Derby zawiodły: Chelsea 0-0 Arsenal

Derby zawiodły: Chelsea 0-0 Arsenal 10.01.2018, 22:04, Łukasz Wandzel 2509 komentarzy

Po niezwykle nudnym meczu okazało się, że pierwszy pojedynek półfinałowy Carabao Cup nie przyniósł żadnego rozstrzygnięcia, a dwa zespoły z Londynu będą rozpoczynać rewanż na The Emirates Stadium z zerowym dorobkiem bramkowym. Z tą przewagą dla zawodników prowadzonych przez Arsene'a Wengera, że zagrają oni u siebie. Dlatego też wydaje się, że Kanonierzy lepiej wyszli na dzisiejszym remisie, ponieważ przy takiej grze ofensywnej to maksimum, co mogli osiągnąć.

Obydwie drużyny były świadome tego, że czeka je rewanż, więc bały się zaryzykować. O ile jeszcze można zrozumieć Arsenal, ponieważ w drugim meczu zagra przed własną publicznością, o tyle The Blues powinni bardziej postarać się o zwycięstwo. Jednak odpuszczali w pierwszej połowie, dzięki czemu we współpracy z The Gunners zagrali nudny mecz. W drugiej odsłonie wyglądali lepiej od rywali, naciskali go, ale i tak nie wyglądali na takich, którzy przestraszyliby się spotkania na The Emirates. A z pewnością będzie to otwarty mecz, gdyż rozstrzygnie o tym, kto przechodzi dalej. Dzisiejsze derby zawiodły, bo londyńskie ekipy zrobiły sobie z nich rozgrzewkę przed rewanżem.

Składy, w jakich oba wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Ospina - Chambers, Mustafi, Holding - Bellerin, Wilshere (59' Elneny), Xhaka, Maitland-Niles - Iwobi, Welbeck - Lacazette (67' Alexis).

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Rudiger - Moses, Kante, Fabregas, Drinkwater (68' Willian), Alonso - Hazard (85' Bakayoko), Morata (87' Batshuayi).

Wielu kibiców mogło z wypiekami na twarzy wyczekiwać kolejnego starcia pomiędzy tymi ekipami, mając w pamięci to ostatnie, które było świetnym spektaklem dla każdego fana futbolu. Kanonierzy i The Blues zafundowali nam wtedy prawdziwą gratkę i emocjonalną jazdę bez trzymanki. Pod tym względem dzisiejsze derby rozczarowały i już w pierwszej połowie widać było, że nie będzie to podobny mecz. Przede wszystkim piłkarze, których prowadzi Antonio Conte, jak i podopieczni Arsene'a Wengera, stwarzali sobie za mało okazji. Grali bardzo ospale, a stuprocentowych sytuacji, podobnych do tych, które ostatnio zaprzepaszczał raz za razem Alvaro Morata po prostu nie było.

Pierwsze 45 minut od drugiej połowy różniło się tylko tym, że żadna ze stron nie przeważała. Po przerwie to Chelsea zdominowała The Gunners, którzy bronili się na własnej połowie prawie do końca spotkania. Wynikało to z tego, że piłkarze w czerwono-białych strojach nie mieli pomysłu na grę w ofensywie. Nawet kiedy The Blues osłabli w końcówce po ciągłych atakach na bramkę Davida Ospiny, wciąż nie mogło być mowy o golu dla Arsenalu, ponieważ nie miał go kto strzelić. Alexandre Lacazette wyglądał na zagubionego, kiedy był otoczony Iwobim i Welbeckiem. Ci dwaj piłkarze, choć pierwszy znacznie lepiej zaprezentował się od drugiego, zupełnie nie wiedzieli, co robią na boisku. Nie dziwi więc fakt, że Lacazette miał tak naprawdę jedną szansę w tym meczu, kiedy wybiegł na wolne pole w pierwszej połowie.

Mesut Özil nie znalazł się w składzie na pojedynek przeciwko Chelsea, z kolei Alexis Sanchez wszedł z ławki rezerwowych w trakcie drugich 45. minut. Brak tych dwóch zawodników udowodnił jedynie, że klubowi będzie bardzo ciężko, jeśli zdecydują się odejść. Chilijczyk nie zagrał niczego specjalnego, ale był otoczony Iwobim oraz Welbeckiem. Zastąpił w tym przypadku Lacazette'a i, podobnie jak on, mógł się poczuć jedynie bezradny. Na domiar złego, kibice Arsenalu byli zmuszeni oglądać, jak Jack Wilshere opuszcza boisko z urazem. Patrząc na przebieg spotkania, należy uznać, że Arsene Wenger powinien być zadowolony z bezbramkowego remisu, ponieważ jego zespołu nie było dziś stać na nic więcej.

Malcom mu się nie podoba, ale Lanzini i Arnautović już tak :D

Londyniak jak nie ogladałeś żadnego meczu z Malcomem, to po co się wypowiadasz na jego temat?

bigMick komentarzy: 108513.01.2018, 17:35

Laca, Lukaku > Morata. Nie da się patrzeć na gościa. Jedyne co robi to sie kladzi po kazdym dotknieciu

@Londyniak85:

Mahrez jest super, ale taki transfery jak Malcom też powinniśmy ryzykować jakiegoś 20 latka i nie jest to typowy no name bo już się o Top kluby nim interesują ponoć super gra w l1

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11713.01.2018, 17:30

Mahrez kręcie tam nimi jak dziećmi. W jedenym meczu zrobił więcej udanych dryblingów niż Welbeck czy Iwobi przez ostatnie 2 lata.

Londyniak85 komentarzy: 23213.01.2018, 17:30

@Barney:
On tym meczem wygra sobie transfer w tym okienku ja nie rozumiem najlepszy możliwy następca Sancheza i pewnie był by do wzięcia w cenie Malcoma pewnie z 50 mln funtów by kosztował Leicester chciało w lecie od Romy 40 mln funtów. A nasz papcio pracuje znów nad jakimś niesprawdzonym młodym zawodnikiem.

Piotrek95 komentarzy: 964513.01.2018, 17:29

@Londyniak85: Lanzini tak, Arnautovic nie, za stary i zbyt drewniany,

Kysio2607 komentarzy: 1336013.01.2018, 17:29

Paradoksalnie ta czerwona może być dla nas korzystna, bo teraz Leicester się cofnie a Chelsea po zejściu Fabsa i Hazarda ma kreatywność na poziomie naszego meczu z FA CUP. Jak nie jakiś stały fragment to nie wiem jak oni strzela :P

Barney komentarzy: 2091013.01.2018, 17:28

Mahrez to jest klasa

Londyniak85 komentarzy: 23213.01.2018, 17:26

a co myślicie o Arnautovicu czy Lanzinim do Arsenalu? chłopaki ograne w Lidze mają dobre statystyki w tym sezonie Lanzini ma 3 bramki i 6 asyst i Arnautovic 6 bramek i 3 asysty. Chyba byli by zdecydowanie lepsi niz Welbeck Iwobi i Walcott.

@jinks
W środę 24 stycznia o 21:00, w moje imieniny.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5013.01.2018, 17:24

@jinks: 24.01

jinks komentarzy: 68613.01.2018, 17:23

Chelsea bez formy... Kiedy rewanż Curacao ???

Dominik11 komentarzy: 2016413.01.2018, 17:22

To była by tragedia ale co najgorsze jest to możliwe
Alexis i Ozil w Manu.

Londyniak85 komentarzy: 23213.01.2018, 17:21

To co zrobił Arnautovic przy swojej bramce w dzisiejszym meczu West Hamu to nie zrobił by Walcott z Iwobim i Welbeckiem razem wzięci .

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5013.01.2018, 17:18

Krychowiak jakie piły rozsyła, nieźle

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.01.2018, 17:18

@wojtek1256
Udany weekend widzę :P

wojtek1256 komentarzy: 298613.01.2018, 17:18

Co ja dziś robie :D Odpowiadam sam sobie i pisze głupoty..

@DontCry
Tak samo jak Williana.

wojtek1256 komentarzy: 298613.01.2018, 17:16

@wojtek1256: Real oczywiscie XD

DontCry komentarzy: 760813.01.2018, 17:16

@Kanonier204: Raczej nie ma szans na taki transfer.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.01.2018, 17:16

Chelsea nie kupi Hazarda! :D

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189713.01.2018, 17:16

@wojtek1256:

Jak to?

wojtek1256 komentarzy: 298613.01.2018, 17:15

Jak Chelsea kupi Hazarda to utopi duzo kasy...

jinks komentarzy: 68613.01.2018, 17:14

Hazard schodzi

Frytek komentarzy: 319713.01.2018, 17:14

Londyniak85 też pewnie na pudelku to przeczytał... ;)

2 godz.2 godziny temu

Arsenal are increasingly confident they may be able to secure the long-term future of German international Mesut Özil (Source: Daily Telegraph)

lays komentarzy: 3987113.01.2018, 17:12

Nie ma szans by Mahrez zostal w Lester zimą, tym meczem pracuje sobie na transfer i nie zdziwie sie jak do Chelsea.

Peegii komentarzy: 72713.01.2018, 17:11

O 20.00 gra Bordeaux, ciekawe czy będzie Malcolm :)

Frytek komentarzy: 319713.01.2018, 17:10

@lays: Dokładnie na pudelku :)

gabilondo komentarzy: 102213.01.2018, 17:10

@wojtek1256: idealnie by sie do nas wkomponowal

karol200 komentarzy: 13613.01.2018, 17:06

@Frytek: jesli to prawda to chyba tylko po to zeby latem na nim zarobic.

jinks komentarzy: 68613.01.2018, 17:05