Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM

Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM 27.08.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 4150 komentarzy

Bez fajerwerków, lecz pewnie wywalczyli podopieczni Wengera awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Anglicy pokonali turecki zespół dwa do zera i teraz mogą się już skupić na kolejnym wyzwaniu, jakim jest nadchodzące North London Derby, natomiast Wenger może spokojnie myśleć nad transferami.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal

Szczęsny, Monreal, Mertesacker (c), Sagna, Jenkinson, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski, Giroud.

Fenerbahce

Demirel, Korkmaz, Alves, Gönül, Meireles, Cristian, Şahin, Erkin, Sow, Kuyt, Emenike.

W dwunastej minucie bardzo bliscy wyjścia na prowadzenie byli gracze z Turcji. Piłkę po błędzie Jenkinsona przejął Erkin, zagrał na prawo do Emenike, ten oddał strzał, który został zablokowany, futbolówka spadła jednak pod nogi Raula Meirelesa, po którego uderzeniu Szczęsny efektownie interweniował i uchronił Arsenal od straty bramki.

W 17. minucie ładnym dryblingiem uwolnił się od rywali Santi Cazorla, piłkę przejął Wilshere i świetnym podaniem obsłużył Girouda. Francuz jednak zbyt szybko się podpalił i oddał strzał z dystansu, który minął bramkę Demirela.

Cztery minuty później z lewej strony wrzucał Erkin, piłkę wybił Sagna, lecz ta spadła pod nogi Cristiana, który bez zastanowienia huknął z daleka. Na całe szczęście futbolówka poszybowała obok bramki Szczęsnego.

25. minuta i bramka dla Arsenalu! Giroud posłał prostopadłe podanie do Walcotta, który chciał dalej dryblować. Na szczęście piłka odskoczyła mu na tyle, że minęła zaskoczonych obrońców i bramkarza i spadła pod nogi Ramseya, który bez problemów umieścił ją w siatce. 1:0 na Emirates!

W 30. minucie do pozornie niegroźnego dośrodkowania wyszedł Szczęsny, jednak fatalnie minął się z piłką. Chcąc naprawić swój błąd podbiegł dalej, próbował chwycić futbolówkę, lecz i druga próba okazała się nieudana. Polakowi należy oddać, że udało mu się złapać Emmanuela Emenike, chociaż to nie było zbyt trudne, wszak Nigeryjczyk jest dość postawnym człowiekiem.

Pięć minut później za faul przed polem karnym ukarany został Per Mertesacker. Rzut wolny egzekwował Bruno Alves. Portugalczyk chciał chyba naśladować swojego rodaka, Cristiano Ronaldo, jednak jego uderzenie nie było dość precyzyjne.

W 38. minucie po rzucie rożnym w polu karnym Fenerbahce wynikło duże zamieszanie. Turcy próbowali z wszelką cenę wybić piłkę, Kanonierzy zaś wbić ją w pole karne. Ostatecznie piłka spadła na głowę Girouda, ten uderzył obok leżącego bramkarza, jednak nie trafił w światło bramki.

Już minutę później bardzo bliscy swojej bramki byli Turcy. Najpierw lewym skrzydłem przedarł się Emenike, lecz uderzył w słupek. Chwilę później ten sam gracz dostał piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony, lecz trafił w Szczęsnego. Futbolówka spadła pod nogi Cristiana, który uderzył w poprzeczkę. Na szczęście sędzia odgwizdał spalonego Emenike.

Pod koniec pierwszej połowy w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki znalazł się Giroud, jednak nie trafił w bramkę.

W 47. minucie niefortunnej kontuzji przy rajdzie lewym skrzydłem doznał Lukas Podolski. Niemiec odczuwał ból w udzie i musiał opuścić boisko na noszach. W jego miejsce zameldował się Kieran Gibbs.

W 55. minucie żółtą kartkę za symulowanie faulu w polu karnym obejrzał Emenike.

Minutę później po niefortunnym zderzeniu z Giroudem krwią zalał się Bruno Alves. To tylko udowadnia niedowiarkom jak potężnym snajperem jest Francuz!

W 60. minucie na drugą zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Oliviera Girouda zastępuje Yaya Sanogo.

Cztery minuty później bardzo ładnym strzałem popisał się Santi Cazorla, jednak jeszcze lepszą interwencję wykonał Volkan Demirel. Wciąż utrzymuje się wynik 1:0.

W 66. minucie na podwójną zmianę zdecydował się trener Fenerbahce. Alper Potuk i Webó zmienili Cristiana oraz Dirka Kuyta.

Dwie minuty po tej zmianie bardzo bliski podwyższenia wyniku był Theo Walcott. Anglik uderzył z rzutu wolnego z lewej strony, lecz trafił jedynie w poprzeczkę.

W 72. minucie padła druga bramka dla Arsenalu! Po bardzo ładnej kombinacyjnej akcji swojego drugiego gola zdobył Aaron Ramsey. To trafienie przypieczętowuje już awans do Ligi Mistrzów. 2:0 na Emirates!

Dwie minuty później Arsene Wenger zdecydował, że Theo Walcott może już odpocząć i zastąpił go Miyaichim.

W 83. minucie kolejną zmianę przeprowadził trener Fenerbahce. Mehmet Topuz zmienił Sowa. Chwilę wcześniej urazu w starciu z Meirelesem doznał Wilshere, jednak Anglik wrócił na boisko i kontynuował grę. Pod koniec meczu ta sztuka nie udała się jednak Ramseyowi. Walijczyk musiał zejść z urazem, a Arsenal kończył mez w 10.

Już w doliczonym czasie gry szansę na podwyższenie wyniku miał Jenkinson, który dobrze znalazł się w polu karnym, jednak strzelił dokładnie w to miejsce, gdzie stał Demirel.

FenerbahçeLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
krawiec256 komentarzy: 54202.09.2013, 11:36

uuu z tego co widzę to loris powinien czerwo dostać

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 129.08.2013, 16:08

Flamini? OK!pewnie będzie lepszy niż Barry itp. ale Wenger powiedział, że ma pieniądze i zrobi transfery. Piłkarzy w tym okienku przewinęło się mnóstwo. żeby ugasić kibiców,Wenger musi zrobić dobry transfer,za sporą gotówkę. Inaczej każde potknięcie i ma czarne chmury nad głową.

Frusciante93 komentarzy: 15329.08.2013, 16:07

Witowo

A co to ma do tego? 70 % tutejszej spolecznosci zapewne uczeszcza do gim, lub prezentuje poziom tamtejszej instytucji.

Verminator97 komentarzy: 1490029.08.2013, 16:06

Z tego rozczarowania już wszystko mi się myli xD
Zamiast Flaminiego miał być Alderweireld ;P

Pinguite komentarzy: 1502029.08.2013, 16:06

adrian, interesujące, bo ja naliczyłem 49 meczów, gdzie spędził na boisku pełne 90 minut. Wielka mi liczba ;] Do tych statystyk są wliczone spotkania, gdzie również wchodził z ławki. Ostro.

grand92 komentarzy: 793729.08.2013, 16:06

Adrian

Mata na skrzydło , Poldi i OX kontuzjowani , kogo na lewe skrzydło ?

arsenalfann komentarzy: 1024329.08.2013, 16:06

Świetny njus!

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 129.08.2013, 16:05

Frusciante
A umiesz napisać komentarz bez użycia słowa gimbusiarnia??

Verminator97 komentarzy: 1490029.08.2013, 16:04

fabik > No niby tak. Zobaczymy co jeszcze Wenger wyczaruję, tak jak już pisałem wcześniej jeśli jeszcze do Flaminiego dołączy jakiś solidny, uniwersalny obrońca np. Flamini, jakiś przebojowy skrzydłowy typu Munian, Griezzman czy Ayew i jakiś napsatnik, tutaj ciężko o jakiekolwiek propozycje :/

Qarol komentarzy: 1450229.08.2013, 16:04

@Pinguite

Thiago Silva i Rooney w drodze, mam info z pierwszej ręki.

Frusciante93 komentarzy: 15329.08.2013, 16:03

Ale pierniczycie, to Wenger jest menagerem takiego klubu jak Arsenal Londyn, a nie gimbusiarnia, ktora zna sie na menadzerce, bo przeciez oni graja w Fife.Byle do 2 wrzesnia.Jeszcze zobaczycie co Flamini potrafi.

Pinguite komentarzy: 1502029.08.2013, 16:03

Anyway, ktoś mówił wczoraj o jakiś 2óch BIG SINGINGS do Arsenalu.

Flamini to BIG? Nein!
Więc, gdzie ta dwójka "BIG SINGINGS"? :)

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2729.08.2013, 16:02

Verminator, nie jest to wzmocnienie pierwszego składu, a na rezerwę na niskim, 2-letnim kontrakcie (jeśli faktycznie tak jest) jest ok.

Verminator97 komentarzy: 1490029.08.2013, 16:02

grand92 > Masz rację co do Flaminiego i Wengera.

grand92 komentarzy: 793729.08.2013, 16:02

Hans_Zimmer

jakbym był na stadionie to bym buczał , nie chcę go i nie mile go witam z powrotem

arsenalfann komentarzy: 1024329.08.2013, 16:02

Nasri może tez powróci w wieku 29 lat? Wenger dalej sobie będzie wygodnie siedział, TOP 4 itd i dojdzie Nasri! Doświadczony, świetna psychika...
Żałosne.

grand92 komentarzy: 793729.08.2013, 16:01

Wenger ma jeszcze szanse odkupić winy a mianowicie : transfer Maty i wybacze mu przespane okienko

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.08.2013, 16:01

To na dzisiaj już koniec transferów ;)

Hans_Zimmer komentarzy: 594529.08.2013, 16:01

ciekawe czy kibice beda na niego buczec czy cieplo przywitaja syna marnotrawnego.

Beerengar komentarzy: 444 newsów: 129.08.2013, 16:00

grand
zgadzam sie w 100%

Pinguite komentarzy: 1502029.08.2013, 16:00

adrian, ostatnio grał w Milanie? Mocny klub prawda? Aż dziwne, że często tam na ławie siedział. Dziwne, nieprawdaż? To co grał kilka lat temu to nie to samo co gra dziś. Ok? To chyba oczywiste. Przyszedł doświadczony pomocnik? Pf, to już taki Walcott ma większe doświadczenie od niego. Przyszedł z mocnego klubu, gdzie więcej siedział niż grał. Zajebiste wzmocnienie. Nie ma co! Wiecznie trofeum top4! A na mistrzostwo nie ma czasu... top4 > mistrzostwo.

Verminator97 komentarzy: 1490029.08.2013, 16:00

fabik > A Flamini to nie jest Paluch?

grand92 komentarzy: 793729.08.2013, 16:00

tutaj nie chodzi czy Flamini jest dobry czy nie , tylko jak można zakontraktować takie ścierwo pokroju Nasriego , Ade czy Cole'a ?! Wenger się skompromitował i nawet jak będzie ten gość dobrze grał to nie zmienie o nim zdania

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2729.08.2013, 15:58

Ja na Flaminiego nie narzekam, gorzej jak się okaże, że już nikt poza nim nie przyjdzie, albo przyjdą jakieś placuchy

Verminator97 komentarzy: 1490029.08.2013, 15:58

No zobaczymy co z tym Flaminim, od początku nie chciałem tego transferu, ale niestety stało się :/ Pewnie już po Cabay'u :( Ale niech będzie, że będzie tym wartościowym rezerwowym no to ok. No to teraz czekamy na uniwersalnego defensora, skrzydłowego i może jakimś cudem napastnika.

arsenalfann komentarzy: 1024329.08.2013, 15:58

No co wy? Przecież na k.com można wyczytać, że Flamini jest nasz.

afckonrad9101 komentarzy: 783429.08.2013, 15:58

Nie ma co hejtowac dobrze ze wogole ktos do nas dolaczyl, mam jednak nadzieje ze to poczatek wzmocnien/uzupelnien kadry...

Jamie Sanderson @Sanderson 30s

Steve Bruce confirms interest in Nicklas Bendtner but says only wants a loan. Adds it's tricky as club already have 2 PL loans.

Pinguite ->
Prawdopodobnie 50k tygodniowo. Całkiem niedużo jak na wartościowego rezerwowego. No ale przecież Wenger zrobił transfer, trzeba płakać jakby to był ostatni i właśnie ten zapowiadany.

Czekam na rozwój technologii, kiedy będzie można ludziom wpieprzyć przez monitor.

darek250s komentarzy: 10273 newsów: 529.08.2013, 15:55

OFICJALNIE FLAMINI . WENGER OUT

Verminator97 komentarzy: 1490029.08.2013, 15:55

Qarol > Mam nadzieję, że o nie zagra z Tottkami :-)

Koroniarz komentarzy: 1009429.08.2013, 15:55

Jeeeeee transfer:

grand92 komentarzy: 793729.08.2013, 15:55

helzing

poważnie ? a o czym gadamy tutaj wszyscy od jakiś 15 minut ? :)

Pinguite komentarzy: 1502029.08.2013, 15:54

adrian, aha, i to co Ty nazywasz darmowym wcale nie jest darmowym. Chyba nie chcesz kolejnego darmozjada jak Bendtner? ;]

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.08.2013, 15:54

maciekbe

Nie obserwuje ławki Milanu, przykro mi. Ale szczelił cztery gole w ostatnich sześciu meczach

mistiqueAFC komentarzy: 2676929.08.2013, 15:54

@adrian

No wieczorem mozna cos pomyslec.Ja bylem od poniedzialku zajety troche i malo co na kompie siedzialem.Dzisiaj dopiero w sumie czas sie znalazl :P

Qarol komentarzy: 1450229.08.2013, 15:54

Lepszy Flamini za free niz Barry za kase i z wyzsza tygodniowka ; )

Nie jest zly transfet jako uzupelnienie, nie przesadzajcie juz. Strzeli gola Tottenhamowi i go pokochacie ; D

helzing komentarzy: 327329.08.2013, 15:54

MAMY TRANSFER JUZ OFICJALNIE !!!
arsenal.com/news/news-archive/mathieu-flamini-rejoins-arsenal
Flamini powrocil... :/ nie wiem, moze naprawde nie mamy pieniedzy na zakupy?

Pinguite komentarzy: 1502029.08.2013, 15:53

adrian, serio? Świetnie, że deal darmowy. Ciekawe teraz jaka ten "rezerwowy" i "uzupełnienie" będzie pobierał mamonę tygodniowo i jak długo u nas będzie siedział. Tak Wenger buńczucznie opowiadał o zawodniku co ma "quality". Ma Flamini kłoliti?

maciekbe komentarzy: 1245829.08.2013, 15:53