Konferencja prasowa po meczu z Huddersfield

Konferencja prasowa po meczu z Huddersfield 09.12.2018, 14:39, Patryk Bielski 16 komentarzy

Unai Emery wziął udział w konferencji prasowej po spotkaniu z Huddersfield, które wczorajszego popołudnia Kanonierzy wygrali dzięki pięknej bramce Lucasa Torreiry. Oto, co miał do powiedzenia Hiszpan:

O satysfakcji z odniesionego zwycięstwa...

Dobry wieczór. Myślę, że dzisiejszy rezultat jest bardzo ważny. Chcieliśmy wygrać w bardziej przekonujący sposób, jednak przez większość meczu nie potrafiliśmy utrzymać odpowiedniego rytmu. Było dużo kartek, fauli, a minuty uciekały. Musieliśmy być cierpliwi i czekać na okazję, by zwyciężyć. W pierwszej połowie mieliśmy szansę na zdobycie bramki, być może nawet udało nam się trafić do siatki. Podobnie było w drugiej odsłonie. Gol przyszedł później, ale ostatecznie dał nam pożądany rezultat.

Jak bardzo martwą go kontuzje...

Musieliśmy zakończyć ten tydzień zwycięstwem. Sporo o tym rozmawialiśmy i podeszliśmy do tego meczu z szacunkiem. Byliśmy dobrze przygotowani indywidualnie i drużynowo. Cieszymy się ze zdobytych trzech punktów. Musimy nadal pracować, by by jak najwyżej w tabeli. Kontuzje i zawieszenia za kartki są nieodłącznym elementem piłki. Teraz ważne są dwa dni odpoczynku zarówno dla piłkarzy, jak i sztabu. Później wracamy i skupiamy się na Lidze Europy, a także meczu z Southamptonem. Gracze będą dobrze przygotowani, by pomóc zespołowi osiągnąć wyniki.

O Sokratisie i Mustafim, którzy są zawieszeni na spotkanie z Southamptonem...

Muszę w spokoju pomyśleć podczas dwóch dni wolnego!

Czy uraz Mustafiego dotyczy ścięgna...

Tak, ale myślę, że nic mu nie będzie.

Czy Laurent Koscielny będzie gotowy na przyszły tydzień...

Nie wiem jeszcze, jak będziemy grać w następnym tygodniu, ale mamy w swojej kadrze wielu piłkarzy. Stephan grał dzisiaj jako środkowy obrońca i zaliczył dobry występ, podobnie jak w Manchesterze. Koscielny wraca, to samo tyczy się Nacho Monreala.

O nagłówkach, które pojawiły się w tabloidach...

Rozmawialiśmy o tym w klubie. Na ten moment to nie zawraca nam głowy, nie chcę, by cokolwiek nas rozpraszało. Dziś każdy piłkarz skupił się na spotkaniu, a to nie był łatwy mecz. Jednak wygraliśmy i zasłużyliśmy na te trzy punkty.

O trzech piłkarzach ukaranych żółtymi kartkami za symulowanie...

Chciałbym, aby do tego nie dochodziło. Pragnę, by mecz toczył się w szybkim tempie. To rywale często decydują o tym swoim sposobem gry. Dziś wybrali taką drogę. To był ciężki mecz, bo przeciwnicy często zatrzymywali grę faulując naszych piłkarzy. Żółte kartki o których mówicie są ok, ponieważ to oznacza, że sędzia był w stanie podjąć klarowną decyzję.

Czy może zdradzić, co powiedział piłkarzom o nagłówkach pojawiających się w prasie...

Nie.

Polecamy sklep z gadżetami Arsenalu Fanzone.pl

Huddersfield TownUnai Emery autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
zly_kanonier komentarzy: 503213.12.2018, 14:32

I bardzo dobrze. Takie sytuacje powinny być duszone wewnątrz klubu

kuzguwu komentarzy: 169810.12.2018, 12:06

To chyba Lichy i Nacho na następny mecz ze świętymi. W LE można ewentualnie poeksperymentować.

mar12301 komentarzy: 2147810.12.2018, 11:42

@Wojakus: czepanie się byle się czepiać. Skąd Unai miał wiedzieć że zawodnicy złapią kontuzje? A jakbyśmy grali na 4 obrońców to by nie było kontuzji? Śmiech..

Taktyka z 3 obrońcami się sprawdza, gra wygląda całkiem dobrze, no może z Huddersfield trochę się męczyliśmy, ale w grę też weszło zmęczenie po dwóch wymagających meczach.

drewniane_krzeslo komentarzy: 153409.12.2018, 22:33

@pumeks: Z taką wiedzą możesz spokojnie zastąpić Unaia

Wojakus komentarzy: 6080 newsów: 309.12.2018, 19:36

Tak to jest jak się gra na 3 środkowych obrońców nie mając ich za wielu w kadrze na zastępstwo... Nie ma zmienników na obronie a upiera się cały czas na tą taktykę.

Topek komentarzy: 13429 newsów: 12609.12.2018, 19:11

Do Kościelnego na razie podchodzę ostrożnie. Nie wiadomo jak z formą, a i na pewno nie jest gotowy na granie co trzy dni. Cieszy natomiast powrót Monreala, bo on z powodzeniem może grać na środku, przynajmniej przeciwko mniej siłowym rywalom. Jakoś przejść Świętych, a później z Sokratisem powinno być okej.

pumeks komentarzy: 2000909.12.2018, 17:37

No cóż.
Ze świętymi muszą oddalić grę jak najdalej od bramki.
Klepać długo i dokładnie i strzelać gole :)

filo94 komentarzy: 5771 newsów: 209.12.2018, 17:07

Nie chce mówić co im powiedział... hmmm, bo pewno był tam razem z nimi :D!

N4roj komentarzy: 2209.12.2018, 16:03

Nie zapominajmy, że w ostateczności jest jeszcze nasz egipska ściana :pp. W ostateczności może dostać swoją szanse na środku obrony.

kamilo951456 komentarzy: 29309.12.2018, 15:50

Myślę że Nacho,Kosa i Lichy dadzą radę. Kipi doświadczeniem.

Marcinafc93 komentarzy: 2036009.12.2018, 15:28

1 mecz jakoś damy radę posklejać obronę, dobrze że z Live dopiero 29 grudnia

Axinus komentarzy: 749 newsów: 109.12.2018, 15:27

@mitmichael napisał: "cała obrona sie nam rozwaliła"
Na szczęście mamy przed sobą LE i Soton więc jest szansa że Lichy + Monreal a może nawet Kosa dadzą rade

mitmichael komentarzy: 4715209.12.2018, 14:50

Na pewno o to chodziło. I cała obrona sie nam rozwaliła

Arsenal96l komentarzy: 269809.12.2018, 14:48

@MatczaK: Chyba o tej imprezie z gazem rozweselającym.

MatczaK komentarzy: 57509.12.2018, 14:46

O jakich nagłówkach mowa?

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Sheffield United - Arsenal 21.10.2019 - godzina 21:00
? : ?
Arsenal - Bournemouth 6.10.2019 - godzina 15:00
1 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool880024
2. Man City851216
3. Arsenal843115
4. Leicester842214
5. Chelsea842214
6. Crystal Palace842214
7. Burnley833212
8. West Ham833212
9. Tottenham832311
10. Bournemouth832311
11. Wolves824210
12. Man United82339
13. Sheffield United82339
14. Brighton82339
15. Aston Villa82248
16. Newcastle82248
17. Southampton82157
18. Everton82157
19. Norwich82066
20. Watford80353
ZawodnikBramkiAsysty
Sergio Agüero82
Tammy Abraham80
Pierre-Emerick Aubameyang70
Teemu Pukki62
Raheem Sterling60
Sadio Mané51
Harry Kane51
Jamie Vardy51
Callum Wilson50
Mohamed Salah43
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7.33
Gracz września wybór redaktorów Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
7.61
Gracz września wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna