Zrobić swoje: Burnley vs Arsenal

Zrobić swoje: Burnley vs Arsenal 01.10.2016, 23:00, Michał Korżak 559 komentarzy

Po krótkiej przerwie spowodowanej rozgrywkami europejskimi czas powrócić na krajowe podwórko. Przed nami mecz w ramach 7. kolejki Premier League, w którym piłkarze Arsenalu zmagać się będą z beniaminkiem z Burnley. Mimo że to na pozór łatwy przeciwnik, to pamiętajmy, że pozory mylą. Możemy być pewni, że będzie to zacięty i pełen emocji pojedynek. Początek spotkania o godzinie 17:30 czasu polskiego!

Konkurs: Do wygrania 10 książek Arsene'a Wengera!

Kanonierzy po porażce na inauguracje nowego sezonu całkowicie zmienili swoje oblicze. Zaczęli grać pewnie, zdecydowanie i z polotem. Każda ofensywna akcja wygląda na taką, która może zakończyć się bramką. Każdy oddany strzał daje kibicom nadzieje na to, że piłka znajdzie się w siatce. Zawodnicy Wengera w końcu są silnym i zdeterminowanym zespołem, który z każdym kolejnym meczem pokazuje, że może walczyć o najwyższe cele. Czy tak będzie? Czas pokaże.

Drużyna Burnley jest wyjątkowo nieobliczalna. Potrafi przegrać ze Swansea, by w następnym spotkaniu pokonać świetny w obecnym sezonie Liverpool. Ogólnie rzecz biorąc nie jest to zespół, który byłby w stanie włączyć się do walki o górną połowę tabeli. Piłkarze Arsenalu nie powinni mieć zatem większych problemów z pokonaniem swojego przeciwnika. Wszyscy jednak wiemy jak pięknym sportem jest piłka nożna. W niej nie ma rzeczy niemożliwych.

Obie drużyny zagrały ze sobą 82 razy, z czego ponad połowę tych pojedynków - bo aż 47 - wygrali Kanonierzy. Podczas ostatniej przygody Burnley z Premier League, podopieczni Seana Dyche'a przegrali oba starcia z zespołem Arsene'a Wengera i nie zdołali nawet strzelić bramki, co może napawać optymizmem przed jutrzejszym meczem. Warto również zauważyć, że kiedy obie ekipy ostatnim razem zmierzyły się ze sobą w ramach Pucharu Anglii, w styczniu tego roku, Arsenal również okazał się lepszy i wygrał 2:1 na Emirates Stadium.

Przejdźmy teraz do sytuacji kadrowej obu zespołów. Tradycyjnie, większy ból głowy przy ustalaniu składu ma od swojego przeciwnika Arsene Wenger. Francuz nadal nie może skorzystać z usług Aarona Ramseya, Pera Mertesackera oraz Danny'ego Welbecka. Ponadto niedostępni będą także Olivier Giroud, Francis Coquelin oraz Chuba Akpom, który nabawił się ostatnio kontuzji. W ekipie gospodarzy nie będzie mógł wystąpić jedynie Ashley Barnes, który zmaga się z kontuzją uda.

Reasumując, czeka nas naprawdę ciekawe widowisko. Mimo że to Kanonierzy są zdecydowanym faworytem w tym meczu to gospodarze wcale nie stoją na przegranej pozycji. Możemy liczyć na pełne wrażeń i emocji dziewięćdziesiąt minut spotkania, po których każdy kibic będzie z uśmiechem spoglądał na tablicę wyników. Początek w niedzielę o 17:30!

Rozgrywki: 7. kolejka Premier League

Data: Niedziela, 2 października 2016 roku, godzina 17:30 czasu polskiego

Miejsce: Anglia, Burnley

Skład Kanonierzy.com:

Cech - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Xhaka, Cazorla - Walcott, Oezil, Alexis - Perez

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1502.10.2016, 18:06

Mam nadzieje, że Granit pomyśli o strzale z dystansu, bo nasze forsowanie środku to żenada.

Galithar komentarzy: 916 newsów: 402.10.2016, 18:06

Niestety gra będzie tak wyglądała aż do pierwszej bramki.

wnw46 komentarzy: 182002.10.2016, 18:06

wiadomo ze po Chelsea bedzie wolnba gra zeby lekko zdobyc 3 pts

ZelGrey komentarzy: 252402.10.2016, 18:06

Akurat na takie spotkania jak dzisiejsze Żwirek mógłby się przydać.

mitmichael komentarzy: 4924302.10.2016, 18:06

Znowu za duzo kombinowania. Tutaj powinien pasc strzał a nie jeszcze szukanie komu by tu dograc

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.10.2016, 18:05

Burnley się dobrze przesuwa i ciężko nam podać prostopadle.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041302.10.2016, 18:05

Boże, cisną się środkiem.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.10.2016, 18:05

Zero pomysłu, zero zaangażowania

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 302.10.2016, 18:04

Gramy słabo. Takie Burnley powinno już dostać z bramkę lub dwie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.10.2016, 18:03

Cech niech się nauczy wykopywać 5-tki, bo jest dramat jak traci co drugą piłkę wybijając na aut.

mitmichael komentarzy: 4924302.10.2016, 18:03

Rozne to jest porazka, wykonywane jak Wisła Krakow, ktora wczoraj na szczescie w koncu wykorzystała dosrodkowanie

Hubertus888 komentarzy: 367402.10.2016, 18:03

Za mało osób się podłącza do akcji z przodu to samo co z PSG jest.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041302.10.2016, 18:03

araenal159

Lol, tego akurat nie widzę.

Galithar komentarzy: 916 newsów: 402.10.2016, 18:03

ale wyrzut:)

minio7 komentarzy: 262802.10.2016, 18:02

trochę smutne, że najbardziej prawdopodobną postacią do wejścia z ławki do ofensywy jest Ox, mam nadzieję, że panowie poklepią jeszcze, bo to że umieją już ostatnio pokazywali.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.10.2016, 18:02

Styl Burnley nie ma nic do znaczenia.Nasi grają beznadziejnie

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.10.2016, 18:02

@arch ten stream działa normalnie prezz 15 minut, a potem klatkuje co 5 sekund albo zaczyna buforowanie jednej sekundy przez 15 sekund

Milena_AFC komentarzy: 106 newsów: 202.10.2016, 18:02

Cazorla tak słaba wrzutka... Jak nie on :)

Szogun komentarzy: 28577 newsów: 302.10.2016, 18:02

Powinni w końcu udoskonalić też te stałe fragmenty gr bo rzuty rożne od dawna są do chrzan.Wolne wyglądają już nieco lepiej.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 202.10.2016, 18:02

Redzik
Racja. Poza tym co napisał arsenal159 to jeszcze bardziej niż na ofensywnego pomocnika wygląda mi on na cofnietego napastnika.

pumeks komentarzy: 2080802.10.2016, 18:01

Powinni klepać do bólu. Niech Burnley pobiegają, niech sie troche zmęczą.

Hubertus888 komentarzy: 367402.10.2016, 18:01

Iwobi dzisiaj kicha

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.10.2016, 18:00

Też to odczuwam, to co Redzik pisał. Tak jakby Mesut specjalnie robił niektóre proste błędy.

DontCry komentarzy: 760802.10.2016, 18:00

Z przodku brakuje kogoś kto by zrobił coś nieszablonowego. Takie to wszystko oczywiste póki co.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1502.10.2016, 17:58

Przód bez mocy, ale środek obrony to top class quality.. Mustafi to kozak, Kościelny w końcu ma z kim grać.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 202.10.2016, 17:58

Redzik
Mówisz o dyspozycji czy samym jego zachowaniu na boisku?

ZelGrey komentarzy: 252402.10.2016, 17:58

Chwilowo dość słabo to wygląda...

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041302.10.2016, 17:58

Redzik

Tzn?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.10.2016, 17:58

Burnley to takie dawne Stoke Pulisa. Dla nas cholernie niewygodny przeciwnik.

Mateusz_24 komentarzy: 19102.10.2016, 17:58

Witam Panowie, jak tam chłopaki dziś kopia z Burnley?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.10.2016, 17:57

Też widzicie, że Mesut od kilku spotkań gra inaczej niż zwykle?

Szogun komentarzy: 28577 newsów: 302.10.2016, 17:57

Szkoda,ze na ławce też nikogo nie ma bo nie ma innych opcji ataku.Trzeba zagrac z 20 min na maxa, strzelić 2 gole i spokój.

Oldgunner3 komentarzy: 969802.10.2016, 17:57

Jak na razie to tylko Mustafi i Kościelny weszli w mecz z mocą - reszta wciąż jej szuka.