Zmazać plamę po niedzielnym blamażu: Arsenal vs Napoli!

Zmazać plamę po niedzielnym blamażu: Arsenal vs Napoli! 10.04.2019, 18:34, Dawid Wieczorek 827 komentarzy

Arsenal, by zagwarantować sobie miejsce w pierwszej czwórce na koniec sezonu, musiał "zaledwie" wygrać wszystkie pozostałe spotkania w Premier League. Niedzielny pojedynek na Goodison Park pokazał jednak, iż zadanie to nie będzie należało do najłatwiejszych i żaden z pozostałych rywali Kanonierów tanio skóry nie sprzeda. Porażka z Evertonem skomplikowała nieco sytuację w lidze, co zmusza podopiecznych Unaia Emery'ego do pełnej koncentracji na meczach w Lidze Europy. Tam lżej jednak nie będzie, a na The Gunners w ćwierćfinale czeka pierwszy poważny rywal - SSC Napoli. Pierwszy gwizdek już jutro o godzinie 21:00!

Forma Kanonierów w ostatnim czasie mogła sprawić, że kibice dość optymistycznie patrzyli na nadchodzące spotkania Arsenalu. Podopieczni Unaia Emery'ego prezentowali się dość pewnie, byli skuteczni i widać było, że po słabszej formie nabierają wiatru w żagle. Mecz z Evertonem pokazał jednak największą bolączkę The Gunners w trwających rozgrywkach - tragiczną formę w spotkaniach wyjazdowych. Warto więc wykorzystać atut własnego boiska i wypracować sobie komfortową przewagę przed rewanżem w Neapolu.

Jeśli już wspomnieliśmy o drużynie prowadzonej przez Carlo Ancelottiego, warto przyjrzeć im się nieco bliżej. Napoli zajmuje obecnie 2. miejsce w Serie A z dość bezpieczną przewagą nad trzecim Interem, który traci do Neapolitańczyków siedem oczek. Włosi, zresztą podobnie jak Arsenal, przeplatają dobre spotkania ze słabymi. Podkreślmy, że wicelider włoskiej ekstraklasy w ostatnim czasie wygrał trudny wyjazdowy mecz z AS Romą, by w następnej kolejce przegrać z 18. Empoli. Można jednak przypuszczać, iż ma na to wpływ dosyć bezpieczna pozycja Neapolitan w lidze. Podopieczni Carlo Ancelottiego zapewne rzucą wszystkie swoje siły właśnie na Ligę Europy.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową obu zespołów, przyznać trzeba, że obaj trenerzy nie mają wielkiego bólu głowy. Unai Emery w przeciwieństwie do niedzielnego spotkania będzie mógł ponownie skorzystać z usług Lucasa Torreiry, ponadto Hiszpan czeka tylko na zielone światło od sztabu medycznego, by ponownie włączyć do składu Laurenta Koscielnego oraz Granita Xhakę. Oczywiście długoterminowe urazy w dalszym ciągu leczą Hector Bellerin, Rob Holding oraz Danny Welbeck. Ancelotti natomiast nie będzie mógł skorzystać z dwóch zawodników - Raula Albiola i Amadou Diawary.

Historia bezpośrednich meczów pomiędzy tymi zespołami jest naprawdę krótka i ogranicza się do dwóch spotkań fazy grupowej Ligi Mistrzów z sezonu 2013/14. Pierwszy mecz we Włoszech Arsenal przegrał 0:2, by w rewanżu u siebie wygrać... 2:0.

Biorąc pod uwagę wszystkie zebrane informacje, należy spodziewać się naprawdę ciężkiego dwumeczu, w którym wezmą udział dwie wyrównane ekipy. Jeśli wspomnimy jeszcze o formie wyjazdowej Kanonierów, jutrzejszy pojedynek wydaje się być jednym z najważniejszych meczów w sezonie. Arsenal musi wypracować sobie solidną zaliczkę przed rewanżem na gorącym terenie w Neapolu i chyba wszyscy liczymy na pewne zwycięstwo i powrót świetnej gry The Gunners.

Typ Kanonierzy.com: Arsenal 2:0 Napoli

Skład Kanonierzy.com: Cech - Sokratis, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Torreira, Ramsey, Kolasinac - Özil, Aubameyang - Lacazette.

Liga EuropyNapoliZapowiedź autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
Galithar komentarzy: 916 newsów: 411.04.2019, 22:53

@MarcinTBG: Santiego, tego faceta zawsze przywitałbym na Emirates z uśmiechem na ustach.

Sparku komentarzy: 340211.04.2019, 22:34

Ramsey dzisiaj o dwa poziomy wyzej niz inni zawodnicy

kriss87 komentarzy: 40911.04.2019, 22:08

chlopaki mozna jakiś stream prosic ? bo mój tnie strasznie

MarcinTBG komentarzy: 8911.04.2019, 21:58

To panowie w półfinale wolelibyście przywitać na Emirates Santiego czy Gabriela i Coquelin (nie ukrywam że jeden z moich ulubionych zawodników) ?

michal192837465 komentarzy: 765411.04.2019, 21:55

Świetna gra do przerwy. Wynik powinien być wyższy. Czasami zamiast zagrać proste podanie, szukamy zbyt finezyjnych pomysłów, bo mogło być już spokojnie 5-0. Wchodzimy znowu agresywnie w drugą połowę i załatwiamy sprawy dwumeczu już dzisiaj. Torreira, Ramsey i Ozil grają kapitalnie. Środek obrony również kasuje wszystko. Auba i Laca niech się ogarną i strzelamy kolejne bramki. Potem jeszcze Miki z ławki i może być piękny wieczór.

Rowerinho komentarzy: 225211.04.2019, 21:54

Na szybko podsumowanko pierwszej połowy.

Na plus przede wszystkim Ramsey (na razie MOTM), Ainsley, Torreira i Ozil. W środkowej strefie boiska Napoli nie istnieje, piłką operują na 30-40 metrze, dalej albo laga na dobieg, albo nasi doskakują i mają po grze.

Fizycznie jesteśmy o dwie klasy lepsi. Odbijają się od naszych graczy jak tyczki, przegrywają walkę w powietrzu, walkę o drugie piłki, pojedynki biegowe z naszymi obrońcami.

Bardzo solidnie z tyłu, Napoli stworzyło dwie-trzy sytuacje (z czego jedną z samej gry, pozostałe po naszych błędach) na zasadzie "laga do przodu za obronę/na skrzydło", momentalnie albo Ainsley czyścił na skrzydle, albo Nacho/Kosa/Sokratis byli tam gdzie być powinni. Kola w ofensywie kiepsko, ale poza tym cały blok defensywny gra dziś po profesorsku.

W 2 połowie nie możemy dać im rozgrywać w środku pola i czaić się na 3 bramkę. Trzeba uważać na ich długie piłki z pominięciem środka pola. Nie wierzę, żeby nasi to wypuścili. Strzelić na 3-0 i będzie po dwumeczu.

schnor25 komentarzy: 1854611.04.2019, 21:51

Auba z Lacą słabo (Francuz słabiej od Gabończyka), czyli co, na Ramseyu do finału LE dojedziemy? :)

Fanatic komentarzy: 599111.04.2019, 21:51

Co ta slavia daje tyłka z jakimiś ogórami?!!?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.04.2019, 21:51

Trzeba nie zwalniać tempa i strzelić jeszcze przynajmniej jedną, żeby zapewnić sobie względny spokój przed rewanżem.
Aczkolwiek chyba żadna wygrana nie da całkowitej pewności, patrząc na naszą dyspozycję na wyjazdach i fakt, że drużyna Emery'ego 4:0 potrafiła zaprzepaścić.
Ale dość czarnowidztwa, jedziemy dalej z nimi.

piter1908 komentarzy: 510311.04.2019, 21:51

@GunnersFan9 napisał: "Dlaczego nasi nie grają tak na wyjazdach? -_-"

Zbyt piękny dywanik mamy na Emirates i sie chłopaki dostosować do biedy nie potrafią ;)

lays komentarzy: 3987111.04.2019, 21:51

IMO Ramsey/Torreira motm

paw3u komentarzy: 562811.04.2019, 21:50

Póki co wygląda to bardzo dobrze. Kluczowe aby nie stracić bramki, a jak się uda to coś dołożyć z przodu.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 211.04.2019, 21:49

Kola gdyby lepiej dogrywał fo by było już z 5:0.
Mamy mega dużo miejsca po lewej
Iwobi czy Suarez by zrobili z tego mega pożytek

lays komentarzy: 3987111.04.2019, 21:49

Nie odwalic maniany jak z Atletico rok temu. Dobic na 3-0 i uspokoic mecz

Chyba najlepsza klepa za Emeryego dzis. Nasi fajnie graja z pilka i akcje są mega energetyczne.

