Zgładzić Soton na St Mary's Stadium: Southampton - Arsenal

Zgładzić Soton na St Mary's Stadium: Southampton - Arsenal 15.12.2018, 19:53, Kamil 842 komentarzy

Zima za oknem, święta za pasem, a to oznacza, że Premier League nabiera rozpędu. To zdecydowanie najlepszy okres dla każdego fana angielskiego futbolu. Gdy za oknami mróz i śnieg, nic nas tak nie rozgrzeje jak wygodna kanapa, gorąca czekolada i oczywiście mecz Arsenalu. Jeden z ostatnich meczów 2018 roku rozegramy na południu, gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna Southamptonu.

Arsenal przystąpi do niedzielnego meczu w dobrych nastrojach. 2 minimalne zwycięstwa z Huddersfield i Qarabagiem przedłużyły passę bez porażki do 22. To niesamowite zważywszy na to, że Unai Emery ledwie kilka miesięcy prowadzi ten zespół. Duża zasługa w tym również Lucasa Torreiry. Młody urugwajski pomocnik szybko doczekał się własnej przyśpiewki od kibiców. Całkiem zasłużenie trzeba dodać. Niesamowita walka i charakter z jego strony sprawił, że stał się ulubieńcem fanów. Kanonierzy zajmują obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli ze stratą ośmiu punktów do Liverpoolu.

Ralph Hasenhuttl pierwszy raz pokaże się przed własnymi kibicami jako nowy szkoleniowiec Świętych. Oficjalnego debiutu jednak nie może zaliczyć do udanych. Jego zespół przegrał w meczu o przysłowiowe 6 punktów z Cardiff 0-1. Przed nim ciężki cel jakim jest niewątpliwie utrzymanie w Premier League. Southampton zajmuje obecnie 19. miejsce w tabeli ze stratą trzech oczek do bezpiecznej strefy.

Unai Emery ma ciężki orzech do zgryzienia. W meczu z Huddersfield wykartkowali się Sokratis oraz Mustafi. Długoterminowy uraz leczy Rob Holding, a Laurent Koscielny oraz Nacho Monreal dopiero co wracają po wyleczeniu kontuzji. Wiele wskazuje na to, ze partnerować kapitanowi Arsenalu na środku obrony będą dwaj nominalni boczni - wspomniany wcześniej Monreal oraz Lichsteiner. Do składu powraca Mesut Ozil. Takich problemów nie ma austriacki szkoleniowiec gospodarzy, który będzie mógł wystawić najmocniejszy skład.

Bilans bezpośrednich spotkań zdecydowanie przemawia za Arsenalem. Kanonierzy wygrali 49 meczów, a Święci zaledwie 20 spotkań. W pozostałych 26. przypadkach nie wyłoniono zwycięzcy. Ostatni raz obie te drużyny spotkały się prawie rok temu i byliśmy świadkami remisu 1-1. Wynik spotkania otworzył Charlie Austin, a pod koniec wyrównał Olivier Giroud.

Przed Arsenalem bardzo ciężki wyzwanie. St Mary's Stadium to obiekt, który wyjątkowo nie leży Kanonierom w ostatnich latach. Może Unai Emery zaprzyjaźni się z tym stadionem. Będzie o to ciężko, gdyż gospodarze potrzebują punktów jak tlenu. Dodatkowo będą chcieć pokazać się z jak najlepszej strony przed nowym szkoleniowcem. Czy Ralph Hasenhuttl odniesie pierwsze zwycięstwo jako menedżer Świętych? A może to Arsenal przegoni złe duchy i wywiezie komplet punktów z południowej części Anglii?

Mecz ten pokaże Canal+ Sport 2 o godzinie 14:25.

Southampton - Arsenal

Rozgrywki: Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, St Mary's Stadium

Data: 16, grudnia 2018,

Skład Kanonierzy.com: Leno - Bellerin, Lichtsteiner, Koscielny, Monreal, Kolasinac - Torreira, Xhaka - Ozil, Lacazette, Aubameyang

Typ: 1-2

Zapowiedź autor: Kamil źrodło: Własne
Axinus komentarzy: 1165 newsów: 116.12.2018, 15:26

@Szogun: No ale jakoś trzeba to ustawić, nie mając de facto żadnego obrońcy na ławce ;/

no jest jeszcze AMN no ale on nie grał ostatnio

mitmichael komentarzy: 4924316.12.2018, 15:26

Xhaka, Koscielny, Liechsteiner smiechowe

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466916.12.2018, 15:26

@Arsenal96l:

Nie.poprostu widziałem wiele parad De Gei czy Buffona które też wydawały się nie możliwe a jednak bronili, to tylko moje zdanie gdyż też sam stałem na bramce, bez spiny

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5016.12.2018, 15:26

Andre Santos> nikt> Lichy

sidtsw komentarzy: 307816.12.2018, 15:26

To ze jestesmy beznadziejni w obronie to wiemy. Ale przez źle dobrany przod nie istnienemy w ataku

Sandbead komentarzy: 341816.12.2018, 15:26

@rreddevilss: tak na pewno Alisson czy De Gea to jeszcze by tą piłkę złapali w ręce i wyprowadzili perfekcyjną kontrę. Błagam Cię

DontCry komentarzy: 760816.12.2018, 15:25

Pierwszka bramka winny również Bellerin, Targett miał zdecydowanie za dużo czasu i mu wyszło perfekcyjnie dośrodkowanie.

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12616.12.2018, 15:25

Niestety obawy co do obrony okazały się słuszne. Lichy to jeden z najgorszych obrońców, jakich kiedykolwiek widziałem w Arsenalu. Naprawdę. Jest wolny, źle się ustawia, a piłka przy nodze mu sprawia takie problemy, że należałoby podkładać muzyczkę z Benny Hilla to jego zagrań. Wiem, że co do zasady miał być zapchajdziurą, ale nie mogę na gościa patrzeć.

Kosa też słabo, ale umówmy się, że gdyby nie wielkie problemy z kontuzjami, to Emery by nawet nie pomyślał, żeby nim dzisiaj grać.

Najgorzej, że myślałem, że ruszymy na drugą połowę z dwiema mocnymi zmianami, ale kontuzja Bellerina wszystko komplikuje.

_marecki komentarzy: 30416.12.2018, 15:25

Emery jeszcze w tym sezonie nie trafił z podstawową jedenastką a mamy już połowę grudnia.
Nie liczę dziś obrony(dobrze że to ostatni sezon Kosy) bo
musiał dać Koscielnego i Szwajcara.
Iwobi , Gendouzi czy Miki wiecznie grają słabo.
Dzisiaj wiedząc, że mamy problemy w defensywie powinien dać jakiś bardziej ofensywny skład żeby przykryć braki. Już mnie to powoli zaczyna niepokoić,
że ciągle muszę czekać na drugą połowę na jakiś mega zryw.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11716.12.2018, 15:25

Szkoda, że Bellerin zszedł. Coś tam szarpał.

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 316.12.2018, 15:25

@Axinus: Mam nadzieję,że jednak nie gdyż widać co Lichy gra. Ciężko rozsadzić .Może Mustafi on tam grał nieźle.

pan_kamil_afc komentarzy: 14216.12.2018, 15:25

Jednak najbardziej mi szkoda Kosy, bo niestety obie bramki jego

Fanatic komentarzy: 599116.12.2018, 15:25

Leno nie miał szans przy drugim golu? Nawet nie interweniował... Więc skąd ta pewność?

lays komentarzy: 3987116.12.2018, 15:25

Odrobiny to. Kto jak nie eksperci w tej dziedzinie? Soton pod naciskiem słabe w obronie. Lace dawać, xhake do środka i Aaron lub mesut

GoonerRob komentarzy: 15016.12.2018, 15:24

Stawiam 100, że Arsenal wygra :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.12.2018, 15:24

@Kanonier204: Danny no cool dzisiaj jak widzę.

niski93 komentarzy: 581616.12.2018, 15:24

Na trzeźwo patrząc, to Liga Europy będzie najlepszą opcją na powrót do LE. Nie można tak grać że słabymi drużynami, nie pierwszy raz. Do Emerego pretensji nie mam, bo prawie wszystko czym Unai dysponuje to spuścizna po Wengerze.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.12.2018, 15:24

Mamy jeszcze 45 minut. Dawać panowie!

Tevez komentarzy: 408716.12.2018, 15:24

Zbliża się okres świąteczno-noworoczny a tu nie ma kim grać w obronie. Czarno to widzę.

DontCry komentarzy: 760816.12.2018, 15:24

Laca wyjdzie na 100 % na drugą połowę.

Danielo_Gunners komentarzy: 264016.12.2018, 15:24

Trzeba wrzucić trzeci bieg,bo jedynka szybko nie pojedziesz...

ZielonyLisc komentarzy: 2027516.12.2018, 15:24

@Simplleman Bogu od transmisji poratuj linkiem :D

pan_kamil_afc komentarzy: 14216.12.2018, 15:24

Kurde, smutne że w tym meczu wystarczy wrzucić dobrze piłkę dwa razy w nasze pole karne, żeby z nami prowadzić. Liczę na pogoń w drugiej połowie. Mega złą wiadomością jest to, że kolejny obrońca wypada

Ech0z komentarzy: 1039616.12.2018, 15:24

Ja to proponuję zrobić zbiórkę charytatywna na obroncow...

pumeks komentarzy: 2080816.12.2018, 15:24

@Marioht:

Kościelny z Lichym zawalili oba gole.
Są za wolni, kryją na radar.

Gunerxxx komentarzy: 235616.12.2018, 15:24

Dopiero pierwsza połowa a niektórzy już twierdzą, że przegraliśmy. Mecz spokojnie do wygrania, tylko niech Emery przestanie z tym Xhaka kombinować w obronie. Przypominam, że to Soton a nie City czy Live, także 4-2 dla nas i 21pkt w typerku:)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.12.2018, 15:24

@WilSHARE
Bardzo dobra połowa w wykonaniu Dannego!

Tyle, że tego białego.

Sandbead komentarzy: 341816.12.2018, 15:24

@Fanatic: Ale pytam znowu co on miał zrobić? Nie mógł przewidzieć gdzie uderzy ings sięc stał na środku, a że piłka poszła perfekcyjnie, to nie za bardzo nawet miał po co skakać do niej bo i tak na bank by jej nie wyjął? A co moze miał lecieć i wbijać się w Ingsa na czerwo jak widział, że dwóch "obrońców" stara się go zatrzymać?

fabregas1987 komentarzy: 2577016.12.2018, 15:23

Laca Ozil Maitland Niles Ramsey, dwóch z tej czwórki powinno już wyjść na drugą polowe

Er4s komentarzy: 308216.12.2018, 15:23

Z takimi piłkarzami jak Iwobi nie można myśleć o sukcesach w profesjonalnej piłce nożnej

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 116.12.2018, 15:23

@Szogun: Raczej nie na prawej, Lichy na prawo, Kosa + Monreal środek, Xhaka lewy

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 616.12.2018, 15:23

Nie jest dobrze. Mam obawy, że dzisiaj skończy się seria, ale staram się zachować spokój, pamiętając, że Arsenal zaczyna grać w drugich połowach.

mitmichael komentarzy: 4924316.12.2018, 15:23

Xhaka na obronie to najwieksze nieporozumienie dzisiaj, w drugiej polowie tez bedzie grał skoro Bellerin kontuzja. Jak zwykle ze swietymi najwieksze problemy, szkoda ze nie spadli

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.12.2018, 15:23

Jak pierwsza połowa? bo oczywiście kobieta w porę z obiadem wyskoczyła. Widzę wynik typowy dla Wengera z zespołami w dołku.

gunner1990 komentarzy: 370916.12.2018, 15:23

Koscielny dramat 2 jego bramki

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 116.12.2018, 15:23

Dobrze, że za tydzień już Mustafi i Sokratis wracają

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9216.12.2018, 15:23

Od Lichego to chyba gorzej się już nie da zagrać. Elektryczny przy wyprowadzaniu piłki, współwinny przy drugiej bramce i ogólnie sprawia wrażenie cały czas spóźnionego.

Nie ma co się załamywać. Mieliśmy dobrej 4 minuty, i wtedy Soton nie istniało. Trzeba podejść wyżej, wyjść agresywniej i przeprowadzić zmiany. Nie możemy wdać się w takie klepanie na naszej połowie - im to będzie leżało a nam czas uciekał.

Z JAJEM PANOWIE! Z JAJEM!

matabuena22 komentarzy: 32316.12.2018, 15:22

Przestańcie dramatyzować bo nie można czytać waszego p.......a

Arsenal96l komentarzy: 501616.12.2018, 15:22

@rreddevilss: Łatwo oceniać z przed tv . Na jego miejscu pewnie byś Mikołaja zrobił i wturlał się do bramki .

losnumeros komentarzy: 1318916.12.2018, 15:22

Tragedia 1 połowa, niestety problemy z obrońcami wyszły. Tutaj Emery zawinił, trzeba było zagrać 4 obrońców Baleron Nachos Kosa i AMN, a nie kombinowanie z Xhaka i Lichym na trójkę obrońców

FilipCz komentarzy: 186016.12.2018, 15:22

Za panienkę Belerinke musi wejść Lacazette i jedziemy. Z taką obroną to daleko nie zajdziemy. Ważne żeby strzelić o jednego gola więcej niż przeciwnik, wiec nie ma co wprowadzać kolejnego "świetnego" obrońcy

radzio_TRN komentarzy: 2713 newsów: 1316.12.2018, 15:22

Przypominam że już przed urazem Kościelny kopal się po czole i zawalal nam mecze, więc nie zwalac winy na brak ogrania, bo gość jest parodysta od dobrego 1,5 roku.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.12.2018, 15:22

simson16 ma dziś urodziny, cholerny jubileusz...

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 316.12.2018, 15:22

W tej chwili parodia piłki noznej. Zmarnowana sytuacja w namiastce ataku i katastrofalna obrona i kontuzja która na kolejne mecze zwiastuje Xakha na prawej obronie zamiast na środku pomocy gdzie czuje się najlepiej.

Sandbead komentarzy: 341816.12.2018, 15:22

@Gunner18AFC: Ale akurat w obu przypadkach to Kościelny zawinił przy bramkach, a nie oni

Fanatic komentarzy: 599116.12.2018, 15:22

Dlaczego przy tym drugim golu stał jak widły w gnoju i tylko odprowadził jak piłka wlatuje do bramki jak gdyby nigdy nic? Klasowy bramkarz powinien lepiej się w tej sytuacji zachować.... Nie mamy oparcia w GK to co dopiero liczyć na na tak kruche defensywę....

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 716.12.2018, 15:21

@enrique: więc i tak lepiej wygrywać z topem niż z nikim ;)

ArsenalChampion komentarzy: 802116.12.2018, 15:21