Awans do 1/4 finału Ligi Europy! Arsenal 3-0 Rennes

Awans do 1/4 finału Ligi Europy! Arsenal 3-0 Rennes 14.03.2019, 21:56, Łukasz Wandzel 1008 komentarzy

Przed rewanżowym spotkaniem z Rennes kibicom Arsenalu towarzyszyła głęboka wiara w to, że ich ulubieńcy zdołają awansować do ćwierćfinału. I z pewnością się nie zawiedli, ponieważ Kanonierom wystarczył ledwie kwadrans, aby wyrównać wynik dwumeczu. Z kolei w drugiej połowie, choć londyńczycy przez długi czas się bronili, przypieczętowali swój awans trzecią bramką. Tym samym piłkarze Unaia Emery'ego w fazie pucharowej nie znają innego scenariusza niż ten, w którym muszą odrabiać straty po nieudanym starciu na wyjeździe. Jednak po raz kolejny udowodnili, że na Emirates są bezlitośni, co wciąż pozwala im utrzymać się w turnieju.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Xhaka, Ramsey (87' Torreira), Kolasinac - Özil (69' Mchitarian) - Aubameyang, Lacazette (70' Iwobi).

Rennes: Koubek - Troare, Da Silva, Mexer, Bensebaini - Bourigeaud, André (79' Lea Siliki), Grenier (70' Hunou), Sarr - Ben Arfa, Niang.

Arsenal na Emirates okazał się bezlitosny od pierwszych minut i błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po prawej stronie boiska z piłką przy nodze stał Ainsley Maitland-Niles. Zamiast dośrodkowywać zagrał krótkie podanie do Aarona Ramseya, a ten odnalazł na piątym metrze Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk skierował piłkę do siatki, dając prowadzenie Kanonierom już w 5. minucie meczu.

Szybko strzelona bramka ożywiła londyńczyków. Ciągle atakowali, dominowali posiadanie piłki, ale kto by przypuszczał, że odrobią straty z pierwszego spotkania nim minie pierwszy kwadrans. Goście mogli być zaskoczeni, bo Sead Kolasinac, do którego została posłana futbolówka w pole kare był na pozycji spalonej i odpuścił piłkę, ale dobiegł do niej Aubameyang i zagrał ją z linii końcowej na długi słupek, a tam dopadł ją Maitland-Niles i strzałem głową pokonał golkipera Rennes.

Przyjezdni grali na połowie rywala przez dłuższą chwilę dopiero po upłynięciu 20. minuty. Nie udało im się jednak stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Petra Cecha. Później tempo meczu nie było tak wysokie. Arsenal co jakiś czas tworzył sobie sytaucję pod polem karnym Koubka, ale do przerwy nie zdobył wiecej goli.

Tuż po przerwie ekipa Rennes była bardzo blisko zdobycia bramki. Wszystko zaczęło sie od błędu Shkodrana Mustafiego. Mexer przejął futbolówkę i zagrał piłkę do partnera. Sarr miał dużo miejsca na oddanie strzału, ale trafił w słupek. Na początku drugiej odsłony spotkania Arsenal i Rennes grały otwarty futbol, jednak później to zespół gości przeważał, a Kanonierzy bronili korzystnego rezultatu.

Aktywniej w ataku gospodarze zaczęli grać po pojawieniu się na murawie Henricha Mchitariana i Alexa Iwobiego kosztem Alexandre'a Lacazette'a i Mesuta Özila. Niedługo po tym Aubameyang zdobył trzeciego gola dla Arsenalu, czym przypieczętował jego awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Gabończyk świetnie wykończył precyzyjną wrzutkę Seada Kolasinaca.

Auba powinien zdobyć w tym meczu co najmniej hattricka. Napastnik The Gunners miał na to okazję w 82. i w 83. minucie spotkania, ale w obu tych sytuacjach spudłował. Nie dostał już więcej okazji, bo w końcówce to drużyna Rennes była groźniejsza w ofensywie, lecz nie zdołała odwrócić losów spotkania. Tym samym Arsenal awansował do ćwierćfinału, zwyciężając w dwumeczu 4-3.

Liga EuropyRaport pomeczowyRennes autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Michal123 komentarzy: 154115.03.2019, 13:20

Wuj z tym gdzie gramy pierwszy mecz. Jeśli jesteśmy sportowo lepszym klubem, to pojedziemy tam i ich pykniemy tak samo jak Liverpool pyknął Bayern.

Artu komentarzy: 188515.03.2019, 13:20

Fajny tutuł na meczyki.pl ,,PIEKIELNIE trudny rywal Napoli,, podoba mi się ;)

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10315.03.2019, 13:20

Chociaż Ospina z nami nie zagra.

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 115.03.2019, 13:20

Lepiej pierwszy mecz grać u siebie czy na wyjeździe?

Qarol komentarzy: 1450215.03.2019, 13:20

@darros:

Szkoda, że już teraz, ale jak piszesz, niech awansuje lepszy. Byle mecze były konkretne.

gbn komentarzy: 376715.03.2019, 13:19

Idziemy jak po swoje do finału i nie ma że boli !

Kowal96 komentarzy: 1758915.03.2019, 13:19

Od ćwierćfinału jest już drabinka? Zmienili zasady?

NaZawszeArsenal komentarzy: 123715.03.2019, 13:19

To miał być finał :/

Kysio2607 komentarzy: 1336015.03.2019, 13:19

mam nadzieję, że Unai nas odczaruje i nie zagramy jak frajerzy w pierwszym meczu. Na zero z tyłu, to najważniejsze.

gunners007 komentarzy: 954315.03.2019, 13:18

Beznadziejne to losowanie. Znowu u siebie pierwszy mecz jak z Atletico.
A Chelsea leci na ogórkach co wkurza podwójnie bo mogą oszczędzać skład na ligę...

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 615.03.2019, 13:18

@gunners007:

Nie może być w tym samym dniu dwóch meczów w jednym mieście, tak samo było z Manchesterami.

darros komentarzy: 83915.03.2019, 13:18

@Qarol: Też się czujesz rozdarty w tej konfrontacji?Dla mnie szkoda, że obie drużyny, którym kibicuję będą grały razem,ale niech wygra lepszy.

mar12301 komentarzy: 2311315.03.2019, 13:18

@Kowal96: pierwszy mecz gramy na ES.

Eustachy komentarzy: 77415.03.2019, 13:18

@Kowal96: rewanż w Neapolu, że względu na Chelsea

Thrall komentarzy: 60115.03.2019, 13:17

@Kowal96
Tak ale ****si w tym samym czasie by grali w Londynie a tak podobno nie może być. Nie rozumiem tylko czemu nasz mecz przeniesli a nie ich

Papaciok komentarzy: 438715.03.2019, 13:17

Ale płaczki
Lecimy z nimi łatwo

Kysio2607 komentarzy: 1336015.03.2019, 13:17

to dlaczego ostatnio tez tak bylo (my i Chelsea pierwszy u siebie) i to my zaczęlismy od wyjazdu? teraz znowu nas przerzucaja?

PrzeArs komentarzy: 278415.03.2019, 13:17

@Damaks: Chelsea nie ma szans ani z nami ani z eintrahtem w.polfinale :-)

piter1908 komentarzy: 509815.03.2019, 13:17

nareszcie jakiś poważny sprawdzian w jakim miejscu jesteśmy :D

Szkoda że nie doczekamy się powrotu na ES Cazorli i pózniej Coquelina i Paulisty ale oby chociaż jeden z nich miał okazję powrotu :D

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 515.03.2019, 13:17

Byle nie przegrac na wyjezdzie i powinien byc awans

mar12301 komentarzy: 2311315.03.2019, 13:17

@zly_kanonier: lepszy ustępuje!

Kowal96 komentarzy: 1758915.03.2019, 13:16

Gramy w końcu pierwszy mecz u siebie, czy wyjazd?? Napoli było pierwsze wylosowane to chyba będzie gospodarzem pierwszego meczu?

PrzeArs komentarzy: 278415.03.2019, 13:16

Czyli Arsenal - eintraht w finale !!

Qarol komentarzy: 1450215.03.2019, 13:16

@Dominik11:

Nie, rewanż gramy na wyjeździe.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282115.03.2019, 13:16

Napoli vs Chelsea finał i Sarri dostaje w łeb od byłego klubu.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 615.03.2019, 13:16

@zly_kanonier:

Mają lepszy współczynnik UEFA.

Thrall komentarzy: 60115.03.2019, 13:16

Chcąc wygrać LE i tak musimy wygrywać z najsilniejszymi więc co za różnica czy w 1/4 czy 1/2 czy w finale. Trzeba wszystko wygrać i tyle.

Meirid komentarzy: 61715.03.2019, 13:16

Villarreal - Valencia, czyli Cazorla vs Gabriel i Coquelin.

Kysio2607 komentarzy: 1336015.03.2019, 13:15

kurna ale mi krew podniesli xD rewanz na ES ma byc!

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 315.03.2019, 13:15

Jest możliwe lecz z nimi dwóch bramek nie odrobimy tak łatwo.

Chlopek komentarzy: 3578 newsów: 115.03.2019, 13:15

Granie u siebie ma swój plus.
Zagrać na 2:0 i na wyjeździe ugryź bramkę i zawsze do przodu

PrzeArs komentarzy: 278415.03.2019, 13:15

Mamy Villa Real w półfinale,tak jak w 2006 roku w Lm !!??

zly_kanonier komentarzy: 511115.03.2019, 13:15

To jest jakieś oszukaństwo, dlaczego to my gramy u siebie pierwszy mecz, a nie Chelsea?

Traitor komentarzy: 10293 newsów: 2415.03.2019, 13:15

Po derby londynu w finale ;D

Dobra, jak odpadniemy to przynajmniej ze świetną ekipą.

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 715.03.2019, 13:15

Jakby Napoli z pierwszego meczu z Salzburgiem grało wtedy z Arsenalem z pierwszego meczu z Rennes to byśmy nie wyszli z pola karnego :D
Ale jeśli mamy wygrać to musimy pokonywać najlepszych! I wyeliminować ich już teraz.