Zwrot akcji po czerwonej kartce: Rennes 3-1 Arsenal

Zwrot akcji po czerwonej kartce: Rennes 3-1 Arsenal 07.03.2019, 19:51, Łukasz Wandzel 1312 komentarzy

Rennes to kolejny rywal Arsenalu w fazie pucharowej Ligi Europy. Klub ze stolicy Bretanii to z pewnością drużyną w zasięgu londyńczyków, ale ci po raz kolejny w tym sezonie pokazali, że nie radzą sobie na wyjazdach. Kanonierzy z dala od Emirates Stadium przegrali z BATE, a jeszcze gorzej zaprezentowali się tego wieczora, ulegając Rennes 1-3.

Zapowiadało się na to, że doświadczenie Unaia Emery'ego z Ligue 1 pomoże mu przygotować podopiecznych pod starcie z drużyną Rennes, która nie wyglądała groźnie do momentu, gdy sprawy zaczęły się dla Arsenalu komplikować. Przed przerwą czerwoną kartkę obejrzał Sokratis, a gospodarze błyskawicznie doprowadzili do wyrównania. The Gunners mogli wywieźć z Roazhon Park niezłą zaliczkę przed rewanżem w Londynie, lecz ponownie będą musieli odrabiać straty.

Rennes: Koubek - Zeffane, Da Silva, Mexer, Bensebaini - Sarr, Andre, Grenier (90+1 Gelin), Bourigeaud (73' Lea Siliki) - Hunou, Ben Arfa.

Arsenal: Cech - Mustafi, Sokratis, Koscielny, Monreal - Torreira, Xhaka - Mchitarian, Özil (70' Ramsey), Iwobi (53' Guendouzi) - Aubameyang (79' Kolasinac).

The Gunners nie mogli zacząć lepiej. Alex Iwobi już w 3. minucie otworzył wynik spotkania. Nigeryjczyk starał się dośrodkować w pole karne, ale tak bardzo podkręcił futbolówkę, że ta odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Arsenal przejął kontrolę nad spotkaniem i z powodzeniem powwstrzymywał dryblującego lub uderzającego z rzutu wolnego Ben Arfę. Do tego sam kreował wystarczającą ilość okazji, by w końcu powiększyć przewagę i wygrać mecz w przekonujący sposób.

Zwrotem akcji w całym spotkaniu było kolejne z przewinień Sokratisa, który na kilka minut przed przerwą objerzał drugą żółtą kartkę i wziął prysznic znacznie wcześniej niż pozostali na boisku koledzy, którym wyjątkowo utrudnił zadanie w tym meczu. Z powodu greckiego defensora drużyna nie tylko została osłabiona, ale od razu pozwoliła przeciwnikom doprowadzić do wyrównania. Strzał z rzutu wolnego trafił w mur, ale został świetnie dobity przez Benjamina Bourigeauda i było już 1-1.

Po przerwie oczywistą przewagę mieli gospodarze, którzy znacznie częściej niż w poprzedniej odsłonie spotkania mogli sprawdzać formę Petra Cecha. Kanonierzy przestali istnieć w ofensywie, a ekipa Rennes stwarzała sobie bardzo groźe okazje. Czeski golkiper Arsenalu spisywał się świetnie, raz po raz parując piłkę po uderzeniach rywali. Cech obronił w tym meczu wiele strzałów z gry, ale też fantastycznie zachowywał się przy rzutach wolnych sprzed szesnastki, jakich zespół Rennes miał kilka. To on jest niekwestionowanym bohaterem tego spotkania po stronie Arsenalu, niezależnie od wyniku. Gdyby nie były bramkarz Chelsea, mecz mógłby się zakończyć blamażem.

Utrzymanie remisu było niemożliwe, ponieważ Arsenal zbyt często pozwalał przeciwnikom przedzierać się w pole karne i oddawać strzały. Konsekwencją tego była stracona bramka w 65. minucie, choć wtedy piłka po dośrodkowaniu odbiła się od Nacho Monreala, a na jego konto zapisany został gol samobójczy. The Gunners starali się odpowiedzieć chwilę później po wymianie podań w polu karnym. Akcję zakończył Özil uderzeniem o zbyt małej sile, by golkiper skapitulował.

Unai Emery zdjął z boiska Özila i Aubameyanga, stawiając na Ramseya i Kolasinaca. Wydawało się, że rezultat 1-2 się nie zmieni, ale w końcówce lukę w obronie Arsenalu wykorzystał Lea Siliki, który wypatrzył wbiegającego w pole karne partnera. Ismaila Sarr pozostawiony bez krycia celnie główkował i nie dał szans Cechowi, a mecz zakończył się porażką Kanonierów 1-3.

Liga EuropyRaport pomeczowyRennes autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Arsenal2004 komentarzy: 367009.03.2019, 18:16

Kurczaczki przegrały to jutro musimy wygrać i zbliżyć się na odległość 1 pkt.

PrzeArs komentarzy: 278409.03.2019, 18:16

Totenham hahaha . A jak się komentatorzy na canal plus zachwycali ,,wielkim " totenhamem w przerwie. A ja cały czas powtarzam że oni skończą sezon za nami.jazda jutro z united i ich mamy :)

Kaniecha komentarzy: 8209.03.2019, 18:15

@kwiatinho: Oczywiście masz rację, ale mam cichą nadzieję, że się nie zmieni ;)

kwiatinho komentarzy: 1312609.03.2019, 18:10

@Kaniecha:
Mecz z City mają za 6 tygodni nie pisz że w takiej formie to nie mają szans bo ta forma może się jeszcze kilka razy zmienić w tym czasie

Adu (zawieszony) komentarzy: 549809.03.2019, 18:10

Kury przegrały? haha :D

Furgunn komentarzy: 921009.03.2019, 18:08

Musimy jutro wygrać, po prostu musimy. Będziemy walczyć o 3 miejsce!

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9209.03.2019, 18:07

Jeszcze bardziej boli niewykorzystany karny Aubameyanga...

Kaniecha komentarzy: 8209.03.2019, 18:02

No no Panowie robi się ciekawie. Totki walczyli o p1, a tu za chwile mogą wypaść z LM. 31.03 wyjazd Liverpool i 20.04 wyjazd City. Z tą formą marnie widzę ich szanse chociaż na 1 pkt.

Furgunn komentarzy: 921009.03.2019, 18:02

Jutro będziemy tylko o punkt za Spurs!

kwiatinho komentarzy: 1312609.03.2019, 18:01

Na początku roku pisałem może nawet ciut wcześniej jeszcze jak United było dość daleko pisałem że to będzie walka 4 drużyn o 2 miejsca w Top4. Jutro nie wolno przegrać a jeśli uda się wygrać to ostatnie kolejki będą przyprawiały o zawał serca

Trequartista komentarzy: 536609.03.2019, 17:57

Bednarek co progres zrobił to głowa mała, jak w Lechu grał, to nie był uznawany za specjalnie pewny punkt, a tutaj w Southampton niemal bezbłędny. W Turbokozaku ostatnio pokazał technikę lepszą od większości ofensywnych piłkarzy Ekstraklasy.

Czeczenia komentarzy: 1247509.03.2019, 17:56

Jeżeli jakimś cudem uda się do jutra zmienić trenera, to będzie szansa wyprzedzić ten Tottenham na miękko.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333009.03.2019, 17:56

Nie jarajcie się tak tą przegraną Totków. Wiadomo jak My wykorzystujemy takie sytuacje ;)

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 609.03.2019, 17:55

@Argudo napisał: "Gdyby Auba strzelił karnego, mielibyśmy już tyle samo punktów."

Źle policzyłem, tracilibyśmy punkt ;p

SMTX komentarzy: 204809.03.2019, 17:55

@Argudo: Tracilibyśmy 1 punkt, teraz tracimy 4.

reedjacek komentarzy: 1209.03.2019, 17:54

ciekawostka: Kane wrócił po kontuzji. 3 mecze w PL - 3 bramki ale 3 porażki Kogutów.

kamilo_oo komentarzy: 2356709.03.2019, 17:54

Wszyscy leją Tottenham, jak leci, tylko my musieliśmy zremisować ehhhh

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 609.03.2019, 17:53

Gdyby Auba strzelił karnego, mielibyśmy już tyle samo punktów.
Ale nie ma co się martwić, totki jeszcze potracą. A my - mam nadzieję - doskoczymy do nich jutro na 1 punkt.

Alonso komentarzy: 1282409.03.2019, 17:53

Tottenham teraz może się skupić na LM

kamilo_oo komentarzy: 2356709.03.2019, 17:52

Brawo Święci!

lays komentarzy: 3987109.03.2019, 17:52

My tu patrzymy na 4 miejsce, a tu Tottenham celuje widzę w 5 :D

Wczoraj bylem na imprezie i barmanem w klubie jest taki koles, ktorego znam kibic Tottenhamu i jak mi dawal browarka to rzucil tekstem '' JAK TAM ARSENAL W LM ?", no morde ma teraz jak kot ze Shreka :D

Mihex komentarzy: 2360409.03.2019, 17:52

Brawo Jan Betoniarek i Hajs and hitla

silvano95 komentarzy: 979709.03.2019, 17:52

Brawo

BRAWO SOTON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GROMALL komentarzy: 509009.03.2019, 17:48

Lepiej by smakował ten rosołek tydzień temu,jednak taki też przyjmę.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 209.03.2019, 17:47

spurs gra jeszcze potem z live i city...moze byc nawet tak, że manu i my wskoczymy na 3 i 4

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52409.03.2019, 17:47

Podobała mi się reakcja Redmonda. Sissoko pchnął go, potem zaatakował głową, a Anglik nie padł i teatralnie nie zwijał się z bólu.

kamilo_oo komentarzy: 2356709.03.2019, 17:47

To rozegrali wolnego... Żeby sie zaraz nie zemściło

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 809.03.2019, 17:46

Im mniej tych kolejek tym bardziej ciekawsze.

D14 komentarzy: 436309.03.2019, 17:46

obstawiłem Soton - KFc obie strzelą i 2.5+ ale nie sądziłem, że to Soton strzeli więcej xD ekstra!

kamilo_oo komentarzy: 2356709.03.2019, 17:45

Ward - Prowse jak pogłaskał Redmonda xddd

lays komentarzy: 3987109.03.2019, 17:45

Spokojnie. Jeszcze 5 minut jakies. Znajac kuraków to zaraz bedzie 2-2/2-3. Farty ebane. Dzis kolejny gol ze spalonego, wiec pieknie ze SOton ich pyknelo. Gdyby nei mecz z nami to KFC przegraloby 4 mecze ligowe z rzedu, jakis rekordzik by byl

Freo98 komentarzy: 632209.03.2019, 17:45