, młodością oraz nowymi zawodnikami, podobnie zresztą jak w zespole z Madrytu. Warto odnotować, że kapitanem londyńczyków był Aaron Ramsey, co może podsycić plotki mówiące o tym, że to właśnie Walijczyk będzie piastował tę funkcję pod wodzą Unaia Emery'ego.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Holding, Kolasinac - Ramsey, Guendouzi, - Nelson, Smith-Rowe, Aubameyang - Lacazette

Atletico: Oblak - Juanfran, Moya, Montero, Olabe - Munoz, Thomas, Rodri, Correa - Gameiro, Vietto

Arsenal z Atletico w poprzednim sezonie rywalizował w półfinale Ligi Europy, a pierwsza połowa dzisiejszego spotkania była bliźniaczo podobna do pierwszego meczu we wspomnianych rozgrywkach. Tempo gry było bardzo mozolne, to Arsenal próbował budować akcje, a Atletico czekało na swoją szansę. W pierwszych 15. minutach gry Kanonierzy utrzymywali się przy piłce przez 75% czasu, w tym okresie oddali kilka uderzeń na bramkę Oblaka. Najlepszą okazję na zdobycia bramki piłkarze Arsenalu mieli w 22. minucie. Po pięknym podaniu Ramseya oko w oko z bramkarzem Atletico stanął Lacazette, ale Francuz nie zdołał pokonać Oblaka. Na kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu padł gol dla Hiszpanów. Correa z prawej strony boiska podał piłkę w pole karne, gdzie czekał nie pilnowany Vietto, który nie miał problemów z pokonaniem Bernda Leno. To był pierwszy celny strzał na bramkę Niemca. Trzeba przyznać, że w bramce Rojiblancos bardzo dobrze spisywał się Oblak i to jemu madrytczycy mogą zawdzięczać prowadzenie po 45. minutach.

W przerwie w obu zespołach nastąpiła wymiana golkiperów. W Atletico na bramce pojawił się Adan, a w Arsenalu Petr Cech. Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli gracze The Gunners i już po trzech minutach na tablicy wyników widniał wynik 1-1. Piłka trafiła do Emila Smitha Rowe'a, ten schodząc do środka prowadząc piłkę kilka metrów uderzył zza pola karnego w górny róg bramkarza. Ładny gol 17-latka. Później inicjatywę przejęli podopieczni Simeone, ale nawet po uderzeniach z kilku metrów nie potrafili znaleźć drogi do bramki Cecha. W 58. minucie zakotłowało się pod bramką Czecha. Piłkę w okolicach pola karnego stracił Guendouzi, gdy wydawało się, że niebezpieczeństwo zostanie zażegnane to samo, ale kilka metrów od bramki uczynił Ramsey. Madrytczycy w jedne akcji oddali dwa strzały z kilka metrów, ale wszystko zakończyło się rzutem rożnym. Remis utrzymał się do końca meczu, więc o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. W tej sytuacji lepiej poradzili sobie Rojiblancos wygrywając 3-1. Jedynym Kanonierem, który zdołał wykorzystać jedenastkę był Ainsley Maitland-Niles.

Arsenal znajduje się na początku przedsezonowych przygotowań i nie warto po tym spotkaniu wyciągać daleko idących wniosków, to był iście treningowy mecz, w którym nie wynik był najważniejszy. Dla Unaia Emery'ego był to zaledwie trzeci mecz w roli trenera Kanonierów, ale pierwszy z rywalem tej klasy, poprzednie dwa rozegrany zostały z zespołami z niższej klasy rozgrywkowej. Ustawienie, którym wyszli na to spotkanie londyńczycy było eksperymentalne, a wielu zawodników, którzy brali udział w mistrzostwach świata nie wróciło jeszcze do treningów.

Atletico Madryt autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 126.07.2018, 20:13

Na II połowę Jaga powinna:
1. Grać lewą stroną boiska z perspektywy osoby na ultrze, bo tam praktycznie sucha murawa a Jaga ciśnie tą drugą, gdzie mokra murawa zatrzymuje piłkę i tak nie wyprowadzili z 3 kontr.
2. Zmienić Kwietnia, bo cymbał z żółtą wjeżdża na pełnej i nie dożyje końca meczu.
3. Pokombinować z prawym skrzydłem, bo jest bezużyteczne, czytaj punkt 1.

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12626.07.2018, 19:54

Kolejny, który miał stanowić siłę Arsenalu przyszłości. No cóż, nic nowego. Przemiał młodych jest ogromny. Jeszcze Iwobi out i akademia w formie.

darek250s komentarzy: 10249 newsów: 526.07.2018, 19:48

OFICJALNIE: Jeff Reine-Adelaide przechodzi do Angers SCO na zasadzie transferu definitywnego!

Francuski klub wykupił młodego pomocnika po jego pobycie na wypożyczeniu. Kwota ruchu nie została ujawniona.

kolejny wielki talent. Brawo

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10326.07.2018, 19:48

@Chlopek: a nie wiem, przeglądałem tylko insta

Chlopek komentarzy: 3552 newsów: 126.07.2018, 19:46

@ares765: Oficjalka była 1sza chyba.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10326.07.2018, 19:42

Jeff RA ogłosił na insta, że odchodzi z Arsenalu.

Ranczomen komentarzy: 1225226.07.2018, 19:39

@Witowo95: Chodziło mi raczej o bardziej przyziemną rzecz, jaką jest chłód. No ale cóż, dobry bajer na samice też może być :P

Lipton525 komentarzy: 6326.07.2018, 19:36

ma ktoś tego linka? XD

Kowal96 komentarzy: 1758126.07.2018, 19:33

U proszę bardzo, może chociaż Jaga uratuje honor Polski w eliminacjach :P

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 626.07.2018, 19:30

@Chopinno:

Nie widzę nigdzie informacji o kwocie. Ale kokosy to raczej nie są.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 126.07.2018, 19:29

MACHAJ!!!

silvano95 komentarzy: 977626.07.2018, 19:28

1:0 Jaga

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.07.2018, 19:26

No ja tez się zawijam z ryneczku, bo do Krakowa tez coś idzie.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 126.07.2018, 19:25

@Ranczomen: W sumie są tego plusy. Mokra koszulka ściska moje umięśnione ciało boga plaży i każda kobieta spogląda na mnie z pożądaniem.

Lipton525 komentarzy: 6326.07.2018, 19:25

haha dobra, ale jak będzie to wyślijcie, proszę :)

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 126.07.2018, 19:20

Ulewa w Białymstoku jak cholera. A do tegotego nie zdążyłem się schować i jestem cały mokry.

Chopinno komentarzy: 328726.07.2018, 19:20

@Argudo: wiadomo za jaki hajsik?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 626.07.2018, 19:08

Adelaide oficjalnie w Angers. Szkoda, myślałem, że więcej z niego będzie.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 226.07.2018, 19:01

@Tevez: Żart rodem z teleturnieju z rzepą.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.07.2018, 18:59

nie odbierajcie tez ramseyowi w swoich ocenach świetnego powrotu/ustawienia się w defensywie przy jednej akcji, świetnego podania do lacazette gdzie mogłaby być brameczka czy świetnego dośrodkowania do auby gdzie tez mógł spokojnie ukąsić.
Każdy widzi co chce widziec i wypisywać tylko negatywy:p
Ja z kolei u guedonziego widzę trzy poważne błędy zarówno w ustawieniu jak i przyjęciu piłki w polu karnym lub bezpośrednio za 16. I chodź fajnie, że był pod piłką to nad tymi aspektami będzie musiał dużo popracować.
Perezinha i Mikiego i w ogóle ofensywy w drugiej połowie za bardzo to nie było. Czekam aż wyjdą w pierwszym składzie i wtedy ocenimy ich przydatność, chodź mysle że każdy zna ich umiejętności.
A pisanie w komentarzach, że Perez jest w defensywie jak podolski to trochę mija się z prawda, ja go pamietam z dobrego powrotu i odebrania piłki przy skorpionie Żiru.
Kończąc, Imo Nelson i Kola dzisiaj byli najlepsi.

Chopinno komentarzy: 328726.07.2018, 18:57

Chyba dziś od rana takiej ciszy nie było :D

Dominik11 komentarzy: 2005726.07.2018, 18:41

Na platformie nc+

Liga Mistrzów UEFA i Liga Europy UEFA na kanałach Polsat Sport Premium

Wszystkie mecze najbliższego sezonu Ligi Mistrzów UEFA oraz najlepsze mecze Ligi Europy UEFA nadal dostępne na żywo w nc+, teraz na kanałach Polsat Sport Premium 1, Polsat Sport Premium 2 oraz w serwisach telewizyjnych PPV: Polsat Sport Premium 3 PPV, Polsat Sport Premium 4 PPV, Polsat Sport Premium 5 PPV, Polsat Sport Premium 6 PPV.

Kanały oraz serwisy pay-per-view Polsat Sport Premium dostępne dla Abonentów nc+ z kanałem CANAL+ do końca tego roku bez dodatkowych opłat. Kanały zostaną udostępnione wraz ze startem rozgrywek od 21 sierpnia. O szczegółach oferty poinformujemy wkrótce.

Barney komentarzy: 2058826.07.2018, 18:39

3 drużyny w 2 rundzie eliminacji plus legia od 3 trzeba im kibicować to może Arsenal. Zagra w polsce w le

Tevez komentarzy: 408726.07.2018, 18:35

Podobno Emery szykuje na mecze z City i Chelsea tercet:
Chambers - Holding
------------ Cech ----------
Oby to nie była prawda...

kamo99111 komentarzy: 687626.07.2018, 18:35

Jeżeli chodzi o mnie to ja to widzę tak (bez ocen tylko opisówa oraz bez oceniania ogólnej gry - był to pierwszy poważny sparing w niepełnych składach):

Leno - mógłby zgłosić się do urzędu pracy gdyż podczas swojej obeceności na boisku nie musiał interweniować... Przy bramce bez szans
Bellerin - nie wiem czy jego ociężałość i brak szybkości to wynik ciężkich przygotowań czy po prostu uwstecznienia się Hectora w tych aspektach gry. Ogólnie słaby występ, zagrał bez polotu
Mustafi - nie ustrzegł się drobnych błędów jednak jego gra nie była najgorsza
Holding - mieszane uczucia. Gdyby nie dał się w tak łatwy sposób okiwać Correrze nie byłby to najgorszy występ. Jednak sytuacja z Correrą bardzo zaniża ogólną ocenę występu Roba.
Kolasinac - zagrał dość dobre zawody, napędzał akcje lewą stroną. Zrobił dużo lepsze wrażenie niż jego odpowiednik z drużyny Arsenalu grający po drugiej stronie boiska
Guendouzi - Dwa poważne błędy, pierwszy podczas zdobytej bramki przez Atleti - powinien był lepiej kryć i wybić piłkę, drugi podczas kiwania się w okolicach pola karnego w wyniku czego Atleti stworzyło zagrożenie. Poza tym kilka drobniejszych błędów. Należy również zaznaczyć, że w jego grze można było zobaczyć również pozytywy co pozwala sądzić, że w przyszłości będzie z niego pożytek.
Ramsey - niewidoczny przez większą część swojego występu. Swoją obecność zaznaczył kiwając się dwa metry przed bramką i notując stratę co powinno się skończyć bramką dla Atleti. Trochę mało jak na zawodnika pretendującego do jednej z najwyższych pensji w Arsenalu oraz bycia kapitanem.
Nelson - MOTM. Najlepszy z zawodników Arsenalu. Widać było u niego przebojowość i młodzieńczy polot. Na wyróżnienie zasługują również jego udane dryblingi
Smith Rowe - kilka przebłysków w pierwszej połowie oraz świetna bramka na początku drugiej. Wyróżniający się zawodnik Arsenalu w tym meczu.
Aubameyang - nie jest w optymalnej formie. Powinien skończyć mecz chociaż z jedną bramką. Miejmy nadzieję, że w miarę nabierania świeżości po okresie przygotowawczym odzyska formę z drugiej połowy poprzedniego sezonu.
Lacazette - nieco ociężały. Pokazał dużą wolę walki odzyskując piłkę w polu karnym Atleti oraz wracając się na własną połowę. Na minus skuteczność. Podobnie jak Obama powinien skończyć mecz z co najmniej jedną bramką. Miał trzy dogodne sytuacje możemy więc zganić jego skuteczność.
Cech - miał więcej roboty niż swój poprzendik. Popisał się kilkoma fajnymi interwencjami oraz obronił rzut karny.
Perez Lucas - jak ma tak grać to lepiej żeby odszedł. I nie chodzi o styl gry, który był słaby (to pierwszy sparing więc można dużo wybaczyć) ale o jego zachowanie w stosunku do młodszego kolegi, które było naganne.
Reszta zawodników - bez oceny. Po zmianach przeprowadzonych przez UE zapanował harmider na boisku przez co ciężko o jakąkolwiek ocenę.
Unai Emery - ciężko ocenić pracę naszego nowego Head Coacha po jednym sparingu i miesiącu pracy. Pozostawię więc grę bez komentarza. Na uwag zasługuje jednak postawa szkoleniowca AFC. W przeciwieństwie do swojego poprzednika cały mecz spędził przy linii dyrygując i podpowiadając swoim podopiecznym.

Czeczenia komentarzy: 1244826.07.2018, 18:35

A niech wszystkie Polskie zespoły się skompromitują. Przynajmniej będzie o czym w pracy gadać.

Czy Lech, czy Jaga czy wreszcie Górnik, przejdą swoich rywali, to w ogólnym kontekście polskiej piłki nie ma znaczenia. Raz wygrają z kimś na swoim poziomie, raz z kimś slabszym przegrają, piłka. Niestety nie widać kierunku w którym ma zmierzać ta nasza piłeczka, a potrzeba przede wszystkim zmian w myśleniu. U nas koncepcje zmieniają się co pół roku, dlatego co chwilę w klubach mamy chaos. Zbyt wiele oddajemy w ręce przypadku, dlatego czy dziś wygra Lech, czy nie to właściwie kwestia losowa. Przynajmniej z punktu widzenia osoby trzeciej, bo na faktyczny stan drużyny ma oczywiście wpływ wiele elementów.

silvano95 komentarzy: 977626.07.2018, 18:26

Na Polsatach leci Górnik i Jagielonia

kwiatinho komentarzy: 1311426.07.2018, 18:25

Ze statystykami jest tak że Jak masz sąsiada który bije żonę codziennie a Ty swojej w ogóle to statystycznie bijecie swoje żony co drugi dzień :D

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.07.2018, 18:24

Ogólnie Miki dziś słabiutko...

Dominik11 komentarzy: 2005726.07.2018, 18:20

Jak myślicie Lech dziś wygra, czy będzie jak dobry brat i nie zostawi w biedzie Legi i kolejny Polski klub się skompromituje.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52426.07.2018, 18:19

Naprawdę. Przed meczem napisana zapowiedź, a tam wszystko - również to, która stacja pokaże mecz. A w komentarzach pytania o transmisję.

Po meczu napisany raport. Na kanonierzy.com tradycyjne pytania: "jak wygladało spotkanie?"

Wiem, że niewiele osób to czyta, ale jednak jakieś pozory można zachować.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161726.07.2018, 18:16

@Argudo:

Jasne, to tylko sucha statystyka. Wrzuciłem jako ciekawostkę.

Dominik11 komentarzy: 2005726.07.2018, 18:15

Aaron Ramsey na łamach football.london wypowiedział się na temat pozycji kapitana oraz swego kontraktu -
"Bycie kapitanem to wielka odpowiedzialność. Otrzymanie tej funkcji byłoby dla mnie zaszczytem. Trener wciąż nie podjął decyzji w sprawie tej pozycji, więc musimy poczekać na to, co się wydarzy. Jeśli jednak nadarzyłaby się okazja do objęcia tej funkcji, to nie sądzę, aby jakikolwiek zawodnik odmówił.
Wciąż mam rok do końca kontraktu. Nie mogę się doczekać sezonu 2018/19, ponownego założenia koszulki Arsenalu i robienia wszystkiego, co w mojej mocy, dla tego zespołu.
Wierzę, że czeka mnie udany sezon pod wodzą nowego trenera i nowego kierunku, w którym zmierza ta drużyna.
Do tej pory nie doszliśmy do porozumienia [w sprawie nowej umowy], więc 'coś' może się wydarzyć.
Myślę, że z powodów czysto piłkarskich Arsenal jest świetnym klubem. Jestem naprawdę podekscytowany możliwością pracy pod wodzą Unai'a Emery'ego. Niestety, póki co nie dogadaliśmy się, więc musimy być cierpliwi i czekać na rozwój sytuacji.
To będzie moja decyzja. Czy czuję, że jestem z tego powodu pod presją? Nie. Myślę, że jedyną niezręczną kwestią jest to, że prasa ciągle mnie o to pyta. Można to porównać do sytuacji w której dziecko co chwilę pyta w samochodzie - 'jesteśmy już na miejscu?'.
Jestem zawodnikiem, który, niezależnie od tego co się dzieje, daje z siebie 100%. Dam z siebie absolutnie wszystko, aby dokonać czegoś fantastycznego i wygrywać mecze.".

DontCry komentarzy: 760826.07.2018, 18:09

Kiwka w polu karnym to, po której stracił piłkę i Cech + obrońcy uratowali sytuację to już było naprawdę przegięcie. Ramsey dzisiaj 1/10.

Ranczomen komentarzy: 1225226.07.2018, 18:08

@Papaciok: "Ramsey był wszędzie bardzo aktywny" Eeeeeeeeeeeeeeeeeee?

Koleś był niewidoczny, a jak już się pojawiał to albo uderzał za lekko, albo bawił się piętą i piłka wychodziła mu za pole gry, albo kiwał się we własnym polu karnym. Jakby to był mecz w PL to wystawiłbym mu notę -4.

DontCry komentarzy: 760826.07.2018, 18:06

@Mchard: Słyszałem, że ten news to opisowy skrót meczu, ale to pewnie plotki rozsiewane przez esbecje.

Mchard komentarzy: 61726.07.2018, 18:04

Panowie jak wyglądał mecz , dominowaliśmy ? Ktoś potrafi w skrócie opisać przebieg :)?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.07.2018, 17:57

@Simpllemann:

Na jego miejscu raczej bym zapieprzał, ale rzeczywiście kolo nic nie pokazał. Nawet, żeby pobiegać dla siebie cokolwiek więcej. Nic.

Chopinno komentarzy: 328726.07.2018, 17:54

@thide: też mi się tak wydaje. Ogółem kilku chłopaków "spuchło"

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.07.2018, 17:53

Lacazette chyba trochę większy się zrobił no nie :D?

Chopinno komentarzy: 328726.07.2018, 17:53

@Hans_Zimmer: te konto w banku ostre jak żyleta

Hans_Zimmer komentarzy: 594326.07.2018, 17:52

Z ostrego konta omdż

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.07.2018, 17:52

jak tam chłopaki grali? widzę na skrócie, że Aubameyang i Nelson bardzo często przy piłce

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52426.07.2018, 17:51

@schnor25
Rozegraliśmy niezłe zawody do momentu zmian. Potem już wiało nudą. Jeśli chodzi o największe rozczarowanie,to dla mnie Perez. Przez 30 minut nie zrobił kompletnie nic.

Papaciok komentarzy: 438726.07.2018, 17:50

Moim zdaniem pierwsza połowa genialna na minus tylko stracona bramka
Atletico nie istniało odbieraliśmy im piłkę w każdym sektorze boiska
Super się to oglądało
W skrócie
Laca 3 okazje z czego 2 z ostrego konta (po tych 2 strzałach wywalczył 2 różne) trzeci strzał oblak odbił i Nelson prawie dobił (:P) ogólnie to po 30 minutach miał „dyntke” od nakładania presingu :D
Auba 2 okazje raz w obrońcę (rożny) raz obok bramki ogólnie czego się nie tknie to widać jakość ;P
Nelson fajne rajdy trochę pokiwał fajnie współpracował z innymi (gra na jeden kontakt)