Zimowa przerwa również w Premier League

Zimowa przerwa również w Premier League 08.06.2018, 18:32, Tomasz Kowalski 25 komentarzy

Angielski Związek Piłki Nożnej oraz EFL ogłosiły, iż przerwa zimowa zostanie wprowadzona wraz z rozpoczęciem rozgrywek 2019/20.

Przerwa ta będzie trwać dwa tygodnie i rozpocznie się w lutym i zostanie zaprojektowana tak, aby nie zaburzyć cotygodniowych występów drużyn ligi angielskiej, dzięki czemu widzowie będą mogli śledzić poczynania swoich ulubionych drużyn w każdy weekend.

W sobotę i niedzielę zostanie rozegranych pięć meczów Premier League - pięć w pierwszy weekend oraz pięć w kolejny.

Federacja zgodziła się również na przeniesienie meczów 5. rundy FA Cup na środek tygodnia, a ponadto od sezonu 2019/20 nie dojdzie do powtórek spotkań, które zastąpi tradycyjna dogrywka, a w ostateczności rzuty karne.

Premier League autor: Tomasz Kowalski źrodło: premierleague.com
Armata500 komentarzy: 4359 newsów: 13011.06.2018, 09:52

Według mnie to dobre zmiany :)

kamilo951456 komentarzy: 66109.06.2018, 12:01

Bardzo mi się to podoba. Zwłaszcza usunięcie powtórek.

Ovenoo komentarzy: 72809.06.2018, 11:26

@AlexVanPersie: Aa dobra, te "odpowiednio dobrane" mnie zmyliły, wszystko się zgadza :D

Ovenoo komentarzy: 72809.06.2018, 11:23

@AlexVanPersie: WUT? XD

AlexVanPersie komentarzy: 806409.06.2018, 10:35

Sprytne.

W weekend nr.1 zagra 10 drużyn w 5 meczach.

W weekend nr.2 zagra pozostałe 10 drużyn w 5 meczach.

W weekend nr.3 zagra pierwsze 10 drużyn w odpowiednio dobranych 5 meczach.

W weekend nr.4 zagra pozostałe 10 drużyn w 5 meczach.

Tym sposobem każde 10 drużyn bedzie miało 2 tyg przerwy a kibice będa oglądali mecz co tydzień, tylko w jeden weekend nie zagra ich drużyna.

Nieźle to sobie obmyślili.

zly_kanonier komentarzy: 511109.06.2018, 00:02

Bardzo dobre rozwiązanie. Całkiem prawdopodobne, że dzięki niemu sezon będzie się wcześniej zaczynał.

mitmichael komentarzy: 4924309.06.2018, 00:00

Wenger bylby szczesliwy, ale juz go w Arsenalu nie ma. Przerwa zimowa to dobry pomysl

Kredens komentarzy: 369408.06.2018, 23:17

A ja lubilem te powtorki meczow zamiast dogrywek, mialo to swoj urok i wydawalo sie sprawiedliwe.

A przerwa jak najbardziej na plus... tylko szkoda tych powtorek

tyson880 komentarzy: 1049608.06.2018, 23:13

Zobaczymy, jak to zaowocuje, ale do weryfikacji brakuje kilku lat.

Amadi komentarzy: 51308.06.2018, 19:41

Niech mi to ktoś wytłumaczy: jest przerwa 2 tygodniowa, ale tak zaprojektowana, że będzie można oglądać drużyny w każdy weekend?
Przerwa od ligi, ale nie od pucharowych spotkań?

LunaticLama komentarzy: 125008.06.2018, 19:37

Czemu tak długo z tym zwlekali...?

Forever_gunner komentarzy: 255508.06.2018, 19:15

Dla mnie lepszą informacją jest to, że nie będzie powtórek w pucharach, ale 2 tygodnie przerwy też się przyda.

schnor25 komentarzy: 1854608.06.2018, 19:13

Dobrze, że te powtórki spotkań odejdą do lamusa, lepiej zagrać dodatkowe 30 minut, niż 90 min w rewanżu (a i tam może dojść do dogrywki, co daje 120 min).

Adi17 komentarzy: 299308.06.2018, 19:02

Cieszę się, bo niby z jednej strony fajnie non stop oglądać mecze, ale przyda się trochę odpoczynku. I druga ważna sprawa, wreszcie zlikwidowali powtórzenie meczu, dla mnie to jest chore.

Marioht komentarzy: 611408.06.2018, 19:00

Świetne rozwiązanie.
Nareszcie.

kuzguwu komentarzy: 538608.06.2018, 18:59

Wilk syty i owca cała. Zawodnicy sobie trochę odpoczną, a kibice i tak będą mogli cieszyć się meczami.

Krzyma6 komentarzy: 27008.06.2018, 18:58

Ciekawa zmiana.

aaddii9042 komentarzy: 73708.06.2018, 18:50

dobre zmiany wg mnie

Gryzek komentarzy: 379708.06.2018, 18:41

A, źle przeczytałem.

Szkoda, uwielbiam ten klimat meczów w okresie świątecznym.

darros komentarzy: 83908.06.2018, 18:38

Ciekawe na co angielskie kluby będą zwalać swoje ew. porażki w europejskich pucharach skoro będą miały przerwę zimową tak jak w Hiszpanii czy Włoszech

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 308.06.2018, 18:35