Zwrot akcji po czerwonej kartce: Rennes 3-1 Arsenal

Zwrot akcji po czerwonej kartce: Rennes 3-1 Arsenal 07.03.2019, 19:51, Łukasz Wandzel 1312 komentarzy

Rennes to kolejny rywal Arsenalu w fazie pucharowej Ligi Europy. Klub ze stolicy Bretanii to z pewnością drużyną w zasięgu londyńczyków, ale ci po raz kolejny w tym sezonie pokazali, że nie radzą sobie na wyjazdach. Kanonierzy z dala od Emirates Stadium przegrali z BATE, a jeszcze gorzej zaprezentowali się tego wieczora, ulegając Rennes 1-3.

Zapowiadało się na to, że doświadczenie Unaia Emery'ego z Ligue 1 pomoże mu przygotować podopiecznych pod starcie z drużyną Rennes, która nie wyglądała groźnie do momentu, gdy sprawy zaczęły się dla Arsenalu komplikować. Przed przerwą czerwoną kartkę obejrzał Sokratis, a gospodarze błyskawicznie doprowadzili do wyrównania. The Gunners mogli wywieźć z Roazhon Park niezłą zaliczkę przed rewanżem w Londynie, lecz ponownie będą musieli odrabiać straty.

Rennes: Koubek - Zeffane, Da Silva, Mexer, Bensebaini - Sarr, Andre, Grenier (90+1 Gelin), Bourigeaud (73' Lea Siliki) - Hunou, Ben Arfa.

Arsenal: Cech - Mustafi, Sokratis, Koscielny, Monreal - Torreira, Xhaka - Mchitarian, Özil (70' Ramsey), Iwobi (53' Guendouzi) - Aubameyang (79' Kolasinac).

The Gunners nie mogli zacząć lepiej. Alex Iwobi już w 3. minucie otworzył wynik spotkania. Nigeryjczyk starał się dośrodkować w pole karne, ale tak bardzo podkręcił futbolówkę, że ta odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Arsenal przejął kontrolę nad spotkaniem i z powodzeniem powwstrzymywał dryblującego lub uderzającego z rzutu wolnego Ben Arfę. Do tego sam kreował wystarczającą ilość okazji, by w końcu powiększyć przewagę i wygrać mecz w przekonujący sposób.

Zwrotem akcji w całym spotkaniu było kolejne z przewinień Sokratisa, który na kilka minut przed przerwą objerzał drugą żółtą kartkę i wziął prysznic znacznie wcześniej niż pozostali na boisku koledzy, którym wyjątkowo utrudnił zadanie w tym meczu. Z powodu greckiego defensora drużyna nie tylko została osłabiona, ale od razu pozwoliła przeciwnikom doprowadzić do wyrównania. Strzał z rzutu wolnego trafił w mur, ale został świetnie dobity przez Benjamina Bourigeauda i było już 1-1.

Po przerwie oczywistą przewagę mieli gospodarze, którzy znacznie częściej niż w poprzedniej odsłonie spotkania mogli sprawdzać formę Petra Cecha. Kanonierzy przestali istnieć w ofensywie, a ekipa Rennes stwarzała sobie bardzo groźe okazje. Czeski golkiper Arsenalu spisywał się świetnie, raz po raz parując piłkę po uderzeniach rywali. Cech obronił w tym meczu wiele strzałów z gry, ale też fantastycznie zachowywał się przy rzutach wolnych sprzed szesnastki, jakich zespół Rennes miał kilka. To on jest niekwestionowanym bohaterem tego spotkania po stronie Arsenalu, niezależnie od wyniku. Gdyby nie były bramkarz Chelsea, mecz mógłby się zakończyć blamażem.

Utrzymanie remisu było niemożliwe, ponieważ Arsenal zbyt często pozwalał przeciwnikom przedzierać się w pole karne i oddawać strzały. Konsekwencją tego była stracona bramka w 65. minucie, choć wtedy piłka po dośrodkowaniu odbiła się od Nacho Monreala, a na jego konto zapisany został gol samobójczy. The Gunners starali się odpowiedzieć chwilę później po wymianie podań w polu karnym. Akcję zakończył Özil uderzeniem o zbyt małej sile, by golkiper skapitulował.

Unai Emery zdjął z boiska Özila i Aubameyanga, stawiając na Ramseya i Kolasinaca. Wydawało się, że rezultat 1-2 się nie zmieni, ale w końcówce lukę w obronie Arsenalu wykorzystał Lea Siliki, który wypatrzył wbiegającego w pole karne partnera. Ismaila Sarr pozostawiony bez krycia celnie główkował i nie dał szans Cechowi, a mecz zakończył się porażką Kanonierów 1-3.

Liga EuropyRaport pomeczowyRennes autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 809.03.2019, 17:41

Zemściło się kilka dogodnych sytuacji w pierwszej połowie. W drugiej Święci zdecydowanie lepsi, dwie dobre sytuacje Redmonda. Teraz dwie bramki. Spurs poza TOP4. To byłoby w ich stylu.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 809.03.2019, 17:39

Dobrze frajerom. Dostali prezent od sędziego w meczu z nami i dziś sędzia tez bardzo połażliwy dla Żydków.

Wroblos014 komentarzy: 48309.03.2019, 17:37

no tak, gdyby to Arsenal grał to już by nasz zawodnik z boiska schodził...

dranzer92 (zawieszony) komentarzy: 33209.03.2019, 17:36

Bayern w gazie, pewnie wygra w środę choć pewnie nie 5-1 :>

mar12301 komentarzy: 2311709.03.2019, 17:36

Chyba raczej czerwo powinno być.. 1v1 szedł.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 609.03.2019, 17:34

Tak jest, brawo Święci! Byle to utrzymali.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 809.03.2019, 17:32

Jako wychowanek Gnabry byłby prawdziwym diamentem na tle tych niedojd, które nie potrafią nawet przykuć na siebie uwagi w akademii Arsenalu, lecz to nie jest zawodnik, który rozwiąże problemy kluby w kluczowej akcji meczu, nie udźwignie ciężaru lidera. Dobry na zmiennika.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 309.03.2019, 17:27

@arsenallord:
Bayern juz lapal forme przed przerwa zimowa, ale "eksperci" twierdzili, ze Bawarczycy nie przebudza sie na najazniejsza czesc sezonu, bo wtopili na poczatku sezonu kilka meczow xD Stawialem na nich tuz po losowaniu 1/8 LM i zdanie podtrzymuje! :D Do boju Bayern

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57309.03.2019, 17:26

no szczerze to chciałbym takiego grubasa jak gnabry w arsenalu

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 709.03.2019, 17:23

Gnabry to grubas

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11709.03.2019, 17:21

Bayern łapie formę. Kovac jednak do końca sezonu raczej zostanie. Oby wyeliminowali Liverpool.

Freo98 komentarzy: 639809.03.2019, 17:20

jaki ten Redmond jest cienki

Simao12 komentarzy: 775209.03.2019, 17:18

Gnabry wcale nie został królem strzelców igrzysk. Był gruby i słabo grał, kompletnie bez formy.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185209.03.2019, 17:10

@Dominik11: oczywiście to wszystko wiesz, bo siedziałeś wtedy z Gnabrym i często rozmawialiście.

Dominik11 komentarzy: 2016409.03.2019, 17:07

Gnabry jak odchodził to był gruby nie zależało mu na treningach , dopiero w Niemczech zmienił się w lepszego piłkarza.

Pamiętam jak był na wypożyczeniu w WBA, nic tam nie grał by bez formy plus kontuzje.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57309.03.2019, 16:57

gnabry sam chciał odejść, wenger pragnął przedłużyć z nim kontrakt, ale się to nie udało

Gunner915 komentarzy: 281809.03.2019, 16:35

Kane ze spalonego to juz sie robi nudne. Rzygac mi sie chce od tej PL.

mar12301 komentarzy: 2311709.03.2019, 16:35

Święci to coś czuję że spadną jednak.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.03.2019, 16:33

No i Newcastle na kolanach, co za mlony...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.03.2019, 16:31

Ritchie...

schnor25 komentarzy: 1854609.03.2019, 16:29

Kane równo ruszył z obrońcą? Bo dali 3 powtórki i żadnej z linią spalonego.

GROMALL komentarzy: 509009.03.2019, 16:27

Kane 1;0.Przynajmniej 25 min obejrzałem.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 609.03.2019, 16:26

No i strzeliły kurczaki ;/

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11709.03.2019, 16:25

@MaciekGoooner: Raczej wątpię, żeby taką mentalność miał kilkukrotny mistrz świata i olimpijski.

schnor25 komentarzy: 1854609.03.2019, 16:23

No Yoshida ładnie przyfarcił.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 309.03.2019, 16:23

Bayern "cieniasa" Kovaca wskakuje na pozycje lidera ( jesli BvB nie wygra ) i ma duze szanse na wyeliminowanie LFC z z LM:D

GROMALL komentarzy: 509009.03.2019, 16:22