Zresztą my tak gramy co mecz na Emirates. Z Watfordem pewnie znow bedziemy grali fatalnie :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.04.2019, 21:49

@Redzik:

Bo to dzieciaczki :p

Mertens 1.69 m i Insigne 1.63 m.

Squillichy komentarzy: 13011.04.2019, 21:49

Ale pierwszą połowę to ja sobie jutro koniecznie jeszcze raz zobaczę.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 311.04.2019, 21:49

Czemu Auba boi się pierdzielnąć pod poprzeczkę w takiej sytuacji jak lobował... Masakra. Powinno być z 4 już na biedę.

mallen komentarzy: 2123911.04.2019, 21:49

Ten pressing to coś pięknego za Emerego.

Reucik komentarzy: 93711.04.2019, 21:49

Dobrze grają, ale nie ma takiego zacięcia jak w lidze z topem u siebie, a szkoda bo by już z 4:0 było. Cieszymy się z tego co jest, ale jak ma nam napoli przypadkiem wrzucić 1, to musimy mieć conajmniej te 3 na rewanż.

mitmichael komentarzy: 4924311.04.2019, 21:48

Musimy przynajmniej jeszcze z 2 im walnąć

batofator komentarzy: 237611.04.2019, 21:48

My po tych 45 minutach powinniśmy być już w półfinale...

Garfield_pl komentarzy: 2795511.04.2019, 21:48

Oby tak dalej w drugiej połowie i strzelić jeszcze choć raz. Nie stracić nic i może być całkiem przyjemny wyjazd do Włoch. Parę setek było, więc jest nadzieja na kolejnego gola :)

helzing komentarzy: 327311.04.2019, 21:48

no powiem oczywistą oczywistość. Kluczowe teraz utrzymać teraz na 0 z tyłu a kolejny(e) gole to będzie mega zaliczka

Topek komentarzy: 13939 newsów: 12611.04.2019, 21:48

Ładnie to wygląda, mocny pressing i szybkie akcje. Byle tak dalej i kończymy na 3:0

Alonso komentarzy: 1282411.04.2019, 21:48

ale łatwo xD

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52411.04.2019, 21:48

Koncertowa pierwsza połowa w wykonaniu Arsenalu. Napoli 45 minut w roli statystów.

schnor25 komentarzy: 1854611.04.2019, 21:47

Dobrze gramy, Napoli generalnie nie dopuszczamy do 16-tki. Szkoda, że nie udało się zmontować akcji na 3:0, bo to już by była deklasacja w pierwszej odsłonie. W drugiej połowie Napoli na pewno nie będzie takie słabe, także musimy wyjść skoncentrowani na boisko po przerwie.

Gryzek komentarzy: 379711.04.2019, 21:47

Genialna pierwsza połowa Kanonierów. Powinno być 3-0, ale jak zagrają tak samo w drugiej połowie to już w Londynie mogą zapewnić sobie awans do kolejnego etapu LE.

kubex komentarzy: 575211.04.2019, 21:47

szkoda że nie ma 3:0 bo były okazje.. ale nic straconego...

Napoli zostało we Włoszech...

Oezil dziś gra tak jak powinien w każdym meczu, świetnie wychodzi spod pressingu, i bardzo fajnie gra bez piłki.

Napadziory i Monreal u nas najsłabsi...

ZielonyLisc komentarzy: 2027911.04.2019, 21:47

Zobaczycie, że w 2 połowie Napoli nie będzie już takie cienkie. Trzeba szybko strzelić na 3:0 i potem się z nimi bawić.

lays komentarzy: 3987111.04.2019, 21:47

Ale Arsenal klepie, a kibice dzbany wychodza szybciej na przerwe. Musimy pyknac 3 i miec spokoj przed rewanzem

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.04.2019, 21:46

Nasz dzisiejszy środek pola, a mopowa z meczu z Evertonem to niebo, a ziemia. Ramsey, Torreira i Ozil robią dziś różnicę.

DexteR_000 komentarzy: 762511.04.2019, 21:46