Awans do 1/4 finału Ligi Europy! Arsenal 3-0 Rennes

Awans do 1/4 finału Ligi Europy! Arsenal 3-0 Rennes 14.03.2019, 21:56, Łukasz Wandzel 1008 komentarzy

Przed rewanżowym spotkaniem z Rennes kibicom Arsenalu towarzyszyła głęboka wiara w to, że ich ulubieńcy zdołają awansować do ćwierćfinału. I z pewnością się nie zawiedli, ponieważ Kanonierom wystarczył ledwie kwadrans, aby wyrównać wynik dwumeczu. Z kolei w drugiej połowie, choć londyńczycy przez długi czas się bronili, przypieczętowali swój awans trzecią bramką. Tym samym piłkarze Unaia Emery'ego w fazie pucharowej nie znają innego scenariusza niż ten, w którym muszą odrabiać straty po nieudanym starciu na wyjeździe. Jednak po raz kolejny udowodnili, że na Emirates są bezlitośni, co wciąż pozwala im utrzymać się w turnieju.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Xhaka, Ramsey (87' Torreira), Kolasinac - Özil (69' Mchitarian) - Aubameyang, Lacazette (70' Iwobi).

Rennes: Koubek - Troare, Da Silva, Mexer, Bensebaini - Bourigeaud, André (79' Lea Siliki), Grenier (70' Hunou), Sarr - Ben Arfa, Niang.

Arsenal na Emirates okazał się bezlitosny od pierwszych minut i błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po prawej stronie boiska z piłką przy nodze stał Ainsley Maitland-Niles. Zamiast dośrodkowywać zagrał krótkie podanie do Aarona Ramseya, a ten odnalazł na piątym metrze Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk skierował piłkę do siatki, dając prowadzenie Kanonierom już w 5. minucie meczu.

Szybko strzelona bramka ożywiła londyńczyków. Ciągle atakowali, dominowali posiadanie piłki, ale kto by przypuszczał, że odrobią straty z pierwszego spotkania nim minie pierwszy kwadrans. Goście mogli być zaskoczeni, bo Sead Kolasinac, do którego została posłana futbolówka w pole kare był na pozycji spalonej i odpuścił piłkę, ale dobiegł do niej Aubameyang i zagrał ją z linii końcowej na długi słupek, a tam dopadł ją Maitland-Niles i strzałem głową pokonał golkipera Rennes.

Przyjezdni grali na połowie rywala przez dłuższą chwilę dopiero po upłynięciu 20. minuty. Nie udało im się jednak stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Petra Cecha. Później tempo meczu nie było tak wysokie. Arsenal co jakiś czas tworzył sobie sytaucję pod polem karnym Koubka, ale do przerwy nie zdobył wiecej goli.

Tuż po przerwie ekipa Rennes była bardzo blisko zdobycia bramki. Wszystko zaczęło sie od błędu Shkodrana Mustafiego. Mexer przejął futbolówkę i zagrał piłkę do partnera. Sarr miał dużo miejsca na oddanie strzału, ale trafił w słupek. Na początku drugiej odsłony spotkania Arsenal i Rennes grały otwarty futbol, jednak później to zespół gości przeważał, a Kanonierzy bronili korzystnego rezultatu.

Aktywniej w ataku gospodarze zaczęli grać po pojawieniu się na murawie Henricha Mchitariana i Alexa Iwobiego kosztem Alexandre'a Lacazette'a i Mesuta Özila. Niedługo po tym Aubameyang zdobył trzeciego gola dla Arsenalu, czym przypieczętował jego awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Gabończyk świetnie wykończył precyzyjną wrzutkę Seada Kolasinaca.

Auba powinien zdobyć w tym meczu co najmniej hattricka. Napastnik The Gunners miał na to okazję w 82. i w 83. minucie spotkania, ale w obu tych sytuacjach spudłował. Nie dostał już więcej okazji, bo w końcówce to drużyna Rennes była groźniejsza w ofensywie, lecz nie zdołała odwrócić losów spotkania. Tym samym Arsenal awansował do ćwierćfinału, zwyciężając w dwumeczu 4-3.

@RIVALDO700:

Spoko, tylko czekać jak ISIS coś "fajnego" nagra, jak morduje ludzi w kościele na niedzielnej mszy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.03.2019, 13:08

Ech , chyba najbardziej lipne pary w LM jakie tylko mogły paść.
PS: Patostreamy na świecie weszły juz na maksymalny poziom. To co wczoraj facet transmitował, to już nic tego nie przebije,raczej nigdy.

lukasz845 komentarzy: 454415.03.2019, 13:07

Arsenal vs Benfica
Chelsea vs Villareal
Eintracht vs Napoli
Valencia vs Slavia

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189415.03.2019, 13:07

Nie wiem dlaczego, ale chyba pierwszy raz w życiu będę kibicował United. Nienawidzę tego zespołu, a jednak podświadomie jakoś wolę żeby to United przeszło dalej, a nie Barcelona.

@platinium:

A ja się mogę założyć, że Juventus zdmuchnie Ajax.

SoulStorm komentarzy: 743015.03.2019, 13:04

Coś czuję,że będzie Arsenal - Benfica.

Tevez komentarzy: 408715.03.2019, 13:04

City spuchnie w kwietniu i Jurgen sięgnie po dublet. Wspomnicie moje słowa :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 215.03.2019, 13:03

Widzieliście gola Grimaldo? Ponoć trafi ktos do nas z trójki Grimaldo, Tagliafico, Tierney;)

gunners007 komentarzy: 954315.03.2019, 13:03

Dokładnie, uważam że dla Ajaxu Juve jest dobrym rywalem z tych do wylosowania, będą wstanie ich zepchnąć do defensywy i grać swoją piłkę.

Kowal96 komentarzy: 1758915.03.2019, 12:58

Bardzo ciekawe pary ćwierćfinałowe LM. Szkoda Ajaxu, będą mieli bardzo ciężko.

platinium komentarzy: 139315.03.2019, 12:58

tu*

platinium komentarzy: 139315.03.2019, 12:57

@FabsFAN: Dokładnie, to jest chyba jeszcze więcej fanboyów Juve niż Man City. Mogę się założyć że Juve nie dojdzie do finału, co więcej, będą mieli duże problemy z Ajaxem, jeśli ten zagra na przyzwoitym poziomie.

Meirid komentarzy: 61715.03.2019, 12:57

Ajax - Juventus. Koniec pięknej przygody Ajaxu, powalczą, ale nie dadzą rady przejść dalej.
Liverpool - Porto. Liverpool na autostradzie do półfinału. Co znaczy, że mogą odpaść, bo nie jest pewne czy do końca wyeliminowali swoje porażki ze słabiej notowanymi drużynami ze swojego DNA. Co prawda tamte porażki dotyczyły bardziej ligi niż rozgrywek europejskich.
Tot*****m - $ity. Było duże prawdopodobieństwo na angielską parę w ćwierćfinałach (jak połowa ćwierćfinałów to Anglicy to nic trudnego :P). Pozytyw? Ktoś z tej dwójki na pewno odpadnie. Negatyw? Ktoś z tej dwójki na pewno przejdzie dalej. Daję minimalnie większe szanse dla $ity, mimo że widać jak Sp**s zaczęli jakiś czas temu wykładać lachę na ligę i co kolejka gubić punkty.
United - Barcelona. Rozum podpowiada, że Barcelona w końcu od kilku sezonów przejdzie ćwierćfinał LM. Ale coś czuję jeszcze, że United może zaskoczyć, szczególnie jak OGS sobie przypomni pewien wieczór na Camp Nou 20 lat temu.

mar12301 komentarzy: 2311715.03.2019, 12:56

Ej, jak Chelsea teraz wygra z Eve to nas wyprzedzą w tabeli? Kto ma lepszy bilans?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.03.2019, 12:54

Ludzie mają strasznie krótką pamięć. Nagle stado fanów Juve, a nie pamiętają, ze Stara Dama zagrała identycznie na Wandzie jak Atletico w Turynie. XD

PtoOk komentarzy: 220015.03.2019, 12:52

widzieli ?

Armata500 komentarzy: 4359 newsów: 13015.03.2019, 12:50

@Papaciok:

Oby nie. City-Barca byłoby dużo, dużo lepsze. Albo City-Liverpool.

mar12301 komentarzy: 2311715.03.2019, 12:50

Barcelona na Camp Nou tam pyknie United, pytanie jak im pójdzie mecz na Old Trafford. Jak będzie coś w stylu 0-0 to Barca luzik z awansem.

Qarol komentarzy: 1450215.03.2019, 12:50

To tylko zacierać ręce i czekać na finał Liverpoolu z Juventusem. Super losowanie!

gunners007 komentarzy: 954315.03.2019, 12:49

@Master10: Polak jest tak przyzwyczajony do kombinowania, że nawet się nad tym nie zastanawia, a od razu szuka pirackich strumyków :D

No niestety druga, dobrze że piątek to dam radę :D

Chociaż ten tydzień strasznie szybko mi zleciał jak na drugą zmianę.

mallen komentarzy: 2123915.03.2019, 12:45

"RONALDO ZAŁATWIŁ JUVE AWANS SPORTOWY I FINANSOWY. AKCJE WZROSŁY O 17 PROCENT, KLUB ZAROBIŁ 270 MILIONÓW EURO!"

przegladsportowy.pl

Leehu komentarzy: 1049615.03.2019, 12:44

@Rowerinho: Moim zdaniem faworytem jest City, ale tak na dobrą sprawę to Barca też ma duże szanse. W tej trójce szukałbym zwycięscy jeśli od tego zależałoby moje życie, ale na szczęście nie zależy. :D

mar12301 komentarzy: 2311715.03.2019, 12:44

@Kanonier204: a druga zmiana? Ale jeszcze losowanie może zdążysz luknąć, nawet na telefonie z YT :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.03.2019, 12:43

I wielkie SIIIIIIIIIIII na Wanda Metropolitano :)

Papaciok komentarzy: 438715.03.2019, 12:41