Bramall: To szaleństwo, nie mogę w to uwierzyć

Bramall: To szaleństwo, nie mogę w to uwierzyć 10.01.2017, 14:40, Patryk Bielski 424 komentarzy Oficjalna witryna Kanonierów potwierdziła w dniu dzisiejszym sensacyjny transfer 20-letniego Cohena Bramalla, który przeniósł się na The Emirates z Hednesford Town, klubu grającego na co dzień w Northern League Premier Division. Lewy obrońca na chwilę obecną dołączy do zespołu U-23 kierowanego przez Steve'a Gattinga. My natomiast prezentujemy pierwszy wywiad z nowym nabytkiem Arsenalu.

Cohen, witamy w Arsenalu. Jakie to uczucie być Kanonierem?
Niesamowite, niewiarygodne. To spełnienie marzeń. Nadal nie mogę uwierzyć, że tutaj jestem. To zwariowane.

To był dla ciebie zwariowany tydzień, nie sądzisz?
Zwariowany, szalony tydzień.

Możesz o tym odpowiedzieć?
Pewnie. Dotychczas grałem w Hednesford Town, gdzie spędziłem około pięciu miesięcy. Menadżer zespołu Liam McDonald wziął mnie pod swoje skrzydła. Początkowo chciałem grać jako lewoskrzydłowy, ale trener doradził mi na oczach mojej mamy i taty, że widzi mnie na lewej obronie. Powiedziałem sobie: "Ok, spróbuję czegoś nowego." Grałem na tej pozycji, a Liam dał mi dużo pewności siebie i doradził, jak odpowiednio ustawiać się na lewej stronie defensywy. Dał mi wszystko to, czego potrzebowałem, by nabrać stanowczości i kluby zaczęły interesować się moimi usługami. Moja pewność siebie rosła z każdym dniem, a następnie podpisałem kontrakt z agencją o nazwie Full Contact z Lee Paynem i Danem Chapmanem na czele. To wielka agencja pomagająca piłkarzom z nieprofesjonalnych lig. Crystal Palace jako pierwsze zgłosiło zainteresowanie moją osobą i udałem się do nich na tygodniowe testy. Rozegrałem nawet mecz za zamkniętymi drzwiami przeciwko Brentford. Poszło całkiem nieźle. W następnym tygodniu trenowałem już z Sheffield Wednesday. Grałem tam w poniedziałek przeciwko Birmingham City. Następnego dnia zostałem zwolniony z Bentley Motors [fabryka samochodów, w której pracował Bramall - przyp. red.], a w środę w moich drzwiach zawitali włodarze Arsenalu. Byłem zszokowany i chwyciłem tę szansę obiema rękami. Od razu udaliśmy się do ich ośrodka i w czwartek oraz piątek trenowałem już z drużyną. Później klub zaproponował mi umowę.

Jaka była twoja pierwsza reakcja, kiedy dowiedziałeś się, że interesuje się tobą Arsenal?
Szczęka mi opadła, po czym spojrzałem na mojego agenta. To była naprawdę emocjonalna reakcja. Po prostu nie mogłem w to uwierzyć. Pomyślałem jedynie: "TAK!".

Czy możesz nam powiedzieć o swoim pierwszym spotkaniu z Arsenem Wengerem?
Poznałem go na murawie. To naprawdę świetny facet. Nie mogę mówić jednak o jakiejś szczególnej więzi. Mam nadzieję, że będę w stanie mu zaimponować.

Powiedz nam trochę o dwóch sesjach treningowych, które odbyłeś z pierwszą drużyną. Jak to jest przenieść się z Hednesford na boisko z Mesutem Ozilem i Alexisem?
To szalone, ponieważ jednego dnia oglądasz Match of the Day, a kilka chwil później jesteś na tej samej murawie z Alexisem, Ozilem, Giroudem i Petrem Cechem. To wciąż do mnie nie dotarło i nie wiem, kiedy dotrze. Ale tak jak mówiłem, muszę wykorzystać daną mi szanse.

Jak zareagowała twoja rodzina i przyjaciele, kiedy powiedziałeś im, że trenujesz z tymi piłkarzami?
Nie mogli w to uwierzyć, po prostu nie potrafili. Zadzwoniłem do mamy, a ona powiedziała coś w rodzaju: "Cohen, jestem z ciebie taka dumna!". Była zdenerwowana, ale pozytywnie. To wszystko wciąż jest dla mnie niesamowite, surrealistyczne.

Dorastając, jak często śledziłeś poczynania Arsenalu?
Oglądałem ich naprawdę często, ponieważ lubię piłkę nożną. Kanonierzy grają najlepszy futbol w Premier League, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Uwielbiam oglądać ich w akcji. Pamiętasz bramkę Wilshere'a z Girouem przeciwko Norwich? Kocham te trafienie, zawsze oglądam je z wielką przyjemnością. Staram się uczyć poprzez oglądanie piłki. Brzmi nieco dziwnie, ale często przyglądam się zmaganiom lewych obrońców, podpatrując najlepszych w tej dziedzinie, niekoniecznie oglądając całe mecze.

Którzy lewi obrońcy imponują ci najbardziej i starasz się czerpać lekcje z ich gry?
Marcelo, Kieran Gibbs, David Alaba. Oni bombardują rywala ofensywnymi wyjściami, a to jest mój klucz - prędkość prowadząca do pola karnego przeciwnika i posłanie piłki do kolegi, zaliczając asystę. To mój styl.

Wspomniałeś o bramce Jacka Wilshere'a. Którzy piłkarze szczególnie wyróżniali się dla ciebie w okresie dorastania?
Thierry Henry, bez wątpliwości. To był topowy piłkarz. Powiem to raz jeszcze, Thierry Henry.

Co było takiego szczególnego w Thierrym, że go podziwiałeś?
Był silny, szybki. Lubiłem jego pewność siebie, to w jaki sposób poruszał się na murawie. Był piłkarzem z najwyższej półki i znowu to powiem, ale to szalone, że znajduję się w miejscu, w którym on niegdyś też grał.

źródło: Arsenal.com

Cohen BramallSklep z gadżetami Arsenalu autor: Patryk Bielski źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
COYG19 komentarzy: 975 17.06.2017, 23:58

.

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 39259 newsów: 1 12.01.2017, 14:00

West Ham United have rejected a £20m offer from Marseille for Dimitri Payet, according to The Telegraph.

When Dimitri Payet was informed that West Ham had rejected this offer, he vowed to “never kick a ball again for West Ham”.

Marseille's exact offer was just shy of £20m, + a £2.5m bonus if they qualified for the Champions' League

Kanonier204 komentarzy: 34392 newsów: 3 12.01.2017, 12:43

Jesli trzech Francuzow podpisalo kontrakty to CZWARTY tez musi.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42932 newsów: 250 12.01.2017, 12:36

Redzik
Oficjalne statystyki PL pokazują trochę inne liczby.

Argudo komentarzy: 4906 newsów: 3 12.01.2017, 12:31

Swansea have the best win percentage of any team against Arsenal in the Premier League (45%).

Nastrajająca optymizmem statystyka przed sobotnim meczem.

Redzik komentarzy: 9720 newsów: 14 12.01.2017, 12:29

Najwięcej słupków i poprzeczek w Premier League.

http://www.meczyki.pl/image_upload/image/450_56175.jpg?0

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42932 newsów: 250 12.01.2017, 12:23

Mnie się zachowanie Payeta nie podoba. Skoro podpisał kontrakt, to niech go respektuje.

michalal komentarzy: 6431 12.01.2017, 12:17

Ja tam Payeta bym u nas widział, oczywiście za jakieś sensowne pieniądze. 15-20 mln.

mitmichael komentarzy: 41768 12.01.2017, 12:15

Payet niech zje snickersa bo gwiazdorzy :D

michalal komentarzy: 6431 12.01.2017, 12:14

Świetna wiadomość z kontraktami Francuzów :) Teraz czekać na umowę Sancheza i Ozila...i Pera :D

damianARSENAL komentarzy: 2925 12.01.2017, 12:03

IMO Wenger nie przedłuży kontraktu. Tymi umowami chce przygotować trzon drużyny następnemu kołczowi

mitmichael komentarzy: 41768 12.01.2017, 12:01

No i super, zostali jeszcze Ozil z Sanchezem ale na ich podpisy troche sobie jeszcze poczekamy

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 39259 newsów: 1 12.01.2017, 11:51

Bilic said: "Let’s get serious. I have a situation with a player. It is Dimitri Payet. He wants to leave. We have said we don’t want to sell our best players but Payet does not want to play for us. We are not going to sell him."

'We've got Payet..."

no chyba nie :D

jeszcze z ciekawostek
MattHughesTimes reported recently that Payet has a clause allowing him to leave for £15m if #WHUFC are relegated

matek95 komentarzy: 782 12.01.2017, 11:46

transfery.info/96658,payet-odmawia-gry

Ciekawie jeżeli to prawda to Wenger działaj !

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42932 newsów: 250 12.01.2017, 11:44

Czyli Koscielny zostaje z nami praktycznie do końca kariery.

Dewry komentarzy: 5830 newsów: 2 12.01.2017, 11:41

pauleta19
Skąd to przypuszczenie? XD

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=644724672376335&id=547999712048832

Muller co za gość :D

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 39259 newsów: 1 12.01.2017, 11:38

Nie spodziewałem się takiej bomby. Czyli Wenger zostaje jak francuskie trio podpisało nowe kontrakty?

dissault komentarzy: 3140 12.01.2017, 11:35

jest jakiś znawca ręcznej? warto dzisiaj na Macedonie postawić?

mallen komentarzy: 12815 12.01.2017, 11:35

Chelsea podobno zainteresowane Hakanem Çalhanoğlu.

Redzik komentarzy: 9720 newsów: 14 12.01.2017, 11:32

Musicie to zobaczyć :P

https://www.facebook.com/Arsenal/videos/10154575349027713/

mallen komentarzy: 12815 12.01.2017, 11:30

Info zasługuje na główny news :)

Gerwciu komentarzy: 2259 12.01.2017, 11:26

Świetna wiadomość z tymi przedłużonymi kontraktami. Czekać teraz na Ozila i Alexisa.

mallen komentarzy: 12815 12.01.2017, 11:24

Super :)

Argudo komentarzy: 4906 newsów: 3 12.01.2017, 11:19

Koscielny do 2020.

matek95 komentarzy: 782 12.01.2017, 11:14

Dawać jeszcze kontrakty Ozila i Alexisa ;)

Argudo komentarzy: 4906 newsów: 3 12.01.2017, 11:13

Nie ma to jak bardzo pozytywne wiadomości z rana :)

Dewry komentarzy: 5830 newsów: 2 12.01.2017, 11:07

Oficjalnie Coq, Koscielny i Giroud przedłużyli kontrakty.

Fabri4 komentarzy: 5403 newsów: 47 12.01.2017, 11:05

Czeczenia

Zwłaszcza ten w 120 minucie :D

Czeczenia komentarzy: 8613 12.01.2017, 10:36

Messi fantastycznie bił wolne w finale MŚ.

hot995 komentarzy: 3117 12.01.2017, 09:25

Czysto "piłkarsko" lepszy jest rzecz jasna Messi - bez wątpienia. Argentyńczyk ma zdecydowanie lepszy drybling, strzał (w tym wolne), technikę i wizję gry, choć Cristiano także pokazał niejednokrotnie, że potrafi fenomenalnie podać (vide EURO). Jedyny aspekt, w którym Portugalczyk zdecydowanie góruje nad Leo to gra głową, ale na to w dużej mierze wpływ mają warunki fizyczne. Messi zawsze jest pod grą i bardzo często to on napędza akcje zespołu, czego właściwie nie robi Ronaldo. CR7 żyje głównie z podań partnerów, a Messi wręcz przeciwnie - potrafi wykreować to "coś" sam. U Portugalczyka właściwie tego już nie widujemy. Jego gra na przestrzeni lat zmieniła się diametralnie i Cristiano w niczym nie przypomina już tego zawodnika, którym był w United (a szkoda). W Realu stał się typowym egzekutorem, czy jak kto woli - golleadorem. W każdym razie nie można umniejszać jego umiejętnościom, bo sam w sobie jest niezwykły. Real kogoś takiego potrzebuje, a on ze swojej roli (strzelania bramek) wywiązuje się znakomicie i nikt inny nie robiłby tego lepiej. Nadal jest ponad Suarezem, Neymarem, Bale'm, Griezmannem, Ibrą, Lewandowskim, czy Alexisem. Pozostaje jednak pytanie, jak długo?

Fabri4 komentarzy: 5403 newsów: 47 12.01.2017, 09:21

"Kanonierzy grają najlepszy futbol w Premier League, nie ma co do tego żadnych wątpliwości."

Chyba GRALI. Obecnie oglądanie Arsenalu to męczarnie dla kibiców.

MiEvo komentarzy: 6112 newsów: 14 12.01.2017, 08:56

Idealny obraz co czuję jako kibic Arsenalu:

9gag.com/gag/ao27y72

Prawdziwe aż boli.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42932 newsów: 250 12.01.2017, 08:53

Wszyscy Święci, Święci, a oni jeszcze nawet nie awansowali do kolejnej rundy.

mitmichael komentarzy: 41768 12.01.2017, 08:44

Swieci widze wygrana z Liverpoolem ale przynajmniej The Reds maja szanse rewanzu a My zagramy z nimi w FA tylko jeden mecz.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42932 newsów: 250 12.01.2017, 08:38

Czemu od razu mocarne Stoke? Niech idzie do Tre Penne, lub FC Santa Coloma i wprowadzi, któryś z tych klubów do Champions League. Wtedy Messi pokaże, że jest naprawdę wielki.

lays komentarzy: 30491 12.01.2017, 08:10

O kartce, którą przekazał Danielowi Sturridge'owi w drugiej połowie...

Było tam nowe ustawienie, 3-5-2, które pozwoliło nam na grę dwoma skrzydłowymi i napastnikami, z Lallaną i Coutinho pomiędzy nimi. Więcej nie zdradzę, wystarczy. Zrobiliśmy to trochę za późno i to był błąd. Siedmiu czy ośmiu piłkarzy od razu zrozumiało o co chodzi, Roberto potrzebował trochę więcej czasu na dostosowanie się. Nie był to w żadnym wypadku akt desperacji.

U nas brakuje zmian formacji, kto by nie wchodzil to prawie zawsze 4-2-3-1

illpadrino komentarzy: 6615 newsów: 2 12.01.2017, 07:05

Jest aktualnie jeden młodziak w Barcelonie, który gra identycznie jak Messi. Bieg z piłką, odpychanie rywali podczas biegu, strzały, podania. Identico. Nie pamiętam jak się nazywa ale no...

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 39259 newsów: 1 12.01.2017, 04:29

Może to po prostu prima aprilis w UK

MattHughesTimes is reporting tonight that Adam Lallana has attracted interest from Juventus, Barça and especially from PSG.

xD

AaronLieber27 komentarzy: 5853 12.01.2017, 04:05

Rodgers niezle poplynal

" Celtic byłby zagrożeniem dla prawie każdego angielskiego klubu. Sądzę, że gdyby grał w Anglii, sezon kończyłby w TOP4, może TOP6"

Dla mnie to zespol na miare TOP10 ale Championship jak już

arsenallord (redaktor) komentarzy: 13743 newsów: 106 12.01.2017, 01:08

twitter.com/Arsenal/status/819323757290352640

TlicTlac komentarzy: 1912 12.01.2017, 00:28

@ arsenallord

Na pewno nie stawiałbym Suareza, Neymara czy Lewego wyżej Cristiano [zależy o jaki przedział czasowy chodzi ;) ];

Griezmann był świetny w tamtym sezonie, zaryzykowałbym stwierdzenie, że najlepszy;

ale jeśli brać pod uwagę ocenę od początku sezonu, to od Cristiano lepsi są: Messi, Neymar, Bale, Alexis, Hazard, Costa

kibicarsenalu123 komentarzy: 884 12.01.2017, 00:18

Kondi
O tym właśnie mówię. Ja uważam, że w innym klubie(nie Stoke) na przykład w Atletico mógłby zamienić się miejscami z Griezzmanem. Nie znaczy, że byłby słabszy lecz nie mógłby prezentować swoich wszystkich możliwości, bo Barcelona jednak jest bardziej medialna, bardziej znana, więcej ludzi na nią patrzy, a co najważniejsze, Barcelona gra swoim stylem pod Messiego(a przynajmniej tak było przez wiele lat). I tutaj pytanie czy wybieramy zawodnika najlepszego indywidualnie czy zawodnika wraz z drużyną? Łatwiej jest być najlepszym piłkarzem świata w najlepszej drużynie, z mediami po swojej stronie niż świetnym zawodnikiem w dobrej drużynie w cieniu potęg.

TlicTlac komentarzy: 1912 12.01.2017, 00:16

Ancelotti, Mourinho, Conte, Allegri, Simeone, Guardiola;

poza tym wyżej od Enrique cenię:
Klopp, Emery, Wenger, Pochettino, Sarri

o trenerach reprezentacyjnych nie piszę, bo klubowi i reprezentacyjni to jednak 2 różne "kategorie" ;)

Kondi komentarzy: 459 12.01.2017, 00:11

kibickarsenalu123
Messi to w ogóle inny poziom, nie ma sensu porównywać

kibicarsenalu123 komentarzy: 884 12.01.2017, 00:08

Grę Koscielnego z Giroud można porównywać w konkretnym aspekcie gry, np. w grze głową. To samo z Ronaldo i Messim. Jedni mówią, że Messi to niezmiennie najlepszy zawodnik na świecie, inni widzą na tym miejscu Griezzmana. Każdy może sobie gdybać ale są różnice w klubach, pozycjach i taktyce. Jednak większość patrzy na nich przez sympatię do tych zawodników, bo wszyscy prezentują bardzo wysoki poziom i ciężko określić kto jest najlepszy.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 13743 newsów: 106 12.01.2017, 00:05

Tlic---> Boże... nie wiem. Pewnie za chwilę mi napiszesz, że Griezmann gra ostatni słabo i jak on może być lepszy od Ronaldo? Uważam, że Cristiano stracił to "coś". On już sam od siebie nic nie zrobi raczej. Gole z karnych czy do pustaka. Stracił trochę na dynamice, drybling katastrofa, podobnie jak rzuty wolne.

To teraz Ty wymień TOP5 trenerów.

TlicTlac komentarzy: 1912 11.01.2017, 23:53

@ Qarol

Według tych racji, można by tak samo stwierdzić, że Luis Enrique czy Zidane to najlepsi trenerzy na świecie;
Zidanowi idzie póki co świetnie;
ale Enrique to daleko nawet do najlepszej 5 trenujących obecnie.

Adrian12543 komentarzy: 14034 newsów: 2 11.01.2017, 23:52

Qarol,
To samo chciałem napisać. Ten sam, głupi tok rozumowania.

TlicTlac komentarzy: 1912 11.01.2017, 23:49

@ arsenallord

"Obecnie" czyli oceniając jaki przedział czasowy? - obecny sezon?

arsenallord (redaktor) komentarzy: 13743 newsów: 106 11.01.2017, 23:46

Tlic---> Trójka z FCB, Lewy czy Griezmann. Obecnie wyżej cenię umiejętności tych piłkarzy.

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Newcastle United 16.12.2017 - godzina 16:00
? : ?