Leno: Nie widziałem piłki, gdy Sissoko uderzył

Leno: Nie widziałem piłki, gdy Sissoko uderzył 03.03.2019, 01:23, Maciej Szymkowiak 10 komentarzy

Bernd Leno nie zachował czystego konta w meczu przeciwko Tottenhamowi Hotspur, ale udało mu się wybronić dwie wyjątkowo groźne sytuacje, które nastąpiły jedna po drugiej. Najpierw z bliskiej odległości Niemiec, powstrzymał Eriksena uderzającego z półwoleja, a następnie świetną robinsonadą zatrzymał silny strzał Moussy Sissoko. Oto co bramkarz Kanonierów powiedział po meczu:

O swojej podwójnej paradzie bramkarskiej...

Nie wiem, co się wydarzyło, bo akcja toczyła się bardzo szybko. Sissoko uderzył, a ja nie widziałem piłki, tylko intuicyjne zareagowałem. Myślę, że najlepsze parady bramkarskie są wtedy, gdy nie zdajesz sobie zbytnio sprawy z sytuacji.

O tym, czy jest zły z powodu remisu...

To denerwujące, ponieważ późno straciliśmy gola, a także mieliśmy szansę na zdobycie bramki z rzutu karnego. Mieliśmy pecha, ale taka jest piłka nożna. Pierwsza połowa była przez nas dobrze rozegrana, a w drugiej nie graliśmy już najlepiej. Tottenham zasłużył na wyrównanie, chociaż pod koniec mieliśmy okazję wygrać.

O Kanie, który był na spalonym...

Nie wiedziałem o tym. Podczas meczu nie zdałem sobie z tego sprawy, bo za szybko się wszystko działo. To pech, że nie odgwizdano spalonego, ale nie możemy tego zmienić. Nie mamy systemu VAR, więc musimy po prostu to zaakceptować.

O ogólnie dobrej grze...

Sądzę, że pokazaliśmy ducha zespołu, zwłaszcza że na wyjazdach nie zawsze nam to wychodziło. Takie nastawienie trzeba pokazywać przy każdym przeciwniku. Myślimy o kolejnych starciach, bo będą one kluczowe w walce o TOP4.

O tym, czy mają szansę na TOP4...

Nasza pewność siebie jest bardzo duża, ponieważ mamy dobry moment. Zagraliśmy nieźle przeciwko silnej drużynie, zwłaszcza w pierwszej połowie, którą kontrolowaliśmy. W następnym tygodniu mamy kolejny wielki mecz, przeciwko Manchesterowi United, który pragniemy wygrać, bo oni również walczą o czołową czwórkę.

Bernd LenoNorth London Derby autor: Maciej Szymkowiak źrodło: arsenal.com
Rowerinho komentarzy: 225204.03.2019, 15:36

@cwalin: ten dzieciak ma 27 lat ;)

cwalin komentarzy: 236404.03.2019, 02:51

Ja lubię tego dzieciaka.Jest skromny,spokojny i skuteczny.I elegancki,mówię o sposobie bronienia.

kubex komentarzy: 575203.03.2019, 18:38

Nie wiem czy tylko ja mam inne odczucie? Wg mnie poza golem to w pierwszej połowie mieliśmy furę szczęścia i wcale meczu nie kontrolowaliśmy... uważam, że w drugiej połowie zagraliśmy dużo lepiej - na mniej pozwalaliśmy kurczakom. Indywidualne błędy sędziego i Mustafy zaważyły ale ja zdecydowanie wolę Arsenal z drugiej połowy niż z pierwszej gdzie kurczaki nas zdominowały i nie wychodziliśmy w ogóle z kontrami.

bayakus komentarzy: 128503.03.2019, 15:47

Jak do tej pory parada sezonu.

P29LJ komentarzy: 79803.03.2019, 14:39

Spokojnie będziemy w top4 jak nie i na 3 miejscu, bo nam zostało tylko utd i jak się nie potkniemy to będzie LM.

kuzguwu komentarzy: 538603.03.2019, 14:33

Chwilę po tej genialnej podwójnej interwencji pomyślałem sobie: kurczę, kiedy bramkarz Arsenalu zaliczył ostatnio jakąś kosmiczną interwencję, którą pamiętałoby się później. Niestety to było stanowczo za dawno.

losnumeros komentarzy: 1318903.03.2019, 09:35

Brawo za te interwencje, oby tak dalej. Tylko potrenuje wyjścia do wrzutek, bo ten element wygląda słabo.

GROMALL komentarzy: 509003.03.2019, 09:30

Ta interwencja po strzale Sissoko to trochę a'la Neuer :D Tak trzymaj chłopie.

adamkanonier komentarzy: 101603.03.2019, 08:55

Jeszcze potrenuj te wykopy Bernd byku ! ;)

lays komentarzy: 3987103.03.2019, 01:44