Ted Drake

Edward Joseph "Ted" Drake - "Najlepszy napastnik świata" - mówił o nim trener George Allison. Do Arsenalu Drake przybył w 1934 roku z Southampton. Allison zapłacił za niego 6,5 tys. funtów. Miał być następcą Jacka Lamberta i szybko go przerósł.

Przez pięć kolejnych sezonów, aż do wybuchu II wojny światowej, był najlepszym strzelcem Arsenalu. W debiutanckim sezonie na Highbury Drake strzelił w lidze 42 gole w 41 meczach (do tego dochodzą dwie bramki w Pucharze Anglii). Do dziś żaden zawodnik Arsenalu nie strzelił więcej bramek w jednym ligowym sezonie. W czterech spotkaniach zdobywał po cztery gole (przeciwko Birmingham, Chelsea, Wolverhampton i Middlesbrought). W trzech strzelał hat-tricka.

Miejsce w historii zapewniło mu spotkanie z Aston Villą. 14 grudnia 1935 roku na stadionie Villa Park Arsenal pokonał Aston Villę 7:1, a Ted Drake strzelił dla gości wszystkie bramki!

Zdobył mistrzostwo (1935, 1938) i Puchar Anglii (1936). Wybuch wojny przerwał jego karierę, a powrót do niej uniemożliwiła kontuzja pleców. W sumie w 182 meczach w Arsenalu zdobył 136 goli. W reprezentacji Anglii zagrał 5 razy i strzelił 6 goli.

Po zakończeniu kariery był szkoleniowcem Hendon (1946-47), Reading (1947-52) i Chelsea (1952-61). Z 'The Blues' w 1955 roku zdobył mistrzostwo Anglii. Był pierwszym człowiekiem, któremu udało się zdobyć te trofea jako piłkarzowi i trenerowi. Na następne kibice ze Stamford Brige czekali aż do przyjścia Romana Abramowicza i Jose Mourinho.

Ostatni mecz
Następny mecz
Arsenal - Chelsea 27.05.2017 - godzina 18:30
2 : 1
Sydney FC - Arsenal 13.07.2017
vs
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Chelsea38303593
2. Tottenham Hotspur38268486
3. Manchester City38239678
4. Liverpool382210676
5. Arsenal38236975
6. Manchester United381815569
7. Everton3817101161
8. Southampton3812101646
9. Bournemouth3812101646
10. West Bromwich Albion381291745
11. West Ham United381291745
12. Leicester City381281844
13. Stoke City3811111644
14. Crystal Palace381252141
15. Swansea City381252141
16. Burnley381172040
17. Watford381172040
18. Hull City38972234
19. Middlesbrough385132028
20. Sunderland38662624
ZawodnikBramkiAsysty
Harry Kane297
Romelu Lukaku256
Alexis Sánchez2410
Diego Costa207
Sergio Agüero203
Dele Alli187
Zlatan Ibrahimovic175
Eden Hazard165
Joshua King162
Christian Benteke152
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady