Zrobić swoje: Burnley vs Arsenal

Zrobić swoje: Burnley vs Arsenal 01.10.2016, 23:00, Michał Korżak 559 komentarzy

Po krótkiej przerwie spowodowanej rozgrywkami europejskimi czas powrócić na krajowe podwórko. Przed nami mecz w ramach 7. kolejki Premier League, w którym piłkarze Arsenalu zmagać się będą z beniaminkiem z Burnley. Mimo że to na pozór łatwy przeciwnik, to pamiętajmy, że pozory mylą. Możemy być pewni, że będzie to zacięty i pełen emocji pojedynek. Początek spotkania o godzinie 17:30 czasu polskiego!

Konkurs: Do wygrania 10 książek Arsene'a Wengera!

Kanonierzy po porażce na inauguracje nowego sezonu całkowicie zmienili swoje oblicze. Zaczęli grać pewnie, zdecydowanie i z polotem. Każda ofensywna akcja wygląda na taką, która może zakończyć się bramką. Każdy oddany strzał daje kibicom nadzieje na to, że piłka znajdzie się w siatce. Zawodnicy Wengera w końcu są silnym i zdeterminowanym zespołem, który z każdym kolejnym meczem pokazuje, że może walczyć o najwyższe cele. Czy tak będzie? Czas pokaże.

Drużyna Burnley jest wyjątkowo nieobliczalna. Potrafi przegrać ze Swansea, by w następnym spotkaniu pokonać świetny w obecnym sezonie Liverpool. Ogólnie rzecz biorąc nie jest to zespół, który byłby w stanie włączyć się do walki o górną połowę tabeli. Piłkarze Arsenalu nie powinni mieć zatem większych problemów z pokonaniem swojego przeciwnika. Wszyscy jednak wiemy jak pięknym sportem jest piłka nożna. W niej nie ma rzeczy niemożliwych.

Obie drużyny zagrały ze sobą 82 razy, z czego ponad połowę tych pojedynków - bo aż 47 - wygrali Kanonierzy. Podczas ostatniej przygody Burnley z Premier League, podopieczni Seana Dyche'a przegrali oba starcia z zespołem Arsene'a Wengera i nie zdołali nawet strzelić bramki, co może napawać optymizmem przed jutrzejszym meczem. Warto również zauważyć, że kiedy obie ekipy ostatnim razem zmierzyły się ze sobą w ramach Pucharu Anglii, w styczniu tego roku, Arsenal również okazał się lepszy i wygrał 2:1 na Emirates Stadium.

Przejdźmy teraz do sytuacji kadrowej obu zespołów. Tradycyjnie, większy ból głowy przy ustalaniu składu ma od swojego przeciwnika Arsene Wenger. Francuz nadal nie może skorzystać z usług Aarona Ramseya, Pera Mertesackera oraz Danny'ego Welbecka. Ponadto niedostępni będą także Olivier Giroud, Francis Coquelin oraz Chuba Akpom, który nabawił się ostatnio kontuzji. W ekipie gospodarzy nie będzie mógł wystąpić jedynie Ashley Barnes, który zmaga się z kontuzją uda.

Reasumując, czeka nas naprawdę ciekawe widowisko. Mimo że to Kanonierzy są zdecydowanym faworytem w tym meczu to gospodarze wcale nie stoją na przegranej pozycji. Możemy liczyć na pełne wrażeń i emocji dziewięćdziesiąt minut spotkania, po których każdy kibic będzie z uśmiechem spoglądał na tablicę wyników. Początek w niedzielę o 17:30!

Rozgrywki: 7. kolejka Premier League

Data: Niedziela, 2 października 2016 roku, godzina 17:30 czasu polskiego

Miejsce: Anglia, Burnley

Skład Kanonierzy.com:

Cech - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Xhaka, Cazorla - Walcott, Oezil, Alexis - Perez

Typ Kanonierzy.com: 0:2

BurnleyPremier LeagueZapowiedź autor: Michał Korżak źrodło: własne
michalal (zawieszony) komentarzy: 1041302.10.2016, 17:55

Papcio bawi się gumką haha

metjuAFC komentarzy: 5672 newsów: 102.10.2016, 17:55

Ciężko gra się z takim zespołem jak Burnley. Typowa fizyczna kopanina. Nie zmienia to jednak faktu, że Iwobi póki co gra strasznie nedokładnie.

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 302.10.2016, 17:54

Patrząc na Iwobiego tęskni się za Cambpellem.

pumeks komentarzy: 2080802.10.2016, 17:52

Iwobi dziś lekko zagubiony, niedokładnie gra.

Oldgunner3 komentarzy: 961802.10.2016, 17:52

Sędzia sędziuje póki co jak nie Anglik lecz jakiś makaroniarz gwiżdże faule których nie ma

pumeks komentarzy: 2080802.10.2016, 17:51

Dodajmy do tego mniejszą motywację i stąd mecz na remis.

minio7 komentarzy: 249302.10.2016, 17:50

jeszcze 20 minut nie minęło a eksperci tutaj już pozamykali mecz i porozdawali punkty, nie trzeba grać pięknie żeby wygrać, ile razy to nam już Chelsea zaprezentowała? 1:0 też będzie dobre, póki co oglądać i trzymać kciuki a nie psioczyć, bywało gorzej nie raz.

pumeks komentarzy: 2080802.10.2016, 17:49

Burnley wysoko w obronie to trudniej wyprowadzić piłkę.
Może rywale się podpalą to z kontry coś strzelą.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.10.2016, 17:49

Nie ma co pisać podsumowań po niecałych 20 minutach. Burnley gra naprawdę dobrze i zostawia niewiele miejsca.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.10.2016, 17:49

podalby do iwobiego to bylaby brama

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.10.2016, 17:48

Porównując to co widzimy teraz, do meczu Tottenhamu, to tutaj oglądamy mecz amatorów.Nasi wyglądaja jakby za karę mieli grac dzisiaj xD

mitmichael komentarzy: 4924302.10.2016, 17:47

To było do przewidzenia, ze w kazdym meczu tak swietnie grac nie bedziemy

macc komentarzy: 472802.10.2016, 17:47

15 min do zapomnienia...

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 302.10.2016, 17:46

Galithar WHU ma inne skarpetki ;)

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.10.2016, 17:45

Zaangażowanie co najmniej jakbyśmy wygrywali 5:0.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.10.2016, 17:45

Jak zwykle. Rywale potracili, to i oni muszą :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.10.2016, 17:45

Co oni robią to nie mam pytań

minio7 komentarzy: 249302.10.2016, 17:44

7 kolejka i już tylko totki mają szansę na invincibles, oby niedługo ta szansa im przepadła

mitmichael komentarzy: 4924302.10.2016, 17:43

Dałem w typerze 1-3 a skoro w poprzednich 9 meczach w typerze zdobyłem 0 punktow to nie zdziwie sie jezeli remis Burnley osiagnie

Galithar komentarzy: 913 newsów: 402.10.2016, 17:43

patrząc po koszulkach to gramy z Westhamem :D

Gofer999 komentarzy: 1452302.10.2016, 17:43

Burnley na razie lepiej gra jak Chelsea.hue hue

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.10.2016, 17:42

Dużo walki jak na razie. Burnley nie odda dziś łatwych punktów. Cały czas grają ostrych wysokim pressingiem.

Ważne, aby nasi skupili się na grze zespołowej, bo na razie za dużo dryblingów i strzałów z nieprzygotowanych pozycji.

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 302.10.2016, 17:42