Koniec marzeń. Atletico - Arsenal 1:0

Koniec marzeń. Atletico - Arsenal 1:0 03.05.2018, 23:36, Kamil Garczorz 906 komentarzy

Liga Mistrzów to rozgrywki, w których chce grać każdy piłkarz, a zwycięstwo w Lidze Europy były jedyną okazją do tego dla piłkarzy Arsenalu. Jednak tuż przed finałem ze snu wybudziło nas Atletico Madryt eliminując Kanonierów w półfinale. Zwycięstwo madrytczykom zapewnił jedyny gol Diego Costy w doliczonym czasie gry pierwszej części spotkania

Wynik z pierwszego meczu w komfortowej sytuacji stawiał Hiszpanów, ale remis z Londynu niczego nie rozstrzygał, a awans wciąż był sprawą otwartą. Obaj menadżerowie przystąpili do tej rywalizacji poważnie. W spotkaniach ligowych zarówno Arsenal, jak i Atletico nie wyszli w najmocniejszych zestawieniach, by wszyscy byli gotowi na dzisiejszy mecz, a więc w składach nie było żadnych niespodzianek.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Atletico: Oblak - Thomas (90' Savic), Gimenez, Godin, Lucas Hernandez - Saul, Koke, Gabi, Vitolo (74' Correa) - Griezmann, Diego Costa (83' Torres)

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny (12' Chambers), Mustafi, Monreal - Ramsey, Wilshere (68' Mchitarian), Xhaka - Özil, Lacazette, Welbeck

Mecz rozpoczął się spokojnym tempem. Wynik z pierwszego spotkania sprawił, że żadna ze stron nie musiała się otwierać. Arsenal częściej utrzymywał się przy piłce, wymieniał więcej podań, ale to gospodarze stwarzali sobie okazje strzeleckie. Podopieczni Diego Simeone znani są z dyscypliny i to było widać w obronie, a Kanonierzy z trudem stwarzali sobie sytuacje strzeleckie. Goście w przeciwieństwie do gospodarzy są znani raczej z popełnianych błędów w obronie i tym razem również tego nie uniknęli. Już na początku brak komunikacji pomiędzy Ospiną a Koscielnym doprowadził do zderzenia obu zawodników. Dla kapitana Arsenalu to spotkanie rozpoczęło się pechowo i szybko się zakończyło. Już po kilku minutach Francuz upadł na murawę i długo się nie podnosił. Koscielny na noszach opuścił boisko, a jego miejsce zajął Chambers. Arsenal nie potrafił przedrzeć się przez szczelnie ustawioną defensywę Rojiblancos, a piłkarze stołecznego klubu kilkukrotnie oddawali uderzenia na bramkę Ospiny. Strzały te był głównie niecelne, ale w końcu jeden z nich odnalazł drogę do siatki. Piłkę na lewej stronie dostał Diego Costa i nie przejmując się atakami Bellerina dał prowadzenie gospodarzom w doliczonym czasie gry.

Druga połowa toczyła się w podobnym tempie, a Arsenal śmielej zaczął atakować po upływie godziny. Londyńczycy postawili na akcje oskrzydlający, bo tylko w tamtych sektorach mieli miejsce, by wprowadzać piłkę. To dało szanse bocznym obrońcom, Bellerinow oraz Monrealowi, którzy często podłączali się do akcji ofensywnych, ale ich dośrodkowania były niecelne. Bramkarze obu zespołów nie mieli zbyt dużo pracy. Zawodnicy Atletico oddali zaledwie cztery celne strzały na bramkę, a Arsenalu... 1. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-0 i to Los Colchoneros cieszyli się z awansu do finału Ligi Europy.

Arsenal nie potrafił rozerwać szyków obronnych swoich rywali, bo grali zbyt statycznie, a podania wymieniane zbyt wolno. Mając do czynienia z taką defensywą należało grać dynamiczniej, powinno być więcej ruchu, a podania wymieniać szybciej. Dlatego Kanonierzy podawali piłki na skrzydła i dlatego Welbeck oraz Lacazette właśnie w bocznych sektorach szukali sobie miejsca. Zdarzały się przebłyski, gdy goście przyśpieszali grę, ale wtedy zawsze brakowało piłkarza ustawionego przed bramką Oblaka. Na początku meczu na boisku pojawił się Calum Chambers, który dał dobrą zmianę i gdyby nie jego interwencje goście wcześniej odebrali nam marzenia o wygranej. Anglik zablokował kilka uderzeń, które prawdopodobnie wpadłyby do bramki.

Wygrana w tych rozgrywkach miała być hołdem dla Arsene'a Wengera, ale piłkarze nie sprostali zadaniu i Francuz będzie musiał odejść z Arsenalu bez żadnego trofeum, a do końca jego przygody w Londynie pozostały zaledwie trzy ligowe mecze.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Atletico Madryt

Atletico MadrytLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
macc komentarzy: 466504.05.2018, 13:06

A jednak Liverpool!

http://www.uefa.com/uefachampionsleague/history/season=2018/matches/#/all

ejmati komentarzy: 92404.05.2018, 13:06

Dzień dobry, dziś mamy 4 maja 2018 roku, do końca przygody Wengera z Arsenalem pozostało 9 dni.

illpadrino komentarzy: 8897 newsów: 304.05.2018, 13:05

@Bagietnik:

Wystarczy, że nowy trener przeczyta, w umowie, że może robić trzy zmiany w meczu.

Bagietnik komentarzy: 2004.05.2018, 13:04

Jestem zszokowany tym całym zamieszaniem wokół mojej osoby. Panowie, możecie się ze mną nie zgadzać, ale mimo wszystko życzyłbym sobie, by moje opinie były bardziej respektowane!

mar12301 komentarzy: 2152404.05.2018, 13:04

Ja pamiętam, że już przed maturą wiedziałem że za wiersz się zabierać nawet nie będę. Nigdy jakoś nie ogarniałem co autor miał na myśli w tych wierszach :D

ZielonyLisc komentarzy: 1396604.05.2018, 13:04

Weźcie tego wyklepa stąd.

Mico17 komentarzy: 6669 newsów: 104.05.2018, 13:02

@Bagietnik: to jest zarzutka wysokiej jakości

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.05.2018, 13:02

Ten gościu to jest Fetraini.Kiedyś już tutaj pajacował ale mu się znudziło i teraz wrócił jak widać.Niech te pierdoły wypisuje dalej

Bednar komentarzy: 120104.05.2018, 13:01

Wnoszę o banicje Bagietnika. Komuś się nudzi, więc założył troll konto, do podjudzania innych użytkowników. Później wynika z tego tylko jałowa dyskusja, która prowadzi do bezsensownych warnów dla stałych użytkowników.

Przenies komentarzy: 1704.05.2018, 13:01

Smichy, chichy to pewnie fake, ale patrząc na sędziowanie to nie sposób się na to nie złapać :P

Przenies komentarzy: 1704.05.2018, 12:59

.sportbible.com/football/fails-uefa-accidentally-reveal-this-seasons-champions-league-winners-20180504?source=facebook

Dodajcie sobie www na początku

dami494 komentarzy: 3348 newsów: 204.05.2018, 12:58

@Argudo: Werter i jeszcze Ludzi bezdomnych dałem

arsenallord komentarzy: 18899 newsów: 11704.05.2018, 12:57

Fetraini czy jakoś tak na 100%

thegunner4life komentarzy: 600904.05.2018, 12:57

@Przenies:
Jaśniej trochę

DontCry komentarzy: 747004.05.2018, 12:57

@Bagietnik: Mała uwaga, na k.com wszyscy z panem Wengerem są na Ty.

Argudo komentarzy: 10696 newsów: 604.05.2018, 12:57

@FabsFAN:

Interpretacja wiersza, ale za to nawet nie wiedziałbym, jak się zabrać.

@Mico17:

Nie mam pojęcia, ale oby nie.

@mar12301:

Oby, dzięki ;)

@dami494:

A jaki trzeci argument?

kaljot komentarzy: 38804.05.2018, 12:57

@Przenies: kto wygrał :)?

michalal komentarzy: 1039704.05.2018, 12:57

co to w ogóle jest za typ ten Bagetnik? Imprecis na innym koncie?

dami494 komentarzy: 3348 newsów: 204.05.2018, 12:57

@Przenies: nie wiemy

Przenies komentarzy: 1704.05.2018, 12:56

Panowie (panie), nie wiem czy wiecie, ale UEFA podają już zwycięzcę LM :)

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10304.05.2018, 12:53

@Bagietnik: poproś panią pielęgniarkę o nowe leki

thegunner4life komentarzy: 600904.05.2018, 12:52

@n0thing:
Proponował bym nie reagować. To nie jest przypadek. Jeszcze taka wczesna data.

n0thing komentarzy: 5024 newsów: 36204.05.2018, 12:51

@Bagietnik: mistrzostwo leicester i kapitalny sezon Arsenalu XDDD

Bagietnik komentarzy: 2004.05.2018, 12:48

Niektórzy widzę są święcie przekonani o tym, że na horyzoncie czeka zbawiciel Arsenalu, który sprawi, że natychmiast wrócą złote lata. Ja nie podzielam optymizmu tych, którzy cieszą się z odejścia pana Wengera. Przeanalizujmy może kilka ostatnich sezonów pana Arsene'a:

13/14 - Przepiękna gra, fotel lidera przez długi okres, pechowe czwarte miejsce, które i tak nie było złe, była to adekwatna pozycja do budżetu transferowego. Kanonierzy zostali wyprzedzeni wprawdzie przez biedniejszy Liverpool, ale za to byli wyżej od bogatszego Manchesteru United. Do tego wygrany FA Cup, więc sezon w 100% udany.
14/15 - Kolejny wspaniały sezon zespołu The Gunners. Bardzo dobre trzecie miejsce ustępując tylko znacznie bogatszym Chelsea i City obroniony Puchar Anglii, do tego wspaniała Tarcza Dobroczynności i jak zwykle kawał świetnej piłki zwanej Wengerballem.
15/16 - Wicemistrzostwo kraju po kapitalnym sezonie. Kanonierzy zostawili w tyle wszystkich najważniejszych rywali! Niestety akurat wtedy Leicester musiało zagrać wielki sezon. Co za pech... Ale tarcza znów siadła, więc jakby nie patrzeć sezon udany.
16/17 - Pechowe 5 miejsce osłodzone kolejnym Pucharem Anglii, który miał szczególny smak, gdyż w finale został pokonany świeżo upieczony mistrz - Chelsea, przez co Kanonierzy w końcu mogli się poczuć jak prawdziwi mistrzowie Anglii!
17/18 - Kiepska forma w lidze, która została zrekompensowana prestiżową Tarczą Dobroczynności (Chelsea ponownie musiała uznać wyższość wielkiego Arsenalu!) oraz dzielną walką do ostatniej kropli potu w Pucharze Ligi (finał) i Lidze Europy (półfinał!!!), co mimo wszystko czyni sezon co najmniej przyzwoitym.

Reasumując: Arsenal pana Wengera nawet w ostatnich, słabszych latach nie schodził poniżej pewnego poziomu. Nawet gdy Kanonierzy zawodzili w lidze, to w Pucharach czy to europejskich, czy to krajowych dorzucali coś ekstra, coś co czyniło dany sezon wyjątkowym. Nie rozumiem więc skąd tyle narzekań pod adresem pana Wengera i jego pracy. Kolejna rzecz, której nie rozumiem to przekonanie, że nowy trener będzie o niebo lepszy od pana Arsene'a. Na pewno nie będzie on mógł liczyć na duży budżet transferowy z przyczyn, które są doskonale znane każdemu fanowi AFC. Po za tym wcale nie musi on być lepszym fachowcem od pana Wengera. Cudze chwalicie, swego nie znacie. Apeluję zatem do wszystkich kibiców o zdjęcie różowych okularów i sprawiedliwą ocenę pracy pana Wengera.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10304.05.2018, 12:45

@FabsFAN: Po prostu tuman

Ranczomen komentarzy: 896204.05.2018, 12:43

Tęsknota?

Małpa Janusz to idealne odwołanie :P

dami494 komentarzy: 3348 newsów: 204.05.2018, 12:39

@Argudo: Ja dałem Rzeckiego jak Wokulski zniknął xd

ZielonyLisc komentarzy: 1396604.05.2018, 12:39

@ares765: Ja w klasie miałem debila co napisał, że części Dziadów wychodziły chronologicznie tzn. cz. I, II, III i IV

FabsFAN (zawieszony) komentarzy: 20148 newsów: 304.05.2018, 12:38

@ares765:
Narodowiec?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10304.05.2018, 12:37

Znajomy napisał, że inwokacja jest z Roty xD już zero punktów będzie

FabsFAN (zawieszony) komentarzy: 20148 newsów: 304.05.2018, 12:36

@Mico17:
Nie strasz go xD

mar12301 komentarzy: 2152404.05.2018, 12:35

@Argudo: będzie dobrze, nie martw się ;)

Mico17 komentarzy: 6669 newsów: 104.05.2018, 12:35

@Argudo: powrót odyseusza by pasował. btw to juz ten rok gdzie planują grubą redukcję studentów?

FabsFAN (zawieszony) komentarzy: 20148 newsów: 304.05.2018, 12:34

Temat*

FabsFAN (zawieszony) komentarzy: 20148 newsów: 304.05.2018, 12:34

@Argudo:
A był jakiś drugi yemay2?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10304.05.2018, 12:34

@darek250s: siwy dym

FabsFAN (zawieszony) komentarzy: 20148 newsów: 304.05.2018, 12:32

Niektórzy mają wyższe ambicje niz tylko zdanie. Aby nie uzyskać 30%, trzeba być wybitnie uzdolnionym.

thegunner4life komentarzy: 600904.05.2018, 12:32

@Simpllemann:
Twój komentarz mnie też. Strasznie ofensywnie.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 49039 newsów: 38104.05.2018, 12:30

@thegunner4life
Akurat takie rzeczy nigdy mnie nie bawią.

ZielonyLisc komentarzy: 1396604.05.2018, 12:29

Lamusy. Ja tam maturę ogarnąłem na streszczeniach. Przed samą maturą trochę się uczyłem ale po jej napisaniu doszedłem do wniosku, że gdybym się nie uczył to i tak bym ją zdał.

FabsFAN (zawieszony) komentarzy: 20148 newsów: 304.05.2018, 12:28

@Argudo:
Współczuję Lalki. Dobrnalem chyba do 100 strony tego paskudztwa i więcej nie dałem rady. Żeby noe było, lektury, co do zasady, lubiłem. Sienkiewicza czytałem wszystko, Pana Tadeusza 3 razy xD

Mariusz28 komentarzy: 460404.05.2018, 12:27

@Argudo: Mogłeś nawiązać do starszych kibiców Arsenalu :D

thegunner4life komentarzy: 600904.05.2018, 12:27

@Simpllemann:
Bo ten komentarz był poniżej jakiegokolwiek poziomu xD jak ktoś musi takie rzeczy pisać po meczu rzucając bluzgami to mu współczuję. To był żart stąd te nawiazanie do skrzyni.

Nie musisz wszystkiego tak do siebie brać.

Argudo komentarzy: 10696 newsów: 604.05.2018, 12:24

@mar12301: @FabsFAN:

Temat brzmiał: Tęsknota - siła niszcząca, czy budująca życie? Trzeba było się odwołać do fragmentu i całości Lalki i dowolnego tekstu kultury.
No i nie wiedziałem, jak się odwołać do całości, a jako trzeci na szybko wymyśliłem "Latarnika", nie pamiętając nawet nazwiska głównego bohatera.
Czytanie też nie było łatwe, musiałem poświęcić dożo czasu, którego potem zabrakło na rozprawce.

ZielonyLisc komentarzy: 1396604.05.2018, 12:23

@TheBestGooner: gangsterka

FabsFAN (zawieszony) komentarzy: 20148 newsów: 304.05.2018, 12:19

@Argudo:
Jaki temat pracy?

mar12301 komentarzy: 2152404.05.2018, 12:19

@Argudo: a co miałeś w pisemnym? Jakie lektury?

mar12301 komentarzy: 2152404.05.2018, 12:19

Widzę, że adminom tez się spodobał komentarz ultra15 :P

Argudo komentarzy: 10696 newsów: 604.05.2018, 12:18

Nie wiem, co za dureń wczoraj pisał, że chce mieć 90 z polskiego. Z tej matury 60 będzie sukcesem.
Masakra, jestem nią załamany.

darek250s komentarzy: 7615 newsów: 404.05.2018, 12:15

@ares765:

Nie. To byl prank.

Następny mecz
Ostatni mecz
Burnley - Arsenal 2.02.2020 - godzina 15:00
? : ?
Chelsea - Arsenal 21.01.2020 - godzina 21:15
2 : 2
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool21201061
2. Man City23163451
3. Leicester21133542
4. Chelsea23124740
5. Sheffield United2388732
6. Wolves22710531
7. Newcastle2286830
8. Arsenal23611629
9. Man United2177728
10. Tottenham2176827
11. Burnley21831027
12. Southampton22831127
13. Crystal Palace2268826
14. Everton22661024
15. West Ham2065923
16. Brighton22571022
17. Aston Villa22641222
18. Bournemouth22641222
19. Watford22471119
20. Norwich21441316
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy174
Sergio Agüero163
Marcus Rashford144
Danny Ings141
Pierre-Emerick Aubameyang141
Tammy Abraham133
Sadio Mané116
Mohamed Salah115
Harry Kane112
Raheem Sterling111
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.33
Gracz grudnia wybór redaktorów Bernd Leno
Bernd Leno
7.02
Gracz grudnia wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Fortuna
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl