Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 2-0 Napoli

Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 2-0 Napoli 11.04.2019, 21:51, Łukasz Wandzel 845 komentarzy

Poprzednie spotkanie, rozgrywane w Liverpoolu z miejscowym Evertonem, obnażyło słabości Kanonierów, które dotyczą jednak tylko ich gry na wyjazdach. Na szczęście starcie między Arsenalem a Napoli miało miejsce na Emirates Stadium, gdzie po słabej grze z ostatniego meczu ligowego nie było widać już śladu. Nie można zapominać, że ostatnie występy podopiecznych Carlo Ancelottiego również pozostawiały wiele do życzenia. Londyńczycy pewnie zwyciężyli, rozgrywając dwie różne połowy. Pierwszą fenomenalną, polegającą na grze wysokim pressingiem i przechwytach w środku pola. Przy tym miłą dla oka i naprawdę widowiskową. W drugiej odsłonie spotkania zagrali w bardziej wyrachowany sposób, dzięki czemu zachowali czyste konto.

Arsenal: Cech - Sokratis, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Torreira (77' Iwobi), Ramsey, Kolasinac - Ozil (67' Mchitarian) - Lacazette (67' Iwobi), Aubameyang.

Napoli: Meret - Hysaj, Maksimović, Koulibaly, Mario Rui - Jose Callejon, Allan, Fabian Ruiz, Zieliński - Mertens (66' Milik), Insigne (83' Younes).

Zawodnicy prowadzeni przez Unaia Emery'ego bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Prawie natychmiast zamknęli drużynę Napoli w jej własnym polu karnym. Defensywa gości dowodzona przez Koulibaly'ego, pomimo zagrożenia ze strony gospodarzy, przez chwilę wydawała się nie do przejścia.

Do czasu, kiedy to Kanonierzy rozklepali zespół Carlo Ancelottiego. Wymiana krótkich podań z 14. minuty meczu spowodowała, że Arsenal szybko przemieścił się z piłką ze środka boiska w pole karne Mereta. Lacazette odnalazł swoim podaniem Maitlanda-Nilesa, a ten wyłożył futbolówkę Ramseyowi. Walijczyk się nie pomylił i otworzył wynik spotkania, 1-0!

10 minut później było już 2-0! Bohaterem akcji był Lucas Torreira, który przechwycił piłkę w środku pola i popędził z nią w stronę bramki. Przed szesnastką popisał się udanym zwodem, a następnie oddał strzał. Uderzenie Urugwajczyka niefortunnie zablokował Kalidou Koulibaly, a odbita od Senegalczyka piłka wpadła do siatki. To trafienie zostało zapisane na konto defensora Napoli jako trafienie samobójcze.

Neapolitańczycy nie istnieli w pierwszej połowie, nie można powiedzieć, by w jakikolwiek sposób zagrażali Petrowi Cechowi. The Gunners za to kontynuowali skuteczną grę wysokim pressingiem, dążąc do zdobycia trzeciego gola.

Ekipa Napoli znacznie lepiej prezentowała się po przerwie, usiłowała zaliczyć trafienie kontaktowe, które byłoby kluczowe w kontekście dwumeczu. Kanonierzy więcej się bronili, ale trwało to około 10 minut. Goście próbowali długich piłek za plecy obrońców, ale często kończyło się to odgwizdaniem spalonego. Swoją szansę miał też Koulibaly, uderzając głową po podaniu z rzutu rożnego, ale Cech miał wszystko pod kontrolą. Arsenal także tworzył sobie okazje, lecz nie był już tak widowiskowy jak w pierwszej połowie.

W 72. minucie przed wielką szansą na gola stanął Piotr Zieliński. Jedno z wielu podań za plecy w końcu nie skończyło się offsidem, a Insigne udanie dograł piłkę w pole karne. Reprezentant Polski w tej sytuacji biegł w stronę piłki, ale fatalnie przestrzelił. Jeszcze gorzej zrobił to Aaron Ramsey w 81. minucie, kiedy po celnym podaniu Mchitariana strzelił wysoko ponad bramką, mimo że znajdował się kilka metrów od bramki.

Wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal pewnie zwyciężył 2-0, zapewniając sobie zaliczkę przed rewanżem w Neapolu.

@Womanizer
Dlatego piszę, myśl co chcesz. Możesz mówić potem kolegom,że City, LFC itp. Sa minimalnie lepsi ze wzgledu na sedziow

Womanizer komentarzy: 986313.04.2019, 19:31

@bigMick:

Ale gdzie tu widzisz gdybanie? Ja ci podaje conajmniej 5 przykładów gdzie naszych przedymali. A Ty nie potrafisz wskazać gdzie nam pomogli.

Więc ja podaje czyste argumenty a Ty powtarzasz puste frazesy, że mylą sie w każdą strone itd.

Womanizer komentarzy: 986313.04.2019, 19:28

@Patriko:

W poprzednim sezonie to pamiętam jak byk że nie dostaliśmy 2 karnych ze Stoke na wyjeździe za ręce. I Richarlison wynurkował karnego przy naszym prowadzeniu z Watfordem.

bigMick komentarzy: 107713.04.2019, 19:28

@Womanizer
Oczywiście każdy to przyzna. Dlatego mówią "gdybynierzy". Ale uważaj sobie jak chcesz. Jak się lepiej wtedy czujesz to tak myśl.

bigMick komentarzy: 107713.04.2019, 19:27

@Womanizer
Jak mogło nie wpłynąć na wynik? Chyba żartujesz

Womanizer komentarzy: 986313.04.2019, 19:26

@bigMick:

Karny Obamy był na 2-0 w 65 minucie. Więc to nie wpłynęło na wynik.
Nie masz takich wydarzeń bo Arsenal nigdy nie był największym beneficjentem sędziów w tej lidze. I każdy kto zna te lige to przyzna.

Patriko komentarzy: 520713.04.2019, 19:25

@Womanizer: W poprzednim sezonie trochę się mylili na naszą korzyść, gdzieś widziałem w jakichś statystykach, że dla Arsenalu to było najwięcej przychylnych pomyłek z całego top6 co oczywiście nic na nie przyniosło, w tym za to mamy częściej pecha od innych to prawda

bigMick komentarzy: 107713.04.2019, 19:24

@Patriko
Zawsze jest takie gadanie. Teraz city i LFC na przedzie, więc oczywiście to niby pod nich wszystko sedziuja.

bigMick komentarzy: 107713.04.2019, 19:23

@Womanizer
Nie wiem, nie notuje sobie w kalemdarzu takich wydarzeń, na pierwszy rzut oka przypomina mi sie mecz z MU i karny Obamy plus pare korzystnych sytuacji

Patriko komentarzy: 520713.04.2019, 19:23

@bigMick: Ale akurat to, że United zawsze miało przychylność sędziów jak u nas np. Legia to fakt, najlepiej było to widać za Fergusona, teraz gdy United obniżyło loty trochę się pozmieniało, nie zmienia to oczywiście, że nawet jakby dziś Tottenham u United przegrało to i tak bez zwycięstwa w poniedziałek możemy się pocałować w d... z walką o top 4

Womanizer komentarzy: 986313.04.2019, 19:22

@bigMick:

To podaj mecz w którym jakiś sędzia nam podarował 3 pkty. We wrześniu z Lisami jak nie dał karnego lisom za ręke Holdinga?

Aguero strzela nam ręką, Tottenham 2 karne z kapelusza w 2 meczach, United na OT przy 2-2 ze spalonego (pierwszy gol) karny z kapelusza na Anfield. Można liczyć i liczyć.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 213.04.2019, 19:14

nawet dobrych technicznie piłkarzy ma west ham

bigMick komentarzy: 107713.04.2019, 19:14

Skończcie biadolić xD. Wszystkim pomagają, tylko biednemu Arsenalowi zawsze wiatr w oczy

kamilo_oo komentarzy: 2356713.04.2019, 19:13

No i Legia w tym momencie zrównuje się punktami z Lechią...

GunnersFan9 komentarzy: 8682 newsów: 813.04.2019, 19:01

Walczymy o 4 miejsce w lidze, dzięki czemu moglibysmy zagrać w Lidze Mistrzów. Takie babole w wykonaniu sędziów jak dziś czy w meczu Chelsea z Cardiff mogą nas kosztować około 40 mln straty właśnie przez brak udziału w Champions League. Nue dośc że mamy właściciela skąpca, to jeszcze błędy sędziowskie mogą nas pozbawić ogromego zastrzyku gotówki.

Furgunn komentarzy: 916213.04.2019, 18:57

@arsenallord: Przecież wygramy LE. Niech sobie kradną ;)

Mihex komentarzy: 2360413.04.2019, 18:56

OptaJoe

Konto zweryfikowane

@OptaJoe
5 min.5 minut temu
Więcej
11 - No team have taken more Premier League penalties than @ManUtd this season (11, level with Crystal Palace). Indeed, in no other Premier League campaign have the Red Devils taken more spot kicks (also 11 in 2011-12). Dotty. #MUNWHU

To ci wiecznie pokrzywdzeniu przez sędziów niby xD?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9213.04.2019, 18:56

Mecz Bielika:
- dwa razy kopnięty w jajca,
- asysta,
- pokonanie lidera na własnym boisku 3:1,
- bardzo dobra druga połowa.
- przyśpiewka kibiców w wolnym tłumaczeniu: "Krystian, jak mają się twojej jaja?"

League One to stan umysłu :D

Garfield_pl komentarzy: 2707213.04.2019, 18:53

Oj ten VAR mam nadzieję nareszcie zrobi porządek z sędziami...

Pitu88 komentarzy: 215613.04.2019, 18:52

Cholerne fartuchy

arsenallord komentarzy: 29570 newsów: 11713.04.2019, 18:52

Jak United i Chelsea tak będą kraść to my nie mamy szans na LM.

marcingus1 komentarzy: 117813.04.2019, 18:52

Czy Pogba nie może się normalnie cieszyć z bramki tylko za każdym razem pajacować? To samo tyczy się Lingarda, strasznie mnie takie coś irytuje

GunnersFan9 komentarzy: 8682 newsów: 813.04.2019, 18:51