Pierwszy wywiad ze Squillacim

Pierwszy wywiad ze Squillacim 28.08.2010, 12:17, Michał Kowalczyk 37 komentarzy Niedługo po ogłoszeniu transferu Sebastiena Squillaciego, oficjalna strona Arsenalu postanowiła przeprowadzić wywiad z doświadczonym obrońcą.

Poniżej prezentujemy polską transkrypcję tej rozmowy.

Sebastien, właśnie dołączyłeś do Arsenalu. Jakie to uczucie?
Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że mogę grać w takim wielkim klubie. Arsenal to jeden z lepszych zespołów w Europie, posiadający wspaniałą historię. Moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Odwiedziłem już placówkę treningową, która jest piękna, a wszystkie boiska są wspaniałe. Nie mogę się już doczekać wspólnego treningu z resztą drużyny.

Jesteś Francuzem i większość piłkarskiej kariery spędziłeś grając w Ligue 1. Jak dobrze znasz Arsène'a Wengera?
Nie znam go zbyt dobrze osobiście mimo, iż kilka razy mieliśmy okazję się spotkać podczas meczów reprezentacji. Arsène Wenger posiada niezwykłą reputację w świecie futbolu i poza nim. Był bardzo ważną postacią we francuskiej piłce. Zrobił także wiele dobrego dla Arsenalu i mam wobec niego ogromny szacunek. Cieszę się, że będę mógł pracować z tak znakomitym szkoleniowcem.

Angielska liga jest znana przede wszystkim ze swojej szybkości i fizyczności. Jak myślisz, jak sobie poradzisz?
Grałem wiele lat we Francji, dwa lata w Hiszpanii, rozegrałem wiele meczów w reprezentacji i w Lidze Mistrzów - mam 30 lat i trochę doświadczenia. Z chęcią odkryję nową ligę. Grałem nieraz przeciwko angielskim drużyn pokroju Manchesteru United, Chelsea, czy Liverpoolu, więc wiem czego się spodziewać. Wiem, że trochę czasu zajmie zanim zgram się z resztą drużyny, jednak mam nadzieję, że stanie się to stosunkowo szybko.

Niedawno skończyłeś 30 lat. Czy nie zdziwiło cię, że taka możliwość nadarzyła się tak późno w twojej karierze?
Nie, mam zamiar pograć jeszcze cztery, pięć lat. To prawda, że wkoło jest wielu młodych piłkarzy i niecodzienne w klubie pojawia się 30-latek. Jednak Francję także opuściłem bardzo późno, w wieku 28 lat przeniosłem się do Sevilli. Nie jest to typowa droga kariery dla piłkarza, ale niczego nie żałuję. Najważniejsze na tę chwilę jest to, że grać będę teraz właśnie dla Arsenalu.

Jakie są rzeczywiste ambicje Arsenalu na ten sezon?
To bardzo ciężka liga, jednak grając dla Arsenalu grasz po trofea i puchary. Potrzebną są ambicje, ponieważ wszystkie drużyny grają znakomicie. Ciężko jest być mistrzem nie posiadając żadnych ambicji. Arsenal to powszechnie szanowana drużyna, która co roku dostaje się do Ligi Mistrzów. Może czas ją wygrać?

Sébastien SquillaciPamiątki kibica Arsenalu autor: Michał Kowalczyk źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Zaloguj komentarzy: 2164 09.06.2011, 19:11

haha to takie śmieszne. Na wakacjach wszyscy się nim zachwycają, podczas sezonu besztają:D

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 164 04.02.2011, 17:58

"Może czas ją wygrać"- Z tobą raczej nie seba...

Tomu15 (zawieszony) komentarzy: 773 31.01.2011, 19:36

Czas opuścić Arsenal :) Jesteś za dobry jak na nasz zespół. Za wysoki poziom...

mihaool (zawieszony) komentarzy: 249 30.01.2011, 00:13

nie wiedziałem jak grał ale teraz wiem i wolałbym nie wiedziec ;/

Arsh23 (zawieszony) komentarzy: 181 06.01.2011, 19:46

Na początku zapowiadał się dobrze ale teraz jest coraz gorzej.. Ano starość nie radość

rol18 komentarzy: 1929 08.12.2010, 16:14

Gosc fajny ale popelnia za duzo bledow

Kanonier8 komentarzy: 1958 30.08.2010, 21:20

ostatnie zdanie rządzi ;p

arsenallord (redaktor) komentarzy: 13655 newsów: 104 29.08.2010, 22:59

Fajny gość;D
Ja myślę ,że to on będzie partnerem Verminatora na ŚO:P

Kons komentarzy: 1273 29.08.2010, 00:37

Najlepsze zdanie: "Najważniejsze na tę chwilę jest to, że grać będę teraz właśnie dla Arsenalu."

Był gdzieś może filmik który przedstawiał piłkarza mediom na płycie The Emirates ? ;)

tech95 komentarzy: 167 28.08.2010, 22:22

Prędzej czy później jakiegoś trofeum się doczekamy :)

Shakito89 komentarzy: 166 28.08.2010, 18:57

ToMo_18 --->

Wydaje, mi się że każdy kibic chyba chce, żeby jego drużyna zdobywała trofea.

protektor (zawieszony) komentarzy: 226 28.08.2010, 17:32

Nareszcie przemówił. Gada jak każdy kto przyjdzie do nowego klubu.

ToMo_18 komentarzy: 12637 newsów: 3 28.08.2010, 16:47

ja chcę ogólnie jakieś Trofeum... może być Puchar Ligi może być PL albo LM byle coś:P

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 28.08.2010, 16:39

ja chce podwojna korone !!! (ale na krajowym podworku) ...

cescafc komentarzy: 416 28.08.2010, 16:29

Dokładnie najwyzszy czas coś wygrać :)

Reggie komentarzy: 65 28.08.2010, 15:55

concrete13->

otóż to. ;]

concrete13 komentarzy: 8697 28.08.2010, 14:33

Squillaci będzie za Kościelnego..po dzisiejszym meczu :)

Nafciarz1990 komentarzy: 906 28.08.2010, 13:33

a mi się wydaje, że to Squillaci bedzie zmiennikiem Koscielnego, a nie odwrotnie.

laskowski19051995 (zawieszony) komentarzy: 4945 28.08.2010, 13:24

Nie będzie mu łatwo na początku ale myślę że szybko się oswoi i da sobie radę w Premier League :P

Turek44 komentarzy: 2317 28.08.2010, 13:22

Na pewno przyda się swoim oświadczeniem,a jak będzie grał to się okaże bule ta 18 nie była pechowa i grał jak Silvestre

bulkovsky komentarzy: 242 28.08.2010, 13:17

Myślę, że to on powinien grać przy Verminatorze a Kościelnego zapraszamy na ławkę. Mam wrażenie, że gdyby Kościelny był odp. zawodnikiem Wenger nie kupił by Squillaciego, tylko uznał ze grać będzie Kościelny, a na ławce Nordveit lub Djourou.
Bramkarza nowego już chyba nie kupią, więc można by dokupić zmiennika dla Songa na poziomie.Diaby powinien grać ofensywnie, a Denilson jakoś mnie nie przekonuje(zobaczymy dziś zresztą ;) )

Siwyy666 komentarzy: 550 28.08.2010, 13:00

A ja jestem pewny ,że LM jest w tym sezonie nasza!Ahh...Zaprawdę piękny by był to widok widzieć Cesca podnoszącego puchar LM.Jeśli nie teraz to kiedy?

Arnold14 komentarzy: 1307 28.08.2010, 12:55

xpatryk1x Skro zadajesz takie bezczelne pytania , to po co Ty na tej stronie ;) Może chciałeś kogoś innego za Sebastiena , ok , ale co do małej liczby obrońców u nas , nie może być żadnych pytań. Wystarczy popatrzeć jaką ławkę na Chelsea lub United.

Regie > też tak myślę, lecz na razie dałbym obydwu szansę, sprawdził czy KoScielny być może dozna transformacji jak w przypadku Vermy , lub czy Sebastien stanie się podporą formacji defensywnej The Gunners, i myślę , żę boss nie podjął jeszcze decyzji, podobna sprawa jak z bramkarzami, chociaż tu trzeba wzmocnień. Nie wiem co się dzieje z Nordveitem , i nie wiem dlaczego nie jest w podstawowym składzie, oglądałem kilka jego meczy w Norymbergii , i świetnie się spisywał. Na rezerwowego jak znalazł a co potem kto wie , lecz jeśli by Havarda zabrakło , przydałoby się jakiegoś staruszka kupić jeszcze, coś w wieku kartofla żarówki , lub Campbella , z przyzwoitymi umiejętnościami. Co do bramki potrzeba wzmocnień , nie jestem do końca tego pewien iż Marka przyjdzie , lecz lepszy rydz niż nic mimo , że wolałbym Akinfejeva , lub jakąś włoską , francuską dobrą markę.

Fabregas_93 komentarzy: 267 28.08.2010, 12:53

Jestem ciekawy jak się spisze

wronka25 (zawieszony) komentarzy: 2245 28.08.2010, 12:52

x1patryk1x klasowy zespol taki jak Arsenal musi miec szeroka i wyrownana kadre. dlatego potrzebowalismy 4 srodkowego obronce wiec Wenger kupil:)

kubas40 komentarzy: 731 28.08.2010, 12:47

Ostatnie zdanie. Już go lubię i jego podejście do sprawy.

Reggie komentarzy: 65 28.08.2010, 12:42

Myślicie ze to właśnie on będzie zmiennikiem? Mi się wydaje, że to Kościelny nim będzie. Squillaci to uznana firma z wieloletnim doświadczeniem. Moim zdaniem będzie w podstawowej jedenastce.

Cudi komentarzy: 12752 newsów: 98 28.08.2010, 12:39

"Arsenal to powszechnie szanowana drużyna, która co roku dostaje się do Ligi Mistrzów. Może czas ją wygrać?" -> Toto wchodzi do szatni i pierwsze co mówi to: "Dlaczego nie wygraliście jeszcze LM?". Następuje głucha cisza gdy nagle Francuz zadaje pytanie: "To może czas ją w końcu wygrać?". Dostaje brawa, a w maju 2011 na Wembley Cesc Fabregas podnosi puchar LM!

koszel14 komentarzy: 255 28.08.2010, 12:38

Gunner48 -----> i nie tylko LM, przydałoby się jeszcze zdobycie PL ;D

fabregas47 komentarzy: 961 newsów: 2 28.08.2010, 12:36

x1patryk1x-->Ponieważ jest lepszy od Koscielnego i od Djourou a pozatym mamy braki w obronie a 4 obrońców nie wystarczy

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 550 28.08.2010, 12:36

x1patryk1x > kpisz sobie? Djourou od podmuchu wiatru może wypaść na 3 miesiące, a jak Song przechodzi do obrony, zostajemy bez defensywnego pomocnika. I nawet nie próbuj wyskakiwać z Diabym i Denilsonem :P

Zawader komentarzy: 1347 28.08.2010, 12:35

patryk -> djourou to jest nazwisko jego praktycznie nie ma ; P song jest DP wiec zostaje vermaelen i koscielny a na zmiane squillaci

x1patryk1x komentarzy: 31 28.08.2010, 12:32

Po co on w Arsenalu ?

Jest Vermalean, Kościelny, Djourou i Song może zagrać na środku obrony więc, po co ten dziadek :D ?

Gunner48 komentarzy: 7929 28.08.2010, 12:29

Ostatnie pytanie najlepsze;)
- "Może czas ją wygrać?"
- oj tak! święty czas na zdobycie pucharu LM ;P

Charles (redaktor) komentarzy: 9759 newsów: 30 28.08.2010, 12:21

Racja, polać Mu! :D

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz