Zrobić swoje: Burnley vs Arsenal

Zrobić swoje: Burnley vs Arsenal 01.10.2016, 23:00, Michał Korżak 559 komentarzy

Po krótkiej przerwie spowodowanej rozgrywkami europejskimi czas powrócić na krajowe podwórko. Przed nami mecz w ramach 7. kolejki Premier League, w którym piłkarze Arsenalu zmagać się będą z beniaminkiem z Burnley. Mimo że to na pozór łatwy przeciwnik, to pamiętajmy, że pozory mylą. Możemy być pewni, że będzie to zacięty i pełen emocji pojedynek. Początek spotkania o godzinie 17:30 czasu polskiego!

Konkurs: Do wygrania 10 książek Arsene'a Wengera!

Kanonierzy po porażce na inauguracje nowego sezonu całkowicie zmienili swoje oblicze. Zaczęli grać pewnie, zdecydowanie i z polotem. Każda ofensywna akcja wygląda na taką, która może zakończyć się bramką. Każdy oddany strzał daje kibicom nadzieje na to, że piłka znajdzie się w siatce. Zawodnicy Wengera w końcu są silnym i zdeterminowanym zespołem, który z każdym kolejnym meczem pokazuje, że może walczyć o najwyższe cele. Czy tak będzie? Czas pokaże.

Drużyna Burnley jest wyjątkowo nieobliczalna. Potrafi przegrać ze Swansea, by w następnym spotkaniu pokonać świetny w obecnym sezonie Liverpool. Ogólnie rzecz biorąc nie jest to zespół, który byłby w stanie włączyć się do walki o górną połowę tabeli. Piłkarze Arsenalu nie powinni mieć zatem większych problemów z pokonaniem swojego przeciwnika. Wszyscy jednak wiemy jak pięknym sportem jest piłka nożna. W niej nie ma rzeczy niemożliwych.

Obie drużyny zagrały ze sobą 82 razy, z czego ponad połowę tych pojedynków - bo aż 47 - wygrali Kanonierzy. Podczas ostatniej przygody Burnley z Premier League, podopieczni Seana Dyche'a przegrali oba starcia z zespołem Arsene'a Wengera i nie zdołali nawet strzelić bramki, co może napawać optymizmem przed jutrzejszym meczem. Warto również zauważyć, że kiedy obie ekipy ostatnim razem zmierzyły się ze sobą w ramach Pucharu Anglii, w styczniu tego roku, Arsenal również okazał się lepszy i wygrał 2:1 na Emirates Stadium.

Przejdźmy teraz do sytuacji kadrowej obu zespołów. Tradycyjnie, większy ból głowy przy ustalaniu składu ma od swojego przeciwnika Arsene Wenger. Francuz nadal nie może skorzystać z usług Aarona Ramseya, Pera Mertesackera oraz Danny'ego Welbecka. Ponadto niedostępni będą także Olivier Giroud, Francis Coquelin oraz Chuba Akpom, który nabawił się ostatnio kontuzji. W ekipie gospodarzy nie będzie mógł wystąpić jedynie Ashley Barnes, który zmaga się z kontuzją uda.

Reasumując, czeka nas naprawdę ciekawe widowisko. Mimo że to Kanonierzy są zdecydowanym faworytem w tym meczu to gospodarze wcale nie stoją na przegranej pozycji. Możemy liczyć na pełne wrażeń i emocji dziewięćdziesiąt minut spotkania, po których każdy kibic będzie z uśmiechem spoglądał na tablicę wyników. Początek w niedzielę o 17:30!

Rozgrywki: 7. kolejka Premier League

Data: Niedziela, 2 października 2016 roku, godzina 17:30 czasu polskiego

Miejsce: Anglia, Burnley

Skład Kanonierzy.com:

Cech - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Xhaka, Cazorla - Walcott, Oezil, Alexis - Perez

mitmichael komentarzy: 4924302.10.2016, 17:29

Własnie z takimi druzynami trzeba wygrywac i zdobywac punkty. COYG!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.10.2016, 17:27

a ja wciąż czekam na jakiś meczyk z Twaro i Nahornym. oby niedługo na jakimś szlagierze z Arsenalem się pojawili

Westbrook komentarzy: 202.10.2016, 17:27

Tu macie streamy

Archie90 komentarzy: 167602.10.2016, 17:26

na sky Thierry komentuje

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.10.2016, 17:26

Lukasz w podstawie co bylo do przewidzenia ale mam nadzieje ze dzis cos ukuje na tym trudnym terenie.

Zawsze Tielemans w gotowosci z karnym lub golem :D

mitmichael komentarzy: 4924302.10.2016, 17:25

JEST!!!!!!!! komentuje Rosłon z Rudzkim a nie Rudzki jako pierwszy komentator i Nahorny jako ekspert :D

Archie90 komentarzy: 167602.10.2016, 17:22

www livefootballol me/streaming/english-premier-league/02-10-2016-burnley-arsenal.html

Archie90 komentarzy: 167602.10.2016, 17:17

dawno sie tak nie cieszyłem ze zwyciesta To Ten Ham (u)

Marioht komentarzy: 611402.10.2016, 17:16

Mocne City dziś się posypało. Obie drużyny z Manchesteru straciły punkty, jeśli chcemy zdobyć mistrzostwo musimy takie mecze jak dziś wygrywać. Bez wymówek.

lukasz845 komentarzy: 454402.10.2016, 17:15

Cracovia 6:0 Kielce :0000

pumeks komentarzy: 2080802.10.2016, 17:13

City przegrywa.....nie chcę krakać ale przeważnie Arsenal tego nie wykorzystuje.

notopyk
Nic nie mow o teczy. Przypomnialo mi sie co kibice Bayernu wywiesili wtedy na meczu...

damianARSENAL komentarzy: 851702.10.2016, 17:10

ma ktoś sopa na nasz mecz?

matt21 komentarzy: 541402.10.2016, 17:09

Witamy w Premier League Pep!

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.10.2016, 17:09

mit

U mnie taki sam dramat jak u ciebie.Po dzisiejszej kolejce to odechcewa mi się grać :D

W FPL na ten moment 38 punktów, ale jeszcze jest Ozil i Alexis (c).Te 50 powinno być

pumeks komentarzy: 2080802.10.2016, 17:09

Arsenal musi prowadzić do przerwy i spokojnie utrzymać wygraną, bo inaczej nie mamy siły ognia na ławce i może być różnie.
Spodziewam się meczu na 0-0.

mitmichael komentarzy: 4924302.10.2016, 17:08

Oczywiscie dodajcie sobie wyniki MU 1-1 i Tottenham 2-0. Arsenal MUSI mi dac jakies punkty zeby nie było 0 :D 1-3 postawilem

mitmichael komentarzy: 4924302.10.2016, 17:07

Typer z mojej strony rewelacja :D (nie wiem jak to wklei)

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.10.2016, 17:06

Brawo dla Kogutów.Zasłużyli na wygraną.Pierwsza połowa w ich wykonaniu to byl majstersztyk

notopyk komentarzy: 344202.10.2016, 17:06

kto widzial teczowa flage z kogutem ? ;dd

lukasz845 komentarzy: 454402.10.2016, 17:05

Stało się :)

aguero10 komentarzy: 855702.10.2016, 17:00

Lucas lawka i kontuzja ? Nie tak powinien zaczynać przygodę w Anglii najdroższy napastnik w AFC.

jaro22162 komentarzy: 26002.10.2016, 16:59

Ma ktoś link do sopa? Bo mi cały czas ManC - Totki wyświetla jak szukam? ;P

Mihex komentarzy: 2360402.10.2016, 16:54

Iheanacho zrobił Sanogo. Swoją drogą, ciekawe czemu na ławie nie ma nawet Yayi :O Giroud, Perez i Akpom kontuzjowani, a Sanogo dalej nawet na ławie nie jest :P

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 202.10.2016, 16:52

Wejdą pewnie Gibbs, Elneny i Chamberlain.

mitmichael komentarzy: 4924302.10.2016, 16:52

Nawet jakby Perez był zdrowy to i tak by na ławce usiadł

Calyn komentarzy: 191602.10.2016, 16:51

Alez niektórzy zawodnicy totkow denerwują tymi jaskółkami i pajacowaniem. A ciekawe czy Lamela podpierdzielił Sonowi czy tamten chciał

lays komentarzy: 3987102.10.2016, 16:51

Arsenal FC @Arsenal 7 min.
Lucas misses out today with a slight knee injury

#BFCvAFC

aguero10 komentarzy: 855702.10.2016, 16:51

Dzis chciałbym zobaczyć Jeffa ale pewnie wejdzie pupilek OX.

Gofer999 komentarzy: 1465702.10.2016, 16:50

@ChatCrapGetBanged; A jakie koty na trybunach bo się nie załapały na mecz? :)

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 202.10.2016, 16:50

Ale w ten weekend dramat w typerze. Wczorajszych meczów w ogóle nie typowałem, dzisiaj zapomniałem United i do tego prawdopodobnie tylko Arsenal da mi dziś jakiekolwiek punkty, chyba, że Święci wygrają.

Mihex komentarzy: 2360402.10.2016, 16:50

Wychodzi na to, że Lamela zabrał karnego Sonowi. Chyba szykuje się opierdziel jak u nas dla Alexisa za zabranie karnego Cazorli :D

Mihex komentarzy: 2360402.10.2016, 16:47

Perez lekka kontuzja. Słabo :/ Chciałbym żeby dzisiaj zagrał, a tu pupa. Do tego coraz więcej tych "lekkich" urazów.