Zrobić swoje: Burnley vs Arsenal

Zrobić swoje: Burnley vs Arsenal 01.10.2016, 23:00, Michał Korżak 559 komentarzy

Po krótkiej przerwie spowodowanej rozgrywkami europejskimi czas powrócić na krajowe podwórko. Przed nami mecz w ramach 7. kolejki Premier League, w którym piłkarze Arsenalu zmagać się będą z beniaminkiem z Burnley. Mimo że to na pozór łatwy przeciwnik, to pamiętajmy, że pozory mylą. Możemy być pewni, że będzie to zacięty i pełen emocji pojedynek. Początek spotkania o godzinie 17:30 czasu polskiego!

Konkurs: Do wygrania 10 książek Arsene'a Wengera!

Kanonierzy po porażce na inauguracje nowego sezonu całkowicie zmienili swoje oblicze. Zaczęli grać pewnie, zdecydowanie i z polotem. Każda ofensywna akcja wygląda na taką, która może zakończyć się bramką. Każdy oddany strzał daje kibicom nadzieje na to, że piłka znajdzie się w siatce. Zawodnicy Wengera w końcu są silnym i zdeterminowanym zespołem, który z każdym kolejnym meczem pokazuje, że może walczyć o najwyższe cele. Czy tak będzie? Czas pokaże.

Drużyna Burnley jest wyjątkowo nieobliczalna. Potrafi przegrać ze Swansea, by w następnym spotkaniu pokonać świetny w obecnym sezonie Liverpool. Ogólnie rzecz biorąc nie jest to zespół, który byłby w stanie włączyć się do walki o górną połowę tabeli. Piłkarze Arsenalu nie powinni mieć zatem większych problemów z pokonaniem swojego przeciwnika. Wszyscy jednak wiemy jak pięknym sportem jest piłka nożna. W niej nie ma rzeczy niemożliwych.

Obie drużyny zagrały ze sobą 82 razy, z czego ponad połowę tych pojedynków - bo aż 47 - wygrali Kanonierzy. Podczas ostatniej przygody Burnley z Premier League, podopieczni Seana Dyche'a przegrali oba starcia z zespołem Arsene'a Wengera i nie zdołali nawet strzelić bramki, co może napawać optymizmem przed jutrzejszym meczem. Warto również zauważyć, że kiedy obie ekipy ostatnim razem zmierzyły się ze sobą w ramach Pucharu Anglii, w styczniu tego roku, Arsenal również okazał się lepszy i wygrał 2:1 na Emirates Stadium.

Przejdźmy teraz do sytuacji kadrowej obu zespołów. Tradycyjnie, większy ból głowy przy ustalaniu składu ma od swojego przeciwnika Arsene Wenger. Francuz nadal nie może skorzystać z usług Aarona Ramseya, Pera Mertesackera oraz Danny'ego Welbecka. Ponadto niedostępni będą także Olivier Giroud, Francis Coquelin oraz Chuba Akpom, który nabawił się ostatnio kontuzji. W ekipie gospodarzy nie będzie mógł wystąpić jedynie Ashley Barnes, który zmaga się z kontuzją uda.

Reasumując, czeka nas naprawdę ciekawe widowisko. Mimo że to Kanonierzy są zdecydowanym faworytem w tym meczu to gospodarze wcale nie stoją na przegranej pozycji. Możemy liczyć na pełne wrażeń i emocji dziewięćdziesiąt minut spotkania, po których każdy kibic będzie z uśmiechem spoglądał na tablicę wyników. Początek w niedzielę o 17:30!

Rozgrywki: 7. kolejka Premier League

Data: Niedziela, 2 października 2016 roku, godzina 17:30 czasu polskiego

Miejsce: Anglia, Burnley

Skład Kanonierzy.com:

Cech - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Xhaka, Cazorla - Walcott, Oezil, Alexis - Perez

Typ Kanonierzy.com: 0:2

BurnleyPremier LeagueZapowiedź autor: Michał Korżak źrodło: własne
Mihex komentarzy: 2360402.10.2016, 18:18

Burnley to taka drużyna, że 1-0 po wymęczeniu buły przyjmę z otwartymi ramionami.

thegunners101 komentarzy: 246502.10.2016, 18:18

Połowa łagodnie mówiąc słaba. Chaotycznie Iwobi, Ozil niemrawo, Walcott coś tam próbuje, a Alexis to nw czy wyszedł w ogóle. Dobrze, że jeszcze drugie tyle. Musimy zgarnąć trzy oczka.

mitmichael komentarzy: 4924302.10.2016, 18:18

Kibice tez dobzi. Nikogo nie slychac tak jakby był pusty stadion. Do tego mecz usypiajacy i to strasznie.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2202.10.2016, 18:18

Liczba obrońców Burnley sięga niekiedy ośmiu. Ciężko będzie się przebić przez ten mur, ale przynajmniej raz trzeba tego dokonać

mar12301 komentarzy: 2310102.10.2016, 18:18

Beznadzieja. Z taką grą to oczywiście strata punktów pewna.

Hubertus888 komentarzy: 367402.10.2016, 18:18

Mizeria dzisiaj. Ekonomicznie gramy, za mało strzałów z dystansu.

pumeks komentarzy: 2080802.10.2016, 18:17

W końcu zaczęli klepać. Jeszcze nie ma strzałów ale w końcu Burnley musi sie pomylić choć raz.

Gofer999 komentarzy: 1452302.10.2016, 18:17

Nie ma dzisiaj tego zacięcia, dokładności i polotu co ostatnio. Ale jest jeszcze druga połowa, może coś się zmieni. :)

schnor25 komentarzy: 1854602.10.2016, 18:17

Na takie męczenie buły może tylko pomóc Xhakaboom.

Szogun komentarzy: 28259 newsów: 302.10.2016, 18:15

Gofer To nie wiem czego mu potrzeba chyba dobrego opieprzu.

mitmichael komentarzy: 4924302.10.2016, 18:14

Iwobiemu dzisiaj nic nie wychodzi wiec lepiej niech sie nie bawi w dryblingi

AaronRambo komentarzy: 128002.10.2016, 18:13

Drewniane kołki z Burnley dzisiaj dobrze poruszają się w swoich strefach na razie 0 błedów, ale w końcu korzenie się gdzieś poplączą wygramy to.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.10.2016, 18:13

Sanchez następny.podanie gdzieś tam daleko

Galithar komentarzy: 913 newsów: 402.10.2016, 18:13

Steve*

Gofer999 komentarzy: 1452302.10.2016, 18:13

@Szogun; Ostatnio strzelił przecież. ;)

mam nadzieje, że Steave już szykuje mowę do szatni aby pobudzić chłopaków.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041302.10.2016, 18:12

To nie Liverpool był słaby że przegrał z Burnley, oni są u siebie bardzo niewygodną drużyną. I jeżeli nie strzelisz im szybko bramk, to może tego nie zrobić przez 90 minut.

Oldgunner3 komentarzy: 961802.10.2016, 18:11

Wygląda to nieciekawie póki co mnóstwo nietrafionych wyborów i niedokładności ;mam nadzieję,że gorzej nie będzie i jakoś zmęczymy beniaminka.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185102.10.2016, 18:11

Słaby, nudny mecz

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.10.2016, 18:11

Obrońcy Burnley dobrze czytają naszą gre.

Szogun komentarzy: 28259 newsów: 302.10.2016, 18:10

Ozilowi przydałaby się bramka bo jak dziwnue by to nie brzmialo wiedząc jakiej klasy to zawodnik dałoby mu to pozytywnego powera i pokazalo.ze może

Peegii komentarzy: 72702.10.2016, 18:10