Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League!

Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League! 11.05.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3655 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League zmierzyły się ze sobą zespoły Norwich i Arsenalu. Inicjatywę nad meczem od samego początku przejęli przyjezdni z Londynu, czego dowodem może być znaczna przewaga w posiadaniu piłki oraz dwie strzelone bramki. Co prawda należy oddać bramkarzowi Norwich, Ruddy'emu, że zwłaszcza w pierwszej połowie spisywał się wręcz wyśmienicie. Bronił stuprocentowe sytuacje, dzięki czemu Norwich przegrało jedynie dwoma bramkami. W drugiej połowie to jednak Fabiański spisywał się fantastycznie i odegrał ogromną rolę w zachowaniu czystego konta w dzisiejszym meczu. Warte odnotowania są także dwie rzeczy po stronie Arsenalu - pierwszy gol dla Arsenalu Jenkinsona oraz pierwszy od 420 dni występ Diaby'ego w meczu o stawkę.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Ramsey, Ozil, Podolski – Giroud.

Norwich City: Ruddy – Martin, R. Bennett, Turner, Olsson – Tettey - Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond – Elmander.

W 8. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się gracze Arsenalu, jednak strzał Podolskiego minął bramkę Norwich. Z drugiej strony nie miało to większego znaczenia, gdyż sędzia odgwizdał pozycję spaloną reprezentanta Niemiec.

Trzy minuty później bardzo groźną akcję prawą flanką przeprowadzili gracze Kanarków, jednak w heroicznym stylu interweniowali defensorzy z Londynu i udało im się oddalić zagrożenie.

W 18. minucie Redmond próbował zaskoczyć Fabiańskiego kąśliwym strzałem z lewego skrzydła, jednak polski golkiper stanął na wysokości zadania i popisał się refleksem odbijając to uderzenie.

W 27. minucie wyborną akcją kombinacyjną popisali się gracze Arsenalu. Giroud pięknie wyłożył piłkę do Podolskiego, jednak idealną paradą interweniował Ruddy. Wciąż 0:0 na Carrow Road.

Trzy minuty później przed stuprocentową sytuacją na zdobycie bramki stanął Giroud, Francuz znalazł się oko w oko z Ruddym, jednak nie udało mu się pokonać golkipera gospodarzy.

W 35. minucie kolejną groźną sytuację mieli Kanonierzy jednak strzał Ramseya został zablokowany przez obrońcę Norwich.

Pięć minut później ładny strzał z dystansu oddał Giroud, jednak i to uderzenie udało się wybronić Ruddy'emu.

W 50. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Rosicky'ego strzał głową oddał Podolski, jednak jego uderzenie poszybowało ponad bramką.

Trzy minuty później mamy bramkę! Tym razem Ruddy nie miał żadnych szans. Giroud pięknie podciął futbolówkę do Ramseya a ten perfekcyjnym strzałem z woleja w samo okienko wpisał się na listę strzelców! Przepiękna bramka Walijczyka i 1:0 dla Arsenalu!

W 58. minucie podwójną zmianę przeprowadził trener Norwich. W miejsce Elmandera i Tetteya pojawili się Hooper i Loza.

W 62. minucie byliśmy świadkami podwyższenia wyniku. Gibbs wyłożył piłkę Podolskiemu, ten próbował oddać strzał, lecz ten został zablokowany. Na szczęście dla Arsenalu futbolówka spadła pod nogi Carla Jenkinsona, który pokonał Ruddy'ego. 2:0 dla Arsenalu.

Chwilę później na boisku pojawił się Jack Wilshere, który zastąpił strzelca pierwszej bramki, Aarona Ramseya.

W 74. minucie na podwójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Na boisku zameldowali się Diaby i Sanogo, którzy zmienili Rosicky'ego i Girouda. Po chwili zmianę przeprowadził też trener Norwich, Bennett zastąpił Redmonda.

W 77. minucie Fabiańskiego próbował postraszyć Loza, jednak Polak był na posterunku i zachował czujność nie dając się zaskoczyć.

Trzy minuty później gracze Norwich jeszcze raz próbowali zaatakować bramkę Fabiańskiego, jednak i tym razem stanął on na wysokości zadania i bez większego trudu zażegnał niebezpieczeństwo.

83. minuta i kolejna kapitalna interwencja Fabiańskiego! Wybornie wyszedł do wychodzącego sam na sam napastnika gospodarzy, skrócił kąt i wybił piłkę spod jego nóg. W końcówce spotkania Polak wyrasta na bohatera, jakim w pierwszej odsłonie był Ruddy.

W 88. minucie bliski zdobycia bramki był Yaya Sanogo. Niekrytego Francuza w polu karnym znalazł Wilshere, młody napastnik oddał ładny strzał w kierunku dalszego słupka, lecz końcami palców piłkę wybił Ruddy.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
mrsomebody komentarzy: 602116.05.2014, 22:28

haxball.com/?roomid=~278cd4679e7cbb6edf6d6d9772ab06d09d6576621cbdbe72d1457b3d1b00119a1

nie ma shineva, jest zabawa

ludi72 komentarzy: 142716.05.2014, 20:03

Dziwne, że są tu ludzie którzy mają wątpliwości co oglądać... Większość z Was nie pamięta ostatniego trofeum jakie zdobył Arsenal, niektórzy pamiętają ostatnie FA Cup, więc dziwi mnie taka rozkmina ;P Ten finał to prawdopodobnie najważniejszy mecz w karierze kibicowskiej wielu z Nas. Więc radzę się zebrać z innymi sympatykami AFC i jutro wpierać naszych!

kamo99111 komentarzy: 689616.05.2014, 18:48

WilSHARE

No dobra wiadomo jak ktoś nie może oglądnąć bo coś wypada to inna sprawa. Sam nie wiem czy zdążę na mecz bo mam pewne rzeczy do załatwienia(co mnie wkurza bo obejrzałem w tym sezonie wszystkie mecze z wyjątkiem może 2-3, a teraz być może nie będę mógł obejrzeć najważniejszego) ale ja mówię o przypadku gdzie ktoś mówi, że jest fanem Arsenalu, a będzie oglądał mecz Atleti v Barca bo 'ciekawszy'.

Imo każdy mecz na swój sposób jest ciekawy. Np. Jutro my możemy przegrywać 2:0, a wygrać 3:2, a w Barcelonie z kolei będzie 0:0 i nudne widowisko. Wieć nie ma co gdybać. Jak ktoś jest fanem Arsenalu to nie będzie miał problemu z wyborem :P

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.05.2014, 18:41

kamo99111, sam nie będę oglądał, bo wyskoczyły mi inne plany, ale mam na myśli tych co preferują inny mecz.

kamo99111 komentarzy: 689616.05.2014, 18:40

WilSHARE

No a jak można nazywać się fanem drużyny nie oglądając jej najważniejszego meczu w sezonie?? Oo

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.05.2014, 18:35

Ktoś ma absolutne prawo oglądać Barcę - Atletico, ale wtedy musi się liczyć z tym, że nie zostałby nazwany Kanonierem. ;)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.05.2014, 18:20

:)

kamo99111 komentarzy: 689616.05.2014, 17:59

nie wyobrażam sobie tego żeby obejrzeć jakiś inny mecz w czasie w którym grałby Arsenal... Zresztą nie mógłbym się skupić na tym innym meczu, bo cały czas bym myślał: 'ciekawe jak tam Arsenal'.

kamo99111 komentarzy: 689616.05.2014, 17:58

Dla mnie wybór jest prosty... ATLETICO!!!!!!! ;P

A na poważnie to ja mam taką samą opinię jak to ktoś wczoraj napisał tylko nie pamiętam kto... Chociażby w tym samym czasie leciał finał MŚ, finał LM czy czego innego... Chociażby leciało w tym czasie GD lub jakiś inny ciekawy mecz pomiędzy nie wiadomo jak dobrymi drużynami, a Arsenal by grał z drużyną z polskiej a klasy to dla mnie zawsze wybór byłby prosty:

TYLKO ARSNEAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.05.2014, 17:40

Nie no jak można oglądać inny mecz! Ja już się nie mogę doczekać :D + na kuponiku wygrana Arsenalu zrobiona :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.05.2014, 17:34

Alonso
Lewy jest twarzą T-Mobile:D Mandzu ma przerypane.

Insekt komentarzy: 148716.05.2014, 17:31

Hans_Zimmer
Obojetnie czy atletiko czy dolcan zabki czy widzew.

Alonso komentarzy: 1282416.05.2014, 17:31

Jeszcze Lewy meczu w Bayernie nie zagrał, a już jego konkurencja na pozycje ucieka :>

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.05.2014, 17:30

gunners007
Tym samym Guardiola bd miał pieniądze na zapewne obrońcę.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.05.2014, 17:30

Bild Mandzukic trafi do Chelsea.

gunners007 komentarzy: 954316.05.2014, 17:28

"Good luck with your new club" - Pep Guardiola has been overheard talking to striker Mario Mandžukić. (Source: BILD)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.05.2014, 17:24

Tak o 15.15 w Niedziele. Bo patrze na tv więc będzie ; )

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.05.2014, 17:23

belson14
W la lipie będzie 0-0. Lepiej obejrzeć Arsenal.

AlexVanPersie komentarzy: 806416.05.2014, 17:23

Nie no, lekki niesmak jest.

"kibicuję arsenalowi całych serduchem" ale obejrzę ciekawszy mecz.

Jak kibicujesz sercem, to nie ma ciekawszych meczów.
Za to jak rozsądkiem to wybierasz to co ciekawsze.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.05.2014, 17:22

damian
W niedziele o 15 niby

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40016.05.2014, 17:20

Z tego co mi wiadomo powtorka jest w niedziele

damianARSENAL komentarzy: 851116.05.2014, 17:19

kiedy będzie powtórka jutrzejszego meczu na Orange Sport? W ten sam dzień jeszcze?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40016.05.2014, 17:17

LTG

Ja nie robie, bo moge zagrac tylko kilka meczow I musze spadac

LoveTheGunners komentarzy: 914016.05.2014, 17:10

Dancer rób haxa

Hans_Zimmer komentarzy: 594516.05.2014, 17:10

Insekt a może chce oglądać Atletico a nie barce ;)

Insekt komentarzy: 148716.05.2014, 17:08

Spoko kazdy moze ogladac co chce, ale dziwnie wybierac Barce maja konto na k.com ja Wilshera w avatarze MOIM SKROMNYM ZDANIEM.

Hans_Zimmer komentarzy: 594516.05.2014, 17:07

maciach zacznijmy od tego, że ja będę oglądał ;) ale jeśli ktoś chce oglądać coś innego to spoko.

wojtek1256 komentarzy: 298616.05.2014, 17:01

tyle czekamy na puichar a jutro pierwsza szanasa od 2012 roku, trzeba ogladac, a nie jakąś Barcelone :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.05.2014, 17:00

To jest najważniejsze wydarzenie roku! obkupię się jutro ;D

Catalonczyk komentarzy: 519816.05.2014, 16:59

FCB-AM*

Hans_Zimmer komentarzy: 594516.05.2014, 16:59

maciach a co dziwne w tym jest? Mecz w Hiszpanii będzie duuuużo ciekawszy. Na orange sport może kolega przełączyć po 90 min jak Nasi będą kicać ze szczęścia.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40016.05.2014, 16:58

Nie rozumiem jak mozna ogladac cos innego wtedy kiedy leci mecz arsenalu...

wojtek1256 komentarzy: 298616.05.2014, 16:57

kanonier, dzieki :D

LoveTheGunners komentarzy: 914016.05.2014, 16:57

prawdziwy kibic Arsenalu nawet nie będzie brał pod uwagę tego ,że w tym samym czasie jest jakiś inny ciekawy mecz.

Ten Finał, to jeden z najważniejszych spotkań w ostatnich latach, więc to trzeba zobaczyć

rafi_i komentarzy: 421816.05.2014, 16:57

Ja tam 2 mecze sobie odpale a zaraz potem BVB-Bayern o ile sie nie rozczaruje naszym meczem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.05.2014, 16:56

wojtek
fifapolonia.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=5486&start=840

Tam gość dodał instrukcję

belson14 komentarzy: 14516.05.2014, 16:55

Kurcze mam dylemat czy oglądać Finał FA Cup czy historyczny mecz w hiszpańskiej lidze AM-FCB. Kibicuje całym serduchem Arsenalowi ale wydaje mi się że tam będzie dużo ciekawszy meczyk

wojtek1256 komentarzy: 298616.05.2014, 16:53

Wystarczy glowny folder fifa?

Kanonier204
Pobralem i mam normanlnie instalke, ale jak i gdzie zainstalowac zeby dzialala?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.05.2014, 16:50

wojtek
Pobrałeś to? czy nie? a jak tak to co ci wyskoczyło?

Kanyeast komentarzy: 315716.05.2014, 16:49

Arshavin nie leci do Brazylii.

TakKrzysiu komentarzy: 893616.05.2014, 16:47

FabsFAN@
Zdziwiłbyś sie. On kiedyś pracował w takim miejscu. Cieszył sie że może sobie zaszyć trupka, zrobić kosmetyke itd. Dokładnie to mam 3 takich znajomych, bo jeden wciągnął drugiego itd. Ten pierwszy otwiera własny interes, jednak cała trójka chętnie spędza czas z "pacjentami". Jedyna zmiana jaką u nich zauważyłem, to znieczulenie na niecodzienne widoki.

Problem pojawiał sie wówczas, gdy przywieziono im kolege.

wojtek1256 komentarzy: 298616.05.2014, 16:47