Maitland-Niles: Wenger jest dla mnie jak ojciec

Maitland-Niles: Wenger jest dla mnie jak ojciec 30.03.2018, 13:45, MVTI 13 komentarzy

Ainsley Maitland-Niles wdarł się podczas obecnej kampanii do pierwszego składu Arsenalu, w którym regularnie zalicza występy w Premier League i rozgrywkach europejskich. Młody Anglik w ostatnim wywiadzie przyznał, że personą, która odpowiada za jego sukces jest Arsene Wenger.

- Wiele zawdzięczam Wengerowi. Przede wszystkim, Arsene we mnie wierzy i cały czas mnie poprawia, pragnie tego, abym był lepszym zawodnikiem. Każdego dnia pracuję tak ciężko, jak tylko potrafię. Wiem, na których sprawach powinienem skupić się najbardziej.

- Uważam, że Arsene jest bardzo ufną osobą. Ma dużo wiary w swoich graczy i zawsze, kiedy chcesz z nim porozmawiać, możesz to zrobić. Podoba mi się fakt, że podczas treningu trener podchodzi do mnie, obejmuje mnie ramieniem i mówi mi w jaki sposób powinienem się poprawić.

- Możesz z nim porozmawiać o wszystkim. To świetny facet, traktuje każdego jak swoją rodzinę. Wszystko jednak zależy od ciebie, od tego jaki jesteś otwarty na rozmowę. Zdaję sobie sprawę z tego, że pomoże mi w wielu sprawach, dlatego mogę przyrównać jego personę do mojego ojca. Jednocześnie ten człowiek jest moim trenerem, więc wychodzi to z korzyścią dla obu kierunków.

- Nie uważam, aby na zawodników spadała odpowiednia część winy za słabe wyniki. Po złych spotkaniach powinniśmy rozkładać winę równomiernie, nie może ona spadać na samego szkoleniowca. To my znajdujemy się na boisku, a trener wybiera jedenastkę na mecz. Jako piłkarze, powinniśmy brać większą odpowiedzialność za nasze czyny i naprawdę walczyć o dobro całego zespołu.

- W momencie, gdy Arsene udziela wywiadów, znajduje się na konferencjach prasowych lub mówi po prostu o piłce nożnej, to tylko jego opinia. To, co myśli o zespole nie ma nic wspólnego z tym co pisze prasa. Jest bezpośredni w tym co chce osiągnąć. Arsene jest świetnym menedżerem, który ma duży bagaż doświadczeń, a także wykazuje się fenomenalną wiedzą i odpowiednią osobowością.

Ainsley Maitland-NilesArsene Wenger autor: MVTI źrodło: Sky Sports
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
dudekns komentarzy: 605009.04.2018, 08:23

Kolejny do kolekcji.

zly_kanonier komentarzy: 503802.04.2018, 17:16

Może Wenga jak odejdzie to się powinien adopcją zająć?

pipolina komentarzy: 25931.03.2018, 12:23

Nie ma lepszego trenera od taty WENGERA:]

pedroklub komentarzy: 21130.03.2018, 22:14

Myślę, że młody nic innego nie mógł powiedzieć, natomiast nie uważam, żeby szkoleniowiec w tym wieku potrafił zawodnikom "sprzedać" jeszcze coś nowego. 15 lat temu jego nowości na boisku procentowały, każdy bał się Arsenalu, ich gra była czymś nowym. Teraz świat poszedł do przodu, zmieniły się metody treningowe i opieka medyczna, zmieniła się gra, kombinacja a zdaje się, że w Arsenalu jest wszystko jak za dawnych lat. Już nawet spadkowicze nie boją się i nie drżą przed meczem z Arsenalem. Wszyscy wiedzą jak będziemy grali, 3 razy w poprzek, 4 razy do tyłu, 1 raz do przody, 2 razy w poprzek ....więc jak na nas siądą pressingiem to się zesramy w ciągu pierwszych 20 minut. A potem to już raczej pozamiatane. Dlatego pomimo wielkiego szacunku dla jego wcześniejszych osiągnięć, poza tymi ostatnimi pucharkami które można sobie w buty włożyć, żeby być wyższym, należy się Klubowi świeża, młodsza krew, nie jakiś kolejny, zagubiony emeryt typu Ancelotti, ale ktoś kto da nowego kopa tej drużynie, nowy impuls, nową ideę. Zobaczcie Kloppa, pomalutku i ma Liverpool kawał przewagi nad nami, a w Lidze Mistrzów nie byliśmy tak wysoko jak oni od 2006 roku.

Marioht komentarzy: 598730.03.2018, 17:53

Obrońcy Wengera ujawniajcie się... 3..2..1...

Traitor komentarzy: 7102 newsów: 2230.03.2018, 17:06

Oby nie potraktował "tatusia", jak swojej "mamy" wg mediów :PP

dominrr komentarzy: 52530.03.2018, 16:57

Wenger był i nadal jest bardzo dobrym trenerem i należy mu się ogromny szacunek.
Fajnie że dobrze traktuje swoich podopiecznych to jest bardzo ważne aby w zespole panowała przyjazna atmosfera lecz nie zawsze należy głaskać swoich podopiecznych a wręcz czasem trzeba zje**ć (za przeproszeniem ) gdy zespół gra piach ....

No i niestety Wenger się powoli wypala.. co pokazują ostatnie lata.
Lata robią swoje i czegoś zaczyna brakować Wengerowi i Arsenal się powoli stacza....

3rdpitch komentarzy: 298730.03.2018, 16:52

Arsene ma już więcej synów niż trofeów

Jacek1s komentarzy: 307130.03.2018, 15:22

Ciekawe jak musi się czuć ojciec Nilesa skoro znalazł dla niego zastępce.

pumeks komentarzy: 2014530.03.2018, 15:15

Raczej jak tatuś.
Ojciec to potrafi ostro opierd... swojego synalka!

Ech0z komentarzy: 262630.03.2018, 14:59

nO właśnie to o czym mówię. nie ma.kto na nich nakrzyxec i wziąć dupe w troki bo wszytskie traktuje jak rodzinę.

Sobieski14 komentarzy: 465930.03.2018, 14:21

Arsene In Kroenke out

CzerwonaRoza komentarzy: 53230.03.2018, 14:12

Następny syn! ;)

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Southampton 23.11.2019 - godzina 16:00
? : ?
Leicester - Arsenal 9.11.2019 - godzina 18:30
2 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool12111034
2. Leicester1282226
3. Chelsea1282226
4. Man City1281325
5. Sheffield United1245317
6. Arsenal1245317
7. Man United1244416
8. Wolves1237216
9. Bournemouth1244416
10. Burnley1243515
11. Brighton1243515
12. Crystal Palace1243515
13. Newcastle1243515
14. Tottenham1235414
15. Everton1242614
16. West Ham1234513
17. Aston Villa1232711
18. Watford121568
19. Southampton122288
20. Norwich122197
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy112
Tammy Abraham102
Sergio Agüero92
Pierre-Emerick Aubameyang80
Sadio Mané72
Raheem Sterling71
Mohamed Salah63
Marcus Rashford63
Teemu Pukki62
Harry Kane61
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.67
Gracz października wybór redaktorów Matteo Guendouzi
Matteo Guendouzi
6.44
Gracz października wybór użytkowników Matteo Guendouzi
Matteo Guendouzi
Publicystyka
Wywiady
Fortuna
Piłka nożna