Komentarze użytkownika Don_Corleone

Znaleziono 156 komentarzy użytkownika Don_Corleone.
Pokazuję stronę 1 z 4 (komentarze od 1 do 40):

poprzednia1234następna
Komentowany temat: Kolory Arsenalu 06.11.2012, 13:48

Ja wiem, że powstał po Invincibles, dlatego tym bardziej można zadać sobie pytanie po co "kombinować" skoro inna strategia przynosiła sukcesy. Ale już tego wątku nie rozwijajmy, bo jest długi i wielowymiarowy.

Komentowany temat: Kolory Arsenalu 06.11.2012, 13:24

Tfu, w niektórych kwestiach mam taki sam. Punkt widzenia ;)

Komentowany temat: Kolory Arsenalu 06.11.2012, 13:21

Topek. Przywołałem tekst Steca, bo niestety, wyjątkowo pisząc o Arsenalu ma rację, pomijając jego tradycyjne pod adresem Wengera i Arsenalu złośliwości znane z innych tekstów czy wtrąceń do nich. Mój tekst z kolei nie stanowi kontry, a jedynie komentarz do tego, co zaprezentował autor szerszemu gronu odbiorców i moje ustosunkowanie się do tego. Nie siliłem się na wyszukiwanie innego punktu widzenia skoro mam taki sam. Nie podpieram się też tym tekstem, żeby poprzeć swoje tezy, które zresztą stawiałem dawno temu, albo je delikatnie zaznaczałem. Pojawił się po prostu tekst charakterystycznego dziennikarza, który pobudził mnie do napisania czegoś na ten temat i tyle.

Nie do końca zszedłem na inny tor, ale nie chciałem pisać tego samego innymi słowami czy trawestować to według mojego zdania.

Drogi Arsenalu i Athleticu są kompletnie różne - napisałem to po to, że po prostu nie można ich zestawiać razem. Jedna ma podłoże kulturowe, głęboko zakorzenione w sercach i życiu kibiców, druga ma korzenie w głowie szkoleniowca, który zaraził swoją wizją zarząd i kibiców. Tyle, że ta wizja nigdy się nie ziściła do końca.

Czy Twoim zdaniem budowanie drużyny od podstaw w wykonaniu Wengera od początku opierało się na najbardziej utalentowanych i młodych zawodnikach? Na to pytania odpowiedziałem w tekście...

Komentowany temat: Kolory Arsenalu 06.11.2012, 13:00

Topku, Topeku? Odczytałeś najwyraźniej błędnie pierwszy akapit, nie zauważyłeś przymrużenia oka, dlatego na wszelki wypadek dopisałem jeszcze "mini dyskusję". Nie wiem po co aż tak wyolbrzymiasz, spodziewałeś się, że wszelkimi sposobami przeciwstawiał się będę tezom postawionym przez Steca?

Możesz uzasadnić to, że nie ma znaczenia walka "wschodni bogacze vs..."? Jeśli Arsenal chce się odnaleźć w nowej rzeczywistości to znaczenie ma fundamentalne, a ów znak funta to obecnie być albo nie być dla klubu z czołówki. Zastąpienie czy odejście od wizji sportowej to nie wyłącznie wina obrotu pieniędzmi, przeciwnie, jedno drugiego nie wyklucza i dbałość o finanse klubu wcale nie musi przekreślać jego aspiracji i wypaczać ideałów.

Co do drogi Arsenalowej, proszę o definicję? Bo moim zdaniem zestawianie Athleticu Bilbao i Arsenalu jest trochę zbyt daleko posunięte i zupełnie nieadekwatne, mogące być odebrane przez kibiców Basków jako nadużycie.

Ostatnia sprawa. Twoim zdaniem taki AOC nie miał profesjonalnego kontraktu? To za co Arsenal płacił taką sumę?

Komentowany temat: Jedenastka: Talenty, talenty 13.03.2012, 23:34

@anolecrab - Szanowny Czytelniku, który swoje konto założyłeś aż jeden dzień przed audycją, zapewne z chęci podzielenia się swymi jakże głębokimi przemyśleniami. Zapewne weźmiemy Twoje cenne rady pod rozwagę oraz odpowiemy na frapujące Cię pytania, m.in. te "skąd w radiu muzyka?!". Zaprawdę. Dziwne to.

@Wolny - A w tym miejscu kolega się zgubił, z wytężeniem próbując wychwycić stylizację i zapewne uwierzył też, że Sebastian po włączeniu czerwonej lampki oznaczającej wejście na antenę, grał jeszcze w Managera... No cóż, czasem i elementarz może być nazwany fikcją literacką...

A co do czytania z kartki, w niektórych miejscach owszem, czasem coś jest doczytywane, w dzisiejszym wydaniu w paru przypadkach tak było. Czy jest jakiś ochotnik, który wyuczy się biografii kilkunastu piłkarzy i ich statystyk strzeleckich?

Komentowany temat: Porażka 21.02.2012, 14:04

to oczywiście do sebastianinf, @TomekO - pewnie, że celebryta to określenie pejoratywne. Co do Sportklubu, to bardzo dobrze, że taka stacja jest, nikt nie zaczyna z najwyższego pułapu, tylko dopiero się na taki wznosi

Komentowany temat: Porażka 21.02.2012, 14:02

Potrenuj najpierw czytanie ze zrozumieniem, a następnie coś napisz, bo z każdym Twoim komentarzem żałuję, że w ogóle uznałem, że warto dyskutować... Gdzie dopatrzyłeś się takiego uproszczenia? A na ostatnie pytanie (Twoje, choć bez znaku zapytania), przy odrobinie zastanowienia, być może odpowiesz sobie sam...

Komentowany temat: Porażka 21.02.2012, 13:55

Po Twoim zestawieniu Kanonierów i Sportklubu z TVNem i Gazetą, stwierdzeniu, że krytyka to... krytyka faktycznie, dalsza dyskusja nie ma sensu, ale za tę właśnie skończoną, dziękuję. :)

Komentowany temat: Porażka 21.02.2012, 13:52

@TomekO - "Odnoszę wrażenie, że wydaje się Panu iż osiągnął już szczyt popularności i już wkrótce będzie Pan występował w Loży Prasowej TVN-u i śniadaniu w Radiu Z w roli eksperta." - to komentarz sebastianaf, na który moja odpowiedź jest negatywna. Może w niefortunny w sposób ułożona, skoro pytasz. Nie jestem i nigdy nie będę - dla przykładu: czy wśród dziennikarzy sportowych można mówić o celebrytach?

Komentowany temat: Porażka 21.02.2012, 13:42

@malyglod - ale nie chciałem rozwijać problemu Wengera w tym tekście celowo, bo nie o nim jest w większości i nie taki miał cel. Problem pozostawienia, czy wyrzucenia Wengera jest tematem na oddzielny felieton/artykuł/komentarz. Ja chciałem tylko zaznaczyć, że warto poczekać na to, co zrobi w lecie.

Komentowany temat: Porażka 21.02.2012, 13:40

Ech... jakiś czuły punkt dotknąłem chyba? W którym miejscu Cię obraziłem? Nie mam przeświadczenia, że pisanie dla strony i występowanie w telewizji uprawnia mnie do czegokolwiek, ale sugeruję najpierw zastanowienie się nad definicją słowa niszowy, które średnio tu pasuje.

Do zarzutu numer 2 - odnosisz mylne wrażenie, nigdy moim marzeniem nie było zostać celebrytą, zająłbym się czymś innym... Wspomnianego Artetę i Santosa sam przywołałeś, stąd moje do nich odwołanie.

Krytyka w moich oczach i na moim ekranie jest zawsze mile widziana, o ile jest trafiona. Twoja była nietrafiona, a to jedynie przez to, że pisałeś coś, bez zapoznania się z tekstem, o którym wspomniałem ja. Przykro mi, iż nawet Pan Wołowski wykazuje się większą kulturą osobistą, pozostaje mi zaprosić do lektury tekstów Pana Darka.

Z uszanowaniem.

Komentowany temat: Porażka 21.02.2012, 13:27

@sebastianf - a czy Twoja deklaracja o zgodzeniu się ze mną w wielu kwestiach tego artykułu ma zmienić mój komentarz? :P Co do jakiś kwestii prawnych, to nie wiem co to ma do mnie...

Komentowany temat: Porażka 21.02.2012, 13:25

Kolego, nie trzeba śledzić, uczyć się na pamięć, ani puszczać lektora i nagrywać. Wystarczy kliknąć w dział publicystyka i poszukać (a wiele szukać nie trzeba). Kto chce, ten poszuka. Nie było potrzeby przytaczania go tutaj, bo był jeszcze dłuższy od tego tekstu.

Rozumiem, że uważałeś Artetę i Santosa za zawodników z najwyższej, światowej czołówki.

Natomiast to co Ty napisałeś sugeruje, że siedzisz wyłącznie pod newsami, z reszty strony kojarząc tylko kolory...

@malyglod - daję odpowiedź dot. Wengera, poszukaj dokładnie... Nie rozwijam jej wprawdzie i nie argumentuję szerzej. A to, że wymienieni przez Ciebie zawodnicy są kontuzjowani to nie jest powód mojej krytyki... Piszesz, że hurtowe zakupy dały nam 4 miejsce. A może potrzeba było zakupów mniejszych, a bardziej klasowych, a byłoby 3?

I jeszcze co do Milanu... może oglądasz mecze tylko na najlepszej, wimbleDOŃskiej ;) trawie, ale ja widziałem gorsze murawy, a zespoły grały skrzydłami (cud?)

Komentowany temat: Porażka 21.02.2012, 13:10

A mi się osobiście (o czym jeszcze nie pisałem) nie podoba w tym komentarzu kwestia, że oto czytelnik, nie przeczytał wrześniowego tekstu, który to do zarzucanych "przemytów" w pełni mnie uprawnia. Nie dodanie bezpośredniego linka zamyka już drogę do znalezienia owego tekstu?

"Nimb wszechwiedzy" rozłożył mnie na łopatki - piękne! Zanim założysz proroku mój drogi jakie byłyby tezy i ton artykułu radzę się zapoznać z innymi moimi tekstami, które nigdy nie były zależne od aktualnej dyspozycji czy techniki...

Komentowany temat: Porażka 21.02.2012, 12:46

@Trybolo - nie chcę wdawać się w polityczno-światopoglądowe spory, ale moim skromnym zdaniem, najlepszym miejscem do modlitwy jest kościół, niedaleko zresztą, zaraz obok pałacu prezydenckiego. I nie, nie mówię tego jako osoba niewierząca (tak na marginesie).

Należy oddzielić fanatyzm od wiary - i temu służyło porównanie.

Komentowany temat: Porażka 20.02.2012, 17:22

I zgodzę się z większością, jemu biletu jeszcze bym nie kupował :) Traktujmy więc Yossiego jako drugiego Azjatę :D

Komentowany temat: Porażka 20.02.2012, 17:20

Uwaga, uwaga, tłumaczę się z azjatyckich objawień - zostanie już liczba mnoga, ale chodziło mi o: Parka (taraaaam) i nie Yossiego (ale trafnie ktoś szukał po kontynentach hehe) ale Ryo, a to głównie nie dlatego, że jest słaby, że nie ma talentu, czy cokolwiek, ale nic nie zdążył pokazać. A czemu? O to należy spytać Wengera. Moim zdaniem, skoro ma talent i umiejętności powinien je zaprezentować, szczególnie biorąc pod uwagę aktualną formę "pierwszoskładowców"...

Komentowany temat: Porażka 20.02.2012, 14:01

@concrete13 - DZIĘKUJĘ! za przypomnienie mi o Denilsonie... Jakże mogłem o nim zapomnieć i nie dopisać go do szacownego grona?! <wstyd>

Komentowany temat: Porażka 20.02.2012, 14:00

O azjatyckich objawieniach pisałem z przekąsem raczej nie ze względu na personalne uprzedzenia, a na sam pomysł ich kupna. Czemu znaleźli się w klubie i po co, skoro nie grają? Może nie grają, bo są słabi, po co w takim razie było ich kupować?

@Ramsi - o wypożyczeniu Ramseya pisałem przecież, a Walcott ma już status "gwiazdy", więc wypożyczenie w jego przypadku nie wchodziłoby w grę na pewno...

Komentowany temat: O piłce z Jedenastki! 17.01.2012, 17:22

@fabregas1987 - a gdzie te pochlebne opinie, że tak spytam próżnie? :P

Komentowany temat: Don w Jedenastce radiowej 10.01.2012, 15:38

Odpowiadam po kolei - na komórce, mówiąc szczerze - wątpię, chyba, że przez "komórkowy Winamp" ktoś spróbuje.

Audycja będzie trwała pół godziny - 19:30-20:00.

Na czymś innym być może da się to otworzyć, ale inne programy nie były do tej pory sprawdzane. Zawsze można ściągnąć i odinstalować, jeśli ktoś jest zawziętym wrogiem (lub po prostu nie używać na co dzień...)

Komentowany temat: T.eraz (będzie) P.esymistycznie 20.09.2011, 10:46

@bialysul - tworzenie drużyny z młodych ogórków to tylko i wyłącznie pomysł Wengera, za który bierze pełną odpowiedzialność. Zauważ, ale nie krytykowałem jego ogrodniczej pasji, zabrakło mi tylko konsekwencji w budowaniu młodej drużyny, stąd krytyka letnich transferów... Poza tym jeśli uważasz, że zespół w rozsypce i niestabilność drużyny to nie jest wina trenera, to posługujemy się osobnymi deklinacjami futbolu...

Zganianie wszystkiego na kontuzje i utratę kluczowych zawodników pozostawię bez komentarza, w końcu inne zespoły takich problemów nie mają...

Komentowany temat: T.eraz (będzie) P.esymistycznie 19.09.2011, 21:46

@MajsterLM - a Ty uważasz, że Gervinho, Arteta i wymieniony AOC to zawodnicy z najwyższej półki? Przecież takich mieliśmy ściągać do klubu? Doświadczonych (boiskowo, nie wiekowo), utalentowanych, ciągnących młodych do przodu, prawda? AOC to wielka niewiadoma dla mnie, a pozostali tak jak napisałem. Arteta nie wskoczy w buty Cesca czy Nasriego, a Gervinho póki co nie jest snajperem najwyższej próby...

Komentowany temat: T.eraz (będzie) P.esymistycznie 19.09.2011, 21:41

@Rules - nie nakręcaj się, masz prawo mieć swoje zdanie, ale nie musisz go powtarzać kilkukrotnie, co do pisania przed meczem z ManUTD, pisałem, ale problemy z netem mi to przerwały i powstał felieton nowy, ze starym tylko początkiem, poza tym to anegdota tylko była...

@wszyscy - felieton ma to do siebie, że może przybierać różne formy, ten przybrał skrajnie pesymistyczną, czarną wizję Arsenalu. Nikomu nie zamierzam zabierać nadziei, nie zamierzam jej zabierać nawet sobie. Lepiej się jednak mile rozczarować, niż niemile zawieźć, tworząc optymistyczne, czasem nazbyt wręcz idealistyczne wizje... Miejscami pesymizm przybrał nazbyt wielką formę, ale był to zabieg jak najbardziej celowy, by patrzących w górę na trofea zbić nieco na ziemię...

Komentowany temat: Sąsiedzi zza miedzy 16.06.2011, 22:13

Niezła fala komentarzy po tym jednym, pokrętnym, subiektywnie definiującym pojęcie kibica, fana, sympatyka... ;]

Co do artykułu, nie ma fragmentu w którym bym się z autorem nie zgodził, dobra robota Krzysztofie!

A "nienawiść" do Spursów jest dla mnie zjawiskiem tak obcym, niewytłumaczalnym, jak śmiesznym i niezrozumiałym (zapewne nie tylko przeze mnie, ale i przez znakomitą większość odwiedzających Kanonierów osób... głównie chodzi mi o niezrozumiałość zjawiska gwoli ścisłości)

Komentowany temat: Futbolowe analogie 17.05.2011, 16:38

Historyczna, to taka nutka sarkazmu, odnoszącego się do samej 'big four', nie miałem na myśli historii jako takiej :P

Komentowany temat: Futbolowe analogie 17.05.2011, 16:17

@Jaskier - na prawdę nie wiesz, jakie drużyny nazywane są Big Four? Oprócz nieznajomości tego sformułowania widzę też drobną nieznajomość sytuacji Bayernu. Twoim zdaniem przez zarządzanie Bayern kończy ten sezon, tak jak kończy, czy może przez osobę trenera van Gaala? Proponuję najpierw zgłębic temat, później pisać takie rzeczy...

Komentowany temat: Gran Parodie 28.04.2011, 23:36

Linki działają, ale musiałem je wkleić w całości... Coś się kopsa niestety, więc musimy działać na okrętkę :P

Komentowany temat: Między Dumą a Pychą... 10.03.2011, 10:56

To, że ktoś napisze długi komentarz (a nawet dwa) wcale nie znaczy, że robi to z sensem... Drogi Panie "maks20", nie wiem czy czytałeś mój felieton zaraz po przebudzeniu, przed kawą, czy jak, ale najwyraźniej nie czyniłeś tego ze zrozumieniem.

W którym momencie kpię sobie ze sformułowania "to więcej niż klub"? Zauważam tylko, że sformułowanie to przysłania wielu tzw. "kibicom" umiejętność normalnego spojrzenia na rzeczywistość, stąd nazwałem to frazesem, ale tylko w takim kontekście.

Piszesz, że brak Ci wniosków, dlaczego Arsenal przegrał mecz - to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że chyba tekstu nie czytałeś wcale, albo nie rozumiesz metafor i przenośni, lepiej jakbym napisał krowie na rowie, aniżeli o samobójczym podcięciu sobie żył przez Arsenal, czyż nie? Zarzucasz brak wniosków, a sam piszesz, że Inter GRAŁ antyfutbol... bo tak. Czy prośba o umiejętne rozwinięcie tej tezy, to byłoby za dużo? ;)

Pozdrawiam i proszę popracować (nie tylko Ciebie) nad czytaniem ze zrozumieniem, bez napinania się po oględnym, za przeproszeniem, "przeleceniu" tekstu. Wróć do początku i przeczytaj raz jeszcze, niektórym sądząc z poprzednich komentarzy się to udawało.

Komentowany temat: Między Dumą a Pychą... 09.03.2011, 22:45

@KubasFCB: Nie wiem czy odnotowałeś fakt, że defensywny (nie hiberbolizuj, wcale nie ultradefensywny) futbol Interowi wychodził genialnie. A czemu to nie był antyfutbol? W piłce chodzi o to, żeby wygrywać, dlaczego Inter mając na koncie bardzo dobry wynik u siebie miał grać ofensywnie? W imię czego? Grał defensywnie i mu to wychodziło. Taki wariant w kontekście Arsenalu krytykuję (znów wyolbrzymiasz, wcale nie niemiłosiernie) bo Arsenal tak grać nie umie i kompletnie to nie wychodziło, ani do nich nie pasowało. A jak określisz postawę Sergio B.? - jeśli już przy pytaniach typu jak "nazwać" jesteśmy...

Czytać ze zrozumieniem...

Komentowany temat: Obowiązek nienawiści? 21.02.2011, 20:07

@ ANTYPZPN - przywołujesz przykłady Cracovii - Wisły, Legii - Polonii i porównujesz to do Tottenhamu i Arsenalu, mówiąc, że to to samo. G. prawda, za przeproszeniem. Mieszkasz w Londynie, żeby tak mówić? hmm? :>

Komentowany temat: Obowiązek nienawiści? 21.02.2011, 19:37

@KingsOfLondon - wiesz, że powinieneś za takie komentarze dostać bana? Wysoki poziom kultury... O poziomie nie tylko kultury decyduje szacunek do przeciwnika, nie patrząc na sympatie i antypatie...

Komentowany temat: Obowiązek nienawiści? 21.02.2011, 19:22

Ja wyszedłbym od definicji kibica i próby odpowiedzenia sobie na pytanie: czy jestem kibicem, czy sympatykiem? Pozwolę sobie odpowiedzieć za większość - raczej jesteśmy sympatykami. Kibic wg. mnie jest bliżej klubu, obcuje niejako z nim. Chodzi na mecze, spotkania z zawodnikami, podgląda treningi, jest w stowarzyszeniu, ma stałe miejsce na stadionie, karnet etc.

My natomiast przyglądamy się temu wszystkiemu przez szklany ekran - mecze oglądamy w tv bądź internecie, to co wiemy o zawodnikach czytamy na Kanonierach i w Internecie, a od Londynu dzielą nas setki kilometrów.

Trudno więc mówić o nienawiści do Tottenhamu, Chelsea czy jakiegokolwiek angielskiego klubu, bo niby co ma być podwalinami tej nienawiści? O nienawiści mogą mówić mieszkający w północnym Londynie sympatycy Arsenalu, którzy mają styczność face to face z kibicami Tottenhamu. My, patrzący z perspektywy możemy mówić tylko o sympatiach i antypatiach, nienawiść to dalece bardziej idące uczucie, do wzbudzenia którego informacje zamieszczane w internecie i filmiki na youtube raczej nie wystarczą...

Komentowany temat: Spotkanie w Londynie - powrót Sagi Corleone! 14.02.2011, 22:33

Ja rozumiem, że brak forum niektórym doskwiera, ale proszę do jutra, aż się zmieni główna wiadomość o nie spamowanie pod tą...

@kamil_malin: Jak najbardziej oglądam, choć trochę nieswojo tak patrzeć na siebie w TV (mimo kilkunastu prób nie przywykłem) :)

Filmowa lektura obowiązkowa dla użytkowników Kanonierzy.com!

Komentowany temat: Bolesne wspomnienia.. 26.01.2011, 16:40

Nie można było chwilę poczekać, zanim błysnęli poniżsi Panowie humorem? ;>

Komentowany temat: Z przymrużeniem oka: PL jak dziki zachód 15.01.2011, 19:33

Nie każdy tekst musi coś wnosić, w felietonie autor ma prawo do wyrażenia własnych poglądów. Poza tym, przedrostek "z przymrużeniem oka" nie zapowiada dogłębnych analiz i fascynujących odkryć - ot taka przystawka przed następnym tekstem :)

Komentowany temat: Masochiści, ofiary i nadzieje. Kilka słów od Dona 11.12.2010, 18:43

@cesc723 - nie porzucił, ale w cyklu "Kilka słów od Dona" piszę bardziej felietonowo, nie literacko jak w opowieściach z cyklu Corleone, bo takowych miałem zaprzestać, ale... nigdy nie mów nigdy ;)

Komentowany temat: Ogłoszenie: Rekrutacja na publicystów przedłużona! 11.12.2010, 18:41

Każdemu, kto wysłał swoją pracę odpowiadam szczegółowo w mailu. Drugi temat dostają tylko Ci, którzy przechodzą do drugiego etapu rekrutacji.

Komentowany temat: Ogłoszenie: Rekrutacja na publicystów przedłużona! 11.12.2010, 13:26

"O matko! To trzeba będzie jeszcze jeden tekst napisać?!" - czy w kontekście pracy w dziale publicystycznym napisanie kolejnego tekstu jest aż tak przerażające? :)

poprzednia1234następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Everton - Arsenal 22.10.2017 - godzina 14:30
? : ?
Watford - Arsenal 14.10.2017 - godzina 18:30
0 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City871022
2. Manchester United862020
3. Tottenham Hotspur852117
4. Watford843115
5. Chelsea841313
6. Arsenal841313
7. Burnley834113
8. Liverpool834113
9. Newcastle United832311
10. Southampton82339
11. West Bromwich Albion72329
12. Huddersfield Town82339
13. Swansea City82248
14. Brighton & Hove Albion82248
15. West Ham United82248
16. Everton82248
17. Stoke City82248
18. Leicester City71245
19. AFC Bournemouth81164
20. Crystal Palace81073
ZawodnikBramkiAsysty
Romelu Lukaku71
Sergio Agüero63
Raheem Sterling62
Álvaro Morata62
Gabriel Jesus61
Harry Kane60
Jamie Vardy50
Leroy Sané43
Mohamed Salah41
Alexandre Lacazette40
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna