Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League!

Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League! 11.05.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3655 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League zmierzyły się ze sobą zespoły Norwich i Arsenalu. Inicjatywę nad meczem od samego początku przejęli przyjezdni z Londynu, czego dowodem może być znaczna przewaga w posiadaniu piłki oraz dwie strzelone bramki. Co prawda należy oddać bramkarzowi Norwich, Ruddy'emu, że zwłaszcza w pierwszej połowie spisywał się wręcz wyśmienicie. Bronił stuprocentowe sytuacje, dzięki czemu Norwich przegrało jedynie dwoma bramkami. W drugiej połowie to jednak Fabiański spisywał się fantastycznie i odegrał ogromną rolę w zachowaniu czystego konta w dzisiejszym meczu. Warte odnotowania są także dwie rzeczy po stronie Arsenalu - pierwszy gol dla Arsenalu Jenkinsona oraz pierwszy od 420 dni występ Diaby'ego w meczu o stawkę.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Ramsey, Ozil, Podolski – Giroud.

Norwich City: Ruddy – Martin, R. Bennett, Turner, Olsson – Tettey - Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond – Elmander.

W 8. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się gracze Arsenalu, jednak strzał Podolskiego minął bramkę Norwich. Z drugiej strony nie miało to większego znaczenia, gdyż sędzia odgwizdał pozycję spaloną reprezentanta Niemiec.

Trzy minuty później bardzo groźną akcję prawą flanką przeprowadzili gracze Kanarków, jednak w heroicznym stylu interweniowali defensorzy z Londynu i udało im się oddalić zagrożenie.

W 18. minucie Redmond próbował zaskoczyć Fabiańskiego kąśliwym strzałem z lewego skrzydła, jednak polski golkiper stanął na wysokości zadania i popisał się refleksem odbijając to uderzenie.

W 27. minucie wyborną akcją kombinacyjną popisali się gracze Arsenalu. Giroud pięknie wyłożył piłkę do Podolskiego, jednak idealną paradą interweniował Ruddy. Wciąż 0:0 na Carrow Road.

Trzy minuty później przed stuprocentową sytuacją na zdobycie bramki stanął Giroud, Francuz znalazł się oko w oko z Ruddym, jednak nie udało mu się pokonać golkipera gospodarzy.

W 35. minucie kolejną groźną sytuację mieli Kanonierzy jednak strzał Ramseya został zablokowany przez obrońcę Norwich.

Pięć minut później ładny strzał z dystansu oddał Giroud, jednak i to uderzenie udało się wybronić Ruddy'emu.

W 50. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Rosicky'ego strzał głową oddał Podolski, jednak jego uderzenie poszybowało ponad bramką.

Trzy minuty później mamy bramkę! Tym razem Ruddy nie miał żadnych szans. Giroud pięknie podciął futbolówkę do Ramseya a ten perfekcyjnym strzałem z woleja w samo okienko wpisał się na listę strzelców! Przepiękna bramka Walijczyka i 1:0 dla Arsenalu!

W 58. minucie podwójną zmianę przeprowadził trener Norwich. W miejsce Elmandera i Tetteya pojawili się Hooper i Loza.

W 62. minucie byliśmy świadkami podwyższenia wyniku. Gibbs wyłożył piłkę Podolskiemu, ten próbował oddać strzał, lecz ten został zablokowany. Na szczęście dla Arsenalu futbolówka spadła pod nogi Carla Jenkinsona, który pokonał Ruddy'ego. 2:0 dla Arsenalu.

Chwilę później na boisku pojawił się Jack Wilshere, który zastąpił strzelca pierwszej bramki, Aarona Ramseya.

W 74. minucie na podwójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Na boisku zameldowali się Diaby i Sanogo, którzy zmienili Rosicky'ego i Girouda. Po chwili zmianę przeprowadził też trener Norwich, Bennett zastąpił Redmonda.

W 77. minucie Fabiańskiego próbował postraszyć Loza, jednak Polak był na posterunku i zachował czujność nie dając się zaskoczyć.

Trzy minuty później gracze Norwich jeszcze raz próbowali zaatakować bramkę Fabiańskiego, jednak i tym razem stanął on na wysokości zadania i bez większego trudu zażegnał niebezpieczeństwo.

83. minuta i kolejna kapitalna interwencja Fabiańskiego! Wybornie wyszedł do wychodzącego sam na sam napastnika gospodarzy, skrócił kąt i wybił piłkę spod jego nóg. W końcówce spotkania Polak wyrasta na bohatera, jakim w pierwszej odsłonie był Ruddy.

W 88. minucie bliski zdobycia bramki był Yaya Sanogo. Niekrytego Francuza w polu karnym znalazł Wilshere, młody napastnik oddał ładny strzał w kierunku dalszego słupka, lecz końcami palców piłkę wybił Ruddy.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.05.2014, 13:38

zapomnieliscie o tym, ze Verma moze zrobic out za jakies 10-15 mln i trzeba go kims zastapic, bo jednak w tym sezonie bylo dobrze ze zdrowiem srodkowych obroncow, ale kazdy pameita, ze tam gral i Sagna i Song, a po mistrzostwach swiata, pilkarze beda raczej zmeczeni niz wypoczeci, takze latwo o kontuzje

Tak jak Wenga mowil: Nie co bedzie dalej z Wengerem, ale poki co jest naszym zawodnikiem i obowiazuje go kontrakt - raz Wenga moglby pomyslec o klubie, a nie o tym czy pilkarz sie u nas dobrze czy zle czuje

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.05.2014, 13:35

FabsFan
+3 - 4 mln euro bonusy w zależności od gry.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 316.05.2014, 13:34

Messi 20 netto za sezon. A ludzie narzekają na shreka.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.05.2014, 13:33

Zdaniem Daily Mail oba kluby z Manchesteru poważnie interesują się obrońcą Romy Mehdi Benatią. O stopera rzymian pytają też Chelsea i Arsenal.

Liverpool ma chrapkę na rozgrywającego Valencii Daniela Parejo. The Reds będą rywalizować o pomocnika z Arsenalem i Evertonem. Piłkarz w swoim kontrakcie ma klauzulę odejścia w wysokości 20 mln funtów i za mniej Nietoperze go nie puszczą – spekuluje Metro

Manchester City może podkupić kolejnego piłkarza Arsenalu. Ponoć po weekendowym finale Pucharu Anglii kontraktz The Citizens może podpisać Bacary Sagna. Prawy obrońca Kanonierów cały czas nie parafował nowej umowy z klubem Arsenea Wengera, co chcą wykorzystać władze City – podaje Daily Mail.

TakKrzysiu komentarzy: 893616.05.2014, 13:33

Ciekaw jestem przyszłości Kagawy. Troche sie chłop zmarnował. Poszedł do diabła.

Benzema ~30 mln
I za ~60 mln funtów mamy wzmocnienia na wszystkie newralgiczne pozycje.
Ale to tylko marzenia. Wenger w życiu nie zrobi tylu transferów w jednym okienku (w którym dodatkowo są MŚ i el. LM).

Hasz komentarzy: 76916.05.2014, 13:26

@Daniho
Vela i Campbell to nie są nowe twarzy , czyli Aurier , Morgan + Benzema , a do tego jakiś bramkarzyk Marshall mógłby być. I jest.
Co do Campbella jeśli za 8mln F to sprzedać i wziąć Vele za niego.

TakKrzysiu komentarzy: 893616.05.2014, 13:26

Giroud jest pożyteczny w powietrzu, w obronie ładnie walczy, często lepiej niż w ataku. Mógłby być czarnym koniem na ławce, albo grać w ciężkich fizycznie spotkaniach. Snajpa nr 1 to w Arsenalu musi być klasa światowa.

Alonso komentarzy: 1282416.05.2014, 13:25

Remy raczej bez powodu na trybunach nie był, IMO to już kanonier tylko oficjalnego transferu jeszcze nie ma.

mallen komentarzy: 2123816.05.2014, 13:25

@ArseneAl

Wiesz jak to jest u nas mamy przesyt a gramy bez skrzydeł praktycznie. Jak chcemy grać na wszystkich frontach to nigdy nie jest za dużo, a konkurencja zawsze działa na +.

shark31 komentarzy: 601316.05.2014, 13:25

ArseneAl dobrze prawi.

mallen komentarzy: 2123816.05.2014, 13:23

Na mojej liście są tylko 3 nowe twarze...

ArseneAl komentarzy: 2341716.05.2014, 13:23

@mallen
Vela i Campbell? Nie, nie. Albo jeden albo drugi. I tak mamy przesyt na skrzydle. Walcott, Cazorla, Ox, Podolski, Gnabry..
W sumie dobrym interesem byłoby sprzedanie Joela za tyle ile ma w klauzuli (bodajże 8 mln euro) i kupienie Veli za 2 razy mniej :P
A zamiast Remyego dołożyć do Benzemy i okienko marzenie :)

mallen
Jak chcemy grać o coś więcej niż 4 miejsce to musimy mieć graczy z najwyższej półki...

shark31 komentarzy: 601316.05.2014, 13:17

Agent Cheikhou Kouyatéa znowu sie wypowiedzial ze negocjuje z AFC. Fani FUTa chyba by oszaleli...:)

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 116.05.2014, 13:16

Sprzedac Giroud ktory juz zna lige angielska oraz druzyne. Lepiej miec takiego napastnika w razie gdyby nowi by nie wypalili ;d

Dreamcast komentarzy: 104216.05.2014, 13:16

@Kaczaza

Po kiego - kupmy porządnego napastnika do wyjściowej jedenastki. Giroud na zastępce, a na trzeciego/czwartego napastnika mamy Sanogo czy Akpoma

ArseneAl komentarzy: 2341716.05.2014, 13:15

Finnbogasona to ja bym widział w Southampton.

shark31 komentarzy: 601316.05.2014, 13:14

Dla mnie i tak idealny scenariusz to sprzedanie Giroud i kupno Veli oraz Benzemy.
No i wtedy mamy bardzo fajnych napastnikow ktorymi mozemy postraszyc kazdego. Jest to w miare tanie rozwiazanie dzieki sprzedazy Oliego.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 116.05.2014, 13:13

Finnbogason jest swietny. Przynajmniej w lidze holenderskiej. Pasowalby do nas tyle ze my potrzebujemy napastnika na teraz ktory odrazu by odpalil ,a nie ryzykowac

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52416.05.2014, 13:11

Kaczaza
2 napastników w jedno okno transferowe?

Kaczaza komentarzy: 719116.05.2014, 13:10

Ciekawi mnie postać tego Finnbogasona, jako zastępstwo Lorda akurat. Do tego jakiś porządny snajper i jedziemy z koksem.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52416.05.2014, 13:09

Dreamcast
Fakt, co jak co ale zdrowie to Giroud ma.

mallen komentarzy: 2123816.05.2014, 13:04

Wszyscy jutro będą oglądać mecz na Orange Sport czy ktoś będzie streamował jak ja? :)

shark31 komentarzy: 601316.05.2014, 13:01

Balo i Costa maja gorsza skutecznosc od Giroud, a Martinez i Benzema o okolo 1% wieksza. Wiadomo to tylko statystyki ale widac ze sporo im brakuje do "skutecznego napastnika" jakim jest Ibra czy Immobile.

Ziebka komentarzy: 265816.05.2014, 13:01

Panowie juz jutro ! juz jutro ! nie moge sie doczekac tego meczu ! najwazniejszy mecz sezonu, przyslowiowe ciasteczko i zostalo nam na sam koniec ! COYG !!!!!!!

TakKrzysiu komentarzy: 893616.05.2014, 12:56

Jak Maniek pójdzie do Chelsea to bede zadowolony że nie do nas bo go nie lube. Wiem wiem świetny zawodnik i nam też by sie taki przydał.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.05.2014, 12:56

czerwoniaki jak sie podniecili, ze graja w lidze mistrzow i mysla, ze teraz to juz tylko bedzie liga mistrzow i majster

lfc.pl/55027/rodgers-luis-nigdzie-nie-odejdzie

chyba zapomnieli o salahu konoplance, willianie, carollu, downingu i paru innych :)

jak to ktos powiedzial, liverpool czekal na majstra juz 24 lata, wiec beda musieli czekac kolejne 24 lata, aby zdobyc mistrzostwo ;]

Dreamcast komentarzy: 104216.05.2014, 12:53

@Kaczaza

No i niech Giroud strzela Newcastle czy innym Sunderlandom - chcesz cały sezon grać jednym napastnikiem? To go zajedziesz tak jak własnie Francuza.
Swoją drogą trzeba przyznać, że gość jest wytrzymały RvP czy Aguero już dawno leżeliby w szpitalu po takiej ilości meczy

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41216.05.2014, 12:49

Ja ciekaw jestem kto opuści Bayern.

Kaczaza komentarzy: 719116.05.2014, 12:48

simpllemann;
Nie, na ławę z nim.

I komu niby takiemu strzelił Giroud? Każda obrona która prezentuje jakiś poziom zjada go na dzień dobry. Costa?? - jeśli dla kogoś 36 bramek to mało no to rzeczywiście skuteczny nie jest.

lays;
Ale Suarez wpakował w zeszłym sezonie 23 siaty w BPL i to strzelał nam, City, kurakom, ****som. Jak Giroud taki poziom osiągnie możne nie trafić 20 bramek z metra a i tak staty go wyciągną.

Catalonczyk komentarzy: 519616.05.2014, 12:33

Martinez nie pasowałby do AFC moim zdaniem. Idealne wzmocnienie dla... Chelsea, chociaż The Bus kupią pewnie Costę.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52416.05.2014, 12:31

Mimo wszystko nie pozbywałbym się Giroud.

lays komentarzy: 3987116.05.2014, 12:30

Heh :D Suarez też mnóstwo set marnował :D w poprzednim sezonie :D W tym był skuteczniejszy :D Giroud to idealny zawodnik na rez dla nas :) Strzela bramki sredniaka i mozna spokojnie z nim rotowac bez zadnego ryzyka :D Ale Wenga nie lubi rotacji :D

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52416.05.2014, 12:30