Zwycięska wymiana ciosów: Arsenal 2-1 Everton

Zwycięska wymiana ciosów: Arsenal 2-1 Everton 24.10.2015, 19:32, Łukasz Wandzel 1482 komentarzy

Wraz z kolejnym ligowym meczem, piłkarze Arsenalu ponownie dostarczyli nam wielu wrażeń oraz zaprezentowali świetną formę. Nie udało się kontynuować serii zwycięstw bez utraty gola, lecz The Toffies zostali zmuszeni do wyjazdu z The Emirates zostawiając trzy punkty ekipie Arsene'a Wengera.

Wynik spotkania został ustalony w ciągu ostatnich dziesięciu minut pierwszej połowy. Dwa, niezwykle szybkie ciosy wyprowadzili kolejno Giroud i Koscielny, którzy potrafili skutecznie pokonać Tima Howarda głowami. Arsenal był stroną dominującą, czasami jednak oddawał pole przeciwnikom mającym, kilkukrotnie, realne szanse na doprowadzenie do remisu i wywiezienie jednego punktu.

Tak się jednak nie stało. The Gunners pokazali klasę i poza golami miewali również przebłyski oraz liczne okazje na podwyższenie rezultatu. Utrata bramki w sposób przypadkowy nie przyćmiła solidnego występu Petra Cecha. Olivier Giroud pokazał, że potrafi strzelać gole nie tylko z ławki. I Mesut Özil, który popisał się nie tylko cudowną asystą, lecz aktywnie podawał oraz próbował strzelać.

Po tym meczu jest jeszcze jedna, bardzo dobra wiadomość. Arsenal wskoczył właśnie na fotel lidera, przynajmniej do jutrzejszych derbów Manchesteru. Pokazał tym samym, że chce i przede wszystkim potrafi liczyć się w walce o mistrzostwo.

Arsenal: Cech – Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal – Coquelin, Cazorla – Oxlade-Chamerlain (81. Flamini), Özil, Alexis (89. Gibbs), Giroud

Everton: Howard – Coleman (89. Kone), Stones, Jagielka (52. Mori), Galloway – McCarthy, Barry – Lennon (70. Mirallas), Barkley, Deulofeu – Lukaku

The Toffies wyraźnie zaznaczyli, że nie dadzą się tak łatwo sprowadzić do defensywy. Piłkarze z Liverpoolu, podczas pierwszych minut, znajdowali się przy piłce nie mniej czasu niż gospodarze.

W 10. minucie, drugi rzut rożny w tym meczu dla Kanonierów, wykonał Santi Cazorla. Piłkę z tego dośrodkowania dopadł Gabriel, który energicznie uderzył głową i...przestrzelił. Mimo tego, brawa za tę próbę.

Długie podanie, kilka chwil później, wykorzystał Giroud zgrywając futbolówkę pod nogi Özila. Niemiecki pomocnik oddał strzał tuż z szesnastego metra, lecz wspaniale ustawiony Howard potrafił zachować się jeszcze lepiej i obronił to uderzenie.

Na początku 22. minuty, jakże deszczowej swoją drogą, olśniewającym pogodę podaniem popisał się Mesut Özil. Prostopadłą piłkę na wolne pole otrzymał Alexis, ale z tej sytuacji udało mu się wyłuskać tylko rzut rożny.

Moment później sędzia zachęcił Francisa Coquelina do ostrożniejszej gry, ponieważ pokazał mu żółtą kartkę za nieczysty wślizg na rywalu.

W 27. minucie najlepszą do tej pory szansę na bramkę wykreowali goście. Stones, dzięki wcześniejszemu dośrodkowaniu Lennona, spróbował szczęścia, lecz zmuszony do interwencji Cech nie zawiódł.

Deulofeu, na nieco ponad 10 minut do końca tej części spotkania, postanowił przewrócić się w polu karnym gospodarzy, ale sędzia ani myślał zagwizdać.

36. minuta i...GOL! Taką piłkę w pole karne potrafi dograć tylko Mesut Özil, to musiał być on. Tuż za plecami Phila Jagielki znalazł się Olivier Giroud, a jednobramkowe prowadzenie było już ustalone. 1-0!

Rzut wolny z lewej strony boiska, zagranie Cazorli i...KOLEJNY SZYBKI CIOS! Tym razem na listę strzelców do kolegi z reprezentacji dopisał się Koscielny. Francuz skutecznie uderzył głową, 2-0!

Tuż przed przerwą Everton zdobył bramkę kontaktową! Mający przed sobą wielu Kanonierów Barkley oddał strzał sprzed szesnastki, po czym piłka rykoszetując w przypadkowy sposób pokonała czeskiego bramkarza. 2-1!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Można powiedzieć, że druga połowa zaczęła się od akcji Alexisa, który jednak nie zdołał odznaczyć się w polu karnym rywala niczym więcej prócz swojej waleczności.

W 50. minucie decyzję o strzale z dystansu podjął Coleman. Uderzył celnie, lecz wprost w ręce Cecha. Tymczasem chwilę później murawę z powodu kontuzji musiał opuścić Phil Jagielka. W jego miejsce pojawił się Ramiro Funes Mori.

Rajdem przez prawie całą połowę przeciwnika przedarł się Chamberlain, ale z piłki zagranej do Alexisa nie udało się stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Evertonu

W 59. minucie dużo wolnego miejsca zrobiło się w polu karnym The Toffies. Wykorzystać chcieli to gracze Arsenalu, ale Olivier Giroud nie zdołał trafić w piłkę zagraną z prawej strony.

Olivier Giroud, kilka minut później, udanie zgrał głową dalekie podanie do Özila. Akcja ta przypomniała bliźniaczą sytuację z pierwszej połowy, jednak tym razem Mesut uderzył piłkę po koźle próbując zaskoczyć Tima Howarda.

Ależ poprzeczkę zaliczył Giroud! Francuz mając trochę miejsca na piętnastym metrze od bramki, po podaniu kolegi, nie wahał się ani chwili.

W 74. minucie Galloway był bliski strzelenia gola. McCarthy dośrodkował piłkę naprawdę głęboko, a młody Anglik, zamykający akcję, miał swoją szansę, lecz nie zdołał skierować futbolówki w światło bramki.

Kolejna sytuacja gości. Lukaku wyskoczył wyżej niż Koscielny, ale strzelił nieco ponad poprzeczkę. Gracze Roberto Martineza wyraźnie nastawili się na próbę wywiezienia z The Emirates Stadium choćby punktu.

Dowiezienie wyniku do końca? Wydaje się, że taki cel obrał Arsene Wenger wprowadzając w 81. minucie na murawę Flaminiego, zmuszający tym samym do jej opuszczenia Chamberlaina.

The Gunners nastawieni na wysoki pressing spowodowali, że Flamini stanął przed dwiema szansami na bramkę. Pierwsza to niespodziewane uderzenie sprzed pola karnego, a druga to strzał głową.

Po tej drugiej szansie Francuza sytuacja mogła się zemścić. Wydarzenia na stadionie szybko przeniosły się pod pole karne Petra Cecha, który był zmuszony do interwencji, gdyż strzelał Deulofeu.

Słupek! W 90. minucie Mesut Özil po raz kolejny w tym meczu popisał się celnym uderzeniem!

Kanonierzy jeszcze w doliczonym czasie gry próbowali pokonać Howarda. Zmusili go nawet do pozostawienia bramki pustej, lecz nie zdołali podwyższyć prowadzenia.

Arsenal na fotelu lidera; sędzia zakończył mecz.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
simson16 komentarzy: 461426.10.2015, 20:49

fangol.pl/view/127140/podcinka-sancheza-w-el

Podcinka Sancheza w El Clasico w 2013 roku cos Pieknego:)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 826.10.2015, 20:35

new_star
Tak?

aguero10 komentarzy: 855326.10.2015, 20:30

Hiszpan ma juz 29 lat robi wrażenie ale w słabej Celcie .Dobry na lawke ale nic po za tym .W styczniu nikogo ciekawego nie ściągniemy.Trzeba iść po jakiegoś koksa typu Reus czy Griezmann .Napastnika klasy światowej nie kupimy to może ogarniemy dobrej skrzydłowego.

FadeIn komentarzy: 354726.10.2015, 20:23

Aubameyang 13 goli w 10 meczach i rewelacyjna postawa w meczach.

Jak przed zakończeniem okienka mówiłem, że jest to koleś który by nam się przydał i za takie pieniądze to prawdziwy kąsek to zostałem wyśmiany przez wielu a niektórzy nawet mówili żebym nie wymieniał tego nazwiska na k.c bo wzbudzam tylko agresję :-) hahahah. Gdzie są teraz te znafcy. Bułahahaha. Wiadomo, że ja nie wpływam na transfery ale napad Auba/Giroud a skrzydełka Sancho/Welbz Theo/Ramzi/Ox to by było coś fantastycznego. W dodatku przy kilku kontuzjach nie byłoby sraczki jaka powoli się robi.

Singularis komentarzy: 42626.10.2015, 20:20

Podbijam pytanie, które wcześniej się pojawiało - działa Wam fejsbuk? Messenger mi hula, ale przez przeglądarkę nie mogę się zalogować.

gunner1704 komentarzy: 131926.10.2015, 20:01

Ja bylem na London Colney pare razy, nie widziałem tam opcji zwiedzania, tylko piłkarzy przyjezdzajacych na trening, w sobote mają chyba na 10 angielskiego czasu, jak chcesz Wenge zobaczyc to musisz byc juz o 9;)

gunner1704 komentarzy: 131926.10.2015, 19:57

Dowiedz jak to zrobił, tzn jaki member mu na to pozwala.

marcinekkks komentarzy: 65226.10.2015, 19:55

Jestem tam piątek, sobota, niedziela, poniedziałek. Wieczorem w poniedziałek mam samolot. Kumpel mi na siebie ogarnał dwa bilety.

gunner1704 komentarzy: 131926.10.2015, 19:54

A kumpel jakis dziwny, ze sobie biletu nie kupił, tylko Tobie.

gunner1704 komentarzy: 131926.10.2015, 19:53

Marcinekkks
Pomietaj ze muzeum AFC w dniu meczu jest zamknięte. Ze szkółką tez nie wiem jak sie wyrobisz.

Simpllemann komentarzy: 52840 newsów: 52426.10.2015, 19:52

WilSHARE
Chciałeś i masz. Piątkowski z golem.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 826.10.2015, 19:52

Strzelił nawet Efrem. Pamiętacie tego Cypryjczyka?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 826.10.2015, 19:51

Patryk, jak jeszcze pracowałem w Hamburgu to pracowałem z Duńczykiem, który kibicował klubowi ze swojego rodzinnego miasta - Aarhus. Mieliśmy wolny weekend i wybraliśmy się na mecz do Aarhus, a wówczas grali z Kopenhagą. Od razu polubiłem sposób ich gry. Ale to mija dopiero z ponad rok od tamtego momentu. Krótka historia, ale meczów nie omijam. Ogólnie liga duńska jest bardzo ciekawa.

marcinekkks komentarzy: 65226.10.2015, 19:51

Tak jebn***em się delikatnie. 8smego gramy o 17 czasu polskiego. Wiesz co, póki co mam to mam widok z miejsca które mam. Wchodzę na membera kumpla ;-)

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 126.10.2015, 19:50

No i Piątkowski coś strzelił. Niech chłopak zacznie częściej kopać na Cyprze.

gunner1704 komentarzy: 131926.10.2015, 19:50

Z Tottkami gramy w niedziele 8.11 ;) sprawdz na bilecie, jakiego membera masz, ja nie zdazyłem kupić:(

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 126.10.2015, 19:47

@WilSHARE: Miałem Ciebie zapytać dawno temu bo w sumie mnie ciekawi? Od kiedy kibicujesz Kopenhadze i w jaki sposób zaciekawiłeś się duńską ekipą?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 826.10.2015, 19:45

Może Piątkowski zdąży coś ustrzelić.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 826.10.2015, 19:44

Nawet Cavenaghi strzela i już 0-7 dla APOEL.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 926.10.2015, 19:31

Czyli kiedy to było? :d

marcinekkks komentarzy: 65226.10.2015, 19:24

Wirtualny kumpel z gunners.pl mi załatwił. Siedzi w Londynie i załatwił.. Tyłek mu trułem już od dawna, lecz info że załatwione dostałem dopiero jak kupił. Czyli zaraz jak ruszyła sprzedaż

new_star komentarzy: 6851 newsów: 926.10.2015, 19:10

Kiedy bilet kupiles?

Tomassini komentarzy: 272026.10.2015, 19:09

Jamie Vardy na celowniku uwaga. ...Realu Madryt

marcinekkks komentarzy: 65226.10.2015, 19:05

Lece z Poznania, 6 listopada wylatuje, wracam 9. W planach mam mecz oraz zwiedzenie Emirates oraz zobaczenie naszej szkółki. Czyli mówiąc w nawiasie spełnienei marzeń. ;-)
Tani nie był, bo 115 funciaków. ;/

new_star komentarzy: 6851 newsów: 926.10.2015, 19:03

marcinekkks
Lecisz? Czyli z Polski? Czy, że w sensie, ze sir wybierasz? I ile bilet kosztował?

marcinekkks komentarzy: 65226.10.2015, 19:01

A ja lece na mecz z KFC 7 listopada. Może ktoś też sie wybiera, zgadamy się i wypijemy jakiegoś brytyjczyka :-)

new_star komentarzy: 6851 newsów: 926.10.2015, 18:57

gunner1704
55 funciakow to dla Brytoli nic albo dla osób tam pracujących. I to jeszcze miejscowka na środku, a nie na jakim łuku na samej górze. To tak jakby dla Polaka pracującego w Polsce 55 zł. Za mecz Arsenalu w LM, toż to okazja.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020426.10.2015, 18:53

tvn to gówno

gunner1704 komentarzy: 131926.10.2015, 18:52

Dla zainteresowanych, dzisiaj zaczeła sie sprzedarz biletow na CL z Dinamo Zagrzeb(dla posiadaczy red membership of course), ja nabyłem juz rano, dobre miejscowki na srodku, cena 55 Ł, to juz moj 3 mecz w tym sezonie:) pozdro

Ashburton komentarzy: 450126.10.2015, 18:41

W ogóle cały TVN trzeba brać z przymrużeniem oka.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 926.10.2015, 18:38