Ted Drake

Edward Joseph "Ted" Drake - "Najlepszy napastnik świata" - mówił o nim trener George Allison. Do Arsenalu Drake przybył w 1934 roku z Southampton. Allison zapłacił za niego 6,5 tys. funtów. Miał być następcą Jacka Lamberta i szybko go przerósł.

Przez pięć kolejnych sezonów, aż do wybuchu II wojny światowej, był najlepszym strzelcem Arsenalu. W debiutanckim sezonie na Highbury Drake strzelił w lidze 42 gole w 41 meczach (do tego dochodzą dwie bramki w Pucharze Anglii). Do dziś żaden zawodnik Arsenalu nie strzelił więcej bramek w jednym ligowym sezonie. W czterech spotkaniach zdobywał po cztery gole (przeciwko Birmingham, Chelsea, Wolverhampton i Middlesbrought). W trzech strzelał hat-tricka.

Miejsce w historii zapewniło mu spotkanie z Aston Villą. 14 grudnia 1935 roku na stadionie Villa Park Arsenal pokonał Aston Villę 7:1, a Ted Drake strzelił dla gości wszystkie bramki!

Zdobył mistrzostwo (1935, 1938) i Puchar Anglii (1936). Wybuch wojny przerwał jego karierę, a powrót do niej uniemożliwiła kontuzja pleców. W sumie w 182 meczach w Arsenalu zdobył 136 goli. W reprezentacji Anglii zagrał 5 razy i strzelił 6 goli.

Po zakończeniu kariery był szkoleniowcem Hendon (1946-47), Reading (1947-52) i Chelsea (1952-61). Z 'The Blues' w 1955 roku zdobył mistrzostwo Anglii. Był pierwszym człowiekiem, któremu udało się zdobyć te trofea jako piłkarzowi i trenerowi. Na następne kibice ze Stamford Brige czekali aż do przyjścia Romana Abramowicza i Jose Mourinho.

Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Manchester City 1.03.2018 - godzina 20:45
? : ?
Tottenham Hotspur - Arsenal 10.02.2018 - godzina 13:30
1 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City27233172
2. Manchester United27175556
3. Liverpool27159354
4. Tottenham Hotspur27157552
5. Chelsea26155650
6. Arsenal27136845
7. Burnley2799936
8. Leicester City27981035
9. Everton27971134
10. AFC Bournemouth27871231
11. Watford27861330
12. West Ham United27791130
13. Newcastle United27771328
14. Brighton & Hove Albion276101128
15. Crystal Palace27691227
16. Swansea City27761427
17. Huddersfield Town27761427
18. Southampton275111126
19. Stoke City27671425
20. West Bromwich Albion263111220
ZawodnikBramkiAsysty
Harry Kane231
Mohamed Salah227
Sergio Agüero215
Raheem Sterling156
Jamie Vardy131
Roberto Firmino126
Romelu Lukaku125
Álvaro Morata104
Wayne Rooney102
Anthony Martial94
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna