Lucas: Czuję się dobrze w Arsenalu

Lucas: Czuję się dobrze w Arsenalu 07.02.2017, 15:18, Michał Kruczkowski 14 komentarzy Gdy podczas letniego okienka transferowego okazało się, że nowym nabytkiem Arsenalu został Lucas Perez, większość kibiców The Gunners nie do końca wiedziała, czego może się spodziewać po tym napastniku. Początkowe mecze Hiszpana może i nie były zbyt przekonujące, jednak ze spotkania na spotkanie coraz bardziej imponował i przyczyniał się do zwycięstw całego zespołu.

Obecnie fani Kanonierów mają spore pretensje do Arsene'a Wengera o to, że ten nie daje zbyt wielu szans Perezowi. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ napastnik naprawdę zasłużył na więcej minut na boisku. Lucas w rozmowie z Arsenal Player wspomniał ostatnio o swoim najlepszym momencie z dotychczasowego pobytu w londyńskim klubie, którym jest oczywiście wyjazdowy mecz przeciwko FC Basel.

- Byłem wtedy naprawdę szczęśliwy, ponieważ po raz pierwszy w swojej karierze wybiegłem w podstawowym składzie w meczu Ligi Mistrzów. Wygraliśmy, awansowaliśmy z pierwszego miejsca w grupie, a ja zdobyłem hat-tricka. O co więcej można prosić? Bardzo się cieszę z tego, jak ten wieczór się wtedy potoczył i z pewnością zapamiętam go do końca życia.

- To są rozgrywki, w których zawsze chcesz grać. Marzyłem o tym i dzięki temu, że trafiłem do Arsenalu, mogłem to marzenie zrealizować. W moim pierwszym meczu Champions League zaliczyłem dwie asysty, a w następnym strzeliłem trzy bramki. Jestem naprawdę dumny z tego osiągnięcia.

Wspomniana duma nie może dziwić, ponieważ Lucas jest szóstym zawodnikiem Arsenalu w historii, który zdołał ustrzelić hat-tricka w meczu Ligi Mistrzów. Dołączył tym samym do grona, w którym znajdują się Thierry Henry, Nicklas Bendtner, Danny Welbeck, Olivier Giroud i Mesut Özil.

Hiszpan wypowiedział się także o swojej aklimatyzacji w nowym klubie.

- Każdy piłkarz jest inny, niektórym adaptacja do nowego otoczenia zajmuje dłużej, a niektórym krócej. Przejście do Premier League z Hiszpanii było dla mnie sporą zmianą. Wszyscy potrzebują trochę czasu, żeby się przyzwyczaić. Obecnie czuję się tutaj bardzo komfortowo i dobrze wpasowałem się do reszty drużyny. Dla piłkarza jest to jeden z najważniejszych aspektów - zakończył Perez.

Licząc wszystkie rozgrywki, Lucas wystąpił w szesnastu meczach w tym sezonie, w których zdobył sześć goli i zaliczył cztery asysty, jednak trzeba zaznaczyć, że tylko połowę tych spotkań rozpoczynał jako zawodnik podstawowego składu.

BaselChampions LeagueLucas PerezSklep z gadżetami Arsenalu autor: Michał Kruczkowski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Armata500 komentarzy: 1636 08.02.2017, 20:25

Perez jest znakomity, gra stosunkowo rzadko, ale jak już gra, to są powody do zadowolenia.
Także uważam, że powinien grać częściej, bo zasługuje na to.

Forever_gunner komentarzy: 1211 08.02.2017, 18:52

Niestety jego kariera do tej pory przypomina karierę Campbella, a nie chciałbym, aby on też się zmarnował. Tym bardziej, że ma większe umiejętności niż Kostarykanin. Czy trzeba zmiany trenera, aby Perez miał więcej szans? Moim zdaniem Perez pokazał do tej pory tylko mały wachlarz swoich zagrań, a już wykazał się dużą kreatywnością. Teraz w okresie posuchy właśnie kreatywności nam trzeba, aby nie wypaść z top4.

JanikK komentarzy: 5988 08.02.2017, 11:09

badminton
Daje mu to gola lub asystę co 79minut(grał 791' łącznie)

PawloPro komentarzy: 620 07.02.2017, 23:01

Lucas > Theo

michalal komentarzy: 6934 07.02.2017, 21:31

Szkoda mi go jest, bo na prawdę koleś jak gra to daje radę. Z miłą chęcią oglądał bym go częściej na boisku.

badminton komentarzy: 77 07.02.2017, 18:32

"w szesnastu meczach w tym sezonie [..] zdobył sześć goli i zaliczył cztery asysty" skuteczność w udziale zdobycia gola na wszystkie 16meczy 62,5%. Nawet jeśli przyczyniłby lub zdobył gola w co drugim spotkaniu byłoby świetnie. Też miałem wrażenie, że Giroud nieźle współpracuje z Perezem?

Ktoś zwracał uwagę, analizował, mam wszystkie mecze od początku sezonu (1080i 60fps) sprawdzę porachuję

Nomad komentarzy: 822 07.02.2017, 18:28

Lucas niestety idzie tą samą drogą co Podolski. Co prawda nigdy nie bylem fanem polako-niemca w takim klubie jak nasz to akurat Lucasowi powinno dać się o niebo więcej szans aniżeli je otrzymuje ponieważ może w 2 meczach grywal średnio (a Ozil??) a reszte calkiem dobrze..

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 07.02.2017, 17:33

Co ma Wenger do stracenia, wystaw go od pierwszych minut w lidze!

Kruczekafc4 (redaktor) komentarzy: 8 newsów: 280 07.02.2017, 17:29

Racja, z asystami z FA Cup ma razem 4, dzięki.

Archiwald komentarzy: 572 07.02.2017, 16:31

Fajny z niego grajek on chyba sam się nie spodziewał po swoim najlepszym sezonie w Deportivo, ze może zgłosić się po niego taki klub jak Arsenal, docenia to i widać, że jest bardzo ambitny - takich piłkarzy trzeba doceniać :)

Inwiktus komentarzy: 147 07.02.2017, 16:05

Spokojnie , póki jest drewno Wallcott w drużynie to będzie siedział na ławce , a później trafi na wypożyczenie jak Cambpell

krecik349 komentarzy: 487 newsów: 1 07.02.2017, 16:01

WilSHARE

A Szkoda, bo zasłużył na grę na skrzydle bardziej niż Iwobi czy Walcott, ma nosa do bramki i to widać od razu, przyspieszenie ma, kropnięcie ma, nienaganna technika, nie rozumiem dlaczego nie dostaje szans.

kaman17 komentarzy: 2836 07.02.2017, 15:46

Dwie asyst? Tyle to w jednym meczu LM miał. A co z piętką do Giroud? Asysta z Southampton do Welbza.
W sumie ma ich chyba 5 jeśli się nie mylę.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 07.02.2017, 15:25

Ten to jest tak oczarowany grą przeciw Bazylei w CL, że zapomniał o całym świecie. A do Monachium nawet nie pojedzie, hehe.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Swansea City - Arsenal 30.01.2018 - godzina 20:45
? : ?