Mustafi: Zaadaptowałem się do filozofii trenera

Mustafi: Zaadaptowałem się do filozofii trenera 27.07.2018, 11:43, Michał Kuźma 10 komentarzy

Shkodran Mustafi po meczu z Atletico Madryt został zapytany przez dziennikarzy o swoje przemyślenia na temat adaptacji w nowym systemie gry oraz o ćwiczeniu różnych ustawień w obronie. Pomimo, że pracuje z Emerym dopiero od około miesiąca, jest zdania, że zdążył się zaadoptować do filozofii nowego trenera.

- Nie wiem jak długo zajmie ludziom oswojenie się z nowym trenerem, ale my gracze już to zrobiliśmy. Już pierwszego dnia powiedział nam o swojej filozofii oraz o tym, jak chce grać. Myślę, że dla nas piłkarzy to ważne, by pojąć to tak szybko, jak to możliwe.

- Pre-season to nie jest 4 czy 5 miesięcy, lecz zaledwie kilka tygodni przed rozpoczęciem Premier League. Myślę, że zaadaptowaliśmy się bardzo szybko i lubię filozofię, którą trener wnosi do Arsenalu.

- W poprzednim sezonie graliśmy z tyłu trójką lub czwórką graczy. W dzisiejszej piłce to ważne, by być elastycznym i uważam, że to dobrze, gdy zespół potrafi dokonywać takich zmian. Właśnie dlatego to jest to, nad czym pracowaliśmy. Najwięcej pracowaliśmy nad grą czwórką z tyłu, aczkolwiek w meczu z Atletico spróbowaliśmy zagrać przez ostatnie pół godziny trzema obrońcami. Nie jest to dla nas coś zupełnie nowego, ponieważ graliśmy w ten sposób w poprzednim sezonie. Jest to jednak coś, nad czym musimy pracować, bo czyni cię to silniejszym i daje więcej możliwości do zmian podczas meczu – powiedział Mustafi.

Shkodran MustafiUnai Emery autor: Michał Kuźma źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
cwalin komentarzy: 147128.07.2018, 14:09

Irytuje mnie ten Mustafi

mitmichael komentarzy: 4652727.07.2018, 21:05

Ja tam w niego wierze, wierze ze wroci do formy takiej jak po przyjsciu do klubu.

Forever_gunner komentarzy: 248027.07.2018, 18:12

Wydaje mi się, że nie sprzedamy już Niemca w tym okienku. Jest na to za późno, by znaleźć dobre zastępstwo. Ja daję Mustafiemu jeszcze jedną szansę, aby mnie przekonać, że może być dobrym środkowym obrońcą, niepopełniającym takich błędów jak w ubiegłym sezonie. Po sezonie ocenimy jak zaadaptował się do systemu nowego trenera.

zly_kanonier komentarzy: 496527.07.2018, 14:24

No jak zawodnik przychodzi za 40melonów to po dwóch latach powinien już którąś filozofię opanować

n0thing komentarzy: 4569 newsów: 36227.07.2018, 12:51

Jest świetnie, rewelacja mustafi a nawet nie zagraliscie ani jednego meczu ligowego. Takiemu Guardioli zajęło ponad rok żeby ogarnąć City, u nas powinno być podobnie

Leehu komentarzy: 990827.07.2018, 12:01

@Redzik: Na tle Holdinga, Chambersa czy Mavropanosa oraz wchodzącego dopiero do drużyny Sokratisa nie było to jakieś ciężkie, ale to zawsze coś. Kto wie może za pół roku nikt nie będzie sobie wyobrażał składu bez Niemca.

mar12301 komentarzy: 2127927.07.2018, 11:52

Daje mu ostatnią szansę..

MVTI komentarzy: 1652 newsów: 57227.07.2018, 11:52

O czym on mówi? Arsenal zagrał zaledwie dwa oficjalne sparingi, a Mustafi wspomina już o tym, że zaadaptował się w pełni do filozofii Emery'ego.

Jestem ciekawy czy tak samo będzie dukać po spotkaniach z City i Chelsea.

Redzik (redaktor) komentarzy: 14490 newsów: 8727.07.2018, 11:49

Mustafi podczas tych dwóch przedsezonowych meczów wyglądał najlepiej z obrońców.

Fabri4 komentarzy: 7649 newsów: 4827.07.2018, 11:49

Gościu, Ty nadal nie potrafisz dobrze wybić piłki we własnym polu karnym, a pierniczysz że pojąłeś filozofie trenera

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Liverpool - Arsenal 24.08.2019 - godzina 18:30
? : ?
Arsenal - Burnley 17.08.2019 - godzina 13:30
2 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool22006
2. Arsenal22006
3. Man City21104
4. Brighton21104
5. Tottenham21104
6. Bournemouth21104
7. Everton21104
8. Man United11003
9. Burnley21013
10. Norwich21013
11. Sheffield United10101
12. Crystal Palace10101
13. Leicester10101
14. Wolves10101
15. West Ham20111
16. Aston Villa20020
17. Newcastle20020
18. Southampton20020
19. Chelsea10010
20. Watford20020
ZawodnikBramkiAsysty
Teemu Pukki40
Raheem Sterling40
Ashley Barnes30
Marcus Rashford20
Sergio Agüero20
Pierre-Emerick Aubameyang20
Harry Kane20
Sadio Mané11
Lucas Moura11
Mohamed Salah11
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz lipca wybór redaktorów
0
Gracz lipca wybór użytkowników
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna