Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League!

Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League! 11.05.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3655 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League zmierzyły się ze sobą zespoły Norwich i Arsenalu. Inicjatywę nad meczem od samego początku przejęli przyjezdni z Londynu, czego dowodem może być znaczna przewaga w posiadaniu piłki oraz dwie strzelone bramki. Co prawda należy oddać bramkarzowi Norwich, Ruddy'emu, że zwłaszcza w pierwszej połowie spisywał się wręcz wyśmienicie. Bronił stuprocentowe sytuacje, dzięki czemu Norwich przegrało jedynie dwoma bramkami. W drugiej połowie to jednak Fabiański spisywał się fantastycznie i odegrał ogromną rolę w zachowaniu czystego konta w dzisiejszym meczu. Warte odnotowania są także dwie rzeczy po stronie Arsenalu - pierwszy gol dla Arsenalu Jenkinsona oraz pierwszy od 420 dni występ Diaby'ego w meczu o stawkę.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Ramsey, Ozil, Podolski – Giroud.

Norwich City: Ruddy – Martin, R. Bennett, Turner, Olsson – Tettey - Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond – Elmander.

W 8. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się gracze Arsenalu, jednak strzał Podolskiego minął bramkę Norwich. Z drugiej strony nie miało to większego znaczenia, gdyż sędzia odgwizdał pozycję spaloną reprezentanta Niemiec.

Trzy minuty później bardzo groźną akcję prawą flanką przeprowadzili gracze Kanarków, jednak w heroicznym stylu interweniowali defensorzy z Londynu i udało im się oddalić zagrożenie.

W 18. minucie Redmond próbował zaskoczyć Fabiańskiego kąśliwym strzałem z lewego skrzydła, jednak polski golkiper stanął na wysokości zadania i popisał się refleksem odbijając to uderzenie.

W 27. minucie wyborną akcją kombinacyjną popisali się gracze Arsenalu. Giroud pięknie wyłożył piłkę do Podolskiego, jednak idealną paradą interweniował Ruddy. Wciąż 0:0 na Carrow Road.

Trzy minuty później przed stuprocentową sytuacją na zdobycie bramki stanął Giroud, Francuz znalazł się oko w oko z Ruddym, jednak nie udało mu się pokonać golkipera gospodarzy.

W 35. minucie kolejną groźną sytuację mieli Kanonierzy jednak strzał Ramseya został zablokowany przez obrońcę Norwich.

Pięć minut później ładny strzał z dystansu oddał Giroud, jednak i to uderzenie udało się wybronić Ruddy'emu.

W 50. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Rosicky'ego strzał głową oddał Podolski, jednak jego uderzenie poszybowało ponad bramką.

Trzy minuty później mamy bramkę! Tym razem Ruddy nie miał żadnych szans. Giroud pięknie podciął futbolówkę do Ramseya a ten perfekcyjnym strzałem z woleja w samo okienko wpisał się na listę strzelców! Przepiękna bramka Walijczyka i 1:0 dla Arsenalu!

W 58. minucie podwójną zmianę przeprowadził trener Norwich. W miejsce Elmandera i Tetteya pojawili się Hooper i Loza.

W 62. minucie byliśmy świadkami podwyższenia wyniku. Gibbs wyłożył piłkę Podolskiemu, ten próbował oddać strzał, lecz ten został zablokowany. Na szczęście dla Arsenalu futbolówka spadła pod nogi Carla Jenkinsona, który pokonał Ruddy'ego. 2:0 dla Arsenalu.

Chwilę później na boisku pojawił się Jack Wilshere, który zastąpił strzelca pierwszej bramki, Aarona Ramseya.

W 74. minucie na podwójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Na boisku zameldowali się Diaby i Sanogo, którzy zmienili Rosicky'ego i Girouda. Po chwili zmianę przeprowadził też trener Norwich, Bennett zastąpił Redmonda.

W 77. minucie Fabiańskiego próbował postraszyć Loza, jednak Polak był na posterunku i zachował czujność nie dając się zaskoczyć.

Trzy minuty później gracze Norwich jeszcze raz próbowali zaatakować bramkę Fabiańskiego, jednak i tym razem stanął on na wysokości zadania i bez większego trudu zażegnał niebezpieczeństwo.

83. minuta i kolejna kapitalna interwencja Fabiańskiego! Wybornie wyszedł do wychodzącego sam na sam napastnika gospodarzy, skrócił kąt i wybił piłkę spod jego nóg. W końcówce spotkania Polak wyrasta na bohatera, jakim w pierwszej odsłonie był Ruddy.

W 88. minucie bliski zdobycia bramki był Yaya Sanogo. Niekrytego Francuza w polu karnym znalazł Wilshere, młody napastnik oddał ładny strzał w kierunku dalszego słupka, lecz końcami palców piłkę wybił Ruddy.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
TakKrzysiu komentarzy: 893616.05.2014, 14:30

WilSHARE@
Liczy sie osiągnięcie celu bez ofiar. U mnie i ja syty i teściowa cała ^^.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.05.2014, 14:29

veron, Inez to pikuś, ale nie przyjdź na obiad jej matki.

Catalonczyk komentarzy: 519816.05.2014, 14:29

AS Monaco ogłosiło, że Dymitar Berbatow parafował nowy kontrakt

Szogun komentarzy: 28577 newsów: 316.05.2014, 14:28

Ja szczerze i odpowiedzialnie mogę powiedzieć,że nie poszedłbym a na następny dzień umówił się z nią na obiad i przyniósł jakiś podarek (najlepiej butelke z nitrogliceryną).

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41216.05.2014, 14:28

WilSHERE

W finale gramy raz na ileś tam lat, a ty chcesz do teściowej na obiad jechać? Lepszego terminu nie mogłeś sobie znaleźć?

Kanyeast komentarzy: 315716.05.2014, 14:28

Vela bylby u nas skrzydlowym, bardzo dobra opcja. 4 miliony to nic, a zawsze po sezonie mozna go sprzedac do La Ligi. Campbell prawe skrzydlo elegancko ogarnia, wiec jesli chodzi o skrzydlowych to bedzie dobrze. Z przodu Giroud, Sanogo i jakis crack (Benzema, Martinez). W srodku Ozil, Caz, Ramsey, Jack, Diaby, Flamini, Rosa, Mikel i Morgan/Lars/Javi Martinez. Obrona Kieran, Kosa, Per, Verma, Carl, Hector, Aurier, Nacho. Bramka Wojtek, Speroni, Iliev.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.05.2014, 14:27

Alonso, pomysł b. dobry, ale cholera jestem słabym kłamcą :<

TakKrzysiu, to banalne, równie dobrze mogę zostać dłużej 2h, bo atmosfera sprzyja. :)

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 116.05.2014, 14:27

Berbatov czasem nie jest tylko na wypożyczeniu ?

Catalonczyk komentarzy: 519816.05.2014, 14:26

Ja bym obstawiał powrót Eto do La Liga. Z drugiej jednak strony gdzieś czytałem że chce grać w Europejskich pucharach.. Monaco ? Falcao, Berbatov i Eto? nie wydaje mi się żeby przeszedł do Monaco.

veron komentarzy: 459216.05.2014, 14:25

Co to za związek jak laska nie rozumie, że taki mecz jest dla Ciebie bardzo ważny i akurat zaprasza wtedy na obiad, zero porozumienia :p

TakKrzysiu komentarzy: 893616.05.2014, 14:23

WilSHARE@
Kiedy mnie zaprasza teściówka na obiadek, zwykle "czarną polewke" (udaję, że nie rozumiem przesłania) a za chwile zaczyna sie mecz, mówie jej że obiadek był świetny i że ładnie dziś wygląda. Zyskuje 2h przewagi i ide do laptopa.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.05.2014, 14:22

Mandzu jest do wyciagniecia z bayernu w takim razie, podobno zadna kontuzja, tylko personalna decyzja Pepa. To koniec Chorwata w Bayernie....

Alonso komentarzy: 1282416.05.2014, 14:22

WilSHARE
coś czuje, że jutro się rozchorujesz i będziesz musiał zostać w domu :>

Kanyeast komentarzy: 315716.05.2014, 14:22

Evra do Juve, Eto'o Monaco a Lampard zostanie.

Catalonczyk komentarzy: 519816.05.2014, 14:21

Jak myślicie, gdzie odejdzie Lampard, Cole, Eto'o czy chociażby Evra??

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.05.2014, 14:21

Kiepska sprawa ogólnie, ale może się jakoś urwę, bo 3 lata temu finału też nie obejrzałem w podobnych okolicznościach, ekhm

PYTANIE!

Czy z Campbellem to juz jest przesadzone, ze do nas wroci? Czy moze Olympiakos go bedzie chcialo wykupic? Prosze o odpowiedzi od zorientowanych.

Kanyeast komentarzy: 315716.05.2014, 14:19

Benatia juz ma 27 lat, wiec za niego max. 20 mln euro. Jakies 5-6 lat moze jeszcze grac na najwyzszym poziomie.

KArooo23 komentarzy: 190316.05.2014, 14:18

Jeśliby mi coś jutro wypadło, to chyba bym się pochlastal xD

Szogun komentarzy: 28577 newsów: 316.05.2014, 14:18

Stary współczuje. Nadziej bombonierki tabletakami usypiającymi albo spuść psy. Moje kondolencje. Wyślę Ci wieniec pocztą

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.05.2014, 14:17

Mario Mandzukić poza kadrą na jutrzejszy finał DFB-Pokal

TakKrzysiu komentarzy: 893616.05.2014, 14:17

ArseneAl
fenks bejb

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.05.2014, 14:15

Szogun, najpierw wygrała półfinał oglądając ze mną, a teraz wygrała z finałem, zapraszając mnie na obiad do teściowej..

Szogun komentarzy: 28577 newsów: 316.05.2014, 14:13

WilSHARE Co wzięła puchar i wybiegła?? Czy wstrzyknęła Ci substancę zwiotczającą mięśnie i nie możesz się nigdzie ruszyć bez kogoś kto pcha wózek??

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40016.05.2014, 14:13

Nie ma chetnych. Jak beda to napiszcie

aguero10 komentarzy: 855816.05.2014, 14:12

Ray Parlour [Arsenal legend]: "Arsenal need to beat Liverpool and Man United to sign Karim Benzema"

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52416.05.2014, 14:10

Daniho
Chłopaki nie płaczą.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.05.2014, 14:09

Przykro mi Panowie, kobieta wygrała z Pucharem Anglii.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40016.05.2014, 14:07

sory, znowu zapomnialem

haxball.com/?roomid=~2eb1d60de93baebd5a5521abee59e7ea5f715ab14368c801413b419e5fe3636ac

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 116.05.2014, 14:06

jak jutro wygramy to chyba poplacze sie ze szczescia ;D

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52416.05.2014, 14:05

Szogun
No i zawsze dodatkowe trofeum do gabloty.

KArooo23 komentarzy: 190316.05.2014, 14:04

Marzenia (imo, realne, ale nie ludze się, że kupimy tylu grajkow):
Aurier, Vela, Benzyna/Martinez i jakiś DM. + zostaje Łukasz, zostaje Verma, wraca Campbell.
Ciekawe, jak będzie wyglądało to okienko... A pomyśleć, że to jeszcze tylee czasu...

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.05.2014, 14:03

dokladnie, dobry sparing bylby z City :)

Szogun komentarzy: 28577 newsów: 316.05.2014, 14:01

A faktycznie zapomniałem o Tarczy Wspólnoty ale za to chyba pieniędzy się nie dostaje więc kasa klubowa wzbogaci się jedynie na transmisjach i może dostaniemy ewentualnego kopa przy ewentulanym pokonaniu City.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52416.05.2014, 14:00

Szogun
Football Association Community Shield.

ArseneAl komentarzy: 2341716.05.2014, 14:00

@TakKrzysiu
Nad defensywą musi jeszcze trochę popracować ale jest jeszcze młody. Na pewno będzie jeszcze lepszy.
Oczywiście obrona nie jest mu obca bo inaczej nie zagrałby prawie połowy meczów na ŚO.

baranek19 komentarzy: 134116.05.2014, 13:57

jak się nazywał ta strona z koszulkami, exp.... coś tam?

Szogun komentarzy: 28577 newsów: 316.05.2014, 13:57

simpleman Chodzi Ci o puchar Myszki-Miki czy też o indywidulane zdobycie mistrzostwa w Brazylii??

lays komentarzy: 3987116.05.2014, 13:56

mallen

Ja bede streamował :D Ale to dobrze. Odpale sobie po meczu tez angielska transmisje gdzie bedzie widac jak nasi swietuja(o ile uda im sie zdobyc ten puchar).

Szogun komentarzy: 28577 newsów: 316.05.2014, 13:55

Co do skuteczności Martineza to bodajże na espn str ze statystykami na 20 strzałów 20 goli. Tragiczna skuteczność.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52416.05.2014, 13:55

Szogun
A już w sierpniu kolejna szansa by była.

TakKrzysiu komentarzy: 893616.05.2014, 13:48

RIVALDO@
Wiele razy siedział na ławce, kiedy mógł przyzwyczajać sie do pierwszego składu. To raczej nie była jego decyzja.

TakKrzysiu komentarzy: 893616.05.2014, 13:46

Oglądał ktoś pare meczów z udziałem Aurier'a? Obiła mi sie o oczy jego bdb gra w ofensywie, ciekaw jestem, czy godnie zastąpiłby Sagne z tyłu.

Szogun komentarzy: 28577 newsów: 316.05.2014, 13:46

No proszę Państwa już jutro możemy wznieść pierwszy puchar od 9 lat i szczególnie dla takich piłkarzy jak Rosa,Jack,Gibbs którzy są z Nami już naprawdę długo to będzie bardzo piękna chwila i oby jedna z wielu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.05.2014, 13:46