Eddie Nketiah z bramką w debiucie

Eddie Nketiah z bramką w debiucie 14.08.2019, 09:19, Kamil Gałuszka 24 komentarzy

Wypożyczony z Arsenalu do Leeds United, Eddie Nketiah, zaliczył wczoraj swój debiut marzeń w nowym zespole.

Nketiah wystąpił od pierwszej minuty w wyjazdowym meczu Leeds z Salford City (League Two) w ramach Carabao Cup. Po stosunkowo spokojnej pierwszej części pierwszej połowy wypożyczony z Arsenalu napastnik w 43. minucie wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik spotkania przy Moor Lane. Fantastycznym podaniem popisał się w tej akcji Helder Costa, a młodziutkiemu Anglikowi pozostało jedynie dołożyć nogę i wepchnąć piłkę do pustej bramki, zaliczając tym samym swój wymarzony debiut.

Nketiah został zmieniony w 78. minucie przez Patrick’a Bamforda, a Leeds wygrało to spotkanie 3:0 i zameldowało się w drugiej rundzie pucharu Carabao Cup, w której 26 sierpnia zmierzy się z zespołem Stoke City.

Po meczu Eddie zapytany o swoją bramkę w debiucie, odpowiedział:

- Zdobycie gola w moim debiucie jest równie miłe co dobre dla mojej pewności siebie. Mam nadzieję, że będę mógł wykorzystać ten występ i lepiej grać w kolejnych spotkaniach.

Menadżer Leeds, Marcelo Bielsa, powiedział:

- Poruszał się po boisku jak prawdziwy napastnik i zaskoczył obrońców.

Łącznie z występami w Arsenalu Eddie strzelił już trzy bramki podczas zaledwie 138. minut spędzonych na boiskach w ramach rozgrywek Pucharu EFL.

Już w najbliższą sobotę Nketiah będzie miał ponownie okazję wpisać się na listę strzelców. Tym razem jego Leeds United w meczu ligowym zmierzy się na wyjeździe z Wigan Athletic.

Eddie NketiahLeeds United autor: Kamil Gałuszka źrodło: dailycannon.com
zly_kanonier komentarzy: 511115.08.2019, 23:26

@illpadrino: Cóż za wykwintna obserwacja xD Tu nie chodzi o to czy będziesz miał rację czy nie (no chyba, że tak bardzo się będziesz cieszył jak jakimś sposobem uda Ci się trafić co będzie w przyszłości), tylko o to, że takie komentarze to straszny rak.

@illpadrino napisał: "Jak się sapie jak mu nie podadzą piłki"

Na razie to się "sapie" jakiś ziomek z Polski w internecie, na nikomu nie wadzącego zawodnika Arsenalu lol

kamil47 komentarzy: 268514.08.2019, 18:42

@DoomSlayer: @illpadrino: Jeżeli rzeczywiście tak jest, to zanim jego gwiazdorstwo wypłynie to klub go sprzeda. Nikt nie będzie chciał trzymać takiego osobnika w szatni. Czas pokaże, nie znam aż tak dobrze sytuacji w klubie jak wy żeby wyciągać tego typu wnioski.

Thoneick komentarzy: 197314.08.2019, 17:56

Leeds wykonało świetny ruch wypożyczająć przyszłego króla strzelców ligi :)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 314.08.2019, 15:00

@kamil47:

Pojedyncze sytuacje, które się składają na całość.
Mogę go oceniać jak mi pasuje po takim zachowaniu, bo to już w pewnym sensie o nim świadczy i tyle.

kamil47 komentarzy: 268514.08.2019, 14:52

@ChatCrapGetBanged: dokładnie. Też mu kibicuje. Ten sezon pod okiem Bielsy go zweryfikuje.

kamil47 komentarzy: 268514.08.2019, 14:51

@illpadrino: rób screena. Dla mnie wyciąganie wniosków z tego typu pojedynczych sytuacji, gdzie nie znamy gościa jest mało dojrzałym zachowaniem. Odejść w przyszłości to on może z różnych powodów np Bielik.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492514.08.2019, 13:47

Jedna bramka przeciwko drużynie która dopiero weszła do 4 ligi to "debiut marzeń"? Ja bym to nazwał raczej "formalnością" dla napastnika, który chce coś pograć w Arsenalu.

Bez złośliwości, kibicuję Eddiemu.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.08.2019, 13:44

A bielik motm xD

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 314.08.2019, 13:27

@kamil47:

Czekaj bo sobie zrobię screena i Ci przypomnę jak rzeczywiście się tak stanie.

Jak obserwujesz graczy możesz łatwo stwierdzić po zachowaniu co z niego wyrośnie. Już zapomniałeś jak odpychał Wilocka przy cieszynce? Jak się sapie jak mu nie podadzą piłki na okazję strzelenia bramki itd.?

Jeszcze kilka innych zachowań na boisku, które mówią, że zachowuje się jak gwiazdeczka, której jeszcze sporo brakuje do tego statusu.

Patys69 komentarzy: 18114.08.2019, 12:39

@kamil47: Pewnie śpią razem... haha

lays komentarzy: 3987114.08.2019, 11:53

@kamil47:

Bo illpadrino negocjowal z nim kontrakt w fife 19 w trybie kariery i Nketiah z agentem pokazywali tam pazur XDDD

ZelGrey komentarzy: 252414.08.2019, 11:42

Super, że się chłopak ogrywa - niech zbiera minuty w Chapionship i w przyszłym roku może być gotowy do odgrywania jakiejś istotniejszej roli w pierwszej drużynie Arsenalu.

lordoftheboard komentarzy: 822614.08.2019, 11:36

Super

Pampiszon komentarzy: 29214.08.2019, 11:23

Podoba mi się jego mentalność, wydaję mi się że to taki trochę typ intelektualisty, podobny do Henryego. Jeśli będzie pracowity i ominą go kontuzje to będzie super!

kamil47 komentarzy: 268514.08.2019, 11:20

@illpadrino: a skąd ty znasz jego charakterek? Jesteście znajomymi ? Czy tylko tak piszesz żeby koment ma nabic na podstawie swojego widzi mi się? Ja jeszcze rozumiem żeby był na tyle medialny co Neymar czy Dembele. Wtedy można jakieś zachowania zgadywać. Ale w tym pezypadku?

Kris3Tears komentarzy: 442014.08.2019, 11:10

Gratulacje Eddie, liczymy na Ciebie w przyszłym sezonie.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 314.08.2019, 10:59

Nketiah, ma taki charakterek, że jak tylko poczuje, że jest dobry i przyjdzie za niego jakaś oferta to ucieknie szybciej niż nam się wydaje.

Niech się ogrywa i coś strzela, może się przyda za rok.

Kowal96 komentarzy: 1758914.08.2019, 09:53

Być może kiedyś wskoczy do pierwszego składu Arsenalu. Niech się rozwija i niech omijają go kontuzje.

Szymon95snk komentarzy: 29014.08.2019, 09:38

Liczę na niego w przyszłości.

Johann komentarzy: 58 newsów: 6114.08.2019, 09:35

@Amadi: Nie każdy napastnik potrafi się poruszać odpowiednio po boisku. Nie każdy szuka sobie cały czas pozycji do strzelenia bramki. Są napastnicy, którzy się bardzo cofią i nie ma ich tam, gdzie powinni być przy dośrodkowaniach albo, którzy są poprostu słabi i nie potrafią się odnaleźć w polu karnym. Szczególnie jeśli mowa o tak młodym napastniku

Amadi komentarzy: 51314.08.2019, 09:25

Poruszal sie jak prawdziwy napastnik? A nie jest prawdziwy?

MarkOvermars komentarzy: 912214.08.2019, 09:25