Kanonierzy w reprezentacjach

Kanonierzy w reprezentacjach 12.09.2018, 17:22, Michał Liszkowski 367 komentarzy

Wrześniowa przerwa reprezentacyjna właśnie dobiegła końca. Sprawdźmy więc, jak na międzynarodowych arenach radzili sobie piłkarze Arsenalu.

Mohamed Elneny

W sobotę Elneny rozegrał pełne spotkanie przeciwko reprezentacji Nigru w ramach kwalifikacji do Pucharu Narodów Afryki. Egipcjanie zwyciężyli 6:0, a Elneny w doliczonym czasie gry zdobył gola strzałem z dystansu. Prawdziwy emocjonalny rollercoaster przeżył tego dnia Mohamed Salah. Piłkarz Liverpoolu zdobył dwie bramki, dwukrotnie asystował swoim kolegom i... zmarnował dwa rzuty karne.

Sokratis Papastathopoulos

Grek rozegrał dwa pełne spotkania w ramach Ligi Narodów. W sobotę przyczynił się do wyjazdowego zwycięstwa nad Estonią 1:0. We wtorek Grecy musieli jednak uznać wyższość Węgrów i ulegli 1:2.

Henrich Mchitarian

Kapitan reprezentacji Armenii, podobnie jak Sokratis, rozegrał dwa pełne spotkania w ramach Ligi Narodów. W pierwszym z nich Mchitarian wywalczył rzut karny, którego nie zdołał jednak zamienić na bramkę. Mimo to jego reprezentacja pokonała Lichtenstein 2:1. W drugim meczu Ormianie przegrali z Macedonią 0:2.

Aaron Ramsey

W czwartek Ramsey zdobył gola i pomógł Walii pokonać Irlandię 4:1. Niestety pomocnik Arsenalu miał też spory udział przy bramce dla rywali - Ramsey w głupi sposób stracił piłkę na rzecz Shauna Williamsa, który ze spokojem przelobował Wayne'a Hennesseya. W niedzielę podopieczni Ryana Giggsa musieli uznać wyższość Danii, która dzięki dwóm golom Christiana Eriksena zwyciężyła 2:0. W obu meczach w ramach Ligi Narodów Ramsey przebywał na murawie przez pełne 90 minut.

Lucas Torreira

Torreira wyszedł w podstawowym składzie reprezentacji Urugwaju w towarzyskim spotkaniu z Meksykiem. Ze względu na problem z łydką rozegrał tylko pierwsze 45 minut. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że nie był to poważny uraz i będzie do dyspozycji Unaia Emery'ego na sobotnie spotkanie przeciwko Newcastle. Urugwajczycy wygrali 4:1, a show skradł Luis Suarez, który strzelił bramkę z rzutu wolnego, wykorzystał karnego a'la Panenka i asystował raboną przy golu Gastona Pereiro.

Granit Xhaka

Granit Xhaka był kapitanem reprezentacji Szwajcarii w spotkaniu w ramach Ligi Narodów, w którym rozbiła ona Islandię 6:0. Pomocnik rozegrał też pełne 90 minut w towarzyskim meczu z Anglią, w którym Helweci przegrali 0:1. Xhaka za swój występ zebrał jednak pozytywne recenzje.

Stephan Lichtsteiner

Lichtsteiner rozegrał cały mecz przeciwko Anglikom. Doświadczony obrońca był kapitanem swojego zespołu.

Danny Welbeck

Welbeck w meczu z Hiszpanią pojawił się na boisku dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Mimo to zdołał umieścić piłkę w siatce. Gol nie został jednak uznany, gdyż sędzia wcześniej dopatrzył się faulu na Davidzie de Gei. Anglicy ostatecznie przegrali 1:2. We wtorek wychowanek Manchesteru United spędził na boisku 60 minut w wygranym spotkaniu ze Szwajcarią.

Pierre-Emerick Aubameyang

Gabończyk był kapitanem swojego zespołu i zdobył gola w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Burundi. Bramkę dla rywali strzelił dobrze znany z angielskich boisk Saido Berahino, dla którego był to debiut w "nowej" reprezentacji (na szczeblu młodzieżowym Berahino grał w barwach Anglii).

David Ospina

Wypożyczony do Napoli bramkarz rozegrał dwa towarzyskie spotkania w pełnym wymiarze czasowym. W pierwszym z nich Kolumbijczycy pokonali Wenezuelę 2:1, a w drugim bezbramkowo zremisowali z Argentyną.

Takuma Asano

Japończyk rozegrał 23 minuty i zaliczył asystę w wygranym 3:0 towarzyskim spotkaniu z Kostaryką.

Kelechi Nwakali

Nigeryjczyk, który jest wypożyczony do FC Porto, znalazł się w 24-osobowej kadrze na spotkanie przeciwko Seszelom w ramach eliminacji do Pucharu Narodów Afryki. Pomocnik nie pojawił się jednak na murawie, a jego reprezentacja zwyciężyła 3:0.

Reprezentacje autor: Michał Liszkowski źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
kamilo_oo komentarzy: 2029014.09.2018, 17:50

@rreddevilss:

318

Adrian12543 komentarzy: 15585 newsów: 214.09.2018, 17:43

Przenosimy się na nowy news, panowie.

rreddevilss komentarzy: 265314.09.2018, 17:42

@kamilo_oo:

A Ty ile pkt?

kamilo_oo komentarzy: 2029014.09.2018, 17:37

Słabo chłopaki coś w fantasy ;p

rreddevilss komentarzy: 265314.09.2018, 17:28

@Adrian12543:

W fantasy Cie gonie, już tylko 19 pkt :D

rreddevilss komentarzy: 265314.09.2018, 17:26

@Adrian12543:

Nie ma opcji że Koroną wygra :D

WilSHARE komentarzy: 16864 newsów: 814.09.2018, 17:15

@Adrian12543:
Źle zinterpretowałem pierwszy komentarz.

Też tak uważam. Korona trochę siadła po kontuzji Jukicia, bo na początku wyglądało to naprawdę dobrze. Jednak przy tragicznej grze obronnej Pogonii, stawiam wyżej Kielczan. Liczę, że Soriano odpali na dobre.
Jak fantasy?

Adrian12543 komentarzy: 15585 newsów: 214.09.2018, 17:11

@WilSHARE:
Styl gry Korony pozostawia wiele do życzenia, ale jest bardzo poukładana. Piłkarze, mimo przeciętnych umiejętności, realizują w miarę założenia taktyczne i mocno pracują na całej długości boiska. Bramki na ogół w wyniku indywidualnych błędów, takich jak głupio sprokurowany karny w meczu z Lechią. Ponadto podczas przerwy reprezentacyjnej był czas na wkomponowanie nowych. Tak więc zęby będą boleć od oglądania, ale stawiam na pewne 3 punkty.

WilSHARE komentarzy: 16864 newsów: 814.09.2018, 17:08

@Adrian12543:
Jakie "bez problemu"?

Adrian12543 komentarzy: 15585 newsów: 214.09.2018, 17:06

Nie no szanujmy się, Korona bez problemu wywozi 3 pkt ze Szczecina.

rreddevilss komentarzy: 265314.09.2018, 16:47

@FabsFAN:

Nie stawiam :) ale typuje że teraz wygrają :D

FabsFAN komentarzy: 1586614.09.2018, 16:39

@rreddevilss:
Nie stawiaj na Pogoń. To sa turbociecie xD

rreddevilss komentarzy: 265314.09.2018, 16:26

@WilSHARE:

Moja teoria na te dwa mecze jest inna, WPL-MIE 1
ponieważ mocno to czuję + jakoś nie wierzę że Miedź wygra 3 raz z rzędu, mocna czutka na 1, a POG-KOR 1 ponieważ Pogoń wcale źle nie gra, teraz mieli przerwę to ogarnia tyły i wkoncu przelamia się jak na moje, ale wiadomo logiki nie ma co szukać w Ekstraklasie tak samo jak u kobiet :D

WilSHARE komentarzy: 16864 newsów: 814.09.2018, 16:23

@rreddevilss:
IMO skłaniałbym się ku Legniczanom i Kielczanom. Miedziaki w formie, podoba mi się ich styl gry i kunszt trenerski Nowaka. Za to Pogoń to patola w obronie w tym sezonie, więc Kielce mimo słabej gry mogą coś wywieźć ze Szczecina.
Oczywiście to loteria, dlatego nigdy tu nie pytam o typowania.

WilSHARE komentarzy: 16864 newsów: 814.09.2018, 16:19

Legia nie ma bata jak dla mnie.

Makuszewski nie wróci, Kostewicz też wciąż kontuzja, a Wasielewski to przy Ukraińcu dwa prawe buty. Jedynie przebłyski Amarala i Gytkjera mogą sprawić jak dla mnie niespodziankę.
Oczywiście Legia też ma problem. Jeden. Całą swoją XI.

rreddevilss komentarzy: 265314.09.2018, 16:18

@Adrian12543:

To je Ekstraklasa, nie ma co szukać w niej logiki, jeśli miałbym typować to

ZAG-SLA X
JAG-CRA X2
WPL-MIE 1
PIA-ARK 1
WIS-LGD X
POG-KOR 1
LEG-LEC 1
ZSO-GOR X

macc komentarzy: 356714.09.2018, 16:16

@kanapka:

Nie sądzę, zeby jutro można było tam obejrzeć Arsenal, którego nie będzie w polskiej tv.

kanapka komentarzy: 2717 newsów: 714.09.2018, 16:12

@macc: maniak.tv

macc komentarzy: 356714.09.2018, 16:08

Co polecacie do oglądania Arsenalu w necie?
Acestream jeszcze śmiga czy jest coś nowego i równie pewnego?

Adrian12543 komentarzy: 15585 newsów: 214.09.2018, 16:06

@rreddevilss:
Według mnie ostatnie słabe mecze Lecha to raczej mały dołek, z kolei w Legii od początku sezonu panuje ciągły kryzys.

kamilo_oo komentarzy: 2029014.09.2018, 16:00

Ja się obawiam, że Legia przełamie się właśnie w niedzielę z Lechem

rreddevilss komentarzy: 265314.09.2018, 15:57

@Adrian12543:

Legia wygra, na taki mecz zmobilizuja się i zrobią 3 punkty, Lech ostatnio slabiutko gra, już z Piastem mogli przegrać gdyby nie milimetrowy ofsajd :P

Adrian12543 komentarzy: 15585 newsów: 214.09.2018, 15:38

@kamilo_oo:
Raczej Lech.

rreddevilss komentarzy: 265314.09.2018, 15:34

@Gunner012:

Ta City-Fulham pokazują

ZelGrey komentarzy: 184614.09.2018, 15:27

@Chicken: Nie, dopiero z Arsenalem. Bezpośrednia czerwona kartka, więc wypada na trzy spotkania - do czego wliczą mu się dwa ligowe i jeden pucharu ligi.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 5503 newsów: 214.09.2018, 15:26

AFC chyba bez transmisji w trn weekend, co nie?

Dewry komentarzy: 7316 newsów: 214.09.2018, 15:16

Coś za łatwa ta nowa Fifa. Fajnie, że w końcu odwzorowali, że Tottenham to frajerski zespół, ale żeby od razu na Legendarnym wygrać z nimi 4-0?

Chicken komentarzy: 67914.09.2018, 15:14

@Rreddevilss
Dzięki ;)

MaciekGoooner komentarzy: 26814 newsów: 514.09.2018, 15:05

118-110? Nie ma mowy.
Rozumiem niechęć do Canelo, według mnie GGG też wygrał na punkty, ale było bardzo blisko remisu.
Nie ma mowy o 118-110 dla GGG (dla Canelo tym bardziej) i jak dla mnie każdy kto tak uważa daje się ponieść emocjom, zamiast oceniać obiektywnie walkę.
Canelo miał sporo power shotów, a dużo uderzeń GGG nie robiło Meksykaninowi żadnej krzywdy.

116-112 dla GGG to max co można dać wg mnie.

rreddevilss komentarzy: 265314.09.2018, 15:00

@Chicken:

Nie zagra, zagra dopiero w następnej z Arsenalem

Kredens komentarzy: 242714.09.2018, 14:58

musialoby chyba 8 pierwszych ruzyn z PL nie grac, zebym mogl powiedziec, ze PL schodzi na dalszy plan kosztem Ekstraklasy

Chicken komentarzy: 67914.09.2018, 14:55

Wiece może czy Richarlison zagra w tej kolejce?

WilSHARE komentarzy: 16864 newsów: 814.09.2018, 14:52

Błędów mnóstwo, ale nie dziwcie się.
Tu chodzi o Ekstraklasę. To są emocje!

WilSHARE komentarzy: 16864 newsów: 814.09.2018, 14:51

@Adrian12543:
Mnie też jara ten weekend. Już o 18 derby Dolnośląska, gdzie zapewniają rollercoaster kibicom, później nieco zagubiona Jagiellonia i tu liczę na bardziej zaginioną Cracovię. Jutro wiadomo o 13:30 klasyg PL, o 16 Arsenal, 18:30 mecz na szczycie, dwóch przekozaków słowaków Kosztal vs Haraslin, dwóch kozaków na żądle Paixao vs Ondrasek. A do tego sędzią Paweł Gil, który karteczki luuuubi, a że z Lublina to myślę, że za Stokowcem lekko bojaźliwie. W niedzielę derby Polski, Jevtić na wylocie, Tiba traci formę, Makuszewski kontuzja, może w końcu blyśnie Legia. Już nie wspomnę o poniedziałku Sosnowiec-Zabrze. NO CUDO. Gdzie tu tylko znaleźć czas na życie?

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 5503 newsów: 214.09.2018, 14:49

@Adrian12543:
Jak w PL najlepsza kolejka dotychczas i to po przerwie reprezentacyjnej xD

kamilo_oo komentarzy: 2029014.09.2018, 14:47

@Adrian12543:

Jak typujesz Legia - Lech?

Adrian12543 komentarzy: 15585 newsów: 214.09.2018, 14:27

Ależ wspaniała kolejka się szykuje w najlepszej lidze świata. Na dzień dobry derby Dolnego Śląska, a zaraz potem ciekawe spotkanie Jagiellonii z Cracovią. Jutro mecz na szczycie Wisła-Lechia, a w niedzielę szlagier Legia-Lech. W ten weekend Premier League zdecydowanie schodzi na dalszy plan.

Kill_Bill (zawieszony) komentarzy: 16214.09.2018, 14:26

@Argudo: Dzięki.

Argudo komentarzy: 8007 newsów: 614.09.2018, 14:23

@Kill_Bill:

Tu masz filmik jak to zrobić
https://www.youtube.com/watch?v=u6PkfKra6Kc

Kill_Bill (zawieszony) komentarzy: 16214.09.2018, 14:17

Jak w PES na PS4 poprawić nazwy klubów i nazwiska zawodników? Są jakieś patche na konsole?

LordPrettyFlacko komentarzy: 38414.09.2018, 14:09

@ZelGrey: Ciekawa opcja z tymi obrońcami, ale jeśli już zdecyduję się powierzyć opaskę któremuś z nich, postawię na Alonso. Hiszpan ma znacznie łatwiejszego przeciwnika, a poza tym City w tym sezonie póki co bramki traci.
Drugą opcją, podobnie jak u Ciebie, jest Aguero.
Jeszcze nie zdecydowałem.

rreddevilss komentarzy: 265314.09.2018, 13:42

@ZelGrey:

U mnie chyba Aguero którego podmienie za Salaha, myślałem jeszcze nad Hazardem ale już ostatnio ja dałem Hazarda a każdy inny z mojej ligi gdzie gra idzie o szmal Aguero i miałem 90 minut nerwów w meczu City-Newcastle :P drugi raz może się to nie udac

Ranczomen komentarzy: 613414.09.2018, 13:38

Danny Welbeck tutu turu Danny Welbeck tutu turu

ZelGrey komentarzy: 184614.09.2018, 13:36

No i się zaczyna kombinowanie kogo dać na kapitana w FPL.
Do tej pory moim sztandarowym kapitanem był Mane, ale teraz człowiek zaczyna się zastanawiać. Aguero i Hazard też w składzie, ryzykowne acz potencjalnie przynoszace korzysci mogloby byc niekonwencjonalne postawienie na ktoregos z wysokopunktujacych obroncow typu Mendy czy Alonso.

A u Was jakie decyzje? :)

rreddevilss komentarzy: 265314.09.2018, 13:28

@RIVALDO700:

Za Alliego zagra Son, i tylko dlatego że będzie inny bramkarz mamy domy stawiać? XD jak na moje to Tottenham tego nie przegra jutro

slawekg7 komentarzy: 3814.09.2018, 13:27

@Simpllemann: PES kupuję co rok i tak pamiętałem, że zawsze aktualne składy są w poprzednich częściach. Stąd moje zaskoczenie, że EA tak nie robi. Ale to zaskoczenie i tak nie było duże :D

FabsFAN komentarzy: 1586614.09.2018, 13:26

Nie ma to jak pojsc poplywac pierwszy raz od czasow liczbazy:DDD ( teraz jestem studentem prawa). :D

lukasz845 komentarzy: 286114.09.2018, 13:23

youtube.com/watch?v=9BauUr6tvCw

Mistrzostwo, co jakiś czas wracam do tego na poprawę humoru :D

lukasz845 komentarzy: 286114.09.2018, 13:19

Oglądałem sobie ostatnio pierwszą walkę GGG vs Canelo, wyszło mi 118:110 dla Kazacha. Remis był mega wałkiem, nie mówię już o punktacji Adelaide Byrd, która dała 118:110 dla Alvareza. Oby GGG znokautował tego sterydziarza, który już nie raz dostał taki prezent. Lara, Cotto, Trout, Mayweather -> jeśli nie było wałku to zawsze punktacja była grubo zawyżona

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 46739 newsów: 31914.09.2018, 13:19

@lukasz845
Otóż to. Adamek w wadze ciężkiej już nic nie zdziała.

@slawekg7
Jeśli chodzi o PES-a, to możesz grać nawet w edycję z 2013 roku z aktualnymi składami.

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Cardiff 29.01.2019 - godzina 20:45
? : ?
Arsenal - Chelsea 19.01.2019 - godzina 18:30
2 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool23193160
2. Man City23182356
3. Tottenham23170651
4. Chelsea23145447
5. Arsenal23135544
6. Man United23135544
7. Watford2396833
8. Wolves2395932
9. Leicester23941031
10. West Ham23941031
11. Everton2386930
12. Bournemouth23931130
13. Brighton23751126
14. Crystal Palace23641322
15. Southampton23571122
16. Burnley23641322
17. Newcastle23561221
18. Cardiff23541419
19. Fulham23351514
20. Huddersfield Town23251611
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah167
Harry Kane144
Pierre-Emerick Aubameyang143
Eden Hazard1010
Raheem Sterling107
Sergio Agüero106
Callum Wilson105
Roberto Firmino93
Gylfi Sigurdsson93
Richarlison91
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.96
Gracz grudnia wybór redaktorów Lucas Torreira
Lucas Torreira
7.42
Gracz grudnia wybór użytkowników Lucas Torreira
Lucas Torreira
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna