Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM

Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM 27.08.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 4150 komentarzy

Bez fajerwerków, lecz pewnie wywalczyli podopieczni Wengera awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Anglicy pokonali turecki zespół dwa do zera i teraz mogą się już skupić na kolejnym wyzwaniu, jakim jest nadchodzące North London Derby, natomiast Wenger może spokojnie myśleć nad transferami.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal

Szczęsny, Monreal, Mertesacker (c), Sagna, Jenkinson, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski, Giroud.

Fenerbahce

Demirel, Korkmaz, Alves, Gönül, Meireles, Cristian, Şahin, Erkin, Sow, Kuyt, Emenike.

W dwunastej minucie bardzo bliscy wyjścia na prowadzenie byli gracze z Turcji. Piłkę po błędzie Jenkinsona przejął Erkin, zagrał na prawo do Emenike, ten oddał strzał, który został zablokowany, futbolówka spadła jednak pod nogi Raula Meirelesa, po którego uderzeniu Szczęsny efektownie interweniował i uchronił Arsenal od straty bramki.

W 17. minucie ładnym dryblingiem uwolnił się od rywali Santi Cazorla, piłkę przejął Wilshere i świetnym podaniem obsłużył Girouda. Francuz jednak zbyt szybko się podpalił i oddał strzał z dystansu, który minął bramkę Demirela.

Cztery minuty później z lewej strony wrzucał Erkin, piłkę wybił Sagna, lecz ta spadła pod nogi Cristiana, który bez zastanowienia huknął z daleka. Na całe szczęście futbolówka poszybowała obok bramki Szczęsnego.

25. minuta i bramka dla Arsenalu! Giroud posłał prostopadłe podanie do Walcotta, który chciał dalej dryblować. Na szczęście piłka odskoczyła mu na tyle, że minęła zaskoczonych obrońców i bramkarza i spadła pod nogi Ramseya, który bez problemów umieścił ją w siatce. 1:0 na Emirates!

W 30. minucie do pozornie niegroźnego dośrodkowania wyszedł Szczęsny, jednak fatalnie minął się z piłką. Chcąc naprawić swój błąd podbiegł dalej, próbował chwycić futbolówkę, lecz i druga próba okazała się nieudana. Polakowi należy oddać, że udało mu się złapać Emmanuela Emenike, chociaż to nie było zbyt trudne, wszak Nigeryjczyk jest dość postawnym człowiekiem.

Pięć minut później za faul przed polem karnym ukarany został Per Mertesacker. Rzut wolny egzekwował Bruno Alves. Portugalczyk chciał chyba naśladować swojego rodaka, Cristiano Ronaldo, jednak jego uderzenie nie było dość precyzyjne.

W 38. minucie po rzucie rożnym w polu karnym Fenerbahce wynikło duże zamieszanie. Turcy próbowali z wszelką cenę wybić piłkę, Kanonierzy zaś wbić ją w pole karne. Ostatecznie piłka spadła na głowę Girouda, ten uderzył obok leżącego bramkarza, jednak nie trafił w światło bramki.

Już minutę później bardzo bliscy swojej bramki byli Turcy. Najpierw lewym skrzydłem przedarł się Emenike, lecz uderzył w słupek. Chwilę później ten sam gracz dostał piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony, lecz trafił w Szczęsnego. Futbolówka spadła pod nogi Cristiana, który uderzył w poprzeczkę. Na szczęście sędzia odgwizdał spalonego Emenike.

Pod koniec pierwszej połowy w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki znalazł się Giroud, jednak nie trafił w bramkę.

W 47. minucie niefortunnej kontuzji przy rajdzie lewym skrzydłem doznał Lukas Podolski. Niemiec odczuwał ból w udzie i musiał opuścić boisko na noszach. W jego miejsce zameldował się Kieran Gibbs.

W 55. minucie żółtą kartkę za symulowanie faulu w polu karnym obejrzał Emenike.

Minutę później po niefortunnym zderzeniu z Giroudem krwią zalał się Bruno Alves. To tylko udowadnia niedowiarkom jak potężnym snajperem jest Francuz!

W 60. minucie na drugą zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Oliviera Girouda zastępuje Yaya Sanogo.

Cztery minuty później bardzo ładnym strzałem popisał się Santi Cazorla, jednak jeszcze lepszą interwencję wykonał Volkan Demirel. Wciąż utrzymuje się wynik 1:0.

W 66. minucie na podwójną zmianę zdecydował się trener Fenerbahce. Alper Potuk i Webó zmienili Cristiana oraz Dirka Kuyta.

Dwie minuty po tej zmianie bardzo bliski podwyższenia wyniku był Theo Walcott. Anglik uderzył z rzutu wolnego z lewej strony, lecz trafił jedynie w poprzeczkę.

W 72. minucie padła druga bramka dla Arsenalu! Po bardzo ładnej kombinacyjnej akcji swojego drugiego gola zdobył Aaron Ramsey. To trafienie przypieczętowuje już awans do Ligi Mistrzów. 2:0 na Emirates!

Dwie minuty później Arsene Wenger zdecydował, że Theo Walcott może już odpocząć i zastąpił go Miyaichim.

W 83. minucie kolejną zmianę przeprowadził trener Fenerbahce. Mehmet Topuz zmienił Sowa. Chwilę wcześniej urazu w starciu z Meirelesem doznał Wilshere, jednak Anglik wrócił na boisko i kontynuował grę. Pod koniec meczu ta sztuka nie udała się jednak Ramseyowi. Walijczyk musiał zejść z urazem, a Arsenal kończył mez w 10.

Już w doliczonym czasie gry szansę na podwyższenie wyniku miał Jenkinson, który dobrze znalazł się w polu karnym, jednak strzelił dokładnie w to miejsce, gdzie stał Demirel.

My tu gadu gadu, a tu proszę:
transfermarkt.co.uk/pl/mathieu-flamini/profil/spieler_17396.html?from=transfer_box

VermAlan komentarzy: 86829.08.2013, 14:59

Wenger jest żałosny, myśli że coś wygra z tym składem, jestem za zwolnieniem Wengera z pierwszej drużyny i zatrudnieniem go w rezerwach lub akademii Arsenalu bo tam by się nadawał.

maciekbe
a jakby mu Theo wrzucał na meczu takie dokładne piłki jak Żiru na głowe to byłoby 91 goli na 100 wrzutek!

beerengar
ale on tego nie rozumie. wszelkie info z tweeta wrzuca po to aby pokazać jak to się lfc nie wzmacnia, a Arsenal nic. A potem zasłania się regulaminem

RPZLDZ komentarzy: 99029.08.2013, 14:57

Zamiast Jaja Sanogo powinniśmy zakupić Jaja Błędana, ponoć ma najtwardsze na całym świecie. #FreeSuarez

songoku95 komentarzy: 2348529.08.2013, 14:57

jak będę miał w przyszłości córke to ją naucze (Znaczy będzie brała korki) grać na skrzypcach, albo pianinie. I będzie napierdzielać jakieś piękną muzyke...

songoku95 komentarzy: 2348529.08.2013, 14:55

no jak bez wzmocnień? Jest Flaminni i Sanogoal! To jak trofeum!

mallen komentarzy: 2123829.08.2013, 14:55

@mistiqueAFC

No właśnie mam Dzeko od ostatniej kolejki.

Beerengar komentarzy: 444 newsów: 129.08.2013, 14:54

turysta ale poczucia humoru odmowic Ci nie mozna:D poprostu zrozum nasza desperacje trwa okienko brak wzmocnien, innaczej porozmawiamy na lajcie po DD;)

Dzeko :P

Tak sie zastanawiam, czy nie poswiecic 4 punktow i nie wywalic Hazarda na stale.Bo chlop nie ponabija punktow cos mi sie wydaje

beznazwy
on pewnie tak nołlajfi ze nie ma czasu na spanie..

mistiqueAFC komentarzy: 2676929.08.2013, 14:50

@klama

nie będe ci przypominal, ze miales byc przede mną po meczu MU - CFC :P

będzie ciekawie :D

RPZLDZ komentarzy: 99029.08.2013, 14:49

RIVALDO700 ile dałbyś overrala w FIFIE Gomisowi?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 129.08.2013, 14:49

turysta
że ty nabiłeś 1850postów z 2000 na temat Suareza to teraz skaczesz.

beznazwy komentarzy: 237129.08.2013, 14:48

Ale turysta ma statystyki! 38 komentarzy dziennie. Chyba rekord tej strony...

mistiqueAFC komentarzy: 2676929.08.2013, 14:48

Torres jak dla mnie w tym swoim zyciowym sezonie mial poziom przyblizony do Henka.Roznica miedzy nimi byla taka, ze hiszpan na tym kosmicznym poziomie gral rok, a heniek kupe lat

Torres z czasów LFC był swietny, ale Henry był wybitny :)

Beerengar komentarzy: 444 newsów: 129.08.2013, 14:48

turysta ale inni to kibice AFC i pisza tutaj co chca, widzisz roznice?
geniusZU?

matmal77 komentarzy: 69329.08.2013, 14:48

Dzisiaj losowanie grup 17 45 :) ciekawe na kogo trafimy >?

turysta
przestań ciągle rzucać info o lfc. nie intersują nas żadne wasze ruchy transferowe. DLa mnie to możesz zostac prawą ręką Błendana. Razem będzie bredzić farmazony.

ArseneAl komentarzy: 2341729.08.2013, 14:47

Jak Lamela w FPL będzie pomocnikiem do 9 mln to go biere.

manu1234 komentarzy: 128129.08.2013, 14:47

Im dłużej Wenger zwleka z transferami tym większe ciosy dostaje. Są to ciosy w postaci kontuzji czołowych zawodników. Tak to jest jak się noeiprzyjmuje krytyki i nie umie trzeźwo oceniać sytuacji.

Kaczaza komentarzy: 719229.08.2013, 14:46