Hiszpania pierwszym finalistą Euro 2012!

Hiszpania pierwszym finalistą Euro 2012! 27.06.2012, 23:33, Sebastian Czarnecki 98 komentarzy

Po zaciętym spotkaniu, które trwało aż 120 minut, Hiszpania pokonała Portugalię dopiero w rzutach karnych, ale wywalczyła sobie awans do wielkiego finału, który odbędzie się w Kijowie. W regulaminowym czasie gry zdecydowanie lepsi byli podopieczni Paulo Bento, ale dogrywka i rzuty karne to już tylko lepsza gra Hiszpanów. Już jutro dowiemy się, kto razem z La Furia Roja przystąpi do wielkiego boju o tytuł najlepszej reprezentacji w Europie.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do 9. minuty spotkania. Hiszpanie przystąpili do agresywnego ataku i oblegli bramkę Rui Patricio. Na wolnym polu świetne podanie otrzymał Arbeloa, ale jego strzał z pierwszej piłki pomknął nad poprzeczką. Chwilę później z dystansu próbował jeszcze Iniesta, ale również się pomylił.

W kolejnych minutach La Furia Roja została zdominowana przez Portugalczyków. To podopieczni Paulo Bento wymieniali więcej podań, wywierali nacisk na Hiszpanach i starali się kontrolować przebieg meczu, wyprowadzając przy tym składne ataki. Zawodnicy Vicente del Bosque zostali zamknięci na własnej połowie i jedyne, co pozostało im robić, to odpieranie ataków napierających Portugalczyków.

W 27. minucie Hiszpanie wyprowadzili jeden kontratak, który od razu mógł zakończyć się bramką. Po zamieszaniu pod bramką Rui Patricio, piłka spadła pod nogi Iniesty, który huknął z całej siły, ale tylko nad poprzeczką. Dwie minuty później przed świetną okazją na zdobycie bramki stanął Cristiano Ronaldo, ale jego strzał po ziemi minął się ze słupkiem.

Pierwsza połowa nie przyniosła nam jednak większych emocji i do samego końca utrzymał się bezbramkowy remis. Obie ekipy zeszły do szatni na piętnastominutową przerwę, aby opracować idealną taktykę na pokonanie rywala. W pierwszych 45 minutach lepsze wrażenie pozostawili jednak Portugalczycy i to oni byli lepszą ekipą.

W drugiej połowie Portugalczycy dalej grali swoją piłkę, a Hiszpanie wyglądali bardziej jak dzieci we mgle. Podopieczni Paulo Bento kontrolowali przebieg spotkania, aczkolwiek nie potrafili zagrozić bramce pilnowanej przez Ikera Casillasa. W końcu w 57. minucie na strzał z dystansu odważył się Hugo Almeida, ale nie trafił w bramkę.

W następnych minutach nie działo się nic wartego zapamiętania. Mecz toczył się w środkowej części boiska, a żadna ze stron nie stworzyła sobie żadnej sytuacji, po której mógł paść gol. Dopiero w 72. minucie z rzutu wolnego huknął Cristiano Ronaldo, ale i jemu zabrakło szczęścia.

Na piłkę meczową musieliśmy czekać aż do 90. minuty, kiedy to fantastyczną kontrę wyprowadzili Portugalczycy. Raul Meireles nie podał jednak w tempo do Cristiano Ronaldo, który źle przyjął piłkę i z idealnej sytuacji strzelił nad poprzeczką. Do końca meczu wynik nie uległ jednak zmianie i o końcowym rezultacie musiała zadecydować dogrywka.

Pierwsza połowa dogrywki należała już zdecydowanie do Hiszpanów, którzy nieco śmielej przystąpili do ataków. Szczególnie gorąco było w ostatnich pięciu minutach, kiedy to podopieczni Vicente del Bosque szturmowali na bramkę Rui Patricio. W 103. minucie groźny strzał oddał Iniesta, ale bramkarz Sportingu Lizbona kapitalnie sparował uderzenie. Po pierwszych piętnastu minutach wciąż jednak 0-0.

W 111. minucie Hiszpanie znowu przeprowadzili akcję, która mogła przesądzić o wyniku spotkania. Jesus Navas popisał się indywidualną akcją i samodzielnie mógł pokonać Patricio, ale ten znowu popisał się dobrą interwencją i powstrzymał rozpędzonych Hiszpanów. Do końca dogrywki wynik nie uległ jednak zmianie, chociaż Hiszpanie w dodatkowych trzydziestu minutach stworzyli sobie znacznie więcej sytuacji. O wyniku musiały zadecydować karne.

Jako pierwszy do wykonania jedenastki podszedł Xabi Alonso, ale Rui Patricio w świetnym stylu zatrzymał jego strzał!

Joao Moutinho miał okazję wyprowadzić Portugalię na wyprowadzenie, ale Iker Casillas również zatrzymał strzelca. Wciąż 0-0!

Andres Iniesta pewnie wykonał jedenastkę i okazał się pierwszym strzelcem bramki w meczu. 1-0 dla Hiszpanii.

Pepe pewnym strzałem, tuż przy słupku, pokonał Casillasa i dał Portugalii remis.

Pique również umieścił piłkę w bramce i nie dał szans Rui Patricio na obronę. 2-1 dla Hiszpanii.

Do kolejnego rzutu karnego miał podejść Bruno Alves, ale w ostatniej chwili zatrzymał go Nani i to on chciał być wykonawcą. Zawodnik Manchesteru United podszedł do futbolówki i pokonał Casillasa. 2-2.

Kolejnym wykonawcą był Sergio Ramos, który uciszył wszystkich, którzy krytykowali go po meczu z Bayernem i pokonał Patricio. 3-2 dla Hiszpanii.

Bruno Alves musiał trafić, by dać Portugalczykom nadzieję. Rosły stoper trafił jednak w poprzeczkę. Wciąż 3-2.

Do decydującego karnego podszedł Cesc Fabregas i strzałem od słupka pokonał Patricio. Hiszpania pierwszym finalistą Euro 2012!

Składy:

Portugalia: Rui Patricio - Pereira, Alves, Pepe, Coentrao - Meireles (112. Varela), Veloso (106. Custodio), Moutinho - Nani, Almeida (81. Oliveira), Ronaldo

Hiszpania: Casillas - Arbeloa, Ramos, Pique, Alba - Xabi Alonso, Busquets - Silva (60. Navas), Xavi (87. Pedro), Iniesta - Negredo (54. Fabregas)

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Hiszpanii autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.06.2012, 03:53

Midgardsorm, Rzeczywiście niezła ta kompilacja. Niemalże wszystkie bramki Giroud z dwóch ostatnich sezonów. Za dobrą grę Giroud i Podolskiego mogę ręczyć.

Pomijając aspekty sportowe Olivier i Lukas to fajne chłopy, z mądrym podejściem do życia i sportu.

Z ciekawostek:
Podolski nie pije w ogóle alkoholu, mimo wszystko rzadkość nawet wśród sportowców.

Olivier intensywnie ćwiczy przewrotki na treningach, czy można takiego zawodnika nie lubić? :-) Liczę na jakaś bramkę sezonu w Arsenalu, właśnie przewrotką :-)

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97928.06.2012, 02:28

Te, jakie spanie!!

RvPersie komentarzy: 1145828.06.2012, 02:18

A no Papatki x )

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.06.2012, 02:03

Również spadam, bo się robię senny. Narazie wam.

karlo komentarzy: 906928.06.2012, 01:55

dobra panowie spadam na chwile do książki i kima
do jutra nara

karlo komentarzy: 906928.06.2012, 01:52

nie ma się co dziwić, zero punktów i ostatni miejsce w grupie Pomarańczowych....

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.06.2012, 01:48

Bert van Marwijk zrezygnował z funkcji selekcjonera reprezentacji Holandii.

Z tej kompilacji wynika, że jest to taki trochę większy Radamel Falcao :D
Jestem bardzo ciekawy jak poradzi sobie u nas. Już się nie mogę doczekać meczów Arsenalu. Wiadomo z kim gramy 1 sparing i kiedy?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.06.2012, 01:30

Kopmilacja o Giroud sprzed kilku dni:

youtube.com/watch?v=P5ikoO9bXyo

Bardzo fajna.

David92 komentarzy: 640028.06.2012, 01:06

Tez byliscie przekonani, ze Alves nie strzeli karnego ? Bo ja tak... jaka szkoda :/

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 128.06.2012, 01:01

North_London, tu poczytaj forum.myiphone.com.pl/post3231.html

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.06.2012, 00:59

Lukasz_10

Oh yeah... Nieuważnie przeczytałem. Nie było sprawy.

North_London komentarzy: 3728.06.2012, 00:59

haha jeszcze nie działa, gwóźdź do trumny xd

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.06.2012, 00:58

oficjalnie mandzukic w bayernie monachium

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 328.06.2012, 00:58

W regulaminowych 90' statystyki dotyczące posiadania piłki nieznacznie na korzyść Hiszpanii, te dotyczące ilości podań także przemawiały na jej korzyść, ale już wyraźnie. Mimo to na boisku nie było widać, by Hiszpanie przeważali. Portugalczycy byli bardziej aktywni, robili więcej szumu, do tego skutecznie ukracali ofensywne zapędy Hiszpanów. Ale fakt faktem ich dobra gra nie przyniosła pożądanych efektów. Jeśli chodzi zaś La Roja, wejście Navasa, a później Pedro rozruszało nieco ich grę. Zachowali oni też więcej sił na dogrywkę. W karnych mieli więcej szczęścia. Szkoda, wolałabym Portugalię w finale.

Wszyscy piszą o Niemcach, ale Ci najpierw musieliby rozprawić się z Włochami, a z tym może być różnie.

Lukasz_10 komentarzy: 27428.06.2012, 00:57

oficjalne konto na facebooku

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 128.06.2012, 00:56

imprecis, moglbys sie zachowac troche po przyjacielsku i jesli wiedziales to polecic jakis program north londonowi, a jesli nie to przynajmniej nic nie napisac.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.06.2012, 00:54

imprecis

Jesteś pewien, że to oficjalne konto Wilshere'a? Czytałem, że on ostatnio skasował swoje konto na twitterze.

RvPersie komentarzy: 1145828.06.2012, 00:49

ludi@
Jestem 9 lat kibicem Sportingu CP ; ]

ludi72 komentarzy: 142728.06.2012, 00:46

ej a może mi ktoś powiedzieć czego sprzeciw budzi osoba Muthinho ?:D

North_London komentarzy: 3728.06.2012, 00:44

przed chwila wyszedlem z siebie i kupilem program za 3 dolce. Jestem idiota, dziekuje ide spac, dzieki za pomoc

Kanonier95 komentarzy: 288228.06.2012, 00:42

,żeby już go te kontuzje omijały szerokim łukiem : )

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.06.2012, 00:38

Ale bede mial rycie z niemcow jak 3 raz z rzedu hiszpance ich ograja , ja tam sie ciesze , portugalia przegralaby z niemcami a hiszpanie maja szanse , ogolnie w dogrywce rzadzili portugalia czekala na karne no to je miala...heh

Kanonier95 komentarzy: 288228.06.2012, 00:37

dziwi mnie to trochę: ) ja wyznaję trochę inną ideologie niż te stereotyp jp-J*bac policje . "JP - Jestem Porządny i kropka !

North_London komentarzy: 3728.06.2012, 00:30

mozecie mi napisac jak debilowi jak po prostu wrzucic film na ipada /iphona?? zaraz wyjde z siebie!!!!!!!

RvPersie komentarzy: 1145828.06.2012, 00:27

Moutinho nigdy Veloso zawsze ; ] Ale lepiej kupić yanna niż Miguela ; ]

marcinekkks komentarzy: 65228.06.2012, 00:26

Joa Moutinho i Miquel Veloso, może byśmy się nimi zainteresowali???

Matheo14 komentarzy: 55128.06.2012, 00:15

kiedy wznawia treningi pierwsza drużyna ?

Jojox komentarzy: 2528.06.2012, 00:14

Albo jak masz format przyjmowany przez apple to wrzucasz do itunes zwyczajnie przez dodaj plik albo musisz przekonwerterowac plik. Ja uzywam iPod Videoria Conventer. :)

North_London komentarzy: 3728.06.2012, 00:12

zanudze sie jutro na smierc jak nic nie wrzuce w podróży, a te programy macowskie sie cholenie gryza z windowsem i nie ogarniam tego!!!! Fajnie jakby ktos mial iphona czy ipada i mi powiedzial co mam zrobic!!!!1

kb8konrad komentarzy: 143228.06.2012, 00:10

north_london panikujesz jakby od tego zalezalo Twoje życie

besttechtips.net/pl/tech-tips/how-to-stream-videos-to-your-iphone-or-ipad-using-windows/

karlo komentarzy: 906928.06.2012, 00:08

Niemcy Hiszpanów zmiotą a kropkę na przysłowiowym "i" postawi Poldi.

North_London komentarzy: 3728.06.2012, 00:07

ludzie pomocy na szybko!!!! Jutro jade i potrzebuje wrzucic film na ipada!!! Nie wiem jak to sie robi, sciagnalem jakis Air Video Free i w itunes nic mi nie idzie. Wyjezdzam o 6 rano. Plis help me

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.06.2012, 00:05

Jak tydzień w tydzień ogląda się mecze Arsenalu to nie dziwcie się, że inne mecze są mniej interesujące ;D
Portugalia z gry była minimalnie lepsza, za to Hiszpania była minimalnie lepsza w karnych, a na koniec i tak wygrają Niemcy.

Ars3n komentarzy: 1235428.06.2012, 00:04