Ted Drake

Edward Joseph "Ted" Drake - "Najlepszy napastnik świata" - mówił o nim trener George Allison. Do Arsenalu Drake przybył w 1934 roku z Southampton. Allison zapłacił za niego 6,5 tys. funtów. Miał być następcą Jacka Lamberta i szybko go przerósł.

Przez pięć kolejnych sezonów, aż do wybuchu II wojny światowej, był najlepszym strzelcem Arsenalu. W debiutanckim sezonie na Highbury Drake strzelił w lidze 42 gole w 41 meczach (do tego dochodzą dwie bramki w Pucharze Anglii). Do dziś żaden zawodnik Arsenalu nie strzelił więcej bramek w jednym ligowym sezonie. W czterech spotkaniach zdobywał po cztery gole (przeciwko Birmingham, Chelsea, Wolverhampton i Middlesbrought). W trzech strzelał hat-tricka.

Miejsce w historii zapewniło mu spotkanie z Aston Villą. 14 grudnia 1935 roku na stadionie Villa Park Arsenal pokonał Aston Villę 7:1, a Ted Drake strzelił dla gości wszystkie bramki!

Zdobył mistrzostwo (1935, 1938) i Puchar Anglii (1936). Wybuch wojny przerwał jego karierę, a powrót do niej uniemożliwiła kontuzja pleców. W sumie w 182 meczach w Arsenalu zdobył 136 goli. W reprezentacji Anglii zagrał 5 razy i strzelił 6 goli.

Po zakończeniu kariery był szkoleniowcem Hendon (1946-47), Reading (1947-52) i Chelsea (1952-61). Z 'The Blues' w 1955 roku zdobył mistrzostwo Anglii. Był pierwszym człowiekiem, któremu udało się zdobyć te trofea jako piłkarzowi i trenerowi. Na następne kibice ze Stamford Brige czekali aż do przyjścia Romana Abramowicza i Jose Mourinho.

Następny mecz
Ostatni mecz
Burnley - Arsenal 26.11.2017 - godzina 15:00
? : ?
Arsenal - Tottenham Hotspur 18.11.2017 - godzina 13:30
0 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City12111034
2. Chelsea1281325
3. Manchester United1172223
4. Tottenham Hotspur1272323
5. Liverpool1264222
6. Arsenal1271422
7. Burnley1264222
8. Brighton & Hove Albion1143415
9. Watford1143415
10. Huddersfield Town1243515
11. Newcastle United1142514
12. Leicester City1234513
13. AFC Bournemouth1241713
14. Southampton1234513
15. Stoke City1133512
16. Everton1233612
17. West Bromwich Albion1224610
18. West Ham United112369
19. Swansea City122288
20. Crystal Palace121295
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah92
Álvaro Morata84
Sergio Agüero83
Gabriel Jesus81
Harry Kane81
Romelu Lukaku73
Raheem Sterling72
Leroy Sané66
Alexandre Lacazette61
Jamie Vardy60
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna