Zwrot akcji po czerwonej kartce: Rennes 3-1 Arsenal

Zwrot akcji po czerwonej kartce: Rennes 3-1 Arsenal 07.03.2019, 19:51, Łukasz Wandzel 1312 komentarzy

Rennes to kolejny rywal Arsenalu w fazie pucharowej Ligi Europy. Klub ze stolicy Bretanii to z pewnością drużyną w zasięgu londyńczyków, ale ci po raz kolejny w tym sezonie pokazali, że nie radzą sobie na wyjazdach. Kanonierzy z dala od Emirates Stadium przegrali z BATE, a jeszcze gorzej zaprezentowali się tego wieczora, ulegając Rennes 1-3.

Zapowiadało się na to, że doświadczenie Unaia Emery'ego z Ligue 1 pomoże mu przygotować podopiecznych pod starcie z drużyną Rennes, która nie wyglądała groźnie do momentu, gdy sprawy zaczęły się dla Arsenalu komplikować. Przed przerwą czerwoną kartkę obejrzał Sokratis, a gospodarze błyskawicznie doprowadzili do wyrównania. The Gunners mogli wywieźć z Roazhon Park niezłą zaliczkę przed rewanżem w Londynie, lecz ponownie będą musieli odrabiać straty.

Rennes: Koubek - Zeffane, Da Silva, Mexer, Bensebaini - Sarr, Andre, Grenier (90+1 Gelin), Bourigeaud (73' Lea Siliki) - Hunou, Ben Arfa.

Arsenal: Cech - Mustafi, Sokratis, Koscielny, Monreal - Torreira, Xhaka - Mchitarian, Özil (70' Ramsey), Iwobi (53' Guendouzi) - Aubameyang (79' Kolasinac).

The Gunners nie mogli zacząć lepiej. Alex Iwobi już w 3. minucie otworzył wynik spotkania. Nigeryjczyk starał się dośrodkować w pole karne, ale tak bardzo podkręcił futbolówkę, że ta odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Arsenal przejął kontrolę nad spotkaniem i z powodzeniem powwstrzymywał dryblującego lub uderzającego z rzutu wolnego Ben Arfę. Do tego sam kreował wystarczającą ilość okazji, by w końcu powiększyć przewagę i wygrać mecz w przekonujący sposób.

Zwrotem akcji w całym spotkaniu było kolejne z przewinień Sokratisa, który na kilka minut przed przerwą objerzał drugą żółtą kartkę i wziął prysznic znacznie wcześniej niż pozostali na boisku koledzy, którym wyjątkowo utrudnił zadanie w tym meczu. Z powodu greckiego defensora drużyna nie tylko została osłabiona, ale od razu pozwoliła przeciwnikom doprowadzić do wyrównania. Strzał z rzutu wolnego trafił w mur, ale został świetnie dobity przez Benjamina Bourigeauda i było już 1-1.

Po przerwie oczywistą przewagę mieli gospodarze, którzy znacznie częściej niż w poprzedniej odsłonie spotkania mogli sprawdzać formę Petra Cecha. Kanonierzy przestali istnieć w ofensywie, a ekipa Rennes stwarzała sobie bardzo groźe okazje. Czeski golkiper Arsenalu spisywał się świetnie, raz po raz parując piłkę po uderzeniach rywali. Cech obronił w tym meczu wiele strzałów z gry, ale też fantastycznie zachowywał się przy rzutach wolnych sprzed szesnastki, jakich zespół Rennes miał kilka. To on jest niekwestionowanym bohaterem tego spotkania po stronie Arsenalu, niezależnie od wyniku. Gdyby nie były bramkarz Chelsea, mecz mógłby się zakończyć blamażem.

Utrzymanie remisu było niemożliwe, ponieważ Arsenal zbyt często pozwalał przeciwnikom przedzierać się w pole karne i oddawać strzały. Konsekwencją tego była stracona bramka w 65. minucie, choć wtedy piłka po dośrodkowaniu odbiła się od Nacho Monreala, a na jego konto zapisany został gol samobójczy. The Gunners starali się odpowiedzieć chwilę później po wymianie podań w polu karnym. Akcję zakończył Özil uderzeniem o zbyt małej sile, by golkiper skapitulował.

Unai Emery zdjął z boiska Özila i Aubameyanga, stawiając na Ramseya i Kolasinaca. Wydawało się, że rezultat 1-2 się nie zmieni, ale w końcówce lukę w obronie Arsenalu wykorzystał Lea Siliki, który wypatrzył wbiegającego w pole karne partnera. Ismaila Sarr pozostawiony bez krycia celnie główkował i nie dał szans Cechowi, a mecz zakończył się porażką Kanonierów 1-3.

Liga EuropyRaport pomeczowyRennes autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9209.03.2019, 19:35

Kur**

Bielik schodzi w przerwie bo chyba naciągnął mięsień uda. Jedyna okazja obejrzeć Charlton w sezonie i taki pech...

mar12301 komentarzy: 2311309.03.2019, 19:35

Przecież to spalony City, lol

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18409.03.2019, 19:32

@michal192837465: Za tydzień przyjedzie Cracovia i też będzie 5-2. Dla Pasów. :D

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9209.03.2019, 19:31

@TlicTlac:

kwiatinho komentarzy: 1312609.03.2019, 19:30

@sWinny:
Zdecydowanie. Do tej pory uczyłem się pisać tylko w szkołe. Rozumiem że to ma być śmieszne?!
Ok. Nie załapałem żartu

TlicTlac komentarzy: 600909.03.2019, 19:30

Zwracam się z uprzejmą prośbą do Kanonierów, jak i zacnych Kanonierek:

zna ktoś jakąś stronkę/serwis, gdzie można obejrzeć skróty meczów wszystkich kolejek Premier League? (ewentualnie ostatnich kolejek?)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9209.03.2019, 19:30

@schnor25: ja się dopiero zorientowałem w 43 minucie (zaraz przed stratą gola), że Sky to transmituje i teraz nie mogę teraz przeboleć, że straciłem tyle czasu oglądania Bielika. :(

michal192837465 komentarzy: 765409.03.2019, 19:29

WISŁA! Jeszcze w 37 minucie było 2-1 dla Korony. Teraz 70 minuta i 5-2 :D

schnor25 komentarzy: 1854609.03.2019, 19:28

@Redzik: No coś tam luknąłem na Ciebie Krystian (i jest całkiem spoko, odbiór i cyk rozrzucenie piłki lewo/prawo), a Ty słuchaj co trener ma do powiedzenia w czasie przerwy, a nie na k.com siedzisz :D

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9209.03.2019, 19:20

Właśnie znalazłem piękny strumyk do meczu Chalrton - Portsmouth. Ależ gratka dla takiego kibica jak ja. :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 309.03.2019, 19:08

@hot995:
Przynajmniej ma doswiadczenie z boiska, bo w Bilbao cos tam gral.

gunners007 komentarzy: 954309.03.2019, 19:07

Szacunek dla Beniteza i spółki z Newcastle :)

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 509.03.2019, 19:07

Większość lekceważy Chelsea, bo po zmianie trenera są zagadką. 24-latek bez doświadczenie na ławce, to najmłodszy szkoleniowiec w Premier League.

gunners007 komentarzy: 954309.03.2019, 19:06

Spurs męczyło bułę od dawna. Ich fart się musiał kiedyś skończyć, nie można wygrywać szczęśliwie w końcówkach spotkań cały czas. Podobnie było z naszą serią zwycięstw.
Mam nadzieję, że już się nie podniosą do końca sezonu i ich łykniemy bo ciężko będzie wyprzedzić United, a wolne miejsca w czwórce są tylko 2.

gbn komentarzy: 376709.03.2019, 19:04

Juz myślałem, że ten dzień będzie z niedosytem po skokach a tu proszę wchodzę na flashscora a tam kuraki piękne chwile zapewniają :D

schnor25 komentarzy: 1854609.03.2019, 19:03

Wystarczyło, że Bayern zaczął grać ciut lepiej i już wciąga resztę stawki.

mar12301 komentarzy: 2311309.03.2019, 19:03

BVB miało z 10 pkt przewagi i już teraz jest za Bayernem.. "Morzna? Morzna".

Kowal96 komentarzy: 1758909.03.2019, 19:02

Brawo Święci, świetny wynik :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 209.03.2019, 19:01

@lays: a to juz stare;p

marcin04c komentarzy: 298109.03.2019, 19:01

Co by nie mówić ale Wolsburg leży bayernowi, nie ważne na jakiej pozycji w lidze są.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185209.03.2019, 19:00

@pumeks: nie wiem, może jakiś samouczek xD?

marcin04c komentarzy: 298109.03.2019, 18:59

Tak to jest, jakby Obama wykorzystał tego karnego z kurakami to teraz mielibyśmy tylko punkt straty i szanse na wyprzedzenie ich. Kurcze jak Obama podchodził do karnego to odwróciłem się i powiedziałem nie patrzę bo wiem że on karnych nie wykorzystuje. Może to nauczy Emerego żeby zostawić Laca do końca.

pumeks komentarzy: 2080809.03.2019, 18:54

@thide:

Czyli wyrzuca Cię do singla?

schnor25 komentarzy: 1854609.03.2019, 18:54

Fajna ta drużyna Redzika, gościu dostaje patelnię do pustaka z 4-5 metrów i...trafia w kolegę z drużyny.

pumeks komentarzy: 2080809.03.2019, 18:52

@Simpllemann:

Kane jak talizman.......

thide komentarzy: 32389 newsów: 185209.03.2019, 18:51

panowie i panie, nie mogę włączyć GTA Online. jestem cały czas w chmurach. jak wyłączę proces launchera, przechodzi do tworzenia postaci. zrobiłem postać i włączyło mi North Yankton

o co kaman?

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492509.03.2019, 18:47

Poch on whether Spurs are now in a battle for the top four: "Maybe it's good, people will realise our real level.

xd

kwiatinho komentarzy: 1312609.03.2019, 18:43

@D14:
Wszystkie 4 kupony wejdą :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 309.03.2019, 18:42

@D14:
AAaah, zle przeczytalem. Zolte kartki, a ja myslalem, ze gole :P Zwracam honor!

lays komentarzy: 3987109.03.2019, 18:40

Emery

When I ask Monreal & Kolasinac who is the player who you feel better on the pitch when he is playing, they say to us: Iwobi,

It is because Iwobi can open space on the overlap for them. Iwobi is giving a lot for us. He’s working a lot for improving & he has energy, quality

Troche dramat XD

D14 komentarzy: 436309.03.2019, 18:39

@FabsFAN:
Zakładałem przed meczem, że Watford będzie chciał grać afresywnie, dlatego tak postawiłem :P już 1 żólta jest.
@kwiatinho:
To był Twój 4444 komentarz tutaj więc bankowo coś wejdzie :D

SMTX komentarzy: 204809.03.2019, 18:39

@MaciekGoooner: Niby tak, ale przez prawie 10 kolejek nie zdobyć nawet jednej asysty, gdzie wcześniej robiło się to seryjnie? Już myślałem żeby go sprzedać, ale wstrzymałem się jeszcze jedną kolejkę, bo po blanku który wypada w następnej uruchamiam WC.

NaZawszeArsenal komentarzy: 123709.03.2019, 18:37

Ludzie przecież ewidentnie widać, że kuraki przerzuciły wszystkie siły na Ligę mistrzów. Tak beznadziejna forma w Premier League nie jest żadną niespodzianką.

TomekO komentarzy: 275009.03.2019, 18:35

Na devilpage już odpisuja sobie 3 punkty i piszą że wygrają z 3 może 4 do 1. Super było by tej bandzie jutro utrzeć nosa. Wg bukmacherów my jesteśmy faworytem.
Patrząc się na dzisiejszy wynik że świętymi, bardzo szkoda tego karnego, żeby to się nie zemscilo na koniec sezonu.

Btw słusznie zauważył anty_pzpn że ****e są w najlepszej sytuacji i mają najprostszy terminarz po nas.

Repcak komentarzy: 32409.03.2019, 18:34

Po tej porażce totków jeszcze bardziej czekam na jutrzejszy mecz. Rywalizacja między 3 a 6 miejscem w tym roku to coś pięknego, jutro minimum remis, żeby nie tracić kontaktu

@D14:
Wtopisz na City, moim zdaniem. Javi Gracia to dobry murarz i Pep moze miec problem ze sforsowaniem tej defensywy.

kwiatinho komentarzy: 1312609.03.2019, 18:30

@Kaniecha:
Na pewno się zmieni tylko że w starciu z City pewnie niewiele to pomoże :D

Marcel90 komentarzy: 809609.03.2019, 18:29

Nie karny Auby boli tylko jego postawa w ostatnich miesiacach. Cien zawodnika z koncowki zeszlego sezonu

SMTX komentarzy: 204809.03.2019, 18:28

@MaciekGoooner: Ja kupiłem Vardiego, ale oczywiście jak wystawiałem Frasera przez ostatnie kilka kolejek, to nawet asysty nie zaliczył, tak teraz jak go wrzuciłem na ławę, to oczywiście i brama i asysta. Przekorny ten fpl jest okrutnie

anty_pzpn_ komentarzy: 337009.03.2019, 18:25

Wszyscy walą kalafiora i patrzą na Nas i United a zapominają o Chelsea. Która jeśli wygra dwa mecze to będzie miała 62 punkty. Jutro trzeba wygrać . Nie można się cieszyc z remisu i myśleć że kury stracą z taką formą jeszcze punkty bo za chwilę Chelsea rozegra zaległy mecz i wszyscy karpia ebną.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 309.03.2019, 18:25

Tutaj pojawia sie oficjalne skroty, jesli ktos zamierza ogladac.

Furgunn komentarzy: 921009.03.2019, 18:23

@Simpllemann: W takim razie niech zdrowie mu dopisuje do końca sezonu ;)

adrianjestem komentarzy: 45709.03.2019, 18:20

Nie wiem dlaczego wymieniacie tylko nas i utd w walce o top4, a przypominam ze Chelsea ma mecz zaległy i przypuszczając ze go wygra wyprzedza i nas i utd.
Ważne żeby jutro nie przegrać, remis tez nie będzie zły bo utd już za bardzo odskoczy.

PrzeArs komentarzy: 278409.03.2019, 18:19

Powiem wam tak . widzę to teraz tak że odpadamy niestety z ligi Europy ale kończymy sezon na 3 miejscu minimalne za Liverpoolem.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52409.03.2019, 18:17

Tottenham miał tracić punkty, gdy kontuzjowany był Kane, a okazało się, że wygrał wszystkie mecze. Anglik wrócił i... Koguty nie wygrały żadnego z 4 spotkań